Anasayfa

Bilecik Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bilecik'teki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Bilecik Üniversite öğrencileri için Özel Yurt seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? öğrenmek, Bilecik Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Bilecik'te ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Pelitözü Mahallesi Merkez Kampüsü, Gülümbe Kampüsüne ve şehir merkezindeki ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Bilecik'te ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Bilecik'te ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Bilecik Üniversitesinde okuyup, Bilecik Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Bilecik Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Bilecik özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Bilecik GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Bilecik 'de ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

2023 - 2024 Eğitim yılı Bilecik Öğrenci Yurtlarının ortalama fiyatları.
Bilecik Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı Fiyatları : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Bilecik Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli Fiyatları: 00 ile 00 tl arasıdır.
Bilecik Merkez Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


Bilecik Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı Yurt Yöneticilerine Parmakizi Giriş Sistemleri konusunda bilgiler vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Bilecik Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda kaldılar.

Bilecik Otobüs Terminali
Öz Bilecik Seyahat :(228)212 84 14

Bilecik Tren Garı
Tren istasyonu şehrin biraz dışında yaklaşık 3 - 4 km . Araç bulabilirsiniz.

Bilecik'te Öğrenci Olmak!
Bilecik çok küçük bir şehir, meyilli bir yerleşimi var. 45 derecelik bir açıyla yürüyormuşsun izlenimi veriyor. Otoban yapılmadan önce şehrin içinden geçen eskişehir sakarya yolunun alt yanı şehir merkezi üst yanı daha ziyade yerleşim yeridir. Terminal bu yolda iyi tarafı şehiriçi araca gerek yok heryere yürüyerek gidebilirsiniz. Okul Sakarya Pamukova ve Osmaneli tarafından girişte. Eskişehir tarafından şehre girdiğinizde sağ taraf Bileciğin merkezi kafe, lokanta herşey burada. Bursa'dan gelecekler Yenişehir'den kestirmedir. Bileciğe geldiklerinde şehir merkezine değilde sola Sakarya yönüne devam ederek ana kampüse ulaşabilirler.

Devamını Göster

Diğer Bilecik Yurtları