Anasayfa

Adana Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Esma Aydın Kız Öğrenci Pansiyonu Adana
  Adana / Merkez
  ( Toplam 32506 defa ziyaret edildi. )
  .Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun olarak projelendirilip Deprem yönetmeliğine uygun imarı yapılmış ısı ve ses yalıtımlı yepyeni binamızda .1-2-3-4 k...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Adana Yurtları

Adana'da Nasıl Yaşanır ?

Çukurova Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Adana'daki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korku ve heyecanı ile gidiyor. Adana'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Adana'nın İlçelerinde işiniz çok daha kolay olacaktır çünkü insanları genelde misafirperverdir. Güler yüzle bir selam vermenizin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde Adana gibi kendine özgü bir bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacabilirsiniz. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce Adana'da okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını Adana'da sürdürmeye karar veren o kadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatlı Özel kız ve erkek öğrenci yurtlarını tercih etiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak Adana'da yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Adana'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi ortalama fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları yemekli Fiyatları: 8000.tl ile 18000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli Fiyatları: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemekli ücretleri: 9000 ile 17000 tl arasıdır


Adana Büyükşehir Belediyesidir merkez ilçeleri: Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Karaisalı

ULAŞIM: İzmir'den Afyon, Konya Ereğli üzerinden gelinir. İstanbul'dan Ankara, Aksaray Pozantı üzerinden gelebilirsiniz.Terminalden firmaların şehiriçi servisleri var. Tren ve Havaalanı(Şakirpaşa Hava Limanı) var. Adana'nın yerel otobüs firması www.lideradana.com.tr den ulaşabilirisiniz.

Mersin'den geldiğinizde Tarsus'tan sonra yolun her iki tarafı oto ve farklı sanayi işyerleri ile kalabalık bir cadde girişte sizi karşılar, bu yolu hiç bırakmadığınız sürece kentin her tarafına ulaşırsınız. Sanayi görünümlü çevreden sonra yolun her iki tarafı adeta yola çadır olmuş gibi yemyeşil turunç, çınar ve söğüt ağaçları gölgesinde devam eder. Bir süre devam ettiğinizde solunuzda otogar daha sonrada İlk batçıka geldiğinizde yan yola girin sağınızda Şakirpaşa Havaalanı gelir, siz yolunuza devam edin taki ilk köprülü kavşağın altından geçtiğiniz anda önünüze hemen batçık gelecek; Batçık'a girmeden sağa yan yola girdiğinizde büyük Seyhan Oteli, sonra kavşaktan sola devam ederseniz büyük saat küçük saat eski çarşıya ve karşınıza Çetinkaya mağazası çıktığında arkası KYK nın Sümer Yurdudur, kavşaktan sola Ziyapaşa caddesine girer Atatürk parkı ve caddenin bitimi Tren garıdır, buraları Adananın merkezidir gardan sağa dönerek ilk sola dönüp köprüden geçerek yolunuza devam ettiğinizde bu yol sizi Balcalı kampüsüne ve özellikle öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu baraj yoluna çıkarır. Gerçi büyük bir şehir dolayısıyla her yeri merkez gibi hareketli ve canlı. Tekrar batçıka dönersek batçığa girer ve devam ettiğimizde solumuzda çok heybetli 5 minareli beyaz Sabancı Merkez camii gelecek (her zaman Saygı ve rahmetle andığımız sayın Sakıp Sabancı Türkiye'nin her şehrinde hatta ilçelerinde öğretmenevi, öğrenci yurtları ve kültürmerkezleri ile eğitime kazandırdığı binaları buradada adımbaşı görebilirsiniz) cami Seyhan nehri kenarındadır; Devamında nehir kıyısı muaazzam peyzajı ile yemyeşil alan Kuvayi Milliye parkı Seyhan nehrinin üzerinden geçerek köprü altından yol Osmaniye-Hatay devameder, üstündeki kavşağa çıkarak sağa Deniz kıyısı Karataş'a gider, kavşakta solda büyük alışveriş merkezi Optimum gelir.

Adana'yı belkide dayanılamıyacak sıcakları olan kurak bir şehir olarak düşünüyorsanız, şehri her tarafından bölen geniş sulama kanallarını, yeşilalanları, gökdelenleri görünce yanıldığınızı anlayacaksınız. Çok büyük bir şehir olması sizi ürkütmesin çünkü bu karmaşıklıkla işiniz yok. Sizi ilgilendiren öğrenim süresince yaşamınızı geçireceğiniz bölge: Seyhan baraj gölüne kurulmuş nefis bir manzarası olan üniversiteniz, yurtlar'ın bulunduğu Beyazevler semti ve sosyal yaşamınızı sürdüreceğiniz Baraj yolu. Baraj yolu denince aklınıza baraja giden, çevresi tarlalarla kaplı bir yol gelmesin. Bu baraj yolu öğrencilerin takıldığı sinema, banka, hastane, kafe, bar, disko... yani ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herşeyi bulabileceğiniz Adananın modern semti merkezi bir cadde. Yurttan okula tek araçla kısa zamanda ekonomik ulaşım vardır..

Deniz: Tesisler ve yazlıkların olduğu kumu maden görünümlü olan Karataş sahiline girebilirsiniz. Adana İl merkezine uzaklığı 49 km, imkanlarınız bu kadar değil: Mersin 69 km çok geniş sahili ve plajları var. Dalış sporlarına meraklıysanız Mersin'i biraz geçtiğinizde yaklaşık 20 km sonra Viranşehir dalış için uygunbir yerdir.

Çukurova Üniversitesi ( Ç.Ü.): Balcalı kampüsü Seyhan baraj gölünün kıyısında yerleşimi olan içinde akaryakıt istasyonu dahi bulunan neredeyse şehir büyüklüğünde büyük bir kampüstür.

Seyhan: Adana Büyükşehir belediyesine bağlı merkez ilçedir. Çukurova Üniversiteside bu ilçededir. Öğrencilerin ve öğrenci yaşamının en yoğun olduğu bölgedir. Baraj yolu, Beyazevler mahallesi, Dörtbuçuk durak, Duygu Kafe civarları genelde öğrencilerin zamanını geçirdikleri ve özel yurtların öğrenci pansiyonlarının en fazla olduğu semtlerdir.

Karaisalı : Merkez ilçedir. Meslek Yuksek Okulu bu ilçededir.

Sarıçam : Merkez ilçedir.

Çukurova : Merkez ilçedir.

Yüreğir : Merkez ilçedir.

Aladağ: Adana şehir merkezine yaklaşık Doksanyedi kilometre uzaklıktadır.

Ceyhan Meslek Yüksek Okulu: Adana'dan Osmaniye yönüne devam ederek yaklaşık 57 kilometre sonra ilçeye ulaşabilirsiniz.

Feke: Adana şehir merkezine en uzak ilçelerinden biri yaklaşık Yüz yirmibeş kilometre uzaklıktadır.

İmamoğlu İlçesi: Adana şehirmerkezine hemenhemen 50 kmdir.

Kozan Meslek Yuksek Okulu: Adana Sivas yolu üzerinde şehir merkezine 75 km uzaklıkta.

Pozantı Meslek Yuksek Okulu: Ankara, Kayseri ve Konya'dan gelecekler Niğdenin ulukışla ilçesinden sonra eğer otobanı tercih etmeyeceklerse pozantının içinden geçerek Adana'ya ulaşırlar, Pozantı Adana şehir merkezine 125 km uzaklıkta dağ ilçesidir genelde kamyoncuların ve şehirler arası yolcuların et mangal için konaklama yaptıkları bir ilçe.

Saimbeyli: Sivas yolu üzerinde Adana'nın şehir merkezine 158 km uzak ilçedir.

Tufanbeyli: Sivas yolunda Adana Şehir merkezine yaklaşık 197 km uzaklığıyla en uzak ilçedir.

Yumurtalık Meslek Yuksek Okulu: Osmaniye Hatay yolu üzerinde, Sahil ilçesidir ve Adana şehir merkezine yaklaşık 82 km uzaklıktadır.