Anasayfa

Aydın Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Aydın Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesini kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Aydın Öğrenci Apartlarında veya Aydın Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitemizden Aydın kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Aydın'daki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Aydın Üniversite öğrencileri için Özel Yurt seçerken nelere dikkat etmeli? öğrenmek, Aydın Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Aydın'da ki yurt fiyatları, ADÜ ana Kampüsüne ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle bilmelisiniz ki Aydın'da ki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor.

Aydın'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Adnan Menderes Üniversitesinde okuyup, Aydın Özel yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, toplu konaklamaların yapıldığı yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda çok sağlam dostluklar kurmanız vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.


Aydın Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı Yurt Yöneticilerine Tasarruf yöntemleri konusunda bilgiler vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Aydın'da ki Adnan Menderes Üniversitesi Yurt fiyat alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde Aydın öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, yurt Fiyatları uygun, Yurtlarda konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve sürekli GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Aydın Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Aydın'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştırarak şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Aydın'a Ulaşım Yolları nelerdir?
Aydın coğrafi yerleşimi itibarıyla ilçeleri ile çok kolay ulaşıma sahiptir; İlçeler İzmir yönünden Kuşadası'ndan başlayarak sırasıyla sık aralıklarla biri biter diğeri başlayarak Deniz'li sınırında Buharkent ile sona erer. Denizli ve İzmir'e Tren yolculuğu öğrenciler tarafından çok tercih edilen bir ulaşım aracıdır.

Aydın Özel yurt Fiyatları hakkında en güncel bilgileri alabilmek için lütfen Aydın Hakkında hazırlamış olduğumuz makalemizin alt kısmında sıralanmış olan Aydın Özel Yurtlarının telefon ve fotoğraflı hizmet bilgilerinin yayınlandığı ilanlardaki iletişim bilgilerinden yurt yöneticileri ile kontak kurun.

Aydın Özel Yurtlarına Kayıt olmak için gerekli evraklar ile ilgili hazırladığımız makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

2023 - 2024 Aydın'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Aydın'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki sadece yatak, yemek ve bina değildir. Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetl kadrosu ile sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğremci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme yapmış olan öğrenciler sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Aydın "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Üniversiteye yakınlığı kahvaltılı - yemek alternatifli; Kız yurtları bir eğitim yılı için 85.000 TL ile 135.000 TL arasında değişmektedir. Ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 85.000 TL civarında olurken içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 135.000 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Şehri ortadan bölen Denizli - İzmir yolu üzerinde şehir merkezinde olan eski otogar 2014 yılında şehir merkezine yaklaşık 7 km uzaklıkta Muğla yolundaki yeni ve modern terminal binasına taşınmıştır.. Aydın seyahat Aydın'ın otobüs firmasıdır www.aydinturizm.com.tr. Aydın'a veya Aydın'dan her saat, her yere otobüs bulamazsınız ama İzmir 1 saat mesafede olduğu için İzmirden gelir veya İzmirden gidersiniz. Aydın seyahatinde İzmire devamlı arabası var telefon edin. Firmaların şehiriçi servisi yoktur.

Aydın Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları
Aydın Adnan Menderes Üniversitesinin yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Ev kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz.

Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Aydın Efeler ilçesinde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 5.000 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz.

Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 8.500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 15.000 TL de eşya parası talep edebiliyor.

Aydın'da Öğrenci Olmak!
Eğer yerli ve yabancı turistlerin bol olduğu hareketli ortam arıyorsanız Kuşadası ve Didim'in geceside gündüzüde hareketlidir. Aydın garajından devamlı Kuşadası ve Didim'e (Yenihisar) midibüsler var. Kuşadası'nda Kadınlar plajında denize girilir duşlar ücretsiz, Güvercinada görülmeye değer yerlerdendir buradada yüzebilirsiniz.

Eğer sakin bir yer isterseniz Davutlar sevgi plajına gidin burda piknikte yapılabilir halk plajıdır, duşlar ücretsiz. Davutlar Güzelçamlı'yada gidilebilir, sakin bir yerdir İçinde masmavi su olan mağara var ve Milli parkta burada her tür yabani hayvan sizinle aynı ortamda muazzam koyları vardır. Aydın garajından düzenli seferler var, Didim'e indiğinizde Altınkum minibüslerine binin her yerde denize girilebilir ama en hareketli ve en güzel plaj burası. Dıdyıma antik kenti Didimin içinde sayılır bence bu açık müzeyide gezmeden dönmeyin.

Aydın Öğrenci Apartları
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Aydın Kız Öğrenci Apartı" veya "Aydın'da ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Aydın Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 70.000 TL ile 95.000 TL arasındadır. Aydın öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor.
1-Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2-Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3-GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.


Aydın'da Hangi Üniversiteler var?
Aydın'da Aktif olan Bir Adet Devlet Üniversitesi var. Aydın Adnan Menderes Üniversitesİ

Aydın Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Aydın Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır.

Üniversiteye ve Kampüse yakın, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenci ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, Sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarına etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Aydın Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları
Aydın'da diğer şehirlerdede olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Aydın'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Aydın Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız.

Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız

Devamını Göster
 • Merkez Fakülte Kampüs Erkek Öğrenci Yurdu Aydın
  Aydın / Efeler
  ( Toplam 1549 defa ziyaret edildi. )
  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Erkek Öğrencilerine Özel Yurdumuzun sğladığı imkanlar: -Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği -Her gün düzenli, hijyeni...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Söke GSB Özel Akademik Kız Öğrenci Yurdu Aydın
  Aydın / Söke
  ( Toplam 30712 defa ziyaret edildi. )
  Yurdumuza hoşgeldiniz... Şehir merkezinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işyerlerinin bulunduğu hareketli bir bölge olan belediye meydanı...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • GSB Özel Ege Erkek Öğrenci Yurdu Söke Aydın
  Aydın / Söke
  ( Toplam 12742 defa ziyaret edildi. )
  Sökenin merkezinde 7/24 saat kameralı güvenlik, Kendi mülkümüz olan binada . 1-2-3-4 kişilik alternatifli odalar Odalarda banyo wc Odalarda Mini ...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Bertu Üniversite Kız Pansiyonu Çine Aydın
  Aydın / Çine
  ( Toplam 27060 defa ziyaret edildi. )
  2000 yılından beri pansiyonumuz hizmet veriyor. Pansiyonu Babam Hilmi ve Annem Seval Kaya ile beraber çalıştırıyoruz. Pansiyonumuzda 4 tane bayan ça...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Aydın Yurtları