Anasayfa

Antalya Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Alya Kız Öğrenci Yurdu Antalya
  Antalya / Konyaaltı
  ( Toplam 8378 defa ziyaret edildi. )
  Özel Alya ailesi olarak, hizmetlerimizin başında, kalite ve hijyen ön sıradadır. Öğrencilerimizin 7/24 Sıcak su , çay, kahve gibi bardak içecekleri...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Konyaaltı Doğakent Citrus Residence Antalya
  Antalya / Konyaaltı
  ( Toplam 21601 defa ziyaret edildi. )
  Yaşam alanlarına Uygun projelendirilerek Deprem yönetmeliğine uygun imarı yapılmış ısı ve ses yalıtımlı yepyeni binamızda 2-3-4 kişilik aydınlık, ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Hotel Lunay Erkek Öğrenciye Antalya
  Antalya / Konyaaltı
  ( Toplam 22128 defa ziyaret edildi. )
  Antalya Konyaaltı merkez ilçesinde yaz dönemlerinde Otel olarak hizmet vermekteyiz, Akdeniz üniversitesinin aktivitelerinde şehrimize gelen üniversite...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Antalya Yurtları

Antalya Üniversiteleri Öğrenci Rehberi!

Akdeniz Üniversitesi veya Bilim Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir turistik Şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Antalya'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Üniversitelerin Kampüslerine ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Antalya'da ki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Antalya'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Antalya Üniversitelerinde okuyup, Antalya Özel Yurtlarında konaklayarak, Turistik bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, Toplu konaklamaların yapıldığı yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurarak, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilirsiniz.

Antalya'da ki Üniversitelerin yakını Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz. Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, Yurtta konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve sürekli Antalya GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Antalya'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Antalya Şehrine Ulaşım Alternatifleri!
Antalya'ya Karadan, Havalimanı ve Deniz yolu ile ulaşım vardır. Güney Akdeniz Seyahat
www.guneyakdeniz.com yerel otobüs firmasıdır.

2021 - 2022 Antalya'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Antalya'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetl kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir. Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir. 2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğremci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme yapmış olan öğrenciler sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar, Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Antalya "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Üniversite yakını kahvaltılı - yemekli olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 9000 TL ile 22000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 9000 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 22000 TL civarındadır. Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Antalya çok güzel bir şehirdir ama fazla kaptırdığınızda mezun olmanız biraz zaman alır. Merkezi Valiliği ve Kaleiçi olarak alırsak, Üniversite ve Terminal şehrin biraz dışında kalır, Burdur tarafından yoğun çam ormanlarının olduğu Kepezaltına inerek şehre girdiğinizde Metro başlangıç durağı sizi karşılar metro güzergahına paralel giderek, Sürekli sağa Kemer yön tabelalarını takip ederek, Otogarı geçtikten sonra sağınızda Antalya Öğretmenevinin arkaları Öğrencilerin yoğun olduğu Kültür Mahallesidir,devamında, Sağınızda Akdeniz üniversitesi ve KYK yurtlarına sonrasında Konyaaltı plajlarına veya devamlı sağa Arapsuyu mahalesinden sahil yoluna çıkar ve Kemer'e gider. Üniversite Konyaaltı plajlarının üst tarafında kalır. Üniversiteyi geçerek yolunuza devam ettiğinizde ilk kavşakta sağınızda Migros büyük alışveriş merkezini gördüğünüz anda sağa Konyaaltı'na devam ederek ikinci yaya üst geçidinden sola girdiğinizde KYK nın Arapsuyu Öğrenci yurduna ulaşabilirsiniz.

Antalya Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları
Antalya Akdeniz Üniversitesinin yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Antalya merkez ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 800 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 1200 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1400 TL de eşya parası talep edebiliyor.

Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali!
Antalya Otogarına Otobüsle geldiğinizde İniş peronlarında indiğinizde ilçe terminali sağınızda kalır, binanın köşesinden klimalı şehiriçi otobüslerle şehrin hemen her yerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogarda Otobüsle geldiğiniz yola Kepezaltı tarafına çıkarak Antray Metro durağına çıkar ve metroya binerek, Güzergahı Dokumaya sonrasında Sosyal Bilimler Meslek Yüksek olunun onünden geçerek şehrin merkezine ve devamında Havaalanına en sondurak Aksu'dur.
Otogara sağa girmeden Kavşaktan sola devam ederek Alanya'ya gidebilirsiniz.Yine başa döndüğümüzde Kepezaltından yani yoğun çam ormanların olduğu ve Antalya Şehir terasının bulunduğu varyanttan Antalya şehirmerkezine devam edereken sağa Üniversiteye hiç sapmadan yolu takip ettğinizde, Karşınıza basamaklar halinde mimari yapısı olan Falez otel çıkar, devam edin, burası Uluslaraarası anlamda yenilenmiş yüzü ile harika bir sahil parkı olan plajları ile ünlü Konyaaltı'nın girişidir. Nostaljik Tramvayın sondurağıdır. Buradan tramvay sağınızda deniz, Yat limanı, (Burası trafiğe kapalı alandır.)Meydan Saat kulesi, Kaleiçi, (solunuz hep alış veriş merkezleri ve şehrin içlerine gider) Nostaljik Tramvay yolunu takip ettiğimizde (Eski belediyenin önünden) sağa Işıklar Caddesine girersiniz köşe dönerciler çarşısı (kokoreç dürüm gibi aperatifçiler 24 saat açık) Devamında hafif sola doğru dönüş yapılırken otopark Karaoğlan parkı. Işıklar, Denizle karşılaştığınızda artık sola doğru sahili takip edip ilk kavşaktan sağa devam ettiğinizde solda Fame cıty eğlence merkezi Sinema, Devamında Dedeman oteli alt katı eğlence merkezidir bowling salonu var. Devamı Barınaklar ve Lara, Örnekköy plajlarına gider. Konya altı plajının bitiminden sonra (eski kemer yoludur)

Antalya Öğrenci Apartları
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması " Antalya Kız Öğrenci Apartı" veya "Antalya'da ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Antalya Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 9000 TL ile 17000 TL arasındadır. Antalya öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor, 1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama. 2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir. 3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Antalya Toplu Ulaşım Tramvay
Antalyada Raylı toplu taşıma aracı 2 tanedir. Nostaljik Tramvay Konyaaltı'ndan başlar, sahile paralel yat limanının üzerinden Kalekapısı Işıklar caddesinden sonra son durak Zerdalilik'te biter.
Antray daha bir toplu taşımacılığa yönelik Antalya'ya inişte Kepezaltı'ndan başlar ve Otogar (üniversiye yakın bölge) sonrasında alışveriş merkezlerinin olduğu Dokuma'ya devamında Sosyal Bilimler Yüksek Okulunun yanından geçerek il merkezini dolaşır ve Alanya; Manavgat istikametine doğru diğer büyük AVM lerin önünden geçerek, Havaalanı sonrasında Aksu son duraktır.

Antalya Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Antalya Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenci ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, Sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarına etki eden faktörler arasındadır. Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Antalya'daki Üniversiteler!

Akdeniz Üniversitesi - Antalya Bilim Üniversitesi - Akev Üniversitesi - Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi - Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi , Antalya, Belek ve Alanya'da faal olan 5 adet üniversite var.

Antalya Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları
Antalya'da diğer şehirlerdede olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Antalya'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir. Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Antalya Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız