Türkiye Yurtları

Balıkesir Özel Yurtlar
Adres:
Esentepe Mh. Meslek Yüksek Okulu Yanı Susurluk/ Balıkesir
137 Yorum yapıldı.  |   27360 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Pansiyonları
İl:
Balıkesir
İlçe:
Susurluk
Adres:
Şeker Mahallesi Uçuran Sokak No:3 Susurluk/ Balıkesir
42 Yorum yapıldı.  |   10724 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Pansiyonları
İl:
Balıkesir
İlçe:
Susurluk

Balıkesir'de Nasıl Yaşanır ?

Balıkesir Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

 Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır. 

Balıkesir'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı :                                               00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                                                            00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


Ulaşım Havaalanı, Tren ve karayolu ile ulaşım var. Bursa, Manisa, Çanakkale, Kütahya ekseninde Bursa-izmir yolu üzerindedir. (Bandırma'ya İstanbuldan feribot seferleri var)

Terminal:Hem şehre hemde üniversiteye uzak şehrin Bursa tarafından girişinde bulunur. Şehir içi minibüsler ulaşımı sağlar. Balıkesirin yerel otobüs firması www.uludagturizm.com.tr dir.

Bursa, İzmir karayolu üzerindedir İzmir tarafından Balıkesir girişindeki kavşağa geldiğinizde yolunuza düz devam ederseniz çevre yolundan Balıkesire hiç uğramadan geçersiniz. Eğer kavşaktan sola devam ederseniz bu yol sonunda şehri ikiye bölerek çevre yolu ile birleşir. Sağa Bigadiç yoluna devam ettiğinizde 10 kilometre sonra Çağış yerleşkesine gidersiniz. Kavşaktan sola girdiğinizde sağınızda Balıkesir üniversitesi merkez kampüsü ve devamında bir köprünün üzerinden geçer geçmez sola ilk lambalardan karşıya Devlet hastanesi yönüne devam ederek sağa devam ettiğinizde bu yol çevre yoluna paralel olarak eğitim fakültesi kampüsüne ve özel yurtların yoğun olduğu bölgeye gider. Mecburi yön tabelasından devam ettiğinizde yine girdiğiniz çevre yoluna çıkarak Bursa yönüne devam ederek, sağda tren istasyonun önündeki kavşaktan sola dönerek Subay ve Astsubay Ordu Evlerinin arasından Balıkesir'in merkezine ulaşır önünüze çıkan şadırvanlı kavşaktan sola döner devamında Saat kulesinin olduğu meydana çıkar devam ettiğinizde NEF eğitim fakültesi sağınızda kalır, bu yol Soma yoludur bu yol aynı zamanda İzmir yoluna paralel gider. Tren istasyonundan dönmeyerek yolunuza devam ederseniz ileride sağda terminal ve Bursa çıkışına ulaşırsınız. Kavşaktan Kütahya kestirme gibi gözükür Dursunbey üzerinden sonderece zorlu bir yoldur özellikle kış aylarında kesinlikle tavsiye etmem.

Neler yapılır: Modern ve gelişmiş bir şehir Balıkesir merkezde öğrencilere hitap edebilecek her türlü sosyal alan mevcut. Balıkesirin Ayvalık, Altınoluk, Burhaniye, Edremit körfezi, Erdek Marmara adası Avşa yazları çok hareketlidir. Yani aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir şehir.

Balıkesir Üniversitesi : http://www.balikesir.edu.tr/ Çağış Yerleşkesi Balıkesir'in İzmir çıkışında Bigadiç yolunda yaklaşık 15 km uzaklığa kurulmuş sonderece modern ve geniş alana yayılmış öğrenciler için hertürlü imkana sahip gelişmekte olan bir üniversite. Fakülteleri şehrin belli bölgelerine dağılmış durumda.

 Balıkesir Ayvalık Meslek Yüksek Okulu : Balıkesirden gelerek Çanakkale-İzmir kavşağından sola İzmir yönüne ilerlediğinizde Burhaniye'den sonra Gömeç 10 km sonra Balıkesir Ayvalık Meslek Yüksek Okulu FotoğrafıAyvalık ilk girişten girerek 1-2 km sonra ilçeye girişte sağdaki ilk bina myo dur. Toplu taşıma araçları ile ulaşım var, bu yolu devam ettiğinizde sizi Sahile ve ilçe merkezine ulaştırır.

 Balıkesir Balya : Balıkesirden Sahil şeridine doğru girerek Balyaya yol ayrımından girerek ulaşılır.

 Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi: Balıkesir'in en büyük ilçesidir. Bandırma bir sahil kentidir, limandan İstanbul'a ve Marmara adasına Avşa'ya gemilerle ulaşım vardır. Erdekl'e çook yakın olduklarından tatilcilerin yoğun olduğu bir ilçedir. Üniversitenin ilçe merkezinde liman yolunda ve Çanakkale yönünde bölümleri vardır.Çanakkale Bursa yolu üzerindedir. Çok büyük bir ilçe bazı bölümlere yakın yerleşim yerleri var ama merkeze ancak araçla gidilebilir.

 Balıkesir Bigadiç Meslek Yüksek Okulu : 
Balıkesir Bigadiç Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıİzmir Balıkesir şehir merkezi kavşağından sağa bigadiçe gider. Balıkesir yönünden gelişte ilçe girişinde myo solunuzda önünüze gelir, okul ilçe merkezinde sayılır öğrenciler okula yaya olarak gelir gider.

