Anasayfa

Adıyaman Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Adıyaman Yurtları

Adıyaman'da Nasıl Yaşanır ?

Adıyaman Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere, belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle, ailenizle aynı zamanda yaşıyor. Bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay, insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin, iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı, sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Adıyaman'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Sabah kahvaltılı-Akşam yemekli: 9.200.tl ile 19500 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00 tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 tl ile 00 tl arasıdır


Neler yapılır: Adıyaman'a gelipte Nemrut'u görmeden olmaz. Şehrin merkez caddesinden Kahta yönüne yaklaşık 33 km giderek Kahta'ya ulaşır, Kahta girişinde ilk sola yön tabelaları sizi 2150 metre yükseklikteki dünya kültür mirası Nemrut dağı milli parkına çıkarır. Yolda birkaçtane yan yollara Nemrutdağı yön tabelaları görünür siz yolu hiç bırakmadan Karadut köyüne gelir, buradanda milli parka tırmanırsınız. Sizi heykellerden ziyade bu yükseklikten Atatürk barajının sanki uçaktan bakıyormuş gibi harika manzarası karşılar, fotoğraf makinalarınızı hazır tutun bu muhteşem görüntüleri başka bir yerde elde etmek mümkün değildir. Çıkışta milli park girişine gelmeden Çeşme konaklama yeri karşınıza çıkacak burada bir çay ve buz gibi su içmenizi tavsiye ederim. Dağın eteklerinde bir çok pansiyonlar ve oteller bulabilirsiniz.

Besni Meslek Yuksek Okulu: Gaziantep'ten Adıyaman kestirme yolu üzerindedir. Gölbaşı Adıyaman yoluna girdiğinizde bir süre sonra sağa Besni yolu ayrılır buradan 12 km sonra ilçeye girdiğinizde ilçe merkezine devam ederek PTT binası solunuzda yanından girerek yolu devam ettiğinizde okulun önüne çıkarsınız. Besni büyük bir ilçedir. Adıyaman Besnide Özel yurtlar kız öğrenci apartları pansiyonları var.

Çelikhan: Adıyamandan Malatya yönüne gidişte şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklıktadır. kestirme yol olmasına rağmen saatte 60 km nin üzerine çıkılamıyacak kadar zor bir yoldur. çelikhana 2 km kala sağa malatya yönüne devam ederek, sağa birinci giriştende girebilirsiniz ama yolunuza devam ederseniz ptt nin yanından saat kulesinin bulunduğu meydana kadar ilçe merkezini geçersiniz sonra tekrar geri dönerek ilçeden çıkılır.

Adıyaman Gerger :

Gölbaşı Meslek Yuksek Okulu: Gölbaşı Gaziantep'ten gelişte Malatya yolu üzerindedir. Kahramanmaraş ve Adıyaman yol kavşağında yer alan Gölbaşı büyük bir ilçedir. Yol kavşağından Malatya yönüne devam ettiğinizde 2. sol girişten yolun karşısına geçerek derenin her iki tarafındanda yol gider her iki yolda 500 metre sonra tren yolunun yanında okula gider. Gölbaşı MYOO ilçe merkezinde olduğundan gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok.Kahta Meslek Yuksek Okulu: Adıyaman'dan Diyarbakır yönüne devam ettiğinizde yaklaşık 33 km sonra Kahta'ya ulaşırsınız. İlçeye girdiğinizde sola Diyarbakır ve Nemrut dağı milli parkına dönen yola değilde sağa döndüğünüzde meslek yüksek okulu bu yolda ve mahalle içinde birilerine sormadan kesinlikle bulamazsınız. Kredi yurtlar kurumunun binası okula dönmeden anayolu devam ettiğinizde sağınızda yer alır. Okula gidiş gelişlerde araç kullanmaya gerek yoktur küçük bir ilçedir.

Adıyaman Samsat :

Adıyaman Sincik :


Adıyaman Üniversitesi: http://www.adiyaman.edu.tr/

Şehrin hemen girişinde Adıyman merkezine pek uzak olmayan bölgede yolun her iki tarafıda kampüs alanı olarak ayrılmış Rektörlük karşı tarafında ve kredi yurtlar binası yanında. Çok güzel bir giriş kapısı yapılmış hele geceleri muhteşem bir görüntüsü var.

Malatya, Gaziantep ve Kahramanmaraş kavşağında bulunan Gölbaşı ilçesinden Adıyaman'a yaklaşık 65 km lik yeşil manzaralı güzel bir yol var. Şehre girişte ilk kavşakta hemen solda kredi yurtlar kurumuna ait bina, sağda yol içinde rektörlük binası ve yine sol tarafta kampüs girişi yolun devamında üst geçitle yolun karşı tarafıda üniversiteye ayrılmış. Üniversiteyi geçtikten sonra yan yollarıda olan geniş tertemiz bakımlı, yan ve orta refüjleri dahi zakkumlar, çeşitli ağaçlarla yemyeşil bir cadde çevresi yüksek binalarla çevrili yolda ilerlersiniz bu yol şehri ortadan bölerek Kahta'ya ve Diyarbakır'a gider. Bu yol üzerinde solunuzda Valilik binasını gördüğünüzde yolun sağ alt tarafı Adıyaman şehir merkezinden geçen merkez caddedir.