Türkiye Yurtları

Samsun Özel Yurtlar
Adres:
Yenimahalle Atatürk Bulvarı No:117 Atakent-Atakum Samsun
2 Yorum yapıldı.  |   12802 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
Bölge:
..
İlçe:
Atakum
Adres:
Türk-iş Balıkçılar Durağı Vadiler Sitesi Cumhuriyet M.30.Sok.No:3 Atakum/ Samsun
12 Yorum yapıldı.  |   28928 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
Bölge:
..
İlçe:
Atakum
Adres:
Yeşilırmak Mah. Samsun yolu üzeri No24 Çarşamba Samsun
(0) Yorum yapıldı.  |   1262 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
Bölge:
Dörtyol
İlçe:
Çarşamba

Samsun'da Nasıl Yaşanır ?


 (19) Ondokuz Mayıs Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrenci konaklam hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri. Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Samsun'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz:                              3800.tl ile 5500 tl arasıdır. Yemekli :4500-7000
Özel Erkek Öğrenci Yurtları
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 000 ile 00 tl arasıdır
                                                                                                                            yemekli : 00 tl ile 00 tl arasıdır

Ulaşım: Uçak, Tren, Gemi ve Karayolu ile ulaşım var. Sinop, Çorum, Amasya, Tokat, Ordu ve Karadeniz sahili ekseninde bulunur.

Terminali: Hem şehre hemde üniversiteye uzak. Şehrin sahil kesiminde kurulmasına karşın  terminal dağ tarafına kurulmuş. Bütün Otobüs Firmalarının servisleri var. www.metroturizm.com.tr daha fazla imkanlar sunuyor.
 
Büyükşehir belediyesidir, İlkadım, Tekkeköy, Canik, Atakum Merkez İlçeleridir. Ordu-Sinop yolu sahil şeridinde yer alır. Bu yol Samsunun sahilinden geçer şehir-yol ve deniz paralel gider.Şehrin Üç girişi var Sinop, Ordu ve diğer illerden geleceklerde Havza üzerinden Samsun'nun doğu tarafına köprülü kavşaktan yine bu sahil yoluna çıkarlar. Sola Sinop-Bafra tarafına devam ettiklerinde Ondokuz mayıs üniversitesine ve Atakum plajlarına sayfiye bölgesine ulaşırlar.Sağa şehir merkezine girerler ve bu yol Artvin'e kadar karadeniz sahiline paralel gider.Bu istkamete devam ettiğinizde sol tarafınız liman, balıkçı barınakları, Teleferik, Tren Garı ve Samsunluların sıcak yaz gecelerinde nefes aldıkları parklar, yeşil alanlar, kordon ve çeşitli eğlence mekanları, alışveriş merkezleri bulunur. Merkezi ve yerleşimi sağ yanınızda yapılanmıştır. Sonderece büyük ve modern bir şehir. Bu yolda devam ettiğinizde sağınızda büyük bir cami ve önünde geniş bir alan göreceksiniz bu caminin arkası saathane meydanıdır. Buraları ve üst tarafları çarşı,bu camili meydanı geçer geçmez sağdaki ilk kavşaktan girdiğinizde devam ederek önünüze rampa gelir bu rampayı çıkarken trafik lambalarına geldiğinizde sola dönerseniz meşhur Çiftlik caddesine girersiniz.

Neler yapılır: Çok modern ve sonderece gelişmiş bir şehir. Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip hatta ek olarak marmaranın kirli sahilerinden çok daha temiz bir denizi var. Belediye bölgesinde bulunan insanlara çok güzel yaşam alanları hazırlamış: neredeyse tüm şehri görsellik ve  Eğlenceli mekanları ile, sahilde yer yaratarak, adeta bir lunaparka çevirmiş etkilenmemek mümkündeğil, sahilin bir ucundan diğer ucuna uzanan sahil Atatürkün Samsun'a adım attığı iskeleyi harikulade bir düzenleme ile Kurtuluş yolu olarak isimlendirmiş, Devamında Su kayağı yapabileceğiniz geniş su parkı, Teleferik, Amazon parkı ve kanalları, daha neler neler ve bütün bunları Fayton keyfi ile gezerek yaşayabiliyorsunuz. Atakum sahilleri gözünüzün alabildiğine uzun, boş ve bakımsız bir sahil değil aksine sahilde restaurantlar ve kafeleri plajları kaliteli mekanlarla dolu, kısacası yazlık bir yerde ne ararsanız fazlasıyla var, üzerine birde gurbetin ne olduğunu bilen insanların hoş görülü misafirperverliği özlem çekmenizi en aza indirgeyecektir.

(19)Ondokuz Mayıs Üniversitesi: www.omu.edu.tr Şehrin Sinop çıkışında Atakent ve Atakum arasında kurupelitte karadenize hakim tepelerde kurulmuş. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi FotoğrafıSonderece modern ve geniş alana yayılmış öğrenciler için hertürlü imkana sahip bir üniversite.


