Anasayfa

Ardahan Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Ardahan'da Nasıl Yaşanır ?

Ardahan Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri yaşamınızı kolaylaştıracak , yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Ardahan'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi 2019 - 2020 Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


Ardahan Ulaşım: Kars Havaalanı 70 km karayolu ile ulaşım var.

Ardahan Terminali:İl merkezinde


Ardahan Üniversitesi : http://www.ardahan.edu.tr/ Ardahan il merkezinde Şavşat yolundadır. Kars'tan gelişte Ardahan çevre yolundan ilk şehir merkezi tabelasından girmeyin ileride Göle ve Erzurum'dan geliş kavşağından şehir merkezine girin solunuzda gri bir bina gelecek eski myo burası burdan şehir merkezine devam edin çarşının içinde solunuzda İŞ bankası binasının yanından sola Şavşat yoluna girin ileride köprüyü geçtikten sonra kavşaktan sağınızda Ardahan kalesi nin yanından yukarı devam edin evlerin arasında ardahan üniversitesinin yeni binaları olan kampüse gelirsiniz. Ardahan Üniversitesinin fakülteleri şehir merkezinde çeşitli binalara dağılmış durumda hizmet vermekte, ama Kars yönünden şehre yaklaşık 3 km kala sağınızda geniş bir alan üniversite ana kampüs olarak ayrılmış bir kaç tane binanın inşaatı belirgin durumda ve hummalı bir şekilde yeni binalar yapılmakta(2012) bu eğitim dönemine yetişmesi imkansız gibi ama okadar faal bir çalışma varki belkide yetişir. Ardahan küçük bir il ama kısa zamanda nerdeyse bir üniversite şehri olmuş şehrin her tarafı üniversitenin yön tabelaları ve binaları ile kaplanmış durumda modern ve güzel bir şehir şehrin sosyal yapısıda üniversitelilere tüm misafirperverliğini göstermekte üniversite yaşamında Ardahan iyi bir tercihtir.

Ardahan Çıldır:

Ardahan Damal :

Ardahan Göle :

Ardahan Hanak :

Ardahan Posof :