Türkiye Yurtları

Sinop Özel Yurtlar
Adres:
Ondokuz Mayıs Mah. Sinop Cad.No:40 Meslek Yüksek Okulu Karşısı Gerze Sinop
12 Yorum yapıldı.  |   18708 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Pansiyonları
İl:
Sinop
İlçe:
Gerze
Adres:
Çamlıca Mah. Sazak Cad. No:15 Boyabat/ Sinop
2 Yorum yapıldı.  |   2257 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Sinop
İlçe:
Boyabat

Sinop'ta Nasıl Yaşanır ?

Sinop Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren firmaları seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri; Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Sinop'taki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları yemekli fiyatları:                  3700.tl ile 5000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli 
fiyatları:              000tl ile 00 tl arasıdır.

Apartların pansiyonların stüdyodairelerin öğrenci evlerinin Ücretleri

Ulaşım: Havaalanı var. Karayolu ile ulaşım var.

Terminali: Şehir merkezine uzak fakültelere yakın.

Samsun üzerinden gelişte ( 160 km ve zorlu bir yol olan Samsun Sinop yolu yaklaşık 3 saatte gidiliyordu. 2014 yılında faaliyete giren Karadeniz sahil yolunun devamı olan yeni yollar ve tünellerle 1- 1.5 saatte inen mesafe ulaşımı çok daha kolaylaştırdı.) Gerzeden geçerek önce 2 km lik tünelden sonrasındada 1.5 km lik tünelden geçtikten sonra ilk sağa giren yol eski yoldur Meslek yüksek okulu na gider. Devamında yan yola girerek köprünün üzerinden geçer sola Erfelek, Ayancık, Kastamonu Zonguldağa yol ayrılır bu yola girerek az ileride solunuzda tepede 3 tane yeni bina var burası eğitim fakültesi az ileride sağınızda otobüs terminali daha ileride hastanenin karşısında daha önce özel kız öğrenci yurdu olarak hizmet veren bina 2014 yılından buyana KYK Kredi yurtlar kurumuna bağlı Erkek öğrenci yurdu olarak devam etmektedir. ileride cezaevinin yanındada Edebiyat fakültesine gidersiniz. Şehir merkezine devam ederek yine köprülü kavşaktan sağa Hamsilos, Havaalanı ve Su ürünleri Fakültesine gider.  şehre devam ettiğinizde Emniyet müdürlüğünü geçtikten sonraki kavşaktan sağa Sağlık meslek yüksek okuluna gider. Dönmeyerek merkeze devam edildiğinde şehrin çarşısından geçerek solunuzda ptt ve fıskiyeli kavşağa geldiğinizde limana gelirsiniz bu kavşaktan ileriye sağa devam ettiğinizde balıkçı teknelerinin olduğu limana barların olduğu bölgeye ve Sinop kalesine gelirsiniz kavşaktan sola sahil şeridinde çeşitli kafe ve çay bahçeleri var sosyal yaşam çok hareketli çok çağdaş bir şehir, Sinop Özel yurtlar ve Öğrenci apartları konusunda kurumsal anlamda hizmet veren işletmelerin pek olmadığı bir şehir sebebide genelde yazlık evlerin ve tatile gelenlere hizmet veren pansiyonların olması birde ev kiralarının uygun olmasıdır.


Neler yapılır: Doğa ve tarihle aranız iyiyse bu tür mekanlar çok fazla.
 

 Ayancık Meslek Yüksek Okulu: Sinop'tan 60 km sonra Ayancık'ın ilk girişinden girmeyerek 2. girişte sizi bir dönel kavşak karşılar sağ taraf Ayancık olimpik Spor Salonu solunuzda Otobüs Terminali, ileriye Türkeli, Bartın, Zonguldaka gider. Kavşaktan sonra nehir yatağının üzerindeki köprüden geçtiğinizde karşınızda şehitler anıtı burda yol üçe ayrılır sağa devam ederek myo ya ve devamında iskele ve plaja gider. Ortadaki yol şehir merkezinden geçerek yine sahile gider,soldaki yol çarşının içinden gelen sadece geliş yönüdür. Ayancık özellikle yazları tatilcilerin yoğun olduğu, ama normaldede kalabalık ama sakin, insana huzur veren ve tertemiz bir sahil beldesidir. Kastamonu üzerinden gelindiğinde Hanönü'nden sonra Boyabat'a gelmeden dağlardan Ayancık'a kestirme yol ayrılır, 56 kilometre olan bu yol yeni yol yapımından dolayı zamanzaman toprak yola dönüşen çok virajlı zor ama bir okadarda yeşilin manzarasıyla keyifli bir yol. 

 Boyabat Meslek Yüksek Okulu ve İktisadi idari bilimler fakültesi : İstanbul - Ankara yolundan ilçeye girişte hemen sağınızda az yüksekte kampüs görünür. Sinop Sinop-Üniversitesi-Boyabat-Yerleşkesi-özel-yurtlarKastamonu yönünden şehre girdiğinizde sol karşınızda Kale görünür yolun devamında kale Sinop-Üniversitesi-Boyabat-MYO-İktisadi-İdari-Bilimler-Fakültesi-özel-yurtlarsağınıza geçer ve köprünün üzerinden geçerken akarsunun civarı sıcak yaz günlerinde serin esintili çay bahçeleri vardır. yolun devamı ilçe merkezinden geçer Boyabat ilçe gibi görünsede modern yerleşimi ve geniş tertemiz caddeleriyle bir şehir görünümünde Sinop'un en büyük ilçesidir, güler yüzlü insanı ve yaşam standartları pahalı olmayan güzel bir ilçe, yolun devamında şehir merkezinden geçerek sonunda yol ikiye ayrılır sola Otogara, Durağan ve Samsun yönüne gider. Sağa tam 500 metre sonra Kampüs, Saraydüzü ve Ankara İstanbul yönüne gider. Okula gidiş gelişlerde bulunduğunuz yere göre taşıt kullanmanız gerekebilir. Boyabata gelipte meşhur nefis sırık kebabını yemeden dönülmez.

 

 Sinop Dikmen İlçesi :

 Sinop Durağan İlçesi :

 Sinop Erfelek İlçesi :

 Gerze Meslek Yüksek Okulu : Samsun'dan Bafra'yı geçtikten sonra ilk Gerze ilçe merkezi yön tabelasından girerek solunuzda otobüs yazıhanelerinin önünden geçip Sinop Gerze Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıbir meydana çıkacaksınız solunuzda iş bankası sağa sahile iner sola ptt ve ziraat bankasına gider sayfiye yeri yazları nüfus ve hareketlilik fazlasıyla artar ilçe merkezine girmeden Sinop yönüne devam ettiğinizde çıkışa yakın solunuzda akaryakıt istasyonunun yanından Gerze meslek yüksek okulunun girişi var okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok ilçenin en uzak köşesi en fazla 10 dakika. Sinop il merkezine duble yolla yaklaşık 38 km dir. Sinop Gerzede Özel yurtlar kız ve erkek öğrenci pansiyonları apartları vardır.

 Sinop Saraydüzü :

 Sinop Türkeli İlçesi :

 Sinop Üniversitesiwww.sinop.edu.tr/default.asp Merkez kampüs olarak toplu bir yerde değil fakülteler ve meslek yüksek okulları Sinop şehir merkezinin biraz dışında dağınık yerlerde.
Sinop Üniversitesi Fotoğrafı

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin