Anasayfa

Lütfen Üşenmeden Okuyun

Özel Yurt, Pansiyon ve Apart İşletmecilerine yönelik hazırladığımız makalemizde;
Bilindik Reklamlar,
Google Reklamcılığı ve İnternet ile ilgili bilgiler ile
Sitemizde Farklı bölge ve Şehirlerde hizmet veren yurtların ilanlarınıda inceleyerek gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Yurtların reklamlarını yayınlayan kimi siteler yılda 7.000.000 - 8.000.000 ziyaretçi aldıklarını yayınlamakta.

2021 yılında COVIT 19 salgınından sonra yüzyüze eğitim tekrar başladığında KYK yurtlarının yetersizliği ile ilgili konuya Gençlik ve Spor Bakanı Sn Muharrem Kasapoğlu açıklık getirmek amacıyla, 9. veya 10. ayda CNN türk Kanalında Sn. Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılarak yurtlar ve Üniversite öğrencilerinin sayısı hakkında bilgi verdi.

Türkiye genelinde Tüm Üniversite öğrenci sayısı 8.500.000
Uzaktan eğitim alan Öğrenci sayısı 4.500.000
Kendi şehrinde Üniversite okuyan sayısı 2.500.000
Her yıl KYK yurtlarında Konaklayan Öğrenci sayısı 680.000
Vakıf yurtları, Akraba yanında kalan ve evlerde kalan öğrencileri de düştüğümüzde Özel Yurtları tercih edecek öğrenci sayısının 400.000 civarında olduğunun bilgisini paylaştı.

Şimdi, özel yurt ihtiyacı olan öğrenci sayısı 400.000 ise (kaçak KONAKLAMA HİZMETİ VEREN BİNALARI hiç hesaba katmasakta) sadece yurt ihtiyacı olanların girdiği bir siteye 7.000.000 ziyaretçi nasıl gelir? anlamak mümkün değil.

Google adını kullanarak yapılan dolandırıcılık yöntemlerine kanmayın.

Uzun süreden beri Özellikle Afyonkarahisar ve İzmir'de faaliyet gösteren dolandırıcı şirketlerin varlığını ve tuzaga düşmemeleri konusunda sitemizde ilanı olan tüm işletmecileri bilgllendirerek mağduriyetlerine engel olduk. Yıılardan bu yana, insanların zaafları ve bilgisizliğinden arsızca haksız kazanç elde eden bu hırsızlara karşı nihayet harekete geçildi. İzmir Polisinden 'Google dolandırıcılarına operasyon' haberini okumak için tıklayın.

Dolandırıcılık yöntemi 1

Öğrenci yurtları için en önemli dönem olan yerleştirme zamanında yurtları arayarak: google haritalarda bilgilerinizi güncellemek için aradık hesabımıza 500 TL yatırın güncelleme yapmazsak google aramalarından silineceksiniz. Burda arayan kişiler büyük ihtimalle personel ve gerçekten Google'de çalıştıklarını düşündüklerinden son derece arsızca hitap edebiliyorlar.

Dolandırıcılık Yöntemi 2

Googlede durumunuzu güncelleyerek sizi arama sayfalarında en üste alalım en az 2 yıl boyunca üstte kalın.

İlgili Haberler
https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/dolandiricilar-googledan-ariyoruz-yalaniyla-ucretsiz-hizmet-icin-isletmelerden-para-istiyor/1961694

Yerleştirme dönemlerinde binlerce TL harcayarak. Adeta panayır yeri görünümü alan üniversite bahçelerinde, şehir terminallerinde, iskelelerde stand açmaya arabalarınızla yurdunuzu göstermek için tek tek öğrencileri taşımaya, broşürler bastırmaya, öğrencilerin adreslerini bulmaya, adresleri elinize geçirdikten sonra, kısa zamanda büyük bir telaş içinde ve maliyetle broşürlerinizi adreslere ulaştırmaya, bilboardlara yerel gazetelere ilan vermeye, bütün ticari işletmeler gibi acaba bu yıl yurdumu doldurabilecekmiyim..?. Öğrencilere nasıl ulaşabilirim..? kaygısıyla ayırmış olduğunuz bütçenizin çok altında maliyetlerle ve zahmetsizce ulaşılamama sorununuzu çözmek amacıyla, 2006 yılında Türkiye ve Kıbrıs'ta ki ÖĞRENCİ BARINDIRMA KRİTERLERİNE UYGUN HİZMET VEREN işletmeleri ozelyurtpansiyon.com da topladık.

Sayın Özel yurt işletmecisi:

Öncelikle şunu belirtmek isterizki yurt sektörünün hiç bir sorununu bilmeden ve yurtlar hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmadan oturduğumuz yerden sadece internet ortamında ya burdanda üç beş bişeyler düşer diyen,

Özel yurtların iletişim bilgilerini GSB sitesi veya biyerlerden kopyalayarak reklam almış gıbi göstererek, bu işe emek ve servet harcamış firmaların sitelerinden o firmanın müşterilerine biz bu işi daha ucuza yapıyoruz n'olur bizede bi ilan verin; diyerek ilan kapmaya çalışan.

Kullanıcıların internet konusundaki bilgisizliğini suistimal ederek, Ziiyaretçi sayılarını farklı argümanlarla manipüle ederek çok tercih edilen bir site izlenimi verenler gibi olmayı hiç bir zaman tercih etmedik.

GSB den ruhsat almış olanların, Ruhsat kriterlerine uymak adına almış oldukları yükün ağırlığı karşısında, ruhsatsız ve hiç bir denetime tabi olmayan kaçak hizmet veren binaların, haksız rekabete ve sorumluluk isteyen sektörde bir takım kirlenmelere yol açtığının bilinci ile hareket etmekteyiz.

Sizlerinde sektörünüzde olduğu gibi; ya şu yurtçuluk işinde çok para var, kirala bir bina şu kadar öğrenci şu kadar kazanç eder veya farklı amaçlarla suya sabuna dokunmadan iyi kazanç elde edeceğini düşünerek bodoslama girdikleri öğrenci konaklama sektöründe battıklarında:

Hizmet kalitesi ve fiyatların düşmesine sebep olarak, kazın ayağının öyle olmadığının bedelini işletmelerini dolduramayarak, hem öğrenciyi ortada bırakmakla hemde bu işi kuralına göre yapanları en az 1 yıl geriye atarak zarara sokmakta kalmadıkları gibi.

Öğrenimin uzantısı olan, en az öğreticilik kadar saygın bir sektör olan özel yurtçuluk sektörünün saygınlığına gölge düşürmektedirler.

Dolayısıyla bu tür firmalar her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzdede var. 06.11.2006 tarihinde kurulmuş olan sitemiz de çalışan müşteri temsilcilerimizle merkezde oturarak değil tüm Türkiye'de ve KKTC de bulunan işletmelerle birebir görüşerek sektörün sorunlarına ve ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap verecek bir site oluşturduk.

Çalışmamızın ödülünüde yıllık 1.000.000 un üzerinde ziyaretçi sayısına ulaşarak, google arama sayfalarında ilk sıralara yükselerek aldık.

Sitemizi incelediğinizde işletmenizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendiğini sizde göreceksiniz. Öğrencilerin ev yerine yurtları neden tercih etmesi gerektiğini, yurtların avantajlarını tek tek evle karşılaştırdık. Ülkemizdeki tüm işletmelerle görüştüğümüz için yurtların temel ihtiyaçları olan malzemeler, mutfak ekipmanı, ranza, yatak, kahvaltılıkları uygun fiyata temin edeceğiniz firmaları bulup bilgilerini yayınlayacağız. Personel ihtiyaçlarınız ücretsiz olarak sitemizde yayınlanacaktır. İşletmenize sitemizden gelen ziyaretçi sayısını da kontrol ederek paranızın boşa gitmediğini göreceksiniz. Eksik bulduğunuz bir şey varsa veya şuda olsaydı dediğiniz konuları bize bildirirseniz mutlu oluruz.

Özel Yurtlar, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonlarına yönelik hazırladığımız Makalelerimiz.

1-Toplu barınma hizmeti veren işletmelerde Tasarruf Yöntemleri için tıklayın.
2-Reklam Yöntemleri ve Google ile İnternet Konusunda öneriler.
3-Öğrenci Yurtları İçin Web Sitesi Nedir?
4-Yurt Takip Programı, Turnike Sistemleri vb. ihtiyaçlar
5-Apart Bina ısıtma ve alternatif izolasyon sistemleri
6-Özel Öğrenci Barındırma Yönetmeliği 2020 Yönetmelik son hali ile yayınladık fakat yönergeleri de takip etmek gerekir.
7-Özel Yurtların Tüm İhtiyaçları.
8-Diğer Makalelere buradan ulaşabilirsiniz...!

Bu yazı 2006 yılında hazırlanmıştır. 2022 yılında güncellenmistir.

9 Ocak 2022

Paylaş