Anasayfa

Artvin Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Artvin Yurtları

Artvin'de Nasıl Yaşanır ?

Artvin Çoruh Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren firmaları seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri yaşamınızı kolaylaştıracak , yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Artvin'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2019 - 2020 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Sadece Kahvaltılı: 00.tl ile 00 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 000tl ile 000 tl arasıdır.
Apartların Stüdyodairelerin pansiyonların ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


Ulaşım: En yakın havalimanı Trabzon'da. Karayolu ile ulaşım var. Artvin coğrafi yapı olarak (kelimelerle anlatılamayacak kadar)sarp dağlardan oluşsada inanın 3-5 yıldır insan oğlunun azmi ve büyük maddi yatırımların sonucunda bu zorlu doğaya karşı iğneyle kuyu kazar gibi duble yolların, tünellerin, baraj ve viyadüklerin yapılması mucize gibi birşey dolayısıyla ister doğudan geçişi sağlayan Erzurum'dan İster batıdan gelişi sağlayan Karadeniz sahil yolundan Artvine karayolu ile gitmek çook rahat.

Terminali: Çoruh nehrinin üzerinden şehre girdiğinizde zaten bir tek yolla merkeze ulaşım var bunu takip ederek garajın önüne gelirsinizi şehir merkezinde sayılır.

Kars ve Ardahan'dan gelecekler Şavşat üzerinden dağ yolundan Erzurum'dan gelen yola çıkarlar ve devamında şehir girişinde Artvin Şehirler arası otobüs terminaline sonrasında sanayinin bitiminden Çoruh nehrinin üzerindeki köprüden geçerek ulaşır. Hopa üzerinden gelecekler yaklaşık 50 km Borçkadan 20 km sonra Çoruh nehrinin bir sağından bir solundan harika bir doğa manzarası ile birlikte bir sürü tünelden geçerek şehre tek giriş olan köprüye gelmeden solunuzdan seyitler yerleşkesine gider devamında köprüden geçerek şehir merkezine ulaşırlar. Bu yol direk şehir merkezinin içinden geçerek doğa harikası olan her yıl 28-29-30 haziranda festval düzenlenen Kafkasöre çıkar. Kafkasör yani sanki dünyanın bir ucu ama 20 metrelik çam ağaçlarıyla doğal pınarlarıyla yayalalarıyla kayak merkeziyle son derece bakir bir yapıya sahip olmasına rağmen Motor festivali vb. sosyal aktivitelerle sürekli canl ve kalabalık. Köprüden sonra tırmanışa geçtiğinizde önünüze gelen ilk yaya üst geçidinin sağı Şehir kampüsüdür yukarı yolunuza devam ettiğinizde yine bu yolun üzerinde solunuzda Yeni adliye binasının önünden devam ederek, ileride keskin bir viraja girdiğinizde sağa Meslek Yüksek Okuluna giden araya girebilirsiniz. Yolunuza devam edin tırmanışa devam sağınızda eski şehirler arası otobüs garajı geldiği anda şehir merkezi başlamıştır. Merkezin içinden geçerek yukarılara devam ettiğinizde devlet hastanesinin az altında Sağlık Meslek Yüksek Okulu gelir.

Neler yapılır: Çok modern bir sosyal yapısı olan ve sonderece çağdaş bir şehir. Yeşil doğası, huzuru ve misafirperver halkıyla güzel bir yer. Tertemiz havası, son derece güleryüzlü esnafı ve doğal yöresel yiyecekleri var. Doğayı ve tarihi seviyorsanız yapacak çok şey bulabilirsiniz. özellikle şehre çok yakın olan 20 metre boyunda çam ağaçlarının arasında doğa yürüyüşü yapabileceğiniz kafkasöre çıkabilirsiniz.

Artvin Çoruh Üniversitesi: http://www.artvin.edu.tr/ Rektörlük, orman, eğitim, fen edebiyat fakülteleri Seyitler yerleşkesinde. Seyitler yerleşkesi karadenizden gelişte son tünelden çıkarak sağınızda şehir tabelasını gördüğünüz anda soldan tepelere yaklaşık 3 km tırmanıştan sonra ulaşıyorsunuz. yerleşke yeni ek binalar yapılmakta. yerleşkeye Artvin belediyesine ait şehir içi minibüsleriyle ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşım yapılmakta yaya olarak ulaşım imkansız. KYK kız erkek öğrenci yurtları bu bölgede bulunmakta.

Şehir Yerleşkesi: Artvin'e girişte önünüze çıkacak ilk yaya üst geçidinin sağ ayağından girdiğinizde bir yanı Çoruh nehrine sınır olan ve yeni yapılan binalarıyla şehir kampüsüne ulaşabilirsiniz, yerleşkenin adı her nekadar şehir merkezi olsada şehre olan mesafesi sadece tırmanış olduğundan dolayı yaya ulaşım çok zor, mecburen araç kullanmak zorundasınız.

Artvinde Türgev'in yüksek kapasiteli yurdunun açılmasından sonra, Zaten 1 tane Özel erkek öğrenci yurdu vardı, oda kapanınca Özel yurt kalmadı.

Artvin Ardanuç:

Arhavi Meslek Yüksek Okulu:
Rize yönünden Fındıklı'dan geçerek ulaşırsınız. Birinci girişten değil 2. girişten girdiğinizde önünüze ilk çıkacak geniş paralel yoldan, sağa dönerseniz ileride sağda otobüs terminali, karşıya geçtiğinizde PTT ve İş bankasının olduğu binayı göreceksiniz arkası okul, okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok. Artvin Arhavi ilçesinde kız veya erkek öğrencilerin barınmasına yönelik özel yurt veya pansiyonlar bulunmamaktadır. Arhavi Karadeniz sahilindedir. Artvin şehir merkezine yaklaşık 80 km dir.

Borçka: Karadeniz sahilindeki Türkiye'nin son ilçesi olan Hopa'ya geldikten sonra girişte yol sağa Artvin yönüne ayrılır bu yol yaklaşık 50 km sonra direk Borçkanın içinden geçer.

Çoruh Üniversitesi Hopa Yerleşkesi: Hopa Gürcistan sınırına 19 km uzaklıkta olan son ilçemiz, Samsun yönünden hopa ilçe girişine geldiğinizde Sağa Borçka Artvin ileriye Hopa, Kemalpaşa Sarp sınır kapısıdır bu köprülü kavşakta sağınız Hopa yerleşkesidir. hopa sınır ilçesi olduğundan dolayı yoğun bir ilçedir. Buradan Gürcistana ve Batuma girmek için sınırda 1 tl ücret ödemeniz gerekiyor. özellikle Hopanın Kemalpaşa Beldesi daha çok Akdeniz bölgesinde görmeye alışkın olduğumuz konfeksiyon ürünlerinin satıldığı işyerleri ile yoğun olarak Gürcistandan günlük alış verişe gelen insanlarla kalabalık bir belde. Sahilleri ve koyları Karadenizin en güzel bölgelerindendir.

Murgul: Karadeniz sahil yolundan Hopaya girişte sağa Artvin Borçka yolu ayrılır siz buradan girerek ilk Borçka'ya gelerek oradanda Murgul yönüne devam eder yaklaşık 10 - 15 km sonra ilçeye ulaşabilirsiniz.

Artvin Şavşat: Ardahan'dan Artvin'e giden yol üzerinde küçük bir ilçedir.

Yusufeli Meslek Yüksek Okulu: Erzurum'dan Artvin'e gelişte yol Yusufeli'nden geçer, şehir merkezine yaklaşık 70 km ve 1 saat uzaklıktadır.