Anasayfa

Ankara Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Ankara Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, belkide hiç bilmediğiniz Başkentimizde evinizden uzakta artık yeni eviniz olacak Ankara Erkek Yurtlarında veya Ankara kız yurtlarında konaklayarak, farklı bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitemizden Ankara kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Ankara'daki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Üniversite öğrencilerine barınma hizmeti veren işletmelerin yönetmeliğini okuyarak Ankara'daki Yurtlar hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Ankara'da ki Kız Yurdu fiyatları, Özel ve Devlet Üniversitelerin Kampüslerine ulaşım vb. konularda, ön bilgi vermeye çalışacağız. Ankara'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Ankara'da ki insanlarda sizlerin anne ve babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor.

Ankara Üniversitelerinde okuyup, Ankara Özel Yurtlarında kalarak, Büyük bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, Toplu konaklamaların yapıldığı yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları genç yaşınızda çok sağlam dostluklar kurarak vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilirsiniz.

Ankara'da ki Üniversitelerin Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, Yurtta konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren.

Ankara Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı Çamaşır otomatı, 2. el mutfak ekipmanları Vs. ihtiyaçlar konusunda bilgiler vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

GSB den ruhsatlandırılmış ve sürekli GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Ankara Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Ankara'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Ankara'da mevsimlerden Kış çok şiddetli kuru soğuk olarak sert geçiyor, doğa, düzen, tarih, eğlence, Modern olan her şey var kısacası memleketimizin yüzü başkentimiz. Ankara'da okumak bir ayrıcalıktır, Seveceksiniz!

Ankara'da Öğrenci Olmak!
Esenboğa Havalimanı, Hızlı Tren her türlü ulaşım imkanı var. AŞTİ'de Firmaların şehir içi servisi yok, ama peronların aksi yönünde binanın diğer tarafındaki otopark içinden akşam belli bir saate kadar ücretsiz servisler var.

İniş peronlarından binanın içine girin Ankaray tabelasını takip ederek yürüyen merdivenlerle 1.kata çıktığınızda yürüyüş bandlarıyla gişelere geliyosunuz buradan metroya binebilirsiniz,Ulus'a ve diğer metro hatlarına aktarma yapabilmek için ,Kızılay'da Ankaraydan inip üstkata çıkın. Metro tabelasını takip ederek ücret ödemeden aktarma yapıyorsunuz.

Aştiden karşıya geçtiğinizde Emek'e gelirsiniz burada Bahçelievler, Beşevler ve Gazi mahallesi birbirine bitişiktir.Terminalin en üst katına kadar çıkıp dışarı çıkarak yaya olarak Armada alışveriş merkezinin (Baktığınızda görürsünüz en yüksek bina) yanından Eskişehir yoluna çıkın (veya aştinin önünden üst geçidin olduğu yerden binin) buradan metronun gitmediği hemen her yöne otobüs ve minibüsler geçer Kızılay Ulus tarafına gidicekseniz karşıya geçmeniz gerekir.

Kendi aracınızla İstanbul yönünden gelişte Ankara'ya girdiğinizde yolun sağından devamedin Sıhhiye, Ulus yön tabelasını devam ederek Ankara tren garı ve Adliyeyi geçerek Hitit heykelinin yanından Kızılay'a gelirsiniz Ankara'nın kalbi burda atar.

Kızılay meydanında sağ tarafınızda Milli piyango binası önünden giden yol Gazi Fak, Eczacılık, Ank. Ünv. Rektörlüğü, Maltepe, Tandoğan, Anıttepe (Anıtkabir) Beşevler gider. Solunuzdaki cadde Siyasal ve Hukuk fak. Kurtuluş, Cebeci, Dikimevi. Önünüz Bakanlıklar, Meclis, Kavaklıdereye gider.

Arkanız Dil tarih coğrafya, Sıhhiye, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinin olduğu Ulus meydanına, Ankara Kalesine, Saman pazarına gider. Sola devam ettiğinizde sağ üst taraf Karanfil sokak sürekli kalabalık kafeler sokağıdır.sol alt tarafta arka Sakarya caddesi kafe ve fastfoodlarla dolu.Bahçelievler, Emek, Beşevler sakin daha huzurlu ama tamamiyle öğrencilerin yoğun olduğu bölgedir.

Dikmen Vadisi, Göksu park, Harikalar Diyarı ve Mavi göl Evcil Hayvanlar Parkı, Altınpark, Mogan gölü ve park, Gökçek parkı, Ankara Kalesi dağa ile içiiçe gezilebilecek bazı yerleridir.

2024 - 2025 Ankara Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Ankara'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetl kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Ankara özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Üniversite yakını kahvaltılı - yemekli olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı için 80.000 TL ile 290.000 TL arasında değişmektedir. İmkanları sınırlı olan özel yurtlar ile ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar daha ekonomik olurken, Konforlu yurtlarda ve içerisinde banyo, wc olan tek kişilik odaların fiyatları daha pahalı olmaktadır..

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, fiyata bakarak değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Ankara Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğremci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme yapmış olan öğrenciler sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Ankara Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları
Ankara Üniversite kampüslerinin yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz.

Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz.

Ankara merkezi ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları Üniversitelere uzak semtlerde 7.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Kampüslere yakın semtlerde ise kiralar 25.000 TL civarındadır.

Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 25.000 TL civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 20.500 TL de eşya parası talep edebiliyor.

Ankara Öğrenci Apartları
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması Ankara Kız Öğrenci Apartı veya Ankara'da ki Erkek Öğrenci Apartı tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Ankara Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Ankara öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Ankara Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse Ankara Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk,

Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenci ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları,

Sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarına etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Ankara Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları
Ankara'da diğer şehirlerdede olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran Ankara'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmeleri için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Ankara Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız.

Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Devamını Göster
 • Özel Yurtankara Beşevler Kız Öğrenci Yurdu Çankaya Ankara
  Ankara / Çankaya
  ( Toplam 33413 defa ziyaret edildi. )
  Ankara Çankaya Beşevler'deki Özel kız Öğrenci Yurdumuzun bina ve hizmet özellikleri: Öğrenci yaşam alanlarına uygun olarak projelendirilip deprem yö...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Emek Özel İdeal Kız Öğrenci Yurdu Çankaya Ankara
  Ankara / Çankaya
  ( Toplam 9154 defa ziyaret edildi. )
  Çankaya Emek Yurumuz İdealde Neler Var ? Kahvaltı Yurtlarımızda haftanın 6 günü açık büfe ücretsiz kahvaltı hizmetinden yapabilirsiniz. Ring Servis...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Bahçelievler Özel Mine Kız Öğrenci Yurtları Çankaya Ankara
  Ankara / Çankaya
  ( Toplam 8821 defa ziyaret edildi. )
  Şubelerimiz. Mine Kız yurdu 1. Şube 7.Cadde 46. Sokak (Eski 35) No.47 Bahcelievler/ ANKARA Tel: 0312 222 4623 - 222 4624 Mine KIz yurdu 2. Şub...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • İdeal Çankaya Erkek Öğrenci Yurdu Şubeleri Ankara
  Ankara / Çankaya
  ( Toplam 10510 defa ziyaret edildi. )
  Çankaya Demirtepe ve Emek Erkek Öğrenci yurt Şubelerimizde Kahvaltı Yurtlarımızda haftanın 6 günü açık büfe ücretsiz kahvaltı hizmetinden yapabilirs...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Emek Özel Kuzey Erkek Öğrenci Yurdu Çankaya Ankara
  Ankara / Çankaya
  ( Toplam 8029 defa ziyaret edildi. )
  Şubelerimiz.. Mine Kız yurdu 1. Şube 7.Cadde 46. Sokak (Eski 35) No.47 Bahcelievler/ ANKARA Tel: 0312 222 4623 - 222 4624 Mine KIz yurdu 2. Şu...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Emek Yurt Akademi Erkek Öğrenci Bahçelievler Ankara
  Ankara / Çankaya
  ( Toplam 2055 defa ziyaret edildi. )
  Gerçek zamanda konusunda yetişmiş personeli, huzurlu, konforlu ve sakin mekanıyla birlikte ulaşımı kolay, konumu itibariyle Emek metro istasyonuna yak...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Kızılay İdeal Kız Öğrenci Yurdu Ankara
  Ankara / Çankaya
  ( Toplam 2850 defa ziyaret edildi. )
  Lüks Öğrenci Yurdumuz, Ankara Çankaya ilçesi Kızılay Yüksel Caddesinde, çok merkezi bir lokasyonda yeralmaktadır. Kahvaltı Yurtlarımızda haftanın 6 ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Özel Kızılay Yurt Akademi Erkek Öğrenci Sıhhiye Ankara
  Ankara / Çankaya
  ( Toplam 3077 defa ziyaret edildi. )
  Gerçek zamanda konusunda yetişmiş personeli, huzurlu, konforlu ve sakin mekanıyla birlikte ulaşımı kolay, konumu itibariyle Kızılay metro istasyonuna ...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Gölbaşı GSB Özel Berrak Deniz Kız Yurdu Ankara
  Ankara / Gölbaşı
  ( Toplam 23241 defa ziyaret edildi. )
  Ankara Gölbaşı kız öğrenci yurtlarımızın bina ve hizmet bilgileri güncelleniyor..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Ankara Yurtları