Türkiye Yurtları

Bursa Merkez'deki Özel Yurtlar
Adres:
Görükle Mah. Eymir Cad. No: 10 Bursa
1 Yorum yapıldı.  |   2616 Gösterim
Tip:
Karma
İl:
Bursa
İlçe:
Merkez
Adres:
Sakarya Mh. Kamelya Sk. No:29 Görükle - Nilüfer/ Bursa
23 Yorum yapıldı.  |   63438 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Bursa
İlçe:
Merkez
Adres:
Sakarya Mah.Harmanlık Cd.(Merkez Kampüs Yolu Üzeri)No:3 Görükle-Nilüfer/ Bursa
33 Yorum yapıldı.  |   33538 Gösterim
Tip:
Apart
İl:
Bursa
İlçe:
Merkez
Adres:
Dumlupınar Mah. Elvan Sk. No:3 Görükle-Nilüfer/ Bursa
(0) Yorum yapıldı.  |   4356 Gösterim
Tip:
Apart
İl:
Bursa
İlçe:
Merkez

Merkezde nasıl yaşanır?

 Nilüfer merkez ilçedir. Uludağ üniversitesinin merkez kampüsüne ismini veren Görükle köyü  Bursanın Merkez ilçesi Nilüferdedir,  adeta bir öğrenci köyü haline gelen Görüklede öğrencinin ihtiyaç hissedebileceği hertürlü sosyal imkan mevcut, öyleki öğrenciler bursa şehir merkezine bile pek gitmezler. Görükleden belediye otobüsleri şehrin her tarafına gider. Sadece adı köy olarak kalan görüklede postanede dahil tüm banka atm leri var, kampüstede bütün bankaların atm lerini bulabilirsiniz, ayrıca kampüse çok yakın olduğundan kampüsün içendeki metro istasyonundan şehir merkezinede hem metro ile hemde otobüsler ile kolay ulaşım var. Görüklede Uludağ Üniversitesi kız erkek öğrencilerine yönelik özel yurtlarda var fakat özel yurtlardan daha fazla apartlar, stüdyo daireler ve 1+1, 2+1 daireler tarzında kiralık evler vardır.
Osmangazi merkez ilçedir : Bursa teknik üniversitesi Osmangazi yerleşkesi bu ilçededir. Heykel, Altıparmak, Merinos, Çırpan Mahalleleri Bursanın şehir merkezi olan Osmangazi'de dir.
Yıldırım merkez ilçedir : Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğü 152 evler mahallesinde Uludağ Üniversitesi Eğitim fakültesinin eski yerleşkesindedir. Yıldırım Beyazıt Han' ın türbesinin bulunduğu Yıldırım mahallesi, Bursanın en eski mahahallerinden ismini alan Yıldırım ilçesi Bursa'ya Ankara yönünden girişteki merkez ilçedir.
Görükle : DİKKAT..!
Uludağ Üniversitesi merkez kampüsünün bulunduğu Görükle beldesi her şehirde olan üniversite yaşamının olduğu bölgeler gibi Uludağ üniversitesinin öğrenci bölgesidir. 2001 - 2006 yıllarında görükle'de pek fazla bina yoktu bildiğiniz köydü binayı bırakın oturup çay içebileceğiniz bir kafe dahi bulamazdınız, 2015 yılına kadar hızla çoğalan Lüks kafeler ve Restauranlar, Barlar ile bölge artık yaşam dolu hal aldı. Aynı zaman da çok fazla sayıda binalar yapıldı bu binaların geneli öğrenci konaklamasına yönelik apart veya stüdyo daire tarzında. Görüklede çok fazla sayıda öğrenci apartı vardır, tabiki bu aşırı öğrenci yoğunluğu beraberinde öğrenci barındırma sektöründe hizmet veren firmaların kalitesindede düşüşü getirdi, normalde sade bir apartman görünümünde olan adı şu apart veya bu apart olan binalarda hem öğrenci apartı hem günlük kiralık, saatlik apart olarakta hizmet vermekte, Parasını ödeyen herkese kız veya erkek öğrenci hatta öğrenci veya normal müşteri ayrımı yapmadan aynı ortamda hizmet veren kaliteli veya çok kalitesiz apartlarda var, Geçmişte bu apartlarda yaşanan çok olumsuz şeylerden dolayı öğrenci apartı seçiminde bu olasılıkları göz önünde bulundurarak kurumsal firmalardan yana veya MEB e bağlı Özel Kız Erkek Öğrenci yurtlarından yana karar vermenizi tavsiye ederiz.

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin