Türkiye Yurtları

Malatya Özel Yurtlar
Adres:
Çevreyolu Niyazi Mısri Camii Karşısı No:44 Malatya
12 Yorum yapıldı.  |   20482 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
Bölge:
Tahıl Pazarı
İlçe:
Merkez

Malatya'da Nasıl Yaşanır ?


 Malatya İnönü Üniversitesi'ni kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren firmaları seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır. 

Ulaşım: Ulaşım Konusunda rahat havaalanı ve trenle ulaşım var.

Terminali: MAŞTİ Malatyanın Büyük ve modern bir terminal binası var, Şehir merkezine yakın ama merkez kampüse çok uzak Meslek Yüksek Okullarına yakın sayılır. Malatya: Gaziantep ve Kayseri girişindedir. Otobüs firmalarının şehir içi servisleri var ve belediye otobüsleri minibüslerlede ulaşım kolay.

Kayseri'den gelenler Darende'nin içinden geçerek Gaziantep-Adıyaman-Malatya yoluna inerler buradan yolunuza devam ettiğinizde önünüze çıkan ilk trafik lambalı kavşaktan sola organize sanayi bölgesine ve havaalanına gider, yolun devamında solunuzda küçük sanayii sitesi bitimindeki kavşaktan sola Sivas-Hekimhan, Yazıhan, Arapgir'e gider. Önünüze gelecek ilk batçık kavşağına girmeden sağınızda 5M migrosu ve çeşitli ünlü markaları ile Malatyapark AVM gelir. Malatya çevre yolunun duble yola dönüştürülmesi ve çevresinde yeni yapılan lüks oteller ve plazaları, cadde peyzajı ile gerçektende 1-2 yıl gibi kısa bir zamanda büyükşehir olmuş, Devamında 2. kavşakta solunuzda MAŞTİ Terminali gelir, terminal şehir içinde sayılır ve yol kenarında olduğu için hem şehir içi toplu taşıma araçları hemde otobüs firmalarının servis araçları ile ulaşım kolaylığı var. Maşti den sonra 3. kavşağa geldiğinizde sola tren garı, sağa şehir içine gider. Şehir merkezine giden yola girdiğinizde 300 metre sonra solunuzda Meslek yüksek okulları gelir ve kendinizi yoğun bir trafiğin içinde bulursunuz. Bu cadde Şehrin merkez caddesidir çevreniz hep tanınmış markaların mağazaları ile doludur ve şehir trafiğinin içinde ilerlerken bile sanki bir ormanda gidiyomuşçasına hertaraf yemyeşil ağaçlarla kaplıdır. Yemyeşil bir şehir. Solunuzda iş bankası binasını gördüğünüzde PTT yanındadır ileride şehir meydanına çıkar, sonrasında yine çevre yoluna çıkabilirsiniz. Şehir merkezine girmeden devam ederseniz bu yolun çevresinde Yüzme havuzları olan tesisler var  hiç bırakmadan şehirden dışarı çıkar ve 10-15 km sonra Elazığ yolunda sağınızda İnönü Üniversitesi Turgut Özal Hastanesinin heybetli binasını gördüğünüz anda İnönü üniversitesi merkez kampüsüne gelmişinizdir.


Malatya'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları 2014 - 2015:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz:                                                             00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemek Seçmeli

Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                                                                         00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 TL ile 00 tl arasıdır

Neler yapılır: büyük ve kendine özgü güzellikleri olan bir şehir. Şehrin içinde öğrencilere hitap eden çok işletmeler var ve Elazığ yolunda Mişmiş park ve yüzme havuzları var, birde şehre çok yakın olan Kale ilçesinde karakaya baraj gölü var.


İnönü Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları :
Malatya'da meslek yüksek okulları merkez kampüsten ayrı yerde bulunuyor. Kayseri ve Antep'ten gelişte sağa şehir merkezine giriş yön tabelasından girdiğinizde solunuzda bulunur. Yanında Belediyenin çok modern ve büyük binası var (görmemeniz imkansız). İlçe myo larını kazanacak öğrenciler dikkat etsinler çünkü bazı ilçe myo ları Akçadağ myo gibi ilçelerde değilde Malatya'daki Battalgazi kampüsünde öğretime devam ediyorlar.


  Malatya İnönü Üniversitesi Akçadağ Meslek Yüksek Okulu : Myo Malatya Şehir merkezindeki Battalgazi kampüsünde öğretime devam etmektedir. 2013 -2014 eğitim öğretim yılında.

 Malatya İnönü Üniversitesi Arapgir Meslek Yüksek Okulu : Arapgir'de bulunuyor.

 Malatya Arguvan İlçesi :

 Malatya Büyükşehir Belediyesinin Merkez ilçesi Battalgazi Yerleşkesi : Malatya şehirmerkezi olan Battalgazi'de İlçe meslek yüksekokullarının bulunduğu Battalgazi kampüsü bulunur.

 Malatya Darende Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu :  Darende İlçesinde Eğitim Öğretime devam etmektedir.

 Malatya Doğanşehir Sürgü Meslek Yüksek Okulu: Gaziantep Kahramanmaraş üzerinden gelişte Malatya şehir merkezine 56 km kala çevre yolundan ayrılarak sola doğanşehir ilçe merkezi giriş yön tabelasından sonra 5 km devam ederek merkeze gelirsiniz karşınıza yürüyüş yolu çıkacak burası kaymakamlık binasının bulunduğu yerdir. Köşeden sola devam ederek PTT nin önüne ve belediyeye gelirsiniz. Doğanşehir düzenli temiz ve adı gibi şehir yapılanması var, tek yön yolları ve temizliği ile düzenli bir ilçe. Okul Doğanşehir Sürgü'de Eğitim vermektedir.

 Malatya Doğanyol İlçesi :

 Malatya Hekimhan Meslek Yüksek Okulu : Malatya merkezde 2013 - 2014 te.

 Malatya Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği Meslek Yüksek Okulu: Malatya Şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta, Elazığ yolu üzerinde Karakaya Baraj gölü kıyısında dağınık bir yerleşimi olan küçük bir ilçe. Malatya Battalgazi Kampüsünde eğitim vermektedir. 2013 - 2014 yılı.

 Malatya Kuluncak İlçesi :

 Malatya Pütürge İlçesi :

 Malatya Yazıhan ilçesi :

 Malatya Büyükşehir Belediyesi Merkez İlçesi Olan Yeşilyurt :

Malatya İnönü Üniversitesi : www.inonu.edu.tr Malataya merkezinden Elazığ çıkışı devam ettiğinizde yol üzerinde. Şehir merkezine 15 km kadar uzaklıkta. Çok büyük bir alana yayılmış büyük ve heybetli binaları ile Malatya İnönü Üniversitesibüyük bir üniversite, Üniversitenin uzak olması gözünüzde büyümesin malatya ulaşım konusunda her türlü önlemini almış. Malatya Büyükşehir belediyesi olma yolunda merkez ilçeler Battalgazi ve Yeşilyurt.Malatya İnönü Üniversitesi Fotoğrafı