Türkiye Yurtları

Bingöl Özel Yurtlar
Adres:
Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi Ahmet Necdeet Sezer Cad. Camuka Yapı No: B2 Bingöl
13 Yorum yapıldı.  |   13510 Gösterim
Tip:
Kız ve Erkek Öğrenci Apartları
İl:
Bingöl
İlçe:
Merkez
Adres:
Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi Palamut Cad. Cemal Düzcü Sok. No:2 Bingöl
4 Yorum yapıldı.  |   3278 Gösterim
Tip:
Kız ve Erkek Öğrenci yurtları
İl:
Bingöl
İlçe:
Merkez
Adres:
Recep Tayyip Erdoğan Mah. Palamut Cad. No:34 Bingöl
(0) Yorum yapıldı.  |   670 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Apartları
İl:
Bingöl
İlçe:
Merkez

Bingöl'de Nasıl Yaşanır ?

Bingöl Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

 Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Bingöl'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2019 - 2020 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı :                                           00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                                                            00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemekli ücretleri: 4500 ile 6000 tl arasıdır

 Bingöl Üniversitesiwww.bingol.edu.tr  Elazığ - Muş - Erzurum yolu Bingöl'ün yanından nerdeyse şehrin içinden geçecek kadar yakın. Elazığ yönünden Kovancılar Bingöl-Üniversitesi-özel-yurtlar-öğrenci-yurtlarıve Karakoçan ilçelerinden geçerek ulaşılır. Bingöl'e girişte hemen sola girip yaklaşık 100 metreBingöl-Üniversitesi-özel-yurtlar-öğrenci-yurtları sonra soladöndüğünüzde  üniversite girişi karşınızdadır. Aslında buraya üniversite girişi demek ne derece doğru bilemiyoruz, çünkü Bingöl üniversitesine eklenen yeni yeni binalarıyla sürekli büyük bir alana yayılmakta. Girişi dediğimiz bölgenin çevreside yeni binalarla çevrelenmekte. Zamanla üniversitenin çevreside yeni yapılan binalarla yoğun bir yerleşim alanı haline geldi. Muş Erzurum istikametine devam ettiğinizde solunuzda KYK Kredi Yurtlar Kurumunun kız öğrenci yurtları solunuzda yol üzerindedir. Çevre yolundan okula dönmeden devam ettiğinizde sağa dönerek şehir merkezine gidersiniz. Yaklaşık 3-4 km sonra merkezdesiniz merkez caddeleri tek yöndür yola düz devam ettiğinizde önünüzü kesen caddeden sola devam eder bankaların önünden geçtiğiniz cadde merkez caddesidir. Çarşı buradadır Bingölden meşhur balını almadan geçmemenizi öneririz. Yüzen ada merkeze dönmeden Muş yönüne devam ettiğinizde Solhan ilçesindedir.

 Bingöl Adaklı :

 Genç Meslek Yüksekokulu : 2013- 2014 Eğtim döneminde Bingöl şehir merkezi kampüsünde Ziraat Fakültesinin 2. katında öğretime devam etmekte. Diyarbakır Bingöl yolu Genç ilçesinin içinden geçer büyük ve modern bir yerleşim yeridir.

 Karlıova: Bingöl'den Muş Erzurum yönüne devam ederek Erzurum yönüne dönerek Karlıovanın içinden geçersiniz çok küçük bir ilçedir.

 Bingöl Kiğı :

 Solhan: Bingölün Muşa sınır olan ilçesidir. Bingölden Muş erzurum yoluna devam ederek erzurum yol kavşağından geçer muş istikametine devam eder ve yaklaşık 56 km sonra solhan ilçesine ulaşırsınız yol solhan merkezin içinden geçerek Muşa gider. Bingölün meşhur Yüzen Adaları Solhan'dadır.

 Bingöl Yayladere :

 Bingöl Yedisu :

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin