Anasayfa

Afyonkarahisar Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Afyonkarahisar Yurtları

Afyon'da Nasıl Yaşanır ?

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı, sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak.Öğrenci konaklama hizmeti veren işletmeler konusunda duyarlı davranarak GSB Ruhsatlı Kurumsal işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan Özel yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Afyon'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-000
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır
.

ULAŞIM : Ankara'dan Polatlı üzerinden gelip Sivrihisar kavşağından Bayat, İşcehisar ilçelerinden geçerek şehir merkezine girer veya çevreyoluna girebilirsiniz. İzmir - Uşak istikametinden gelerek Antalya kavşağına çıkılır, burdan şehir merkezi yaklaşık 10 km Bursa - Bozüyük'ten Kütahya'ya yaklaşık 1 saat sonra Antalya kavşağına buradan merkez yaklaşık 10 km Aydın ve Muğla Denizli üzerinden kestirmedir. Tren gar'ı şehrin merkezinde gar'dan şehir içi minibüslerle şehrin her yerine ulaşabilirsiniz. Otogar çevreyolunda. Afyonun yerel otobüs firması www.esyildiz.com.tr .

Afyonkarahisar : Hemen her şehirden gelenler, şehrin 10 km dışındaki Antalya kavşağına çıkarlar bu kavşak alışveriş merkezleri ve otellerin olduğu bir kavşaktır. Buradan il merkezine devam ettiğinizde, sola çevre yoluna girerek merkez kampüse ve yeni otogara gider, sağa şehir merkezine gider. Düz alana yerleşim yapılmış, en yüksek yeri Afyonkarahisar kalesini muhakkak görürsünüz. Eski terminalin karşısındaki geniş cadde Ambaryolu bu yol şehrin içlerine gider. Önünüzü kesen ilk caddeyi karşıya geçip devam ettiğinizde ilerisi çarşı bankalar, sinemalar sağ alt kısımdaki paralel caddelerde kafeler, lokantalar bulunur. Lokantalar fiyat sormadan girmeyin. Ambaryolunun bitiminde önünüzü kesen cadde merkezi caddedir. Ne ararsanız burda bulabilirsiniz. Kışları Çok soğuk olur. İsterseniz 10 km uzakta Antalya kavşağı var. Burada fabrika satış mağazaları 3 - 4 tane büyük AVM olduğundan uygun fiyata alışveriş yapabilirsiniz. Antalyaya gidenler burada mola verdiğinden yaz ve kış hareketli bir yerdir.

Afyonkarahisar Başmakçı Meslek Yüksek Okulu : Afyonkarahisar - Denizli yolu üzerinde bulunan ilçe, Dinar tarafından gelişte ilçeye 2 yol var. İlk girişten girdiğinizde ilçe girişinde sağa Dazkırı Denizli, sola şehir merkezine giden yola girdiğinizde orta refüjü takip ederseniz myo karşınıza çıkar. Denizli'den gelerek Dazkırıya ulaştığınızda yola devam edip ilk demiryolu üst geçidinden geçerek sağa ilçeye yol ayrılır, burdan ilçe 12 km düz ve geniş bir yoldan Başmakçıya girdiğiniz anda sağınızda Emniyet Müdürlüğünü geçerek ilçe merkezi yön tabelasından, sağa döndüğünüzde karşınıza 2 yol çıkar soldaki yola girerek tekrar ilk sola girip yolunuza devam ettiğinizde PTT ve MYO'a çıkarsınız.

Afyonkarahisar Bayat Meslek Yüksek Okulu : Ankara veya Eskişehirden Sivrihisar kavşağından Konya - Afyonkarahisar yoluna girerek devam ettiğinizde Konya Bolvadin Emirdağ kavşağını geçerek Afyonkarahisar'a devam ederek, sağınızda Bayat ilçe merkezi gelir kavşaktan sağa ilçeye girerken yaklaşık 500 m sonra sağınızda M.Y.O görürsünüz. Küçük bir yer, myo ilçe merkezinde olduğundan okula gidiş gelişlerde araç kullanmaya gerek yok.

Afyonkarahisar Bolvadin Meslek Yüksek Okulu: Ankara veya Eskişehir'den Sivrihisar kavşağından Konya - Afyonkarahisar yoluna girerek devam ettiğinizde, Konya, Emirdağ yoluna dönerek, Emirdağ'dan sonra Bolvadin'e ulaşırsınız. Solunuzda otogar gelir, hemen yanından şehir merkezine girebilirsiniz veya çevreyolunu takip ederek 5 km sonra solunuzda Bolvadin M.Y.O. ve Kırkgöz kampusü gelir. M.Y.O. ile şehir merkezi arası yaklaşık 5 km ulaşım toplu taşıma araçlarıyla sağlanıyor. Eğer Afyon Kocatepe Üniversitesi Kırkgöz kampüsü civarındaki özel kız erkek öğrenci yurtlarında konaklamıyorsanız ilçe merkezinden kampuse yaya olarak ulaşım imkansız kaldı ki Bolvadin'de kış çook ağır şartlarda geçmektedir.

