Anasayfa

Antalya Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Alya Kız Öğrenci Yurdu Antalya
  Antalya / Konyaaltı
  ( Toplam 7787 defa ziyaret edildi. )
  Özel Alya ailesi olarak, hizmetlerimizin başında, kalite ve hijyen ön sıradadır. Öğrencilerimizin 7/24 Sıcak su , çay, kahve gibi bardak içecekleri...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Konyaaltı Doğakent Citrus Residence Antalya
  Antalya / Konyaaltı
  ( Toplam 21105 defa ziyaret edildi. )
  Yaşam alanlarına Uygun projelendirilerek Deprem yönetmeliğine uygun imarı yapılmış ısı ve ses yalıtımlı yepyeni binamızda 2-3-4 kişilik aydınlık, ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Hotel Lunay Erkek Öğrenciye Antalya
  Antalya / Konyaaltı
  ( Toplam 21836 defa ziyaret edildi. )
  Antalya Konyaaltı merkez ilçesinde yaz dönemlerinde Otel olarak hizmet vermekteyiz, Akdeniz üniversitesinin aktivitelerinde şehrimize gelen üniversite...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Antalya Yurtları

Antalya'da Nasıl Yaşanır ?

Akdeniz Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacagınız için hiç tedirgin olmayın.
Çünkü Antalya'daki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Antalya'daki insanlarda sizlerin anne babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu sebepten dolayı veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranarak sizlere yardımcı olacaklardır. Antalya büyük ve turizmin başkenti olmasından dolayı çok kozmopolit bir şehir haline geldi, ilçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranabilirler ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde Antalya, Alanya, Manavgat vb. bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katılacak.Öğrencilere konaklama hizmeti veren özel kız ve erkek öğrenci yurtlarını seçtiğinizde, sizinle ilgilenecek olan özel yurtların yöneticileri, Bölgedeki Üniversite yaşamınızı kolaylaştıracak, Antalya'ya yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Antalya'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi ortalama ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları yemekli : 9000.tl ile 22000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları:
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların ücretleri: 9000 ile 17000 tl arasıdır


ULAŞIM : Kara Havave Deniz yolu ile ulaşım vardır. Güney Akdeniz Seyahat www.guneyakdeniz.com yerel otobüs firmasıdır.

Çok güzel bir şehirdir ama fazla kaptırdığınızda mezun olmanız biraz zaman alır. Merkezi Valiliği ve Kaleiçi olarak alırsak, Üniversite ve Terminal şehrin biraz dışında kalır, Burdur tarafından yoğun çam ormanlarının olduğu Kepezaltına inerek şehre girdiğinizde Metro başlangıç durağı sizi karşılar metro güzergahına paralel giderek, Sürekli sağa Kemer yön tabelalarını takip ederek, Otogarı geçtikten sonra sağınızda Antalya Öğretmenevinin arkaları Öğrencilerin yoğun olduğu Kültür Mahallesidir,devamında, Sağınızda Akdeniz üniversitesi ve KYK yurtlarına sonrasında Konyaaltı plajlarına veya devamlı sağa Arapsuyu mahalesinden sahil yoluna çıkar ve Kemer'e gider. Üniversite Konyaaltı plajlarının üst tarafında kalır. Üniversiteyi geçerek yolunuza devam ettiğinizde ilk kavşakta sağınızda Migros büyük alışveriş merkezini gördüğünüz anda sağa Konyaaltı'na devam ederek ikinci yaya üst geçidinden sola girdiğinizde KYK nın Arapsuyu Öğrenci yurduna ulaşabilirsiniz.
Antalya Otogarına Otobüsle geldiğinizde İniş peronlarında indiğinizde ilçe terminali sağınızda kalır, binanın köşesinden klimalı şehiriçi otobüslerle şehrin hemen her yerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogarda Otobüsle geldiğiniz yola Kepezaltı tarafına çıkarak Antray Metro durağına çıkar ve metroya binerek, Güzergahı Dokumaya sonrasında Sosyal Bilimler Meslek Yüksek olunun onünden geçerek şehrin merkezine ve devamında Havaalanına en sondurak Aksu'dur.
Otogara sağa girmeden Kavşaktan sola devam ederek Alanya'ya gidebilirsiniz.Yine başa döndüğümüzde Kepezaltından yani yoğun çam ormanların olduğu ve Antalya Şehir terasının bulunduğu varyanttan Antalya şehirmerkezine devam edereken sağa Üniversiteye hiç sapmadan yolu takip ettğinizde, Karşınıza basamaklar halinde mimari yapısı olan Falez otel çıkar, devam edin, burası Uluslaraarası anlamda yenilenmiş yüzü ile harika bir sahil parkı olan plajları ile ünlü Konyaaltı'nın girişidir. Nostaljik Tramvayın sondurağıdır. Buradan tramvay sağınızda deniz, Yat limanı, (Burası trafiğe kapalı alandır.)Meydan Saat kulesi, Kaleiçi, (solunuz hep alış veriş merkezleri ve şehrin içlerine gider) Nostaljik Tramvay yolunu takip ettiğimizde (Eski belediyenin önünden) sağa Işıklar Caddesine girersiniz köşe dönerciler çarşısı (kokoreç dürüm gibi aperatifçiler 24 saat açık) Devamında hafif sola doğru dönüş yapılırken otopark Karaoğlan parkı. Işıklar, Denizle karşılaştığınızda artık sola doğru sahili takip edip ilk kavşaktan sağa devam ettiğinizde solda Fame cıty eğlence merkezi Sinema, Devamında Dedeman oteli alt katı eğlence merkezidir bowling salonu var. Devamı Barınaklar ve Lara, Örnekköy plajlarına gider. Konya altı plajının bitiminden sonra (eski kemer yoludur).
Antalyada Raylı toplu taşıma aracı 2 tanedir. Nostaljik Tramvay Konyaaltı'ndan başlar, sahile paralel yat limanının üzerinden Kalekapısı Işıklar caddesinden sonra son durak Zerdalilik'te biter.
Antray daha bir toplu taşımacılığa yönelik Antalya'ya inişte Kepezaltı'ndan başlar ve Otogar (üniversiye yakın bölge) sonrasında alışveriş merkezlerinin olduğu Dokuma'ya devamında Sosyal Bilimler Yüksek Okulunun yanından geçerek il merkezini dolaşır ve Alanya; Manavgat istikametine doğru diğer büyük AVM lerin önünden geçerek, Havaalanı sonrasında Aksu son duraktır.

Akdeniz Üniversitesi: http://www.akdeniz.edu.tr/

Antalya - Mersin : Önce Serik ilçesi sonrasında sırasıyla Manavgat, Alanya, Gazipaşa son ilçedir. Gazipaşa İlçesinden sonra Mersin İlinin ilk ilçesi Anamur gelir.
Akseki : Konya'dan gineceğinde Beyşehir üzerinden öncelikle Seydişehir sonrasında Antalya'nın ilk ilçesi Akseki'ye gelinir.

Antalya Akseki Meslek Yüksek Okulu : Antalya Manavgat - Alanya arasında bulunan kestirme konya yoluna girerek 58 kilometre sonra sağınızda Akseki yön tablası gelir buradan ilçe merkezi 4 km dir. Akseki coğrafi yapısı itibariyle dağlık bölgede yerleşimi olan bir ilçe olduğundan sokaklarıda çok dik yokuşlardır. Okul aksekinin dağlara doğru bitim noktasında en tepede kurulmuş okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok okul ilçe merkezinde. Akseki öğrenci barındırma konusunda hazırlıklı myo kazanan öğrenciler için kapasitesi yüksek öğrenci yurtları var.

Antalya Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi - Alanya Ticaret Ve Sanayi Odası Meslek Yüksek Okulu : Turistik eğlenceli bir ilçede okuyacaksınız diye sevinmeyin çünkü okulun yerini görünce hayal kırıklığına uğruyabilirsiniz. Gazipaşaya doğru devam ettiğinizde yaklaşık 5 km sonra Mahmutlara gelmeden sağınızda Kestel tabelasını göreceksiniz devamında ilk kavşaktan sola dönüp hemen sağa ana yola paralel yoldan 500 metre devam ettikten sonra sola okul tabelasından geçerek muz bahçelerinin arasından ve bakımsız bir yoldan tepelere çıkarak Alanya myo ulaşırsınız.

Antalya Elmalı Meslek Yüksek Okulu : Korkuteli tarafından Elmalı'ya geldiğinizde girişte okul tabelası sizi çevre yoluna yönlendirir ama o tarafa gitmeyin okulu bulamazsınız siz direk ilçe merkezine girerek ileride ilk trafik lambalı kavşaktan sola girin 100 metre sonra kavşaktan sağa yine ilk kavşaktan sola mahalle arasından devam edin okul tabelası göründüğünde tabelanın yanından sola yukarı devam ederek Elmalı'nın çok dışında ve yüksekte yapılmış okul binasına gelebilirsiniz. Elmalı öğrenci yurtları konusunda sorunsuz bir ilçedir.

Antalya Finike Meslek Yüksek Okulu : Antalya merkezden Kemer yönüne devam ettiğinizde Kumluca'dan 10 km sonra Finike'ye gelirsiniz Kumluca ile Finike nerdeyse birleşmiş durumda Finike'ye girdiğinizde ilk trafik lambalarının olduğu kavşak (Sağınızda Bulvar Market)tan sağa girin ileride yön tabelalarından yine sağa girin bayağı bir yol gitikten sonra, yine sağa girerek okula ulaşırsınız ama birilerine sormadan okulu bulmak mümkündeğil. Finike Akdeniz sahilinde ve Antalya'nın ilçesi olmasına rağmen turizmden ziyade seracılık ve Portakal yetiştiriciliğinde ön plandadır. Turunçova beldesidir.

Antalya Gazipaşa Meslek Yüksek Okulu : Doğu Antalya'nın Mersin sınırında olan son ilçesidir. Okulun 2006'dan buyana hizmete gireceği söylenmektedir ama biz bu yazıyı 2010 da yazdık ve hala binanın 2 katı yapılmamış inşaat halinde. Antalya'dan gelişte Gazipaşa ilçe merkezi girişi sola gider siz Anamur''a doğru devam ettiğinizde ileride Gazipaşa İtfaiyesinin yanında.

Antalya Gündoğmuş : Gündoğmuş ilçesinde Akdeniz Üniversitesinin her hangi bir okulu yok. Antalya ilçesi olmasına rağmen Torosların eteklerinde ve Akdeniz kıyı şeridine uzak küçük bir ilçedir.

Antalya İbradı : Torosların eteklerinde ve Karasal iklimi olan küçük bir ilçede üniversitenin her hangi bir okulu yok.

Antalya Demre Kale: Antalya'dan Kemer'e devam ettiğinizde Finike'den sonra ulaşabilirsiniz. Fakat Finike - Demre arasındaki yol bir tarafı deniz diğer tarafı sarp dağlarla çevrili ve Bir arabanın dahi zorlukla yol alabileceği sürekli virajlı çok zor bir yoldur. Diğer şehirlerden gelecekler için ya Marmaris ve sonrasında Fethiye'den gelinir veya Denizli üzerinden Elmalı sonrasında Sütleğen Beldesi ve Finike, Noel babanın memleketi olarak ün yapmış ilçe hıristiyanlar tarafından kutsal bir ilçe olarak nitelendirildiğinden yoğunlukla inanç turizmine ev sahipliği yapar. Eski adı Demre olan ilçenin adı yakın zamanda Kale olarak değiştirilmiştir.

Antalya Kaş : Batı Antalyanın en son ilçesidir, Üniversitenin herhangibir okulu yok, Kalkan ve Patara Kaş'a bağlıdır, Fethiye ve Elmalı üzerinden kestirmedir.

Antalya Kemer Göynük Meslek Yüksek Okulu: Antalya'nın uluslararası turizm merkezidir, Tekirova ve Göynük beldeleri Kemer+e bağlıdır. Kemer merkezde Üniversitenin bir birimi yoktur.Şehir merkezine yaklaşık 40 km uzaklıktadır. Göynük Antalya'dan Kemer'e geliştedir.

Antalya Korkuteli Meslek Yüksek Okulu: İlçeye Denizli'dende, Antalya'danda gelseniz Burdur Tefenni tabelalarını takip ederek Burdur yoluna çıkarsınız yaya üst geçidi ve camiye geldiğiniz anda geçidin yanındaki yoldan girin evlerin arasından devam edip üç yol ağzından sola girin eğer yolu karıştırırsanız Nur pastaneleri tabelalarını izleyerek okula ulaşırsınız. Diğer şehirlerden gelişte Korkuteli'nden sonra Elmalı'ya ulaşırsınız. Çevre yoluna girdiğinizde KYK Kredi Yurtlar Kurumunun Kız ve erkek öğrenci yurtlarına ulaşabilirsiniz.

Antalya Kumluca Meslek Yüksek Okulu: Antalya yönünden geldiğinizde Kemer'den sonra Kumluca ilçesine gelirsiniz girişte tepeden aşağı inerken sağınızda otogar yolun devamında Patlıcan ve Biberle ilgili Heykelciğin olduğu kavşağa gelirsiniz kavşaktan sola Finike - Kaş yönüne dönerek 150 metre sonra solda küçük binasıyla okula ulaşırsınız bu yıl çok daha büyük alana sahip olan yeni binanın temeli atıldı. Kumluca Olimpos ve adrasan sahillerinin dışında turizm bölgesi yok, yoğunlukla seracılık yapılmakta olan büyük bir ilçe.

Antalya Manavgat Meslek Yüksek Okulu MATSO Turizm Fakültesi: Mersin yönüne devam ettiğinizde Serik'ten sonra Manavgat girişindeki kavşaktan sağa çevreyoluna gider sola ilçe merkezine giden yoldan girerek köprünün üzerinden geçtikten sonra ilk dönel kavşaktan sola yukarı okul yön tabelalarını takip ederek yukarılara tırmanırsınız sağınızda bir mezarlık gelicek önünden devam edin bu arada yön tabelası olmadığından hep yanlış yoldayım hissine kapılacaksınız ama siz yolu devam edin en son binaların seyrekleştiği yerde son dönel kavşaktan sağa devam edin ileride soldaki binaların solundan girin 100 metre sonra solda okula gelirsiniz. Düden şelalesi, Side, Dim çayı dışında sahil şeridinde turizm bölgeleri olan Manavgat neredeyse şehir büyüklüğünde bir ilçedir.

Antalya Serik Meslek Yüksek Okulu: Antalya'dan Alanya yönüne devam ettiğinizde Aksu'dan sonra ilk ilçe Serik'tir yol Serik'in içinden geçer siz soldan çevre yoluna parelel giden ilçe merkezinden geçen yola girip devam edin en son fıskiyeli dönel kavşakta karşınıza çıkar Meslek Yüksek Okuluna gelirsiniz. Antalya şehir merkezine yakın bir ilçedir. Belek ve Kadriye vb. turizm bölgeleri Serik'in beldeleridir..

Kepez Antalya'nın Merkez İlçesidir : Antalya Büyükşehir Belediyesinin merkez ilçesi olan Kepez'in Dokuma semtinde Sosyal Bilimler Meslek yüksek okulu vardır. Şehre girmeden sanayi bölgesine paralel giderek ve Döşemealtı tabelalarından sonra Korkuteli kavşağını geçerek virajlardan aşağı inerken şehir terasına gelirsiniz burda artık Kepez başlar sizi ilk antray karşılar sağ ve sol tarafınız Kepez'dir ilk Alanya - Manavgat girişinden sola geçerek Dokumaya gelirsiniz Özdilek AVM den sonra çıkacağınız Büyük kavşağın adı çal kavşağıdır myo bu kavşağın sağ tarafında sokak içindedir. Antray tramvay hattı okula yakın olduğundan şehrin hemen her yerine ulaşım kolaylığı vardır.

Konyaaltı Antalya'nın Merkez İlçesidir: Şehir terasından itibaren şehir merkezine devam ederek ilk çıkacak köprülü kavşağın olduğu yer Antalya Öğretmenevi'dir, öğretmen evini tarif etmemizin amacı burası Dumlupınar mahallesidir ve öğretmen evinin arkaları özel yurtların ve öğrencilerin yoğunlukta olduğu bölgedir. Lütfen seçeceğiniz özel yurt, öğrenci evi, öğrenci apartı veya öğrenci oteli adı altında hizmet veren işletmeleri seçerken kurumsal ve bu işi ciddi yapan işletmeler olmasına özen gösterin. Malumunuz gecelik hertürlü müşteriyi ağırlayan otel ve pansiyon gibi işletmelerde öğrenci yurdu gibi kendini göstermektedir.Köprülü kavşaktan devam ettiğinizde Akdeniz Üniversitesinin merkez kampüsünün önünden geçersiniz.Burada yan yolu kaçırmamaya dikkat edin. devamında Konyaaltı sahillerine ve Arapsuyu mahallesine gelirsiniz.

Muratpaşa Antalya'nın Merkez İlçesidir: Muratpaşa Antalyanın şehir merkezidir, Şehir terasından şehre girdiğinizde sola Çallı kavşağına devam ederek. Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO ulaşabilirsiniz. Yat limanı, Kaleiçi, Işıklar caddesi Antalya'nın merkezi olan Muratpaşa'dadır.

Antalya Döşemealtı Antalya Bilim Üniversitesi: Döşeme altı Antalya'ya Burdur yönünden girişte, şehir merkezine 35 km. uzaklıkta ve Merkez ilçelerden biridir. Akdeniz sahillerine uzak olan ilçede Antalya'nın Organize Sanayi Bölgeside bulunmaktadır. Burdur yönünden gelişte solunuzda Akdeniz Bulvarı üzerinde Antalya Bilim Üniversitesinin önünden geçersiniz.