Anasayfa

Bitlis Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Bitlis Yurtları

Bitlis'te Nasıl Yaşanır ?

Bitlis Eren Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Bitlis'teki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi 2021 - 2022 Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


Bitlis'e Siirt ve Batman üzerinden gelişde Baykan'dan sonra yol sonderece zorlu ama aynı zamandada hummalı bir şekilde duble yol yapım çalışmaları sürmekte, bitlis sınırlarına girdiğinizi yemyeşil ormanları gördüğünüzde anlayacaksınız. yol yapım çalışmalarının bitiminde süper geniş ve bakımlı Muş-Van yoluna girdiğinizde sağa şehir merkezi tabelasından girmeyin çünkü direk şehir merkezine girdiğinizden tüm çevre yerleşim birimlerinden gelenlerden dolayı çok kalabalık oluyor eğer şehir merkezine girerseniz caddeler kaldırım taşı ve çok içiçe girmiş yapılanma sizi şaşırtabilