Anasayfa

Lütfen Üşenmeden Okuyun

Bu Makale Özel Yurt, Pansiyon ve Apart İşletmecilerine Yönelik hazırlanmıştır.
Özel yurt sektörünüzle ilgili işe yarar bilgileri yayınladığımız rehberimizde, Özel Yurdunuzun reklamları, Google ve İnternet ile ilgili bilgiler ile Farklı bölgelerden diğer işletmelerin reklamlarının bulunduğu sayfaları inceleyerek işletmenizi geliştirme ve kıyaslayabilme imkanı bulabilirsiniz.

Artık yerleştirme döneminde binlerce tl harcayarak. Adeta bir panayır yeri görünümü alan üniversite bahçelerinde, şehir terminallerinde, iskelelerde stand açmaya arabalarınızla yurdunuzu göstermek için tek tek öğrencileri taşımaya, broşürler bastırmaya, öğrencilerin adreslerini bulmaya çalışmaya adresleri elinize geçirdikten sonra o kısa zaman içinde geceleri uykusuz kalarak büyük bir telaş içinde ve maliyetle broşürlerinizi adreslere ulaştırmaya, bilboardlara yerel gazetelere ilan vermeye, bütün ticari işletmeler gibi acaba bu yıl yurdumu doldurabilecekmiyim, öğrencilere nasıl ulaşabilirim kaygısıyla ayırmış olduğunuz bütçenizin çok altında maliyetlerle ve zahmetsizce ulaşılamama sorununuzu çözdük. Türkiye ve Kıbrıs'taki ÖĞRENCİ BARINDIRMA KRİTERLERİNE UYGUN HİZMET VEREN işletmeleri ozelyurtpansiyon.com da topladık.

Sayın Özel yurt işletmecisi:

Üşenmeden yazdıklarımızı okuduğunuzda özel yurt sektörünüzün sorunlarında en az sizin kadar bilgi sahibi olduğumuzu anlayacaksınız.

Öncelikle şunu belirtmek isterizki yurt sektörünün hiç bir sorununu bilmeden ve yurtlar hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmadan sadece internet ortamında büromuzda oturarak ya burdanda üç beş bişeyler düşer diyen ve özel yurtların iletişim bilgilerini GSB sitesi veya biyerlerden kopyalayarak reklam almış gıbi göstererek, bu işe emek ve servet harcamış firmaların sitelerinden o firmanın müşterilerine biz bu işi daha ucuza yapıyoruz nolur bizede bi ilan verin; diyerek ilan kapmaya çalışan, ziyaretçi sayısında oynamalar yapıp çok ziyaret alıyormuş, katılımı çok siteymiş gibi gösterenlerden değiliz.

GSB den ruhsat almış olanların yükünün ağırlığı karşısında, ruhsatsız ve hiç bir denetime tabi olmayan kaçak hizmet veren binaların haksız rekabete ve sorumluluk isteyen sektörde bir takım kirlenmelere yol açtığının bilinci ile hareket etmekteyiz.

Sizlerinde sektörünüzde olduğu gibi şu yurtçuluk işinde çok para var kirala bir bina şu kadar öğrenci şu kadar kazanç eder veya farklı amaçlarla, suya sabuna dokunmadan iyi kazanç diyerek bodoslama girdikleri öğrenci konaklama sektöründe batarak, hizmet kalitesi ve fiyatların düşmesine sebep olur, kazın ayağının öyle olmadığının bedelini işletmelerini dolduramayıp, hem öğrenciyi ortada bırakmakta hemde bu işi kuralına göre yapanları zordurumda bırakarak, öğrenimin uzantısı olan en az öğreticilik kadar saygın bir sektör olan özel yurtçuluk sektörünün saygınlığına gölge düşürmektedirler.

Dolayısıyla bu tür firmalar ülkemizde her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzdede var. 06.11.2006 tarihinde kurulmuş olan sitemiz de çalışan müşteri temsilcilerimizle merkezde oturarak değil tüm Türkiye'de ve KKTC de bulunan işletmelerle birebir görüşerek sektörün sorunlarına ve ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap verecek bir site oluşturduk.

Çalışmamızın ödülünüde yıllık 1.000.000 un üzerinde ziyaretçi sayısına ulaşarak, google arama sayfalarında ilk sıralara yükselerek aldık. Kimi siteler yılda 7.000.000 - 8.000.000 ziyaretçi aldıklarını yayınlamakta. 2021 yılında COrona salgınından sonra Yüzyüze eğitim tekrar başladığında KYK yurtlarının yetersizliği ile ilgil konuya Gençlik ve Spor Bakanı Sn Muharrem Kasapoğlu açıklık getirmek amacıyla, 9. veya 10. ayda CNN türk Kanalında Sn. Ahmet Hakan'ın sunduğu Trafsız Bölge ptogramına katılarak yurtlar ve Üniversite öğrencilerinin sayısı hakkında bilgi verdi.
Türkiye genelinde Tüm Üniversite öğrenci sayısı 8.500.000
Uzaktan eğitim alan Öğrenci sayısı 4.500.000
kendi şehrinde Üniversite okuyan sayısı 2.500.000
her yıl KYK yurtlarında Konaklayan Öğrenci sayısı 680.000
Vakıf yurtları, Akaraba yanında kalan ve evlerde kalan öğrencileri de düştüğümüzde
Özel Yurtları tercih edecek öğrenci sayısının 400.000 civarında olduğunun bilgisini paylaştı. Şimdi, özel yurt ihtiyacı olan öğrenci sayısı 400.000 ise (kaçak apartları hiç hesaba katmasakta) sadece yurt ihtiyacı olanların girdiği bir siteye 7.000.000 ziyaretçi nasıl gelir? anlamak mümkün değil.

Google adını kullanarak yapılan dolandırıcılık yöntemlerine kanmayın.

Uzun süreden beri Özellikle Afyonkarahisar ve İzmir'de faaliyet gösteren dolandırıcı şirketlerin varlığını ve tuzaga düşmemeleri konusunda sitemizde ilanı olan tüm işletmecileri bilgllendirerek mağduriyetlerine engel olduk. Yıılardan bu yana, insanların zaafları ve bilgisizliğinden arsızca haksız kazanç elde eden bu hırsızlara karşı nihayet harekete geçildi. İzmir Polisinden 'Google dolandırıcılarına operasyon' haberini okumak için tıklayın.

Dolandırıcılık yöntemi 1- Öğrenci yurtları için en önemli dönem olan yerleştirme zamanında yurtları arayarak: google haritalarda bilgilerinizi güncellemek için aradık hesabımıza 500 TL yatırın güncelleme yapmazsak google aramalarından silineceksiniz. Burda arayan kişiler büyük ihtimalle personel ve gerçekten Google'de çalıştıklarını düşündüklerinden sonderece arsızca hitap edebiliyorlar.

Dolandırıcılık Yöntemi 2- Googlede durumunuzu güncelleyerek sizi arama sayfalarında en üste alalım en az 2 yıl boyunca üstte kalın.

İlgili Haberler
https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/dolandiricilar-googledan-ariyoruz-yalaniyla-ucretsiz-hizmet-icin-isletmelerden-para-istiyor/1961694


Sitemizi incelediğinizde işletmenizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendiğini sizde göreceksiniz. Öğrencilerin ev yerine yurtları neden tercih etmesi gerektiğini, yurtların avantajlarını tek tek evle karşılaştırdık. Ülkemizdeki tüm işletmelerle görüştüğümüz için yurtların temel ihtiyaçları olan malzemeler, mutfak ekipmanı, ranza, yatak, kahvaltılıkları uygun fiyata temin edeceğiniz firmaları bulup bilgilerini yayınlayacağız. Personel ihtiyaçlarınız ücretsiz olarak sitemizde yayınlanacaktır. İşletmenize sitemizden gelen ziyaretçi sayısını da kontrol ederek paranızın boşa gitmediğini göreceksiniz. Eksik bulduğunuz bir şey varsa veya şuda olsaydı dediğiniz konuları bize bildirirseniz mutlu oluruz.

Özel Yurtlar, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonlarına yönelik hazırladığımız Makalelerimiz.

1-Toplu barınma hizmeti veren işletmelerde Tasarruf Yöntemleri için tıklayın.
2-Reklam Yöntemleri ve Google ile İnternet Konusunda öneriler.
3-Öğrenci Yurtları İçin Web Sitesi Nedir?
4-Yurt Takip Programı, Turnike Sistemleri vb. ihtiyaçlar
5-Apart Bina ısıtma ve alternatif izolasyon sistemleri
6-Özel Öğrenci Barındırma Yönetmeliği 2020 Yönetmelik son hali ile yayınladık fakat yönergeleri de takip etmek gerekir.
7-Özel Yurtların Tüm İhtiyaçları.

Bu yazı 2006 yılında hazırlanmıştır. 2022 yılında güncellenmistir.

9 Ocak 2022

Paylaş