Türkiye Yurtları

Antalya Özel Yurtlar
Adres:
Arapsuyu Mah. 608. Sok. No: 8 Konyaaltı/ Antalya
12 Yorum yapıldı.  |   12045 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Antalya
İlçe:
Konyaaltı
Adres:
Arapsuyu Mahallesi 642.Sokak No:30 Konyaaltı/ Antalya
6 Yorum yapıldı.  |   16039 Gösterim
Tip:
Erkek Öğrenci Pansiyonları
İl:
Antalya
İlçe:
Konyaaltı
Adres:
Ünal Özgödek Cad.No:145 (Myo yolu üzeri Anadolu lisesi karşısı) Elmalı/ Antalya
8 Yorum yapıldı.  |   16928 Gösterim
Tip:
Erkek Öğrenci Pansiyonları
İl:
Antalya
İlçe:
Elmalı
Adres:
Aşağıpazar Mah.667.Sok. No:22 Korkuteli/ Antalya
3 Yorum yapıldı.  |   8467 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Apartları
İl:
Antalya
İlçe:
Korkuteli

Antalya'da Nasıl Yaşanır ?

Antalya Akdeniz Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

 Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurtların yöneticileri , yaşamınızı kolaylaştıracak yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Antalya'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2017 - 2018 Bir eğitim dönemi ortalama ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı :                                                                              3500.tl ile 6000 tl arasıdır. Yemekli :6500tl-9000 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                                                             6000tl ile 6500 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların kahvaltılı ücretleri: 3900 ile 6500 tl arasıdır


ULAŞIM : Kara Havave Deniz yolu ile ulaşım vardır. Güney Akdeniz Seyahat www.guneyakdeniz.com yerel otobüs firmasıdır.
 
Çok güzel bir şehirdir ama fazla kaptırdığınızda mezun olmanız biraz zaman alır. Merkezi eğer Kale kapısı ve Işıklar caddesi olarak alırsak, Üniversite ve terminal şehrin biraz dışında kalır, Burdur tarafından yoğun çam ormanlarının olduğu kepezaltına inerek şehre girdiğinizde metro başlangıç durağı sizi karşılar metro güzergahına paralel giderek, Sürekli sağa Kemer yön tabelalarını takip ederek, Otogarı geçtikten sonra  sağınızda Antalya Öğretmenevinin arkaları Öğrencilerin yoğun olduğu bölgedir, devamında üniversiteye ve KYK yurtlarına sahil yoluna çıkar Kemer'e gider. Üniversite Konyaaltı plajlarının üst tarafında kalır. Üniversiteyi geçerek yolunuza devam ettiğinizde ilk kavşakta sağınızda Migros büyük alışveriş merkezini gördüğünüz anda sağa konyaaltına devam ederek ikinci yaya üst geçidinden sola girdiğinizde KYK nın Arapsuyu Öğrenci yurduna ulaşabilirsiniz. Otobüsle geldiğinizde İniş peronlarında otobüsten indiğinizde ilçe terminali sağınızda binanın köşesinden klimalı otobüslerle şehrin hemen her yerine ulaşım var. Otogardan Antray metro ilede ulaşım var myo lara gidebilirsiniz. Kavşaktan sola Alanya gider. Üniversiteye dönmeyerek devam ederseniz. Karşınıza basamaklar halinde mimari yapısı olan Falez otel çıkar. devam edin, burası Konyaaltının (Beach Club'lar ve kafeler ) bitimidir Nostaljik Tramvay (Sabah 07.00- Kış 21.30 yaz 22.30)  sağınızda deniz, yatlimanı (iyi barlar var) , (Burası trafiğe kapalı alandır.)Meydan  Saat kulesi ,  Kaleiçi (her tür otel bir kaç tane iyi disko, Türküevleri , Ally disko burada) , (solunuz hep alış veriş merkezleri ve şehrin içlerine gider) Nostaljik Tramvay yolunu takip ettiğimizde (Eski belediyenin önünden ) sağa ışıklar caddesine girersiniz köşe (kokoreç dürüm gibi aperatifçiler 24 saat açık) Devamında hafif sola doğru dönüş yapılırken otopark Karaoğlan parkı. Işıklar burda aperatifçiler daha ucuzu vermek için hep yarış halindeler çok ucuza karnınızı doyurabilirsiniz. Denizle karşılaştığınızda artık sola doğru sahili takip edip ilk kavşaktan sağa devam ettiğinizde solda Fame cıty eğlence merkezi sinema , devamında Dedeman oteli alt katı eğlence merkezidir bowling salonu var. Devamı barakalar ve Lara, Örnekköy plajlarına gider. Konya altı plajının bitiminden sonra (eski kemer yoludur) Zaten sizde görüceksiniz sahil ve iç taraflar ama sahile yakın kesim buralar pek öğrencilere hitap eden yerler değildir, özellikle geceleri takılmanızı tavsiye etmem .
Antalyada 2 tramvay var Nostaljik tramvay konya altından başlar yat limanının üzerindenn Kalekapısı Işıklar caddesinden sonra biter, sahilden devam eder.
Antray daha bir toplu taşımacılığa yönelik antalyaya inişte kepezaltından başlar ve otogar (üniversiye yakın bölge) sonrasında alışveriş merkezlerinin olduğu dokumaya devamında Sosyal Bilimler Yüksek Okulunun yanından geçerek il merkezini dolaşır.