Afyonkarahisar Çay Meslek Yüksek Okulu : Konya - Akşehir - Sultandağı'ndan 15 km sonra Afyon'a giderken Çay ilçesinden geçersiniz, otogar bu kavşakta (Bolvadin - Çay - Konya - Afyon Kavşağı) sola girdiğinizde, Atatürk heykelinin bulunduğu meydana; şehir merkezine ulaştığınızda sağa dönerek tarihi camii ve hamamın önünden devam ederek yaklaşık 3 km sonra Çay myo ulaşırsınız. İlçe merkezine girmeden Afyon yönüne devam ederseniz 4 km sonra ilçenin bayağı dışında solda Çay M.Y.O nu görürsünüz. Öğrencilerin okula yürüyerek gidip gelebilmesi çok zor, şehiriçi minibüslerle ulaşım sağlanıyor.

Afyonkarahisar Çobanlar :

Afyonkarahisar Dazkırı Meslek Yüksek Okulu : Afyon- Denizli yolu Dinar'dan sonra, Dazkırı'nın içinden geçer Dinar'dan girişte sağınızda ilçe girişinden girdiğiniz anda 50 metre sonra sağınızda myo binası görünür. Okul ilçe merkezinde olduğu için ulaşım yaya olarak sağlanıyor.

Afyonkarahisar Dinar Meslek Yüksek Okulu: Antalya yönüne doğru Sandıklı'dan 45 km sonra kavşağa gelirsiniz. Yol sola Antalya - Isparta - Burdur ileriye Dinar-Denizli'ye gider bu kavşaktan 7 km sonra Dinar'a, tepeden aşağılara doğru inersiniz girişte sizi eski evler karşılar ama bu sizi korkutmasın çünkü daha aşağılara indikçe Dinar'ın modern binaları ile karşılaşırsınız. İlçe olarak büyük bir ilçe ve nerdeyse bütün caddeleri gece - gündüz mobese kameralarıyla izlenmekte güvenli, bu yol ilçeyi ortasından bölmektedir ama ilçe merkezi sağ tarafta, sol taraf daha ziyade yerleşim yeri bu yolu devam ettiğinizde yaya üst geçidini geçtikten 300 metre sonra sağa girerek önünüze çıkan ilk kavşaktan yolu hiç bırakmadan devam edin bu yol sizi tren garına çıkaracak gardan sonra devamında rayların üzerinden geçtiğiniz anda sağınızda Meslek Yüksek Okulunu göreceksiniz Dinar myo bir kaç tane binası olan büyük bir m.y.o. ulaşım için araca gerek yok, genelde öğrenciler okula yürüyerek gidip geliyorlar.

Afyonkarahisar Emirdağ Meslek Yüksek Okulu : Ankara veya Eskişehir'den Sivrihisar kavşağından Konya, Afyonkarahisar yoluna devam ederek Konya Bolvadin Emirdağ yoluna girdiğinizde 9 km sonra sağa ilçe merkezine girer devamında postane, solunuzda karşısındaki sokaktan tepeye ulaştığınızda yine sola yaklaşık 1 km giderek, MYO ulaşırsınız.m.y.o. merkeze uzak değil sadece bir bayır çıkmanız gerekiyor. Karasal iklime sahip olduğundan kışlar çok sert geçiyor soğukta yürümek biraz zor. PTT'nin önünden ilçe merkezine devam ettiğinizde Atatürk heykelinin bulunduğu dönel kavşak'a gelirsiniz, kavşaktan sağa Garanti bankasının önünden devam ederseniz Afyonkarahisar yoluna kavşaktan sola devam ederseniz, Konya yoluna çıkarsınız. Hemen her bankanın şubesi var.

Afyonkarahisar Evciler :

Afyonkarahisar Hocalar :

Afyonkarahisar İhsaniye :

Afyonkarahisar İşcehisar Meslek Yüksek Okulu : Ankara veya Eskişehirden Sivrihisar kavşağından Konya - Afyon yoluna girerek devam ettiğinizde, Konya Bolvadin Emirdağ kavşağını geçerek, Afyona devam ettiğinizde sağınızda Bayat ilçesi gelir. Burdan yaklaşık 20 km sonra sağınızda Myo gelir, m.y.o. ilçe merkezine baya uzak yaklaşık 4km okulu geçtikten sonra 2km sonra sağa İşçehisar merkezine ulaşabilirsiniz.Afyonkarahisar Kızılören :Afyonkarahisar Sandıklı Meslek Yüksek Okulu :
Afyonkarahisar'dan Antalya yönüne doğru Sandıklı'ya 3 km kala solunuzda myo görünür Meslek Yüksek Okulu büyük ve yeni binalara sahip, adeta bir kampüs havasında okul ile ilçe merkezi arasında belediyenin özel halk otobüsleri ile ulaşım sağlanıyor, ilçe merkezi ile myo arasını yürümek mümkün değil araç kullanmak şart. Okulu geçince 2. kavşakta sağınızda tren istasyonu, (sonraki kavşakta U dönüşü yaparak Otobüs terminaline ulaşırsınız) sola ilçe merkezine girersiniz sizi geniş yollar karşılar, büyük bir ilçe bu yola girdiğinizde devamında Yunus Emre'nin heykelinin ve belediyenin bulunduğu meydana ulaşırsınız bütün bankaların şubeleri mevcut ilçe merkezi burasıdır.

Afyonkarahisar Sultandağı Meslek Yüksek Okulu : Ankara'dan Polatlı Yunak Akşehir'den Konya - Afyon yoluna çıkarak ulaşabilirsiniz. Konya Akşehirden Afyonkarahisara giderken yaklaşık 25 km sonra ilçe merkezine girerek devam edin, önünüze çıkacak merkez caddesi ve dönel kavşaktan ileriye devam edin, merkezden çıkarak daha ziyade yerleşim yerleri olan bölgeden geçerek sağınızdan yüz metre yukarıda tepede M.Y.O ulaşırsınız. Yürüyerek gidilebilir taşıt kullanmaya gerek yok. Geniş caddeleri olan temiz ve düzenli bir ilçe ihracat yaptığı kirazlarıyla ünlü güzel bir ilçe.

Afyonkarahisar Şuhut Meslek Yüksek Okulu : Konya'dan Afyona gelecekler Çay'dan sonra Afyonun girişine yakın sola yön tabelasından, Afyon üzerinden veya Ankara'dan gelecekler Konya tabelasını takip ederek, Afyon çıkışında köprülü kavşağın altından geçerek 24 km sonra ilçeye ulaşır MYO Şuhutun hemen girişinde yol tretuvarla bölündüğü anda sağda 200 m içeridedir. Yolu devam ettiğinizde köprüyü geçince sola devam ederseniz, Isparta Senirkent'e çıkarsınız. Düz devam ettiğinizde ilçe merkezine ulaşırsınız. Rakım olarak Afyonun diğer ilçelerinden yüksekte olmasından dolayı daha soğuk ama düzenli ve güzel bir ilçe .M.Y.O. ilçe merkezine 1500 metre uzaklıkta öğrenciler okuldan ilçe merkezine genelde yürüyerek gitmektedirler.

Afyon Kocatepe Üniversitesi : www.aku.edu.tr Afyonkarahisar'ın girişindeki Antalya kavşağından şehirmerkezine devam ettiğinizde ileride solunuzda ANS olimpik havuzu, sağınızda Ali Çetinkaya kampüsü devamında, sola çevre yolu ayrılır, çevre yoluna girerek devamında solunuzda otobüs terminali, sonraki kavşakta Eskişehir yön tabelalarından girerek 1 km sonra solda KYK kız erkek öğrenci yurtları yolun devamında, yaklaşık 2 km sonra solunuzda büyük bir alana yayılmış görkemli girişi ve binaları ile Ahmet Necdet Sezer Kampüsüne ulaşırsınız. Ankara ve Konyadan gelecekler şehir merkezine girmeden çevre yolundan geldiklerinde Eskişehir yoluna girerek kampüse ulaşabilirler.Afyonkarahisar Sinanpaşa Meslek Yüksek Okulu : Afyonkarahisar'dan Denizli, İzmir, Antalya kavşağından sola Antalya yönüne devam ederek yaklaşık 7 - 8 Km sonra yön tabelasından sağa girersiniz, bu tabeladan Sinanpaşaya mesafe 10 km dir. Girişte önünüze bir dönel kavşak çıkar bu kavşaktan sağa devam ettiğinizde ilçe merkezine ulaşırsınız bu yol kaymakamlık binasının olduğu meydana çıkar, Meslek Yüksek Okulu bu meydanda ilçe merkezinde dolayısıyla, okula gidiş, gelişlerde araç kullanmanıza gerek yok. MYO harika bir tarihi taş binada yanındada modern yeni bir binası var, ama bu binayı gördüğünüzde güzelliğinden çok etkileneceğinize eminim küçük bir ilçe. Uşak -İzmirden gelecekler Uşak - Banazdan sonra kestirme yol var.