Türkiye Yurtları

Amasya Özel Yurtlar
Adres:
Eğitim Fakültesi yanı M.Y.O kampüs yolu üzeri Şeyhcui Mah. Kemalnehrazoğlu Cad. Kamelya Sk. No:4 Amasya
6 Yorum yapıldı.  |   17189 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Apartları
İl:
Amasya
İlçe:
Merkez
Adres:
Akbilek Mah. Kandil Sok. No:4 Amasya
4 Yorum yapıldı.  |   5829 Gösterim
Tip:
Kız ve Erkek Öğrenci yurtları
İl:
Amasya
İlçe:
Merkez
Adres:
Şeyhcui Mah. Kemal Nehrozoğlu Cad. No:4/B AMASYA
28 Yorum yapıldı.  |   70736 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Amasya
İlçe:
Merkez
Adres:
Şeyhcui Mah. K. Nehrozoğlu Cad. 1500 Evler Amasya
15 Yorum yapıldı.  |   46471 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Amasya
İlçe:
Merkez
Adres:
Akbilek Mahallesi, Aytekin Sokak, Yüksek okul mevkii Akbilek Cami Karşısı No:8-6 AMASYA
8 Yorum yapıldı.  |   15391 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Pansiyonları
İl:
Amasya
İlçe:
Merkez
Adres:
Eğitim Fak. Karş. Poyraz Sokak No: 4 Amasya
4 Yorum yapıldı.  |   11242 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Pansiyonları
İl:
Amasya
İlçe:
Merkez
Adres:
Şeyhcui Mahallesi Şehit Ekrem Solak Sokak No:5/1 Amasya
(0) Yorum yapıldı.  |   1340 Gösterim
Tip:
Erkek Öğrenci Pansiyonları
İl:
Amasya
İlçe:
Merkez
Adres:
Akbilek Mah. Kemal Nehrozoğlu Cad. Kardeşler simit sarayı üstü Amasya
4 Yorum yapıldı.  |   5939 Gösterim
Tip:
Erkek Öğrenci Yurtları
İl:
Amasya
İlçe:
Merkez
Adres:
Zübeyde Hanım Bulvarı No: 14 Gümüşhacıköy/ Amasya
1 Yorum yapıldı.  |   7874 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Amasya
İlçe:
Gümüşhacıköy

Amasya'da Nasıl Yaşanır ?

 Amasya Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

 Çünkü buralardaki  insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından, dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz, çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri yaşamınızı kolaylaştıracak,  yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır

Amasya'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2019 - 2020  Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz:                                                       00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-00
Özel Erkek Öğrenci Yurtları
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 4000 ile 7000 tl arasıdır
                                                                                                                                yemekli : 00 tl ile 00 tl arasıdır. 
 

Samsun, Yozgat, Çorum ve Tokat'a çok yakındır.

Ulaşım Havaalanı ve liman 130 km uzaklıkta Samsunda'dır.Tren'le ulaşım var.
Otogar şehre 1,5 kilometre uzaklıkta firma servisleri var.  Otogar (358) 218 80 12 
Tüm banka şubeleri var.
İki tane sinema ve tiyatrosu var.

Amasya Üniversitesi ve İpekköy yerleşkesi: Şehre Tokat yönünden gelişte ilk yaya üst geçidinin sağ ayağının bulunduğu taraf İpekköy Yerleşkesidir bu kampüste Fen Edebiyat Fakülteleri ve 2 MYO var. Şehir merkezine 5 km uzaklıktadır, Bu üst geçitten yaklaşık 5 km sonraki 3. üstgeçitten sonraki ilk trafik lambalarından sola girdiğiniz yolu hiç bırakmayarak 2 km sonra Eğitim fakültesine hemensola Meslek yüksek okulları KYK yurtlarına gider. Bu cadde genelde öğrencilerin takıldığı bir bölgedir. özel yurtlar öğrenci apartlarıda pansiyonlarda bu caddededir.Üst geçitten sonra sola dönmeyerek devam ettiğinizde bu yol şehrin merkez caddesidir, sol tarafınız yeşil ırmak ve Amasya avlerinin olduğu bölgedir. sağtaraflar daha ziyade yerleşim yeridir. yolun ve yerleşim alanının sonunda sağınızda Otogar devamında yol erzincan sola Çorum'a gider. Çorumdan gelecekler Merzifon üzer,nden değilde Mecitözü üzerinden kestirme gelebilirler.
 
Sessiz sakin temiz ve Kültürel zenginlikleri olan huzur dolu bir yer. Şehre girerken Yeşilırmak çevresine dizilmiş olan  Muazzam mimarisiyle "Yalıboyu evleri" Çok etkileyici. Zaten bütün yaşamda hemen hemen yeşil ırmağın çevresinde dönüyor ırmağın çevresinde çay bahçeleri ve kafeler var. Şehrin merkezinden geçen yolla ırmak arasında uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz yerler var. Lokantalarda amasya mutfağına özgü çok çeşitli yemekler var;çatal çorba, cırıkda-cızlak,  helle çorbası, ekmekaşı, kesme ibik çorbası, toyga çorbası, cilbir,bakla dolması, hengel,pancar, kabak kabuklu pilav, sirkeli ciğer, yuka tatlısı, gömlek kadayıfı, halbur tatlısı, zerdali gallesi, vişneli ekmek , sini su böreği  ve yakasal böreği. Amasya misket elma'sını muhakkak tadın.

GEZİLECEK YERLERi
Yalı boyu evleri dizisindeki en güzel konak olan Hazeranlar Konağı
Amasya Kalesi
Aynalı Mağara (Kaya Mezarı):Çevre yolunun Samsun güzergahından sağa ayrılan Ziyaret beldesi yolu üzerinde, şehir merkezine yaklaşık üç kilometre uzaklıktadır.
Ferhat Su Kanalı
Yedi Kuğular Kuş Cenneti (Yedikır Barajı)Amasya-Suluova karayoluna 7 km uzaklıkta bulunur.
Borabay Gölü: Amasya-Taşova karayolunun 44  km sinden sola ayrıldıktan sonra Taşova-Samsun karayolunu 14 km den tekrar sola ayrılarak gelirsiniz, bungalov tipi evleri, kamp yapılabilir, piknik alanları ve doğa yürüyüşü yapılabilen doğa harikası Borabay Gölü ve çevresi turizm merkezidir.
Baraklı Şelalesi Taşova ilçesinde, Taşova İlçesine 30 km  uzaklıkta olan Özbaraklı beldesindedir.
Amasya Müzesi: Mumyalar bölümünü 
Hitit Tanrı Heykeli (Teşup)
Amasya Evleri: Yeşilırmak Yalıboyu'nda şehir merkezindedir.

 Amasya Göynücek :

 Gümüşhacıköy Hasan Duman Yerleşkesi Meslek Yüksek Okulu: Amasya  yönünden gelişte Merzifon'u geçerek 80. km de ilçe merkezine ulaşılır. Yeni otogar sağınızda gördüğünüzde köprülü kavşaktan sola ilçe merkezine girdiğinizde önünüze gelecek ilk kavşaktan sağa devam ederek, burda yol ters yöndür siz sağdan girerek ilk dönüşten u dönüşü yaparak geri geldiğinizde Okulun önüne gelirsiniz. Gümüşhacıköy küçük bir ilçe sayılır dolayısıyla okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok. Küçük bir ilçe olması sizi yanıltmasın ilçe esnafı ve halkı genel olarak aydın, sevecen ve öğrenciyi sahiplenen bir yapıya sahiptir.

 Amasya Hamamözü :

 Merzifon Meslek Yuksek Okulu: Amasya yönünden Merzifon ilçe girişi sağa ayrılır ilk kavşaktan sağa yaklaşık 300 metre sonra solunuzda KYK Kredi yurtlar kurumunun öğrenci yurtları gelir. Okul ilçe merkezinde olmasına rağmen Merzifon çok büyük bir ilçe olduğundan oturduğunuz yere göre taşıt kullanmanız gerekebilir. merkeze uzaklığı 47 km dir.

 Suluova Meslek Yüksek Okulu: Amasya şehir merkezinden Samsun yönüne devam ederek yaklaşık 20 km sonra ilk ilçe merkezi girişinden Suluova Meslek Yüksekokulugirdiğinizde önünüze çıkan rayların sol tarafı Suluova tren istasyonudur, bu girdiğiniz yol şehir merkezinin içinden geçerek yine paralel giden çevre yoluna yani Samsun yoluna çıkar. Suluova 40000 civarında nüfusu olan büyük bir ilçe ilk ilçe merkezi girişinden çevreyoluna kadar 8 km lik bir uzunluğu olan her iki tarafıda yerleşim yeri Anfitiyatro ve Belediye, Kaymakamlığı geçtikten sonra Emniyet Müdürlüğü devamında mecburi yol okula gelir. Meslek yüksek okulu Samsun yönünden ilçeye girişteki kavşakta solunuzda dır. Şehir içi minibüslerle ulaşım var.

 Amasya Üniversitesi Taşova Meslek Yüksek Okulu: İlçenin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 51 km kırk beş dakikadır.

 Amasya Üniversitesi: http://www.amasya.edu.tr/  Çorum yönünden şehre girişte sola Amasya üniversitesi yön tabelalarından girerek eğitim fakültesine ve MYO lara, bazı bölümlere ulaşabilirsiniz. Amasya üniversitesine ayrılmış büyük bir kampüs yok fakülteler şehrin çeşitli bölgelerine dağılmış şekildedir. Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarıda buradadır.
Amasya Üniversitesi İpekköy Yerleşkesi: Fen Edebiyat Fakültesi, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Sağlık YO bu Amasya Üniversitesi İpekköy Yerleşkesikampüstedir. Çorum ve Tokat yönünden şehre girişte ismini bulunduğu İpekköyden Alan İpekköy yerleşkesindedir. Amasya şehir merkezine uzaktır.

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin