Anasayfa

Amasya Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB ÖZEL ULU ÇINAR KIZ ÖĞRENCİ APARTI Amasya
  Amasya / Merkez
  ( Toplam 20506 defa ziyaret edildi. )
  Kız Öğrenci Apartımız tamamen öğrencilerimizin konforu düşünülerek İnşaatından itibaren stüdyo tipi daire olarak projelendirilip tamamlanmıştır. 1 -...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB ÖZEL ŞAHİN KIZ ÖĞRENCİ APARTI Amasya
  Amasya / Merkez
  ( Toplam 72476 defa ziyaret edildi. )
  https://www.facebook.com/sahin.aprt Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun olarak projelendirilip imarı yapılmış olan Sigortalı Merkezi kalorifer sis...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB ÖZEL GÜL HANIM KIZ ÖĞRENCİ PANSİYONU Amasya
  Amasya / Merkez
  ( Toplam 16816 defa ziyaret edildi. )
  Mili Eğitim Bakanlığına bağlı olan pansiyonumuzda 1-2-3-4 kişilik aydınlık, havadar, bazalı, ortopedik yatakları olan tüm ihtiyaçlarınıza uygun di...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB ÖZEL KAMPÜS ERKEK ÖĞRENCİ PANSİYONU Amasya
  Amasya / Merkez
  ( Toplam 2025 defa ziyaret edildi. )
  Amasya Kampüs; 1, 3 ve 4 kişilik oda seçenekleriyle, beklenti ve ihtiyaçlarınızın çok ötesinde, modern yaşam alanlarıyla karşılaşacaksınız. Tam donatı...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • ŞEHZADE APART Amasya
  Amasya / Merkez
  ( Toplam 6822 defa ziyaret edildi. )
  *Her odamızda Duş wc bağımsız olup özel konfor sağlanmaktadır *Her odamızda LCD ekran led tv ile uydu yayınımız bulunmaktadır *24 saat sıcak su ...
  Pansiyonlar
  Daha Fazla...
 • Ata Proje İnşaat Kiralık Eşyalı Daireler Amasya
  Amasya / Merkez
  ( Toplam 47043 defa ziyaret edildi. )
  Bay, Bayan ve Aileye1+0 - 1+1 - 2+1 - 3+1 Memur, Hemşire, Öğretmen, Polis Memuru, Askeriye personeli ve Öğrenci, Doktorlara Satılık veya kiralık eşy...
  Eşyalı kiralık daireler
  Daha Fazla...
 • BİZİM KIZ PANSİYONU Gümüşhacıköy
  Amasya / Gümüşhacıköy
  ( Toplam 8690 defa ziyaret edildi. )
  Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ücrete dahildir. Yemeklerimiz kaliteli ve taze malzemeler kullanılarak lezzetli ellerle öğrencilerimizin hizmetine s...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Amasya'da Nasıl Yaşanır ?

Amasya Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Amasya'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından, dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Amasya kendine özgü doğal ve tarihsel güzellikleri olan küçük ve güzel bir şehir, İlçelerindede işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uyumsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz, çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra ve okul bittikten sonra yaşamında unutamayacağı bir sürü güzel sıcak anılara sahip olarak ayrılırken üzüntü yaşar.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçerken MEB in kontrolünde ve ruhsatlandırılmış olan özel yurtları, öğrenci pansiyonlarını veya öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri; üniversite yaşamınızı kolaylaştırarak, Şehir hayatında yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.
Amasya'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz fiyatları: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-00
Özel Erkek Öğrenci Yurtlarıfiyatları:
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 4000 ile 7000 tl arasıdır
yemekli Fiyatları : 00 tl ile 00 tl arasıdır.

Samsun, Yozgat, Çorum ve Tokat'a çok yakındır.

Ulaşım : Havaalanı ve liman 130 km uzaklıkta Samsunda'dır.Tren'le ulaşım var.
Otogar şehre 1,5 kilometre uzaklıkta firma servisleri var. Otogar (358) 218 80 12

Amasya Üniversitesi ve İpekköy yerleşkesi: Şehre Tokat yönünden gelişte ilk yaya üst geçidinin sağ ayağının bulunduğu taraf İpekköy Yerleşkesidir bu kampüste Fen Edebiyat Fakülteleri ve 2 MYO var. Şehir merkezine 5 km uzaklıktadır, Bu üst geçitten yaklaşık 5 km sonraki 3. üstgeçitten sonraki ilk trafik lambalarından sola girdiğiniz yolu hiç bırakmayarak 2 km sonra Eğitim fakültesine hemensola Meslek yüksek okulları KYK yurtlarına gider. Bu cadde genelde öğrencilerin takıldığı bir bölgedir. özel yurtlar öğrenci apartlarıda pansiyonlarda bu caddededir.Üst geçitten sonra sola dönmeyerek devam ettiğinizde bu yol şehrin merkez caddesidir, sol tarafınız yeşil ırmak ve Amasya avlerinin olduğu bölgedir. sağtaraflar daha ziyade yerleşim yeridir. yolun ve yerleşim alanının sonunda sağınızda Otogar devamında yol erzincan sola Çorum'a gider. Çorumdan gelecekler Merzifon üzer,nden değilde Mecitözü üzerinden kestirme gelebilirler.

Sessiz sakin temiz ve Kültürel zenginlikleri olan huzur dolu bir yer. Şehre girerken Yeşilırmak çevresine dizilmiş olan Muazzam mimarisiyle "Yalıboyu evleri" Çok etkileyici. Zaten bütün yaşamda hemen hemen yeşil ırmağın çevresinde dönüyor ırmağın çevresinde çay bahçeleri ve kafeler var. Şehrin merkezinden geçen yolla ırmak arasında uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz yerler var. Lokantalarda amasya mutfağına özgü çok çeşitli yemekler var;çatal çorba, cırıkda-cızlak, helle çorbası, ekmekaşı, kesme ibik çorbası, toyga çorbası, cilbir,bakla dolması, hengel,pancar, kabak kabuklu pilav, sirkeli ciğer, yuka tatlısı, gömlek kadayıfı, halbur tatlısı, zerdali gallesi, vişneli ekmek , sini su böreği ve yakasal böreği. Amasya misket elma'sını muhakkak tadın.

GEZİLECEK YERLERi
Yalı boyu evleri dizisindeki en güzel konak olan Hazeranlar Konağı
Amasya Kalesi
Aynalı Mağara (Kaya Mezarı):Çevre yolunun Samsun güzergahından sağa ayrılan Ziyaret beldesi yolu üzerinde, şehir merkezine yaklaşık üç kilometre uzaklıktadır.
Ferhat Su Kanalı
Yedi Kuğular Kuş Cenneti (Yedikır Barajı)Amasya-Suluova karayoluna 7 km uzaklıkta bulunur.
Borabay Gölü: Amasya-Taşova karayolunun 44 km sinden sola ayrıldıktan sonra Taşova-Samsun karayolunu 14 km den tekrar sola ayrılarak gelirsiniz, bungalov tipi evleri, kamp yapılabilir, piknik alanları ve doğa yürüyüşü yapılabilen doğa harikası Borabay Gölü ve çevresi turizm merkezidir.
Baraklı Şelalesi Taşova ilçesinde, Taşova İlçesine 30 km uzaklıkta olan Özbaraklı beldesindedir.
Amasya Müzesi: Mumyalar bölümünü
Hitit Tanrı Heykeli (Teşup)
Amasya Evleri: Yeşilırmak Yalıboyu'nda şehir merkezindedir.


Amasya Göynücek :

Gümüşhacıköy Hasan Duman Yerleşkesi Meslek Yüksek Okulu:
Amasya yönünden gelişte Merzifon'u geçerek 80. km de ilçe merkezine ulaşılır. Yeni otogar sağınızda gördüğünüzde köprülü kavşaktan sola ilçe merkezine girdiğinizde önünüze gelecek ilk kavşaktan sağa devam ederek, burda yol ters yöndür siz sağdan girerek ilk dönüşten u dönüşü yaparak geri geldiğinizde Okulun önüne gelirsiniz. Gümüşhacıköy küçük bir ilçe sayılır dolayısıyla okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok. Küçük bir ilçe olması sizi yanıltmasın ilçe esnafı ve halkı genel olarak aydın, sevecen ve öğrenciyi sahiplenen bir yapıya sahiptir.

Amasya Hamamözü :

Merzifon Meslek Yuksek Okulu:
Amasya yönünden Merzifon ilçe girişi sağa ayrılır ilk kavşaktan sağa yaklaşık 300 metre sonra solunuzda KYK Kredi yurtlar kurumunun öğrenci yurtları gelir. Okul ilçe merkezinde olmasına rağmen Merzifon çok büyük bir ilçe olduğundan oturduğunuz yere göre taşıt kullanmanız gerekebilir. merkeze uzaklığı 47 km dir.

Suluova Meslek Yüksek Okulu: Amasya şehir merkezinden Samsun yönüne devam ederek yaklaşık 20 km sonra ilk ilçe merkezi girişinden girdiğinizde önünüze çıkan rayların sol tarafı Suluova tren istasyonudur, bu girdiğiniz yol şehir merkezinin içinden geçerek yine paralel giden çevre yoluna yani Samsun yoluna çıkar. Suluova 40000 civarında nüfusu olan büyük bir ilçe ilk ilçe merkezi girişinden çevreyoluna kadar 8 km lik bir uzunluğu olan her iki tarafıda yerleşim yeri Anfitiyatro ve Belediye, Kaymakamlığı geçtikten sonra Emniyet Müdürlüğü devamında mecburi yol okula gelir. Meslek yüksek okulu Samsun yönünden ilçeye girişteki kavşakta solunuzda dır. Şehir içi minibüslerle ulaşım var.

Amasya Üniversitesi Taşova Meslek Yüksek Okulu: İlçenin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 51 km kırk beş dakikadır.

Amasya Üniversitesi: http://www.amasya.edu.tr/ Çorum yönünden şehre girişte sola Amasya üniversitesi yön tabelalarından girerek eğitim fakültesine ve MYO lara, bazı bölümlere ulaşabilirsiniz. Amasya üniversitesine ayrılmış büyük bir kampüs yok fakülteler şehrin çeşitli bölgelerine dağılmış şekildedir. Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarıda buradadır.

Amasya Üniversitesi İpekköy Yerleşkesi: Fen Edebiyat Fakültesi, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Sağlık YO kampüstedir. Çorum ve Tokat yönünden şehre girişte ismini bulunduğu İpekköyden Alan İpekköy yerleşkesindedir. Amasya şehir merkezine uzaktır.