Anasayfa

Artvin Kız Erkek Öğrenci Yurtları

AÇÜ Öğrenci Rehberi!

AÇÜ yü kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Artvin Üniversite öğrencileri için Özel Yurt seçerken nelere dikkat etmeli? öğrenmek, Artvin Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Artvin'de ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Seyitler Kampüsüne ve şehir merkezinde yerleşkelere ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Artvin'de ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Artvin'de ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Artvin Üniversitesinde okuyup, Artvin Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Çoruh Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Artvin özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Artvin GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Artvin'de ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Artvin'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2023 - 2024 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:


Özel Kız öğrenci yurtları fiyatları Sadece Kahvaltılı: 00.tl ile 00 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli fiyatları: 000tl ile 000 tl arasıdır.
Apartların Stüdyodairelerin pansiyonların ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


Artvin'e Ulaşım
En yakın havalimanı Trabzon'da. Karayolu ile ulaşım var. Artvin coğrafi yapı olarak (kelimelerle anlatılamayacak kadar)sarp dağlardan oluşsada inanın 3-5 yıldır insan oğlunun azmi ve büyük maddi yatırımların sonucunda bu zorlu doğaya karşı iğneyle kuyu kazar gibi duble yolların, tünellerin, baraj ve viyadüklerin yapılması mucize gibi birşey dolayısıyla ister doğudan geçişi sağlayan Erzurum'dan İster batıdan gelişi sağlayan Karadeniz sahil yolundan Artvine karayolu ile gitmek çook rahat.

Artvin Şehirlerarası Otobüs Terminali!
Artvin Otogarı Çoruh nehrinin üzerinden şehre girdiğinizde zaten bir tek yolla merkeze ulaşım olduğundan, bunu takip ederek garajın önüne gelirsinizi şehir merkezinde sayılır.

Artvin'de Öğrenci Olmak!
Kars ve Ardahan'dan gelecekler Şavşat üzerinden dağ yolundan Erzurum'dan gelen yola çıkarlar ve devamında şehir girişinde Artvin Şehirler arası otobüs terminaline sonrasında sanayinin bitiminden Çoruh nehrinin üzerindeki köprüden geçerek ulaşır. Hopa üzerinden gelecekler yaklaşık 50 km Borçkadan 20 km sonra Çoruh nehrinin bir sağından bir solundan harika bir doğa manzarası ile birlikte bir sürü tünelden geçerek şehre tek giriş olan köprüye gelmeden solunuzdan seyitler yerleşkesine gider devamında köprüden geçerek şehir merkezine ulaşırlar. Bu yol direk şehir merkezinin içinden geçerek doğa harikası olan her yıl 28-29-30 haziranda festval düzenlenen Kafkasöre çıkar. Kafkasör yani sanki dünyanın bir ucu ama 20 metrelik çam ağaçlarıyla doğal pınarlarıyla yayalalarıyla kayak merkeziyle son derece bakir bir yapıya sahip olmasına rağmen Motor festivali vb. sosyal aktivitelerle sürekli canl ve kalabalık. Köprüden sonra tırmanışa geçtiğinizde önünüze gelen ilk yaya üst geçidinin sağı Şehir kampüsüdür yukarı yolunuza devam ettiğinizde yine bu yolun üzerinde solunuzda Yeni adliye binasının önünden devam ederek, ileride keskin bir viraja girdiğinizde sağa Meslek Yüksek Okuluna giden araya girebilirsiniz. Yolunuza devam edin tırmanışa devam sağınızda eski şehirler arası otobüs garajı geldiği anda şehir merkezi başlamıştır. Merkezin içinden geçerek yukarılara devam ettiğinizde devlet hastanesinin az altında Sağlık Meslek Yüksek Okulu gelir. Çok modern bir sosyal yapısı olan ve sonderece çağdaş bir şehir. Yeşil doğası, huzuru ve misafirperver halkıyla güzel bir yer. Tertemiz havası, son derece güleryüzlü esnafı ve doğal yöresel yiyecekleri var. Doğayı ve tarihi seviyorsanız yapacak çok şey bulabilirsiniz. özellikle şehre çok yakın olan 20 metre boyunda çam ağaçlarının arasında doğa yürüyüşü yapabileceğiniz kafkasöre çıkabilirsiniz.

Devamını Göster

Diğer Artvin Yurtları