 Balıkesir Burhaniye Meslek Yüksek Okulu :  İzmir yönünden gelişte Ayvalıktan sonra ilk girişinte sağda Kuva-i Milliye anıtı sizi karşılar devamında ilçeye parelel balıkesir Burhaniye Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıgiden yol diğer girişte kavşak  sola Ören'e ve teknolji Meslek Yüksek Okuluna gider. Çevre yolunun devamındaki ilk ışıklardan sola MeslekBalıkesir Burhaniye Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafı Yüksek Okuluna giden bir yön tabelası konmuş ama ben tam 1.5 saat boyunca aradım ve okulu bulamadım.
 


 Balıkesir Dursunbey Meslek Yüksek Okulu : 

 Balıkesir Edremit Meslek Yüksek Okulu :  Balıkesir'den girişte yeni açılan çevre yoluna girmeyerek  ilk ilçe merkezi yön tabelasından girerek ilk ışıklardan sağ karşıya Balıkesir Edremit Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıçarşı içine girersiniz devamında yenice kalkım yoluna Kazdağlarına doğru yaklaşık 2 km lik yol aldığınızda sağınızda zeytin ağaçlarının arasında neredeyse kaybolmuş olan myo ve Zeytincilik Enstitüsü gelir, ulaşım taksi dolmuşlarla sağlanır.

 Balıkesir Erdek Meslek Yüksek Okulu :

 Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Gönen Meslek Yüksek Okulu: Kaplıcalarıyla ünlü olan, Balıkesir'in büyük ilçelerinden biri olan Gönen'de barınma konusunda hiç sıkıntı çekmezsiniz. daha ziyade kaplıca turizmine hitap eden bu ilçede günlüğü 20 tl den başlayan, (uzun süreli konaklamalarda fiyat çok daha fazla düşüyor) pansiyon ve apartlar var. MEB' e bağlı Özel kız öğrenci yurduda bulunmaktadır. Balıkesirden gelişte Susurluktan sonra Manyas ilçesindende geçerek Gönen'e gelebilirsiniz, Bursa ve Çanakkale yolu gönenin çevresinden geçer, Bandırmadan yaklaşık 15 km sonra sola yön tabelalarından ilçe merkezine girerek diğer ucundan yine çanakkale yoluna çıkabilirsiniz. 

 Balıkesir Havran Meslek Yüksek Okulu :   İzmir ve Çanakkale yönünden gelenler termal otellerin bulunduğu kavşakta karşılaşırlar bu kavşaktan Balıkesir yönüne devam Balıkesir Havran Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıederek 10 km sonra Havran ilçe merkezine sola ilk girişten girdiğinizde 200 metre sonra solunuzda myo gelir. Ulaşım yaya olarakda sağlanabilir. İvrindi Meslek Yüksek Okulu: İzmirden Çanakkale yönüne giderken Balıkesir kavşağından sağa devam ederek 4 - 5 km sonra Sağda İvrindiye gelirsiniz.

 Balıkesir Kepsut Adalet Meslek Yüksekokulu :

 Balıkesir Manyas Meslek Yüksekokulu : Bursa Balıkesir yolunda susurluk girişinden sağa Manyas ve Bandırma yolu ayrılır.

 Balıkesir Savaştepe Meslek Yüksek Okulu : Balıkesir şehir merkezinden Soma Savaştepe yolu ayrılır.

 Balıkesir Sındırgı Meslek Yüksek Okulu :  Sındırgıya Nereden gelirseniz gelin ilçe meydanına çıkarsınız bu meydanda olan belediye binasının sağından yolunuza devam ederek Balıkesir Sındırgı Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafısağınızda çıkacak ilk köprünün üzerinden geçer ve mahallelerin arasından geçerek tepede Sındırgı myo ulaşırsınız okula gidiş gelişlerde öğrenciler genelde yürüyor.

 Balıkesir Susurluk Meslek Yüksek Okulu : Balıkesir Bursa yolu üzerindedir Balıkesir'den, Susurluğun Bursa çıkışına devam ettiğinizde şeker fabrikasının Balıkesir Susurluk Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıkarşısında solunuzda yer alır. Susurluk MYO 2012-2013 eğitim dönemine yetiştirilen sonderece güzel bir binaya sahip. İlçenin en güzel tarafı yol üzerinde olduğu için 24  saat açık olan çay, kahve, yemek, yiyebileceğiniz bir sürü tesis var. M.Y.O İle ilçe merkezi yürünemiyecek kadar uzak.

Balıkesir Altınoluk Meslek Yüksek Okulu: İzmir-Balıkesir yönünden gelerek Akçayı geçtikten sonra sağınızda sanayii gördüğünüz anda solda shel akaryakıt istasyonunun Balıkesir Altınoluk Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıarkalarında binaların arasında gizlenmiş olan myo binasına birilerine sormadan ulaşmanız mümkün değil. Akaryakıt istasyonunun az ilerisi solda otogar ve eğer köprüyüde geçtiyseniz okulu geçtiniz demektir, geri dönüp benzinliğin yanından 100 metre aşağı indiğinizde myo binasına ulaşırsınız. Ulaşım sorunu yok okul merkezde sayılır. 

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin