Anasayfa

Balıkesir Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Balıkesir'deki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için, Korkmayın!

Balıkesir Üniversite öğrencileri için Özel Yurt seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? öğrenmek, Balıkesir Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitemizden Balıkesir kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Balıkesir'deki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Balıkesir Yurt fiyatları, BAÜN Çağış Yerleşkesi Paşaköy'e ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Balıkesir'de ki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Balıkesir'de ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Balıkesir Üniversitesinde okuyup, Balıkesir Özel Yurtlarında konaklayarak, Yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, toplu konaklamaların yapıldığı yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Balıkesir Üniversitesi yakını NEF Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde Balıkesir öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, Yurtlarda konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve sürekli Balıkesir GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Balıkesir'de ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, Şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Balıkesir'e Nasıl Giderim?
Havaalanı, Tren ve karayolu ile ulaşım var. Bursa, Manisa, Çanakkale, Kütahya ekseninde, Kimi İlçelerinde Gemi, Feribot, Denizotobüsleri vb. Deniz araçları ilede ulaşım sağlanmaktadır, Bursa - İzmir yolu, çevre yolu yapılmadan önce şehrin merkezinden geçerdi.. Bandırma'ya İstanbuldan feribot ile gelerek çok daha kolay ve zahmetsiz bir ulaşımda sağlayabilirsiniz.


Balıkesir Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı Yurt Yöneticilerine Yurt reklamları konusunda bilgiler vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Balıkesir Özel Kız Öğrenci Yurt Fiyatları Erkek Yurtlarından Neden Daha Pahalı?
Balıkesir'de diğer şehirlerdede olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran Balıkesir'de Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Balıkesir Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur.

Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız

Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Hem şehre hemde üniversiteye uzak şehrin Bursa tarafından girişinde bulunur. Şehir içi minibüsler ulaşımı sağlar. Balıkesirin yerel otobüs firması www.uludagturizm.com.tr dir.

Balıkesir Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse Balıkesir Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Erkek Yurdu Fiyatları 9.500 TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını bir dönem için 19.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Şehrin Merkezine İzmir tarafından girişteki kavşağa geldiğinizde yolunuza düz devam ederseniz çevre yolundan, Balıkesire hiç uğramadan geçer gidersiniz. Eğer kavşaktan sola girerek devam ederseniz, şehri ortasından ikiye bölerek yolun sonunda yine çevre yoluna çıkarsınız, Bigadiç yoluna devam ederek, 10 kilometre sonra Çağış yerleşkesi Paşaköy mevkiine gelirsiniz. Kavşaktan sola girdiğinizde sağınızda Balıkesir üniversitesi merkez kampüsü ve devamında bir köprünün üzerinden geçer geçmez sola ilk lambalardan karşıya Devlet hastanesi yönüne devam ederek, sağa devam ettiğinizde bu yol çevre yoluna paralel olarak Eğitim Fakültesi Kampüsüne ve özel yurtların yoğun olduğu bölgeye gider. Mecburi yön tabelasından devam ederek, yine girdiğiniz çevre yoluna çıkar Bursa yönüne devam ettiğinizde, sağınızda Tren İstasyonun önündeki kavşaktan, sola dönerek Subay ve Astsubay Ordu Evlerinin arasından Balıkesir'in merkezine ulaşır; önünüze çıkan şadırvanlı kavşaktan sola dönerek, devamında Saat kulesinin olduğu meydana çıkar, yola devam ettiğinizde NEF Eğitim Fakültesi Kampüsü sağınızda kalır, bu yol Soma yoludur, aynı zamanda İzmir yolunada paralel gider. Tren istasyonundan dönmeyerek düz devam ettiğinizde, ileride sağda terminal ve Bursa çıkışına ulaşırsınız. Kavşaktan Kütahya şehrine gitmeniz, kestirme gibi görükür fakat bu yol, Dursunbey üzerinden, kelimelerle anlatılabilmesi son derece zorlu bir yoldur, özellikle kış aylarında kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Balıkesir Yurtlar Fiyatlar!
Balıkesir'de Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetl kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Balıkesir "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Üniversite yakını kahvaltısız - yemeksiz olarak; 2023 - 2024 bir eğitim öğrenim dönemi 10.500 TL ile 20.000 TL arasında değişmektedir.

Balıkesir Kız Yurtları veya Balıkesir Erkek Öğrenci Yurtları Otel değildir; bu sebeple sadece Yurt Fiyatlarına bakarak değil verilen hizmetlerin yer aldığı sözleşmeyi iyice inceleyerek imzalayını.Sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğremci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme yapmış olan öğrenciler sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.


BAÜN 'de Öğrenci Olmak!
Ege Bölgesine özgü bir sosyal yaşamın havasını hissettiren şehir gayet Modern ve gelişmiş, Balıkesir merkezde öğrencilere hitap edebilecek her türlü sosyal alan mevcut. Körfez ve Sahilde yer alan ilçeleri Ayvalık, Altınoluk, Burhaniye, Edremit, Erdek ve Marmara adası ile Avşa Adası, yaz sezonunda, çevre illerde yaşayanların adeta akınına uğrar, çok kalabalık ve hareketlidir. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir bölge.

Balıkesir Öğrenci Apartları
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması " Balıkesir Kız Öğrenci Apartı" veya "Balıkesir'de ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Balıkesir Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 9.500 TL ile 18.000 TL arasındadır. Balıkesir öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor, 1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama. 2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir. 3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Balıkesir' de Kaç Üniversite Var?
Balıkesir Üniversitesi - Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi
Balıkesir'de Aktif olan İki adet Devlet Üniversitesi vardır.

Balıkesir Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları
Balıkesir Üniversitesinin yakınında, Necatibey Eğitim Fakültesi Kampüsününde civarında, Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Balıkesir merkez ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 800 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 2.500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1.500 TL de eşya parası talep edebiliyor.

Devamını Göster
 • Balıkesir GSB Özel Demiraslan Kız Öğrenci Yurtları Merkez
  Balıkesir / Altıeylül
  ( Toplam 1553 defa ziyaret edildi. )
  Öğrencilerimizin ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış olan tek ve iki kişilik odalarımızda aşağıdaki hizmetler sunulmaktadır; Tam ortapedik baza ve si...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Altıeylül GSB Özel Piramit Erkek Öğrenci Yurdu Balıkesir Merkez
  Balıkesir / Altıeylül
  ( Toplam 1318 defa ziyaret edildi. )
  Tek, İki ve 3 kişilik alternatifli odalar Etüt Salonu Kablosuz İnternet Kahvaltı Balkonlu ve Aydınlık Odalar Kalorifer Sıcak su Güvenlik Kamera...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Susurluk Öykü Pansiyon Balıkesir
  Balıkesir / Susurluk
  ( Toplam 35539 defa ziyaret edildi. )
  Çağdaş Yaşam Alanlarına uygun Olarak projelendirilerek Deprem Yönetmeliğine uygun İnşası Yapılmış olan Sigortalı modern görünümlü yeni binamızda ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Balıkesir Yurtları