Anasayfa

Adana Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Adana Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Çukurova Üniversitesi veya Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir Büyükşehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Adana Öğrenci Apartlarında veya Adana Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitemizden Adana kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Adana'daki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Adana Özel Yurtlarından ayrılmanın kuralları nelerdir? öğrenmek, Adana Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olabilmek ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Adana Yurt fiyatları, Üniversitelerin Kampüslerine ulaşım vb. konularda, ön bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle şınu bilmelisinizki Adana'da ki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Adana'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Adana Üniversitelerinde okuyup, Adana Özel Yurtlarında kalarak, Büyük bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, Toplu konaklamaların yapıldığı yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurarak, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilirsiniz.

Adana'da ki Üniversitelerin Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, Yurtta konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve sürekli GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Adana Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Adana Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Adana'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Adana'ya Ulaşım!
İzmir'den Afyon, Konya Ereğli üzerinden gelinir. İstanbul'dan Ankara, Aksaray Pozantı üzerinden gelebilirsiniz.Terminalden firmaların şehiriçi servisleri var. Tren ve Havaalanı(Şakirpaşa Hava Limanı) var. Adana'nın yerel otobüs firması www.lideradana.com.tr den ulaşabilirisiniz.

2023 - 2024 Adana'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Adana'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetl kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğremci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme yapmış olan öğrenciler sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Adana"özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Üniversite yakını kahvaltılı - yemekli olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 75.000 TL ile 115.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar aylık 7.500 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 11.500 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Adana Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları
Adana Üniversitelerinin yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Adana merkezi ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 12.000 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 20.000 TL de eşya parası talep edebiliyor.

Adana Öğrenci Apartları
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması " Adana Kız Öğrenci Apartı" veya "Adana'da ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Adana Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Adana öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Adana Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Adana Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenci ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, Sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarına etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Adana Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları
Adana'da diğer şehirlerdede olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Adana'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmeleri için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir.

GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Adana Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız

Adana'da Öğrenci Olmak!
Mersin'den geldiğinizde Tarsus'tan sonra yolun her iki tarafı oto ve farklı sanayi işyerleri ile kalabalık bir cadde girişte sizi karşılar, bu yolu hiç bırakmadığınız sürece kentin her tarafına ulaşırsınız. Sanayi görünümlü çevreden sonra yolun her iki tarafı adeta yola çadır olmuş gibi yemyeşil turunç, çınar ve söğüt ağaçları gölgesinde devam eder.

Bir süre devam ettiğinizde solunuzda otogar daha sonrada İlk batçıka geldiğinizde yan yola girin sağınızda Şakirpaşa Havaalanı gelir, siz yolunuza devam edin taki ilk köprülü kavşağın altından geçtiğiniz anda önünüze hemen batçık gelecek; Batçık'a girmeden sağa yan yola girdiğinizde büyük Seyhan Oteli, sonra kavşaktan sola devam ederseniz büyük saat küçük saat eski çarşıya ve karşınıza Çetinkaya mağazası çıktığında arkası KYK nın Sümer Yurdudur, kavşaktan sola Ziyapaşa caddesine girer Atatürk parkı ve caddenin bitimi Tren garıdır, buraları Adananın merkezidir

Adana Garından sağa dönerek ilk sola dönüp köprüden geçerek yolunuza devam ettiğinizde bu yol sizi Balcalı kampüsüne ve özellikle öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu baraj yoluna çıkarır. Gerçi büyük bir şehir dolayısıyla her yeri merkez gibi hareketli ve canlı. Tekrar batçıka dönersek batçığa girer ve devam ettiğimizde solumuzda çok heybetli 5 minareli beyaz Sabancı Merkez camii gelecek.

Her zaman Saygı ve rahmetle andığımız sayın Sakıp Sabancı Türkiye'nin her şehrinde hatta ilçelerinde öğretmenevi, öğrenci yurtları ve kültürmerkezleri ile eğitime kazandırdığı binaları buradada adımbaşı görebilirsiniz.

Seyhan nehri kıyısında ve köprünün diğer tarafında bulunan Sabancı caminin devamında nehir kıyısı muaazzam peyzajı ile yemyeşil alan Kuvayi Milliye parkı Seyhan nehrinin üzerinden geçerek köprü altından yol Osmaniye-Hatay devameder, üstündeki kavşağa çıkarak sağa Deniz kıyısı Karataş'a gider, kavşakta solda büyük alışveriş merkezi Optimum gelir.

Adana'yı belkide dayanılamıyacak sıcakları olan kurak bir şehir olarak düşünüyorsanız, şehri her tarafından bölen geniş sulama kanallarını, yeşilalanları, gökdelenleri görünce yanıldığınızı anlayacaksınız. Çok büyük bir şehir olması sizi ürkütmesin çünkü bu karmaşıklıkla işiniz yok.

Sizi ilgilendiren öğrenim süresince yaşamınızı geçireceğiniz bölge, Seyhan baraj gölüne kurulmuş nefis bir manzarası olan üniversiteniz, yurtlar'ın bulunduğu Beyazevler semti ve sosyal yaşamınızı sürdüreceğiniz Baraj yolu. Baraj yolu denince aklınıza baraja giden, çevresi tarlalarla kaplı bir yol gelmesin. Bu baraj yolu öğrencilerin takıldığı sinema, banka, hastane, kafe, bar, disko... yani ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herşeyi bulabileceğiniz Adananın modern semti merkezi bir cadde. Yurttan okula tek araçla kısa zamanda ekonomik ulaşım vardır..

Denizi ve Sahili mi seviyorsunuz!
Tesisler ve yazlıkların olduğu kumu maden görünümlü olan Karataş sahiline girebilirsiniz. Adana İl merkezine uzaklığı 49 km, imkanlarınız bu kadar değil: Mersin 69 km çok geniş sahili ve plajları var. Dalış sporlarına meraklıysanız Mersin'i biraz geçtiğinizde yaklaşık 20 km sonra Viranşehir dalış için uygunbir yerdir.

Özel Yurtlar, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik hazırladığımız Makalelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Adana'da Kaç tane Üniversite var?
1 - Adana Çukurova Üniversitesi
2 - Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
Adana İlinde Aktif olan İki adet Devlet Üniversitesi var.

Devamını Göster
 • GSB Özel Esma Aydın Seyhan Kız Öğrenci Yurdu Merkez Adana
  Adana / Seyhan
  ( Toplam 39120 defa ziyaret edildi. )
  12. Hizmet yılımıza Özel 15.000 tl İndirim Kampanyamız vardır.. Adana merkezinde Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun olarak projelendirilip Deprem ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Adana Yurtları