Türkiye Yurtları

Ankara Özel Yurtlar
Adres:
Erdem Sok. No: 28 Cebeci/ Ankara
6 Yorum yapıldı.  |   16928 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Ankara
İlçe:
Çankaya
Adres:
Mareşal Fevzi çakmak Cad.No36 Bahçelievler Çankaya/ Ankara
51 Yorum yapıldı.  |   36925 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Ankara
İlçe:
Çankaya
Adres:
Emek Mah. 3. Sok. No:17 Çankaya/ Ankara
1 Yorum yapıldı.  |   435 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Ankara
İlçe:
Çankaya
Adres:
M.Fevzi Çakmak Cad.No:32 Bahçelievler Çankaya/ Ankara
19 Yorum yapıldı.  |   24903 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Ankara
İlçe:
Çankaya
Adres:
Marmara Sok. No:32 Sıhhiye/ Ankara
111 Yorum yapıldı.  |   81461 Gösterim
Tip:
Erkek Öğrenci Yurtları
İl:
Ankara
İlçe:
Çankaya
Adres:
Neyzen Tevfik Sok. No:15 Demirtepe - Çankaya/ Ankara
(0) Yorum yapıldı.  |   432 Gösterim
Tip:
Erkek Öğrenci Yurtları
İl:
Ankara
İlçe:
Çankaya
Adres:
Gazi Mah. Şenol cad. No: 20 ( İşbankası yanı ) Yenimahalle/ Ankara
34 Yorum yapıldı.  |   60884 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Ankara
İlçe:
Yenimahalle
Adres:
Gazi Mh.Yukarı Sk. No:42 Yenimahalle Ankara
(0) Yorum yapıldı.  |   84 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Ankara
İlçe:
Yenimahalle
Adres:
Bahçelievler Mah. 287. Sok. No:8 Gölbaşı/ Ankara
(0) Yorum yapıldı.  |   396 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Ankara
İlçe:
Gölbaşı
Adres:
Gazi Üniversitesi Gölbaşı Kampüsü ana giriş kapısı 321 Sok.No:16 Gölbaşı/ Ankara
11 Yorum yapıldı.  |   13937 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Ankara
İlçe:
Gölbaşı

Ankara'da Nasıl Yaşanır ?

Ankara'da Üniversitesiteyi kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

 Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri,  yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır. 

Ankara'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi 2018 - 2019 Ortalama ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemekli:                                      6500 - 25000
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                6000tl ile 11000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır.

Kışları çok şiddetli kuru soğuk ama Doğa, Düzen, Tarih, Eğlence, Modern herşey var kısacası memleketimizin yüzü  baş kentimiz. Ankarada okumak bir ayrıcalıktır. Seveceksiniz.

ULAŞIM : Havaalanı, Tren var.

Terminal (AŞTİ'de Firmaların şehiriçi servisi yok, ama peronların aksi yönünde binanın diğer tarafındaki otopark içinden akşam belli bir saate kadar ücretsiz servisler var.) İniş peronlarından binanın içine girin Ankaray tabelasını takip ederek yürüyen merdivenlerle 1.kata çıktığınızda yürüyüş bandlarıyla gişelere geliyosunuz burdan Metro ile Emek, Bahçelievler, Beşevler'e Kızılay'a ulaşabilirsiniz, Dikimevi son durak. Emek ve Bahçelievler Aşti'nin yanında yolun karşısında yürüyerekde gidebilirsiniz. Maltepe batıkent Sıhhiye ulus a gitmek için kızılay'da  Ankaraydan inip üstkata çıkın Metro tabelasını takip ederek ücret ödemeden aktarma yapıyosunuz. Aştiden karşıya geçtiğinizde Emek'e gelirsiniz burada Bahçelievler Beşevler ve Gazi mahallesi birbirine bitişiktir.
Sincan'a gidecekseniz terminalin en üst katına kadar çıkıp dışarı çıkarak yaya olarak Armada alışveriş merkezinin (Baktığınızda görürsünüz en yüksek bina) yanından Eskişehir yoluna çıkın (veya aştinin önünden üst geçidin olduğu yerden binin) buradan metronun gitmediği hemen her yöne otobüs ve minibüsler geçer Kızılay Ulus tarafına gidicekseniz karşıya geçmeniz gerekir.
Kendi aracınızla İstanbul yönünden gelişte Ankara'ya girdiğinizde yolun sağından devamedin Sıhhiye  Ulus yön tabelasını devam ederek Ankara tren garı ve Adliyeyi geçerek Hitit heykelinin yanından Kızılay'a gelirsiniz Ankara'nın kalbi burda atar. Kızılay meydanında sağ tarafınızda Milli piyango binası önünden giden yol Gazi Fak, Eczacılık, Ank. Ünv. Rektörlüğü, Maltepe, Tandoğan, Anıttepe (Anıtkabir) Beşevler gider. Solunuzdaki cadde Siyasal ve Hukuk fak. Kurtuluş, Cebeci, Dikimevi. Önünüz Bakanlıklar, Meclis, Kavaklıdereye gider. Arkanız Diltarih coğrafya, Sıhhiye, Ulus, Ankara Kalesine, Saman pazarına gider. Sola devam ettiğinizde sağ üst taraf Karanfil sokak sürekli kalabalık kafeler sokağıdır.sol alt tarafta arka Sakarya caddesi kafe ve fastfoodlarla dolu.Bahçelievler, Emek, Beşevler sakin daha huzurlu ama tamamiyle öğrencilerin yoğun olduğu bölgedir.

NELER YAPABİLİRSİNİZ
Sürekli Kendini yenileyen bir şehir gündemi sürekli takip etmek gerekiyor. Üniversitelerde etkinlikler düzenliyor.
Dikmen Vadisi: Dikmendedir.
Göksu: İstanbul yolunda Eryaman'dadır.
Harikalar Diyarı: Mavi göl: Sincan Fatih mahallesindedir. Ayaş yolu ve eski istanbul yolu üzerindedir.
Evcil Hayvanlar Parkı: 
Altınpark: Aydınlıkevler dedir.
Mogan park: Konya yolunda Gölbaşı ilçesindedir.
Gökçek parkı:
Ankara Kalesi: Kızılaydan Sıhhiye Ulus heykelinden yukarı Hisar semtinde.
Gölbaşı: Çevresinde restauranlar olan büyük bir göl. Gölbaşı ilçesi Konya yolunda. Samanpazarından Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım var.

Ankara Üniversitesi : http://www.ankara.edu.tr/ Siyasal, Hukuk, Dil tarih fakülteleri Cebeci ve Sıhhiye Bahçelievl çevresinde bulunur. Gölbaşında da kampüsü vardır.

Gazi Üniversitesi : http://www.gazi.edu.tr/ Beşevler metro durağında indiğinizde kampüse ulaşırsınız, Gölbaşı kampüsüde Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde Konya yolundadır. İlçe olmasına rağmen şehir merkezine yakın sayılır merkezle ulaşım şehir içi ulaşımı kadar kolaydır.  

Hacettepe Üniversitesi :
http://www.hun.edu.tr/

Orta Doğu Teknik Üniversitesi :
http://www.metu.edu.tr/


Bilkent Üniversitesi : http://www.bilkent.edu.tr/

Başkent Üniversitesi :http://www.baskent.edu.tr/

Çankaya Üniversitesi : http://www.cankaya.edu.tr/

Atılım Üniversitesi : http://www.atilim.edu.tr/

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi : http://www.etu.edu.tr/

Ufuk Üniversitesi :  www.ufuk.edu.tr/

 Altındağ Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi : Ankara Büyükşehir Belediyesi Merkez ilçesidir. Tarihi Akköprü ve Altınpark bu ilçededir, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Akköprü mahallesindedir. Aydınlıkevler mahalleleri Altındağ ilçe sınırlarındadır. 

 Çankaya: Çankaya Ankara'nın merkez ilçesi öğrenci yaşamı ve üniversiteler anlamında en yoğun olan bölgedir. Maltepe, Tandoğan, Beşevler, Emek, Bahçelievler, Sıhhiye, Kızılay, Dikimevi, Cebeci ve Kurtuluş Çankaya'nın semtleridir. Otogar (AŞTİ) Emek'tedir. Bahçelievler yanında Beşevler karşısı Yenimahalle ilçesinin sınırlarında olan Gazi Mahallesi sonra Tandoğan, Maltepe ve Kızılay bütün bu semtlerde metro durakları var. AŞTİ den metroya binerek hem yukarıdaki tüm semtlere Sıhhiye'de dahil ulaşır, Kızılay, Kolej, Dikimevi ve Cebeci'ye gidebilirsiniz. Ankara'da Öğrencilerin yoğun olduğu 2 bölge vardır Biri Siyasalın olduğu Cebeci diğeride Gazi Üniversitesi, Ankara üniversitesi ve Fakültelerin olduğu Bahçeli olarak anılan Bahçelievler, Emek, Beşevler ve Anıttepe buna Tandoğan'ıda ekleyebiliriz. Ankara'nın en fazla özel kız ve erkek öğrenci yurtları Çankaya'dadır.
Çankayadaki Üniversiteler: Ankara Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi. Hacettepe Üniversitesi, İpek Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, TED Üniversitesi, Ufuk Üniversitesi.

 Ankara Etimesgut Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsü : Büyükşehir Belediyesinin Merkez ilçesidir, İstanbul yolu ile Eskişehir yolu arasındadır. THK Üniversitesi merkez kampüsünün bulunduğu ilçedir.

 Ankara Keçiören Turgut Özal Üniversitesi, Yüksek İhtisas Üniversitesi Balgat, Bağlum: Ankara Büyükşehir Belediyesi merkez ilçesidir.

 Ankara Mamak : Büyükşehir belediyesi merkez İlçedir

 Ankara Sincan H.Ü. Hacettepe Ankara Sanayi Odası 1. OSB Meslek Yüksekokulu : Büyükşehir Belediyesine bağlı merkez ilçedir. Eryaman, Batıkent, Etimesgut çevresinde istanbul yolunda yer alır. 

 Ankara Yenimahalle: Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı merkez ilçedir, Turgut Özal ve Yıldırım Bayazıt Üniversiteleri bu ilçededir, Bahçelievler ve Beşevlere bitişik olan Gazi mahallesi Gazi üniversitesi ve Bahçeliye yürüyüş mesafesindedir, Hatta gazi Üniversitesinin bir kapısı Gazimahallesi'ne açılıyor şuan inşaat halinde. Ankara'da Ankaray ve metro ile Yenimahalle'den Kızılay'a veya Sincan'a ayrıca öğrencilerin yoğun olduğu bölgeler olan Bahçeliye Cebeci'ye tek biletle gidilebilir.

 Ankara Akyurt : Çankırı yolu üzerinde şehir merkezine 36 km mesafededir.

 Ankara Ayaş : Ankara şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta, Eskişehir Bursa yönünden geleceklere Polatlı'dan kestirmedir, Otobandan geleceklere Ayaş yön tabelalarını takip edebilirler, şehir merkezinden tarif edilecekse önce istanbul yoluna çıkarak sonrasında sağa Sincan Ayaş yolu ayrılır yolu duble yol olmasada rahattır.

 Ankara Hacettepe Üniversitesi Bala Meslek Yüksek Okulu : Şehir merkezine 68 km uzaklıkta olan Bala İlçesine Adana, Konya yolunu takip ederek yaklaşık 60 km sonucunda yüksek rakımlı ilçeye ulaşabilirsiniz.

 Ankara Beypazarı Meslek Yüksek Okulu (myo) : ( Gazi Üni.)  Ankara Üni.) Ankara içinden gidildiğinde önce Sincan sonra Evren, Ayaş sonrasında Beypazarı Ankara şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 100 km civarıdır. Beypazarı kendine özgü bir ilçe doğal güzellikleri bir yana Ünlü Beypazarı evleri ve kaplıcaları ile günübirlik yerli turizmin gözdesi olan bölgelerdendir.

 Çubuk Anka Teknoloji Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi : Esenboğa yerleşkesi Çankırı yolundan gidilir, şehir merkezine yaklaşık 44 km uzaklıktadır.

 Ankara Üniversitesi Elmadağ Meslek Yüksek Okulu: Elmadağ Şehir merkezi uzaklığı 40 km civarındadır Ankara büyükşehir belediyesinin toplu taşıma araçlarıylada ulaşım vardır. Kırıkkale yolu üzerindedir.

 Ankara Gölbaşı: Konya yönünden Ankaraya giriştedir. İlçe olarak adlandırılsada artık Gölbaşı ilçesi şehirle bütünleşmiş durumdadır, Belediye otobüsleri ve Minibüslerle ulaşım kolaylığı vardır, Mogan gölünün çevresinde yerleşimi vardır, Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesinin bazı kampüsleri Gölbaşı'ndadır. Şehir merkezine 19 km uzaklıktadır. Özel yurtların fiyatları Ankara şehir merkezine nazaran daha uygundur. Gölbaşı'nda bir yurtta kalarak ulaşım sorunu olmadan merkeze gidip gelebilirsiniz. Ankara şehir merkezi yönünden Konya yönüne devam ederek Gölbaşı'nın içinden geçersiniz YURTKUR Eymir Kız öğrenci yurtları ilçe merkezinde ve bu yol üzerindedir. Atılım Üniversitesi İncek'tedir.

 Ankara Güdül : Baypazarı yönüne devam ederek yaklaşık 100 km sonra ulaşılır.

 Ankara Üniversitesi Haymana Meslek Yüksek Okulu : Haymana ilçe merkezi Eskişehir yönünden gelişte Polatlı ilçe merkezini geçer geçmez sağa yön tabelalarından ulaşabilirsiniz.

 Ankara Üniversitesi Kalecik Meslek Yüksek Okulu : Ankara şehir merkezinden geçerek Çankırı yoluna devam edip Pursaklar, Akyurt'tan sonra sola Kalecik ilçe merkezine gidilir.

 Ankara Başkent Üniversitesi Kazan Meslek Yüksek Okulu : Eski İstanbul yolu Kızılcahamam  Bolu İstikameti şehir merkezine 50 km mesafededir.

 Ankara Kızılcahamam : Eski yol - Devlet yolu istanbul yolundadır Bolu'dan sonra Kızılcahamam gelir termal kaplıcalarıyla ünlü ve yerli turizmin yoğun olarak rağbet ettiği bir ilçedir. İstanbul yönünden Otobandan gelindiğindede ulaşım vardır.

 Ankara Üniversitesi Nallıhan Meslek Yüksek Okulu : Ankara şehir merkezinden Ayaş yoluna girerek Beypazarı'ndan sonra Bolu yönünde Nallıhan'a gelinir. Yaklaşık olarak 160 km ve iki buçuk saat uzaklıktadır.

 Ankara Polatlı Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu: Polatlı Ankara'ya yaklaşık 80 km uzaklıkta Eskişehir yolu üzerinde neredeyse şehir büyüklüğünde bir ilçedir. Eskişehir, Bursa ve Afyonkarahisar yönünden Ankara'ya gelişte ilk girilen ilçe Polatlı'dır. Gazi Üniversitesi Polatlı Kampüsü ve Hacettepe Üniversitesinin bölümleri vardır.

 Ankara Şereflikoçhisar Aksaray Üniversitesi Berat Cömertoğlu Meslek Yüksek Okulu - Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu :  Ankara Adana yolu ilçenin içinden geçer Adana - Konya yönünden ilçeye girdiğinizde sağınızda yeni binasıyla KYK Öğrenci Yurtları binası görünür, ilçenin bitiminde solda okulların önüne gelirsiniz, Tuz gölünün yakınında olan Şereflikoçhisarda tuz fabrikaları yoğunlukta ve orta büyüklükte bir yerleşim yeri okullar merkeze uzak yürüyerek gidilemez.

 Ankara Pursaklar : Büyükşehir Belediyesine bağlı merkez ilçedir.  Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu bu ilçede Altınova Mahallesindedir.

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin