Anasayfa

Amasya Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Ulu Çınar Kız Öğrenci Apartı Amasya
  Amasya / Merkez
  ( Toplam 24793 defa ziyaret edildi. )
  Kız Öğrenci Apartımız tamamen öğrencilerimizin konforu düşünülerek İnşaatından itibaren stüdyo tipi daire olarak projelendirilip tamamlanmıştır. 1 -...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Şahin Kız Öğrenci Apartı Amasya
  Amasya / Merkez
  ( Toplam 78456 defa ziyaret edildi. )
  https://www.facebook.com/sahin.aprt Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun olarak projelendirilip imarı yapılmış olan Sigortalı Merkezi kalorifer sis...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Gül Hanım Kız Öğrenci Pansiyonu Amasya
  Amasya / Merkez
  ( Toplam 18323 defa ziyaret edildi. )
  Mili Eğitim Bakanlığına bağlı olan pansiyonumuzda 1-2-3-4 kişilik aydınlık, havadar, bazalı, ortopedik yatakları olan tüm ihtiyaçlarınıza uygun diza...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • GSB Özel Rana Kız Öğrenci Yurdu Amasya
  Amasya / Merkez
  ( Toplam 935 defa ziyaret edildi. )
  Amasya Merkezde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olan yurdumuzda 1-2-3-4 kişilik aydınlık, havadar, bazalı, ortopedik yatakları olan tüm ihtiyaçlar...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Ata Proje İnşaat Kiralık Eşyalı Daireler Amasya
  Amasya / Merkez
  ( Toplam 47811 defa ziyaret edildi. )
  Bay, Bayan ve Aileye1+0 - 1+1 - 2+1 - 3+1 Memur, Hemşire, Öğretmen, Polis Memuru, Askeriye personeli ve Öğrenci, Doktorlara Satılık veya kiralık eşy...
  Eşyalı kiralık daireler
  Daha Fazla...
 • Bizim Kız Pansiyonu Gümüşhacıköy
  Amasya / Gümüşhacıköy
  ( Toplam 10986 defa ziyaret edildi. )
  Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ücrete dahildir. Yemeklerimiz kaliteli ve taze malzemeler kullanılarak lezzetli ellerle öğrencilerimizin hizmetine s...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Amasya Yurtları

Amasya'da Nasıl Yaşanır ?

Amasya Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacağınızı düşünerek sakın tedirgin olmayın...!
Çünkü Amasya'daki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Amasya'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu sebeple veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunmalarından, dolayı sıcak davranarak sizlere yardımcı olacaklardır. Amasya kendine özgü doğal ve tarihsel güzellikleri olan küçük ve güzel bir şehir, İlçelerinde ise işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güler yüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alacağınıza emin olun. Sizlerden önce bazı öğrencilerin uyumsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranabilirler ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verdiğinizde, çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Genç yaşınızda yaşamınıza tecrübe katılacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah..! Ben burada ne yaparım..? nasıl hayat geçer..? diyen ve okul bittiğinde, yaşamında unutamayacağı bir sürü güzel sıcak Amasya anılarına sahip olarak ayrılmanın üzüntüsü nü yaşar. Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçerken MEB in kontrolünde ve ruhsatlandırılmış olan özel yurtları, öğrenci pansiyonlarını veya öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri; üniversite yaşamınızı kolaylaştırarak, Şehir hayatında yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.
Amasya'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz fiyatları: 9000.tl ile 16000 tl arasıdır. Yemekli :00-00
Özel Erkek Öğrenci Yurtlarıfiyatları:
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 9000 ile 16000 tl arasıdır yemekli Yurt Fiyatları : 00 tl ile 00 tl arasıdır.

Samsun, Yozgat, Çorum ve Tokat'a çok yakındır.

Ulaşım : Havaalanı ve liman 130 km uzaklıkta Samsunda'dır.Tren'le ulaşım var.
Otogar şehre 1,5 kilometre uzaklıkta firma servisleri var. Otogar (358) 218 80 12

Amasya Üniversitesi ve İpekköy yerleşkesi: Şehre Tokat yönünden gelişte ilk yaya üst geçidinin sağ ayağının bulunduğu taraf İpekköy Yerleşkesidir bu kampüste Fen Edebiyat Fakülteleri ve 2 MYO var. Şehir merkezine 5 km uzaklıktadır, Bu üst geçitten yaklaşık 5 km sonraki 3. üstgeçitten sonraki ilk trafik lambalarından sola girdiğiniz yolu hiç bırakmayarak 2 km sonra Eğitim fakültesine hemen sola Meslek yüksek okulları KYK yurtlarına gider. Bu cadde genelde öğrencilerin takıldığı bir bölgedir. Ruhsatlı özel yurtlar, öğrenci apartları ve pansiyonlarıda bu caddededir.Üst geçitten sonra sola dönmeyerek devam ettiğinizde bu yol şehrin merkez caddesidir, sol tarafınız yeşil ırmak ve Amasya avlerinin olduğu bölgedir. sağtaraflar daha ziyade yerleşim yeridir. yolun ve yerleşim alanının sonunda sağınızda Otogar devamında yol erzincan sola Çorum'a gider. Çorumdan gelecekler Merzifon üzerinden değilde Mecitözü üzerinden kestirme gelebilirler.

Sessiz sakin temiz ve Kültürel zenginlikleri olan huzur dolu bir yer. Şehre girerken Yeşilırmak çevresine dizilmiş olan Muazzam mimarisiyle "Yalıboyu evleri" Çok etkileyici. Zaten bütün yaşamda hemen hemen yeşil ırmağın çevresinde dönüyor ırmağın çevresinde çay bahçeleri ve kafeler var. Şehrin merkezinden geçen yolla ırmak arasında uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz yerler var. Lokantalarda amasya mutfağına özgü çok çeşitli yemekler var;çatal çorba, cırıkda-cızlak, helle çorbası, ekmekaşı, kesme ibik çorbası, toyga çorbası, cilbir,bakla dolması, hengel,pancar, kabak kabuklu pilav, sirkeli ciğer, yuka tatlısı, gömlek kadayıfı, halbur tatlısı, zerdali gallesi, vişneli ekmek , sini su böreği ve yakasal böreği. Amasya misket elma'sını muhakkak tadın.

GEZİLECEK YERLERi
Yalı boyu evleri dizisindeki en güzel konak olan Hazeranlar Konağı
Amasya Kalesi
Aynalı Mağara (Kaya Mezarı):Çevre yolunun Samsun güzergahından sağa ayrılan Ziyaret beldesi yolu üzerinde, şehir merkezine yaklaşık üç kilometre uzaklıktadır.
Ferhat Su Kanalı
Yedi Kuğular Kuş Cenneti (Yedikır Barajı)Amasya-Suluova karayoluna 7 km uzaklıkta bulunur.
Borabay Gölü: Amasya-Taşova karayolunun 44 km sinden sola ayrıldıktan sonra Taşova-Samsun karayolunu 14 km den tekrar sola ayrılarak gelirsiniz, bungalov tipi evleri, kamp yapılabilir, piknik alanları ve doğa yürüyüşü yapılabilen doğa harikası Borabay Gölü ve çevresi turizm merkezidir.
Baraklı Şelalesi Taşova ilçesinde, Taşova İlçesine 30 km uzaklıkta olan Özbaraklı beldesindedir.
Amasya Müzesi: Mumyalar bölümünü
Hitit Tanrı Heykeli (Teşup)
Amasya Evleri: Yeşilırmak Yalıboyu'nda şehir merkezindedir.


Amasya Göynücek :

Gümüşhacıköy Hasan Duman Yerleşkesi Meslek Yüksek Okulu:
Amasya yönünden gelişte Merzifon'u geçerek 80. km de ilçe merkezine ulaşılır. Yeni otogar sağınızda gördüğünüzde köprülü kavşaktan sola ilçe merkezine girdiğinizde önünüze gelecek ilk kavşaktan sağa devam ederek, burda yol ters yöndür siz sağdan girerek ilk dönüşten u dönüşü yaparak geri geldiğinizde Okulun önüne gelirsiniz. Gümüşhacıköy küçük bir ilçe sayılır dolayısıyla okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok. Küçük bir ilçe olması sizi yanıltmasın ilçe esnafı ve halkı genel olarak aydın, sevecen ve öğrenciyi sahiplenen bir yapıya sahiptir.

Amasya Hamamözü :

Merzifon Meslek Yuksek Okulu:
Amasya yönünden Merzifon ilçe girişi sağa ayrılır ilk kavşaktan sağa yaklaşık 300 metre sonra solunuzda KYK Kredi yurtlar kurumunun öğrenci yurtları gelir. Okul ilçe merkezinde olmasına rağmen Merzifon çok büyük bir ilçe olduğundan oturduğunuz yere göre taşıt kullanmanız gerekebilir. merkeze uzaklığı 47 km dir.

Suluova Meslek Yüksek Okulu: Amasya şehir merkezinden Samsun yönüne devam ederek yaklaşık 20 km sonra ilk ilçe merkezi girişinden girdiğinizde önünüze çıkan rayların sol tarafı Suluova tren istasyonudur, bu girdiğiniz yol şehir merkezinin içinden geçerek yine paralel giden çevre yoluna yani Samsun yoluna çıkar. Suluova 40000 civarında nüfusu olan büyük bir ilçe ilk ilçe merkezi girişinden çevreyoluna kadar 8 km lik bir uzunluğu olan her iki tarafıda yerleşim yeri Anfitiyatro ve Belediye, Kaymakamlığı geçtikten sonra Emniyet Müdürlüğü devamında mecburi yol okula gelir. Meslek yüksek okulu Samsun yönünden ilçeye girişteki kavşakta solunuzda dır. Şehir içi minibüslerle ulaşım var.

Amasya Üniversitesi Taşova Meslek Yüksek Okulu: İlçenin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 51 km kırk beş dakikadır.

Amasya Üniversitesi: http://www.amasya.edu.tr/ Çorum yönünden şehre girişte sola Amasya üniversitesi yön tabelalarından girerek eğitim fakültesine ve MYO lara, bazı bölümlere ulaşabilirsiniz. Amasya üniversitesine ayrılmış büyük bir kampüs yok fakülteler şehrin çeşitli bölgelerine dağılmış şekildedir. Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarıda buradadır.

Amasya Üniversitesi İpekköy Yerleşkesi: Fen Edebiyat Fakültesi, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Sağlık YO kampüstedir. Çorum ve Tokat yönünden şehre girişte ismini bulunduğu İpekköyden Alan İpekköy yerleşkesindedir. Amasya şehir merkezine uzaktır.