 


Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Alaçam Posta ve Lojistik Meslek Yüksek Okulu: Sinop yolu ilçenin kenarından geçer ilçe merkezi yön tabelasından Samsun Alaçam Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıgirdiğinizde yaklaşık 400 metre sonra sağınızda çamlarla kaplı yemyeşil bakımlı bahçesi olan okulun önüne gelirsiniz.
Alaçam MYO ilçe içinde olduğunda gidiş gelişlerde taşıt kulanmanıza gerek yok, Bafra ile şehir merkezi arasındadır yaklaşık 25 km uzaklıktadır.

 Samsun Asarcık İlçesi :

 Samsun Ayvacık İlçesi :

 Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bafra Meslek Yüksek Okulu - Şevket Aşçı Turizm Fakültesi : Okul şehrin içinde şehir diyoruz bafra 100.000 nüfuslu bir ilçe okulu bulmak için sormanız gerekiyor. Bafra Sinop yolu üzerindedir, Samsun şehir merkezine yaklaşık 43 km uzaklıkta olmasına rağmen duble yollar ile ulaşım olduğundan çok kısa sürede ulaşım vardır.
Samsun Bafra Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Meslek Yüksek Okulu: Samsun'dan gelişte Çarşamba'ya girdiğinizde bu çevre yoluSamsun Çarşamba Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafı Karadeniz'deki diğer yerleşim yerlerinin aksine ilçeyi ikiye bölerek geçer. Orta refüj peyzajları ile ve yerleşimi ile ilçeden çok bir şehir havasında. Girişte 2. trafik lambalarında solunuzda modern binasıyla şehirler arası otobüs terminali, devamında sizi yeşil ırmağın üzerinden geçirecek köprüye geldiğinizde karşıtarafa sola bakın yeni bakımlı ve modern binasıyla myo bu binadır. Meslek yüksek okulu ilçe merkezinde ama çok büyük bir ilçe olduğundan dolayı okula giderken taşıt kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

 Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi M. Kemal Güneşdoğdu Kampüsü: İlçeye Samsun yönünden gelişte otogarı geçtikten sonra solunuzda görünür. Samsun Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi M.Kemal Gündoğdu Kampüsü FotoğrafıHukuk ve İletişim fakülteleri vardır. Çarşamba Ordu Trabzon istikametinde yer alır.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havza Meslek Yüksek Okulu: Okul Kavak - Samsun yolu üzerinde.  İlçe merkezine çok uzak, taşıt kullanmadan okula gidip gelmek Samsun Havza Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafımümkün değil. Kaplıcaları ile ünlü termal cenneti olan güzel bir ilçe. Çorum'dan gelişte çevre yolu Havza'nın içinden geçer.

 Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kavak Meslek Yüksek Okulu:

 Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ladik Meslek Yüksek Okulu :

Samsun Ondokumayıs: İlçe olmasına rağmen aslında Samsun merkez ilçesi sayılır nerdeyse bitişiktir. Sinop girişinde yer alır.

 Samsun Salıpazarı İlçesi :

Samsun Tekkeköy: Samsun büyükşehir belediyesi merkez ilçelerinden biridir.
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu: Tekkeköy'de Organize sanayi bölgesindedir.

 Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Terme Meslek Yüksek Okulu:  Samsun'dan Orduya gelişte birinci girişten girmeyerek yaya üst geçidinden sonra ilk lambalı kavşaktan sağa Samsun Terme Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıgirdiğinizde, sol köşe Terme garajı. Kavşakta sol taraf Kredi yurtlar Kurumunun KYK Öğrenci yurtları, devamında solda ptt ve saat kulesinin olduğu meydana gelirsiniz. Direk ileri devam edip sağdaki dar yoldan içeri girin yaklaşık 1 km sonra (yanlız sağınızda yön tabelalarına dikkat edin)mahallelerin arka tarafında çeşitli liselerinde olduğu bölgede 4 katlı geniş bahçesiyle meslek yüksek okuluna gelirsiniz. okul ilçe merkezinde sayılır, çevresi yerleşim yeri ve özel yurt pansiyon apart öğrenci evi yok.

 Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu: 

 Samsun Yakakent İlçesi :

Samsun Atakum: Samsun Büyükşehir belediyesinin merkez ilçesidir, Üniversite bu ilçededir. Öğrencinin ağırlıklı olarak bulunduğu bölgedir. Bafra yönünden giriştedir.

Samsun Canik: Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı merkez ilçedir, Ordu yönünden giriştedir. Canik Başarı Üniversitesi bu ilçededir.

 Samsun İlkadım: Samsun Büyükşehir Belediyesi Merkez ilçesidir. Şehir merkezi. Çiftlik caddesi ve şehrin en yoğun olduğu bölgedir.