Anasayfa

Ağrı Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Ağrı Yurtları

Ağrı'da Nasıl Yaşanır ?

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak.Konaklama hizmeti veren işletmeleri seçerken gecesi ve gündüzü ile bir yıl kalacağınız yerin, eğitim, sosyal hatta hayatınız konusunda etken olacağını düşünerek, seçiminde hassas davranmanızı göz ardı etmemenizi öneririz bu sebeple Gençlik Spor Bakanlığınca Ruhsatlandırılmış Özel KIz veya Erkek öğrenci yurtlarını tercih etmenizi öneririz. , sizinle ilgilenmek zorunda olan Özel yurt yetkilileri, Ağrıda'ki yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Ağrı'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının bir eğitim dönemi 2021 - 2022 Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-00
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların sadece kahvaltılı ücretleri:
3250 ile 3750 tl arasıdır.


Ulaşım: Havaalanı Karayolu

Ağrı'ya Van'dan gelişte Erciş Patnos Hamur üzerinden gelebilirsiniz. Erzurum'dan sonra Duble yollardan Pasinlerin içinden geçerek Eleşkirt'ten sonra yine geniş duble yollarla şehir girişinde sizi ilk solunuzda Sayın İbrahim Çeçen Tarafından yaptırılan muazzam büyüklükte ve gerçekten çok modern binaları ve sosyal alanları ile Üniversite karşılar. Devamında sağınızda 2012 de yapımı devam etmekte olan modern binasıyla Şehirler arası otobüs terminalini geçtikten sonra sola henüz merkez kampüse taşınmamış olan fakültelere giden yol gelir. buradan itibaren aslında sol tarafınız şehir içine gider ama karışıklık olmaması için siz çevre yolundan devam ederek dönel kavşağa ulaştığınızda yolun devamı Taşlıçay-Doğubeyazıta sağa Hamur-Patnos ilçeleri ve Van'a dönel kavşaktan solada şehirmerkezine gider şehrin farklı girişleri var bu giriş sanayinin yanından geçer Ağır kış şartlarından dolayı yolların kaldırım taşı olması sizi şaşırtmasın bu yola girdiğiniz anda kendinizi arı kovanı gibi kalabalık ve hareketli şehir yaşamının içinde bulursunuz bu yolun devamında ilk trafik lambalarından sağa devam ederek sağlık meslek yüksek okuluna veya sola devam ederek Atatürk heykelinin bulunduğu meydan ve kavşaktan düz devam ederek hem Fakültelere hemde çevre yoluna ulaşabilirsiniz.

Ağrı Diyadin : Şehir merkezine yaklaşık 60 km mesafededir.

Ağrı Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksekokulu : Şehir merkezine yaklaşık 94 km mesafededir. 2015-2016 yılında Ağrı merkez kampüsünde eğitime devam edilmekteydi.

Ağrı Eleşkirt Celal Oruç Yüksek okulu : Ağrı Şehir merkezinden Erzurum yönüne devam ederek yaklaşık 35 km sonra İlçe merekezini geçtikten sonra çevre yolunda solunuzda Jandarmanın karşısında modern bir binaya sahip okulu görebilirsiniz.
Ağrı Hamur : Şehir merkezine 14 km uzaklığıyla şehre yakın çok küçük bir ilçedir.

Ağrı Patnos Meslek Yüksek Okulu : Ağrı merkeze yaklaşık 80 km uzaklıkta Muş ve Van yolu tam Patnosta birleşir.

Ağrı Taşlıçay Nurali Turan Adalet Meslek Yüksek Okulu : Doğubeyazıt yönüne devam ederek yaklaşık 37 km sonra yol ilçeden geçer. 2013 yılında binanın temeli atılmıştı.

Ağrı Tutak : Van ve Muş yönünden gelişte önce Patnos sonrasındada şehre yaklaşık 40 km mesafe kala Tutak ilçesine ulaşılır.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi : www.agri.edu.tr/

Üniversite merkez kampüsü Şehre Erzurum yönünden girişte sol tarafınızda kalır. Merkeze uzaklığı yaklaşık 4-5 km dir. Toplu taşıma araçları ile rahat ve ekonomik ulaşım var, 2015 yılında ulaşım bedeli 75 kuruştu. Kampüsün önündeki çevre yolundan ağrı merkeze devam ettiğinizde sağınızda Otogar ve sol tarafınında KYK Öğrenci yurtlarının binalarının önünden geçersiniz.