Türkiye Yurtları

Bayburt Özel Yurtlar
Adres:
Öğrenci yurtları
5 Yorum yapıldı.  |   4886 Gösterim
Tip:
Kız erkek Öğrenci
İl:
Bayburt
İlçe:
Aydıntepe

Bayburt'ta Nasıl Yaşanır ?

Bayburt Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

 Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrenci konaklama hizmeti veren firmaları seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Bayburt'taki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı :                                            00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                                                             00 ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır

 Bayburt Aydıntepe :

 Bayburt Demirözü :

Bayburt Üniversitesi: http://www.bayburt.edu.tr/ Şehrin Erzurum yönündeki çıkışında soldadır, Tüm Fakülteler bir arada, Karşısı oto sanayii sitesi Bayburt Üniversitesi Fotoğrafışehirmerkezinde sayılır. Üniversitenin Myo ları ve kampüsü Bayburt'un merkezinden geçen Trabzon - Erzurum yolu üzerindedir.

Bayburt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu :
 Trabzon Gümüşhane üzerinden gelişte şehre girdiğiniz anda solunuzdadır.
Bayburt Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafı


Bayburt Üniversitesi Meslek Yüksekokulu : Gümüşhane yönünden şehre girdiğinizde yaklaşık {exresim}1 km sonra sağınızda tepededir. 
Bayburt Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafı
 

 


 

Bayburt'a Trabzon - Gümüşhane üzerindende, Erzincan Kelkit üzerindende, Erzurum yönündende gelebilirsiniz. Yazları serin düzenli küçük bir il. Okullara gidişlerde öğrencilerin taşıt kullanmasına gerek yok. 

 

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin