Anasayfa

Bayburt Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Bayburt'ta Nasıl Yaşanır ?

Bayburt Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Bayburt'taki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Bayburt küçük bir şehirdir, ilçelerindede işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin olumsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde bölge insanına biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Öğrenci konaklama hizmeti veren firmaları seçerken sağlıklı,başarılı ve konforlu bir eğitim süresi geçirebilmeniz için MEB in kontrolünde ve ruhsalandırılmış, Özel yurtları, Öğrenci apartlarını veya öğrenci pansiyonlarını tercih etmenizde fayda var.sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri Üniversite yaşamınızı kolaylaştırarak, Şehir hayatında yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Bayburt'taki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı Fiyatları : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli Fiyatları: 00 ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır.

Bayburt Aydıntepe :

Bayburt Demirözü :

Bayburt Üniversitesi:
http://www.bayburt.edu.tr/ Şehrin Erzurum yönündeki çıkışında soldadır, Tüm Fakülteler bir arada, Karşısı oto sanayii sitesi şehirmerkezinde sayılır. Üniversitenin Myo ları ve kampüsü Bayburt'un merkezinden geçen Trabzon - Erzurum yolu üzerindedir.

Bayburt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu : Trabzon Gümüşhane üzerinden gelişte şehre girdiğiniz anda solunuzdadır.


Bayburt Üniversitesi Meslek Yüksekokulu : Gümüşhane yönünden şehre girdiğinizde yaklaşık {exresim}1 km sonra sağınızda tepededir.
Bayburt'a Trabzon - Gümüşhane üzerindende, Erzincan Kelkit üzerindende, Erzurum yönündende gelebilirsiniz. Yazları serin düzenli küçük bir il. Okullara gidişlerde öğrencilerin taşıt kullanmasına gerek yok.