Anasayfa

Aksaray Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Sarp Kız Öğrenci Yurdu Aksaray
  Aksaray / Merkez
  ( Toplam 5119 defa ziyaret edildi. )
  Yurdumuzda ki tüm detaylar öğrencilerimizin rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamalarını sağlamak için dizayn edilmiştir. Yurdumuz Aksaray çarşı merkezi...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Aksaray Yurtları

Aksaray'da Nasıl Yaşanır ?

Aksaray Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Aksaray'daki insanların çocuklarıda başka şehirlere, belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle, ailenizle aynı zamanda yaşıyor. Bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır, sizde Aksaray gibi farklı bir bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Gençlik ve Spor Bakanlığından ruhsatlı özel kız ve erkek öğrenci yurtlarını tercih etiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurtların yetkilileri, şehir ve okul yaşamınızı kolaylaştıracak, bölgede yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Aksaray'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Sabah kahvaltılı - Akşam yemekli: 0.000.tl ile 0.000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00 tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların ücretleri: 00 tl ile 00 tl arasıdır

Ulaşım : Aksaray coğrafi konumu itibariyle Adana, Konya, Kayseri, Nevşehir e geçişte tam bir kavşak konumunda olduğundan dolayı ulaşım konusunda alternatifi çok olan bir şehir.

Şehirler arası Otobüs Terminali : Konya, Adana yolu üzerinde şehre çok yakın.

Aksaray yakın zamanda Şehir olan bir şehir olmasına rağmen geniş caddeleri ve yeni yerleşim bölgelerindeki büyük ve modern binalarıyla büyük şehir olma yolunda hizla ilerlemekte. Aksaray hem Diğer bölgeleri akdeniz bölgesine bağlayan ve Konya, Ankara, Adana, Kayseri ve Ürgüp, Göreme Nevşehire geçiş kavşağı olmasından ayrıca Ihlara vadisi vb. turizm bölgeleri bulunmasından dolayı hem transit geçiş hemde turizm anlamında çok hareketli bir şehir. Aksaray Üniversitesininde büyüyerek öğrenci sayısının fazlalaşması şehirde muazzam bir gelişime sebep olmuş. Ani gelişme ve yoğunluğun şehir merkezinde yığılmasıyla yolların tek yöne dönüştürülmesinin getirdiği trafik karmaşasını saymazsak gerçektende öğrencilerin rahat edebileceği bir şehir. Her gelişmekte olan şehirler gibi Aksarayın geniş arazisinde şehir merkezinin etrafı geniş bulvarlarla adeta örülmüş.

Aksaray Ağaçören :

Aksaray Eskil :

Aksaray Gülağaç :


Aksaray Güzelyurt Meslek Yuksek Okulu :

Aksaray Ortaköy Meslek Yüksek Okulu : Kırşehir Aksaray yolu Ortaköy ilçesinin merkezinden geçer. Aksaray şehir merkezine uzaklığı 52 km dir. Kırşehir yönünden İlçeye girdiğinizde merkezde solunuzda dikkatinizi çekecek büyüklükte bir alışveriş merkezini geçer geçmez solunuzda PTT ve sonrasındaki ilk kavşaktan sağa girerek okula ulaşabilirsiniz.

Aksaray Sarıyahşi :

Aksaray Üniversitesi : http://www.aksaray.edu.tr/ Ankara yönünden geldiğinizde Önünüze gelen kavşakta sizi 2. Kılıçarslan'ın heykeli karşılar. Bu kavşaktan sola Ihlara vadisine, Ürgüp, Avanos ve Nevşehire gider. Sağa Şehre paralel olarak Konya, Adana yoludur bu yolun üzerinde ilk taşıt köprüsüne geldiğinizde hemen sağdan köprünün altına ve şehir merkezine gider. Devamında solunuzda terminal yanında KYK kız öğrenci yurdu, İlk yaya üst geçidine geldiğinizde sağınız Sosyal Bilimler Yüksek Okulu devamında yol ikiye ayrılır sağa Konya sola Adanaya devam ederek yine solunuzda KYK Aksaray Kız öğrenci yurdu Müdürlüğü sonrasında solunuzda karayolu kenarında bir uçak dikkatinizi çekecektir bu Uçağın Arkasındaki bina KYK Aksaray kız öğrenci yurtlarıdır. Hemen yanında bir tesis ve bitişiğinde ana kampüs gelir. Yeni yapılan geniş bir alana kurulmuş ve modern fakülte binalarıyla donanımlı ana kampüs Adana yönünden şehre girişte 7 - 8 km kala sağ tarafınızdadır. Kampüslerden ulaşım toplu taşıma araçlarıyla sağlanmaktadır.