Anasayfa

Bartın Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Bartın'da Nasıl Yaşanır ?

Bartın Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Bartın'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :000tl-000 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


Bartın Şehirlerarası otobüs terminali: Çaycuma yönünden şehre 5 km kala sağınızdadır.

Bartın-YoluBartın-YoluBartına eğer Karadeniz bölgesinden gelinecekse Sinop Kastamonu Araç tan sonra Safranboluya çıkılır, Safranboludan 42 km sonra Ulus ilçesine 33 km sonrada Çınar ağaçlarının yolları gölgeleriyle koridor haline getirdiği yemyeşil yollardan bartına gelirsiniz ilk trafik lambalarının olduğu kavşaktan girmeyerek amasra yönüne devamettiğinizde son ilçe merkezi girişinden girerek şehir içinden geçen nehirde demirlemiş olan tekneler şehre farklı bir renk vermiş nehrin üzerinden geçerek aralardan merkeze ulaşarak zonguldak yönüne devam eder burdan ilk şehir merkezi girişinden girdiğinizde geldiğiniz yola çıkarsınız. buradan sağa Bartın limanı ve Nehrin üzerinde açılır kapanır köprünün olduğu boğaza veya İnkumuna gider. Zonguldak ve ankara üzerinden yol çok daha geniş ve rahattır. yine çevre yoluna çıkar bu yoldan gelindiğinde sağa çevre yolundan devam ederek Üniversiteye ulaşabilirsiniz. Karşısı Bartın Şehir merkezine gider.

Bartın coğrafi yapısı itibari ile şehir merkezi çok dar bir alana sıkışmış durumda birde üstüne tek yönlü trafik uygulaması olunca gideceğiniz yer 20 metre arka sokaktada olsa siz arabanızla 1.5 saat dolaşamak zorunda kalmaktasınız ve park sorunuda olduğundan en iyisi arabanızı park yeri bulduğunuz anda park edin ve gideceğiniz yere yaya olarak gidin emin olun çok daha kolay ve sinirlerinizi bozmadan gidersiniz.


Bartın Amasra :

Bartın Kuruçaşile :

Bartın Ulus :

Bartın Üniversitesi :
http://www.bartin.edu.tr/ Bartın'a Karabük ve Safranbolu üzerinden gelindiğinde çevre yolunda önünüze gelecek ilk Trafik lambalı kavşaktan solaBartın-Üniversitesi-Fotoğrafı girerek 2. trafik lambaları tam 2100 metredir buradan sola girdiğiniz yol mahalle araları ve sonrasında köy yoluna dönüşür yanlış yoldayım diye korkmayın kavşaktan yaklaşık 3 km sonra sola girişi kaçırmadan girerek 1500 metre sonra kampüsün önüne gelirsiniz. Kampüse içerisinde Fakülte binalarının ve KYK Kredi yurtlar kurumunun Kız ve Erkek öğrenci yurtlarının da binalarının bulunduğu geniş bir alan ayrılmış. Şehir merkezi İle Üniversite arasında gidiş gelilerde sorun yok belediye toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanıyor. Tarifi biraz karışık gibi olsada çoğu şehirle kıyaslandığında şehre okadar uzak değil dört buçuk kilometredir.

Bartın Üniversitesi Merkez Kampüsü : Ankara ve Zonguldak tarafından şehre 12 km kala yer ayrılmış ama 2013 yılında hala inşaatlar devam etmekteydi,