Türkiye Yurtları

Artvin Merkez'deki Özel Yurtlar
Adres:
Orta Mah.Sakıp Sabancı Sok.No:12 Artvin
4 Yorum yapıldı.  |   20963 Gösterim
Tip:
Kız ve Erkek Öğrenci yurtları
İl:
Artvin
İlçe:
Merkez

Merkezde nasıl yaşanır?

 Artvin Çoruh Üniversitesi: http://www.artvin.edu.tr/ Rektörlük, orman, eğitim, fen edebiyat fakülteleri Seyitler  yerleşkesinde. Seyitler yerleşkesi karadenizden gelişte Artvin Çoruh Üniversitesi Fotoğrafıson tünelden çıkarak sağınızda şehir tabelasını gördüğünüz anda soldan tepelere yaklaşık 3 km tırmanıştan sonra ulaşıyorsunuz. yerleşke yeni ek binalar yapılmakta. yerleşkeye Artvin belediyesine ait şehir içi minibüsleriyle ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşım yapılmakta yaya olarak ulaşım imkansız. KYK kız erkek öğrenci yurtları bu bölgede bulunmakta.

 

 

 Şehir Yerleşkesi: Artvin'e girişte önünüze çıkacak ilk yaya üst geçidinin sağ ayağından girdiğinizde bir yanı Çoruh nehrine sınır olan ve yeni yapılan binalarıyla şehir Artvin-Çoruh-Üniversitesi-Şehir-Yerleşkesi-Fotoğrafıkampüsüne ulaşabilirsiniz, yerleşkenin adı her nekadar şehir merkezi olsada şehre olan mesafesi sadece tırmanış olduğundan dolayı yaya ulaşım çok zor, mecburen araç kullanmak zorundasınız.
Artvinde Türgev'in yüksek kapasiteli yurdunun açılmasından sonra, Zaten 1 tane Özel erkek öğrenci yurdu vardı, oda kapanınca Özel yurt kalmadı.

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin