Anasayfa

Bilecik Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Bilecik Yurtları

Bilecik'te Nasıl Yaşanır ?

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü Bilecik'teki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buralardaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Bilecik
küçük ve samimi bir şehir ilçelerinde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde bölge insanına biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde bu şehirde okumaya geldiğinizde eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyerek okul bittiğinde geride kalan dostlukları ve hatıraları bir daha yaşama şansınız olmadığını farkettiğinizde üzüleceğinize emin olabilirsiniz. Sadece Üniversite öğrencilerine konaklama hizmeti veren Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatlandırılmış ve Bakanlığın kontrolünde olan, Özel kız ve erkek öğrenci yurtlarını, Öğrenci apartlarını veya öğrenci pansiyonlarını terihettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, hem üniversite hemde şehir yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır
Bilecik'teki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı Fiyatları : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli Fiyatları: 00 ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır

ULAŞIM: Otobüs ve Tren , Öz Bilecik Seyahat :(228)212 84 14 Tren istasyonu şehrin biraz dışında yaklaşık 3 - 4 km . Araç bulabilirsiniz.

Bilecil çok küçük bir şehir, meyilli bir yerleşimi var. 45 derecelik bir açıyla yürüyormuşsun izlenimi veriyor. Otoban yapılmadan önce şehrin içinden geçen eskişehir sakarya yolunun alt yanı şehir merkezi üst yanı daha ziyade yerleşim yeridir. Terminal bu yolda iyi tarafı şehiriçi araca gerek yok heryere yürüyerek gidebilirsiniz. Okul Sakarya Pamukova ve Osmaneli tarafından girişte. Eskişehir tarafından şehre girdiğinizde sağ taraf Bileciğin merkezi kafe, lokanta herşey burada. Bursa'dan gelecekler Yenişehir'den kestirmedir. Bileciğe geldiklerinde şehir merkezine değilde sola Sakarya yönüne devam ederek ana kampüse ulaşabilirler.

Bilecik Bozuyük Meslek Yüksek Okulu : Eskişehir Bursa yolu ilçeyi ikiye bölerek geçer bir de yeni çevre yolu açıldı, ilçe merkezine girmeyebilirsiniz. Bilecik'in en büyük ilçesidir. MYO ilçenin içindedir. Ulaşım için araç kullanmaya gerek yok. Bursadan Eskişehir istikametine giderken solunuzda PTT'nin tam karşısındaki aradan girdiğinizde okulun önüne çıkarsınız. Aslına bakarsanız PTT'yi aramanıza gerekte yok yolun sağından hangi aralığa girerseniz girin tren raylarının olduğu ve Ekişehir-Bursa yoluna paralel giden diğer caddeye çıkar ve tren istasyonunun yanında okula ulaşırsınız. Bozuyükte özel yurt veya öğrenci pansiyonu apartı yok. Bilecik şehir merkezine yaklaşık 37 km uzaklıkta ve duble yoldur.

Bilecik Gölpazarı Meslek Yüksek Okulu : Gölpazarı küçük bir ilçe Bilecik şehir merkezine 45 km uzaklıkta, Sakaryadan Gelşte Osmaneliden sonra vezirhandan sola yol ayrılır. profesyonel anlamda Öğrenci yurdu apartı veya pansiyon bulunmamaktadır. Rakımı yüksek bir ilçe.

Bilecik İnhisar :

Osmaneli Meslek Yüksek Okulu : Sakarya Bilecik çevre yolu Osmanelinin yanından geçer, Bilecikten gelişte Osmaneli girişinden girdiğinizde tepenin başlangıcında sağınızda myo görünür, tepeyi indiğinizde ilk trafik lambalarından sola ilçe merkezi sağa tren istasyonuna gider okula yaya olarak gidilebilir. Küçük bir ilçe Bilecike uzaklığı 35km civarındadır yol düz ve rahattır. Osmanelide öğrenci konaklamasına hizmet veren amatörcede olsa apartlar ve öğrenci pansiyonları var.

Bilecik Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu : Bozüyük kavşağından Bileciğe doğru yaklaşık 6 km sonra sağa çok göze batmayan 2 girişi vardır, girişi kaçırabilirsiniz. Yoldan içeriye 10 km girdiğinizde İlçeye ulaşırsınız girişte solunuzda mezarlık duvarının yanında sağa girdiğinizde ilçe merkezine paralel bir yoldan merkezin üst tarafında M.Y.O ulaşırsınız. küçük ve güzel bir ilçe okul ile ilçe merkezi yürüyüş mesafesindedir. Bursadan gelecek olanlar Terminalde 101 nolu perondan kalkan otobüsle direk ilçeye ulaşırlar. İlçede KYK nın yurdu var 2014-2015 öğretim yılına kadar karma yurttu, 2014 te sadece kız yurdu olarak devam edecek erkek öğrenciler için bina arayışı sürmekte, fakat pazaryeri öğrenci konaklaması anlamında çok alternatifli bir ilçe yaklaşık 13 tane apart var ki bir kısmı hayli amatörce olmasına rağmen kız ve erkek öğrenci pansiyonları apartları var.

Bilecik Söğüt Meslek Yüksek Okulu : Söğüte üç ayrı yoldan gidebilirsiniz; Sakaryadan-Bilecik üzerinden Bileciğin çıkışında iniş bittiğinde soldan Söğüte gidersiniz, ilçe girişinde M.Y.O. sağınızdadır. Bozüyükten ilçeye girdiğinizde sağa döner ve Eskişehir yoluna çıktığınızda sola dönünce 400 m sonra solda myo görürsünüz. Eskişehir İnhisar üzerinden ilçe merkezine veya çevreyolundan Söğütün alt kısmından merkezi geçer geçmez meslek yüksek okulu solunuzda kalır. S.M.Y.O merkeze bi hayli uzak mecbur araçla gitmeniz gerekir 45 dk'a yürüyüş mesafesindedir. Söğüt pek büyük ilçe olmamasına rağmen türk tarihi anlamında önemli bir yer olmasından dolayı bayağı hareketli bir yer. Söğüt bilecik arası yaklaşık 55 km dir.

Bilecik Yenipazar :

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Merkez Kampüsü :
www.bilecik.edu.tr Sakarya yönünden gelişte Bileciğe yaklaşık 5 km uzaklıkta sağınızda çam ağaçları ile kaplı geniş bir alana sahip yavaş yavaş büyümekte olan bir üniversite. Üniversitenin biri şehir merkezinde diğeri şehir dışında iki kampüsü var.

Şehir Kampüsü : Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Meslek Yüksekokulu, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinin bulunduğu kampüs Şehir merkezine yürüyüş mesafesindedir. Sakarya'dan şehre girişte solunuzda yeralır.