Anasayfa

Afyonkarahisar Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Afyonkarahisar'daki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Afyon Öğrenci Apartlarında veya Afyonkarahisar Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitemizden Afyonkarahisar kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Afyonkarahisar'daki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Afyonkarahisar Özel Yurtlarını Seçmenin Püf Noktaları nelerdir? öğrenmek, Afyonkarahisar Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Afyonkarahisar 'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Ahmet Necdet Sezer Kampusüne, Zafer Sağlık Külliyesine ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.Afyonkarahisar'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Afyonkarahisar 'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Afyon Kocatepe Üniversitesinde okuyup, Afyonkarahisar Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Afyon Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.


Afyonkarahisar Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı Reklam ve İnternet konusunda bilgiler vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Afyon özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Afyonkarahisar GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Afyonkarahisar 'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Afyonkarahisar Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Afyonkarahisar Terminali, Ankara ve Konya’dan gelen yol, Afyonkarahisar şehir merkezi trafiğine girmeden çevre yoluna girerek Antalya kavşağına çıkan yolvardır, Otobüs Terminal bu yol üzerinde ve sağınızda kalır. Terminal ANS kampüsüne yakındır.

Afyonkarahisar 'da Öğrenci Olmak!
Ankara'dan Polatlı üzerinden gelip Sivrihisar kavşağından geçerek, Afyon şehir merkezine gelirsiniz, İzmir-Uşak istikametinden gelerek Antalya kavşağına çıkılır, Antalya kavşağından, şehir merkezi yaklaşık 10 km dir. Bursa - Bozüyük'ten Kütahya'ya gelir sonrasında, yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ve tüm yolların kesiştiği nokta Antalya kavşağına gelinir. Aydın ve Muğla şehirlerinden gelecek öğrenci aileleri için güzergah, Denizli üzerinden kestirmedir.

Nereden gelirseniz gelin, şehrin 10 km dışındaki Antalya kavşağına çıkarsınız, bu kavşak Özdilek ve Afium alışveriş merkezleri ve otellerin olduğu bir kavşaktır, Burada fabrika satış mağazaları 3 - 4 tane büyük AVM olduğundan uygun fiyata alışveriş yapabilirsiniz. Antalya’ya gidenler burada mola verdiğinden yaz ve kış hareketli bir yerdir.Buradan il merkezine devam ettiğinizde, sola çevre yoluna girerek merkez kampüse ve yeni otogara gider, sağa şehir merkezine gider.

Afyonkarahisar şehir yerleşimim düz alana yapılmış, en yüksek yeri Afyonkarahisar kalesini muhakkak görürsünüz. Eski terminalin karşısındaki geniş cadde Kız yurdu ve erkek öğrenci yurdunun yoğun olduğu Ambaryolu bu yol şehrin içlerine gider. Önünüzü kesen ilk caddeyi karşıya geçip devam ettiğinizde ilerisi çarşı bankalar, sinemalar sağ alt kısımdaki paralel caddelerde kafeler, lokantalar bulunur. Lokantalara aman fiyat sormadan girmeyin, büyük sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.. Ambaryolunun bitiminde önünüzü kesen cadde merkezi caddedir. Ne ararsanız burda bulabilirsiniz. Kış mevsimleri anlatılmaz yaşanır, Türkiyenin neresinden gelmişolursanız olun, böyle bir soğuk görmediğinize eminiz.

Afyonkarahisar Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Afyonkarahisar 'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran " Afyonkarahisar'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) ANS yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Afyonkarahisar Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Afyonkarahisar Tren Garı Nerede?
Afyonkarahisar Tren gar'ı şehrin merkezindedir, gar'dan şehir içi minibüslerle şehrin her yerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Afyon merkezi çok büyük değildir merkezdede çok fazla sayıda özel yurtlar var.

Afyonkarahisar Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Afyonkarahisar Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır.

Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 14.500TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, yemeğin olması, verilecek yemeğin cinsi kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 24.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Afyonkarahisar Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Afyonkarahisar Kız Öğrenci Apartı" veya " Afyonkarahisar'daki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.Afyonkarahisa Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 15.000TL ile 19.000TL arasındadır.

Afyonkarahisar öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor.
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Afyonkarahisar Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz.

Afyonkarahisar merkezde vaya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 1.300 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2.000 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Afyonkarahisar'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Afyonkarahisar'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Afyonkarahisar"özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 19.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 19.000 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 35.000 TL YE KADAR ÇIKABİLMEKTEDİR.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Afyonkarahisar 'da Hangi Üniversiteler Var?
Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Afyonkarahisar 'da Aktif olan 2 Üniversite var.

Devamını Göster

Diğer Afyonkarahisar Yurtları