Akdeniz Üniversitesi: http://www.akdeniz.edu.tr/

Antalya - Mersin : Serik , Manavgat , Akseki yolu kavşağı , Alanya , Gazipaşa,
Akseki : Konya'dan - Beyşehir - Seydişehir  üzerinden Akseki kestirmedir.

 Antalya Akseki Meslek Yüksek Okulu :  Antalya Manavgat - Alanya arasında bulunan kestirme konya yoluna girerek 58 kilometre sonra sağınızda  Akseki yön tablası gelir buradan Antalya Akseki Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıilçe merkezi 4 km dir. Akseki coğrafi yapısı itibariyle dağlık bölgede yerleşimi olan bir ilçe olduğundan sokaklarıda çok dik yokuşlardır. Okul aksekinin dağlara doğru bitim noktasında en tepede kurulmuş okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok okul ilçe merkezinde. Akseki öğrenci barındırma konusunda hazırlıklı myo kazanan öğrenciler için kapasitesi yüksek öğrenci yurtları var.

 Antalya Alanya Meslek Yüksek Okulu :  Turistik eğlenceli bir ilçede okuyacaksınız diye sevinmeyin çünkü okulun yerini görünce hayal kırıklığına uğruyabilirsiniz. Alanyadan Alanya Meslek Yüksek Okulu FotoğrafıGazipaşaya doğru devam ettiğinizde yaklaşık 5 km sonra Mahmutlara gelmeden sağınızda Kestel tabelasını göreceksiniz devamında ilk kavşaktan sola dönüp hemen sağa ana yola paralel yoldan 500 metre devam ettikten sonra sola okul tabelasından geçerek muz bahçelerinin arasından ve bakımsız bir yoldan tepelere çıkarak Alanya myo ulaşırsınız. Alanya'da Akdeniz Üniversitesine bağlı İşletme Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakülteside var.

 Antalya Elmalı Meslek Yüksek Okulu :  Korkuteli tarafından Elmalı'ya geldiğinizde girişte okul tabelası sizi çevre yoluna yönlendirir ama o tarafa gitmeyin okulu bulamazsınız Antalya Elmalı Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafısiz direk ilçe merkezine girerek ileride ilk trafik lambalı kavşaktan sola girin 100 metre sonra kavşaktan sağa yine ilk kavşaktan sola mahalle arasından devam edin okul tabelası göründüğünde tabelanın yanından sola yukarı devam ederek Elmalı'nın çok dışında ve yüksekte yapılmış okul binasına  gelebilirsiniz. Elmalı öğrenci yurtları konusunda sorunsuz bir ilçedir.

 Antalya Finike Meslek Yüksek Okulu : Antalya merkezden kemer yönüne devamettiğinizde Kumlucadan 10 km sonra Finikeye gelirsiniz Kumluca ile Finike nerdeyse birleşmiş durumda Antalya Finike Meslek Yüksek Okulu FotoğrafıFinikeye girdiğinizde ilk trafiklambalarının olduğu kavşak (Sağınızda Bulvar Market)tan sağa girin ileride yön tabelalarından yine sağa girin bayabir yol gitikten sonra, yine sağa girerek okula ulaşırsınız ama birilerine sormadan okulu bulmak mümkündeğil. Finike akdeniz sahilinde ve Antalyanın ilçesi olmasına rağmen turizmden ziyade seracılık ve Portakal yetiştiriciliğinde ön plandadır. Turunçova beldesidir.

 Antalya Gazipaşa Meslek Yüksek Okulu :  Doğu Antalyanın Mersin sınırında olan son ilçesidir.okulun 2006'dan buyana hizmete gireceği söylenmektedir ama biz bu yazıyı 2010 da yazdık ve hala binanın 2 katı yapılmamış inşaat halinde. Antalyadan gelişte Gazipaşa ilçe merkezi girişi sola gider siz Anamur'a doğru devam ettiğinizde ileride Gazipaşa İtfaiyesinin yanında.

 Antalya Gündoğmuş : Gündoğmuş ilçesinde Akdeniz Üniversitesinin herhangi bir okulu yok. Antalya ilçesi olmasına rağmen torosların eteklerinde ve akdeniz kıyı şeridine uzak küçük bir ilçedir.

 Antalya İbradı : Torosların eteklerinde ve karasal iklimi olan küçük bir ilçede üniversitenin herhangi bir okulu yok.

 Antalya Demre Kale : Antalya'dan Kemer'e devam ettiğinizde Finike'den sonra ulaşabilirsiniz. Fakat Finike - Demre arasındaki yol bir tarafı deniz diğer tarafı sarp dağlarla çevrili ve Bir arabanın dahi zorlukla yol alabileceği sürekli virajlı çok zor bir yoldur. Diğer şehirlerden gelecekler için ya Marmaris ve sonrasında Fethiye'den gelinir veya Denizli üzerinden Elmalı sonrasında sütleğen beldesi ve finike, Noel babanın memleketi olarak ün yapmış ilçe hıristiyanlar tarafından kutsal bir ilçe olarak nitelendirildiğinden yoğunlukla inanç turizmine ev sahipliği yapar. Eski adı Demre olan ilçenin adı yakın zamanda Kale olarak değiştirlmiştir.

 Antalya Kaş : Batı Antalyanın en son ilçesidir, Üniversitenin herhangibir okulu yok, Kalkan ve patara kaşa bağlıdır, Fethiye ve Elmalı üzerinden kestirmedir.

Antalya Kemer Göynük Meslek Yüksek Okulu: Antalyanın uluslararası turizm merkezidir, tekirova, Göynük beldeleri Kemere bağlıdır. Kemer merkezde Üniversitenin bir birimi yoktur.Şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Göynük Antalyadan Kemere geliştedir.

 Antalya Korkuteli Meslek Yüksek Okulu :  İlçeye Denizli'dende, Antalya'danda gelseniz Burdur Tefenni tabelalarını takip ederek Burdur yoluna çıkarsınız yaya üst geçidi ve Antalya KOrkuteli Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıcamiye geldiğiniz anda geçidin yanındaki yoldan  girin evlerin arasından devam edip üç yol ağzından sola girin eğer yolu karıştırırsanız Nur pastaneleri tabelalarını izleyerek okula ulaşırsınız. Diğer şehirlerden gelişte Korkutelinden sonra Elmalıya ulaşırsınız. Çevre yoluna girdiğinizde 2014 yılında inşaatı devam eden KYK Kredi Yurtlar Kurumunun Kız ve erkek öğrenci yurtlarına ulaşabilirsiniz.

 Antalya Kumluca Meslek Yüksek Okulu :  Antalya yönünden geldiğinizde Kemerden sonra Kumluca ilçesine gelirsiniz girişte tepeden aşağı inerken sağınızda otogar yolun Antalya Kumluca Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıdevamında Patlıcan ve Biberle ilgili Heykelciğin olduğu kavşağa gelirsiniz kavşaktan sola Finike - Kaş yönüne dönerek 150 metre sonra solda küçük binasıyla okula ulaşırsınız bu yıl çok daha büyük alana sahip olan yeni binanın temeli atıldı. Kumluca Olimpos ve adrasan sahillerinin dışında turizm bölgesi yok, yoğunlukla seracılık yapılmakta olan büyük bir ilçe.


 Antalya Manavgat Meslek Yüksek Okulu :  Mersin yönüne devam ettiğinizde Serikten sonra Manavgat girişindeki kavşaktan sağa çevreyoluna gider sola ilçe merkezine Antalya Manavgat Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıgiden yoldan girerek köprünün üzerinden geçtikten sonra ilk dönel kavşaktan sola yukarı okul yön tabelalarını  takip ederek yukarılara tırmanırsınız sağınızda bir mezarlık gelicek önünden devam edin bu arada yön tabelası olmadığından hep yanlış yoldayım hissine kapılacaksınız ama siz yolu devam edin en son binaların seyrekleştiği yerde son dönel kavşaktan sağa devam edin ileride soldaki binaların solundan girin 100 metre sonra solda okula gelirsiniz. Düden şelalesi, Side, Dim çayı dışında sahil şeridinde turizm bölgeleri olan Manavgat neredeyse şehir büyüklüğünde bir ilçedir.

 Antalya Serik Meslek Yüksek Okulu :  Antalyadan Alanya yönüne devam ettiğinizde ilk ilçe Seriktir yol Serik'in içinden geçer siz soldan çevre yoluna parelel giden ilçe Antalya Serik Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafımerkezinden geçen yola girip devam edin en son fıskiyeli dönel kavşakta karşınıza çıkar Meslek Yüksek Okuluna gelirsiniz. Antalya şehir merkezine yakın bir ilçedir. Belek ve Kadriye vb. turizm bölgeleri Serik'in beldeleridir..

 Antalya Kepez Merkez İlçedir : Antalya Büyükşehir Belediyesinin merkez ilçesi olan Kepez'in dokuma semtinde Sosyal Bilimler Meslek yüksek okulu vardır. Şehre girmeden sanayi bölgesine paralel giderek ve Döşemealtı tabelalarından sonra korkuteli kavşağını geçerek virajlardan aşağı inerken şehir terasına gelirsiniz burda artık kepez başlar sizi ilk antray karşılar sağ ve sol tarafınız Kepez'dir ilk alanya manavgat girişinden sola geçerek Dokumaya gelirsiniz özdilek AVM den sonra çıkacağınız Büyük kavşağın adı çal kavşağıdır myo bu kavşağın sağ tarafında sokak içindedir. Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler YO. Döşemealtı ilçesindedir. Antalya Şehir merkezine çok uzak olan okula Burdur yönünden gelişte korkuteli kavşağına gelmeden sağa kavşaktan girerek yaklaşık 5 km sonra ulaşabilirsiniz.

 Antalya Konyaaltı Merkez İlçedir : Şehir terasından itibaren şehre girdiğinizde Sağ tarafınız konyaaltıdır, yolun devamında ilk çıkacak köprülü kavşağın olduğu yer öğretmenevidir, öğretmen evini tarif etmemizin amacı burası dumlupınar mahahallesidir ve öğretmen evinin arkaları özel yurtların ve öğrencilerin yoğunlukta olduğu bölgedir. Lütfen seçeceğiniz özel yurt, öğrenci evi, öğrenci apartı veya öğrenci oteli adı altında hizmet veren işletmeleri seçerken kurumsal ve bu işi ciddi yapan işletmeler olmasına özen gösterin. Malumunuz gecelik hertürlü müşteriyi ağırlayan otel ve pansiyon gibi işletmelerde öğrenci yurdu gibi kendini göstermektedir.Köprülü kavşaktan devam ettiğinizde Akdeniz Üniversitesinin merkez kampüsünün önünden geçersiniz. Burada yan yolu kaçırmamaya dikkat edin. devamında Konyaaltı sahillerine ve Arapsuyu mahallesine gelirsiniz.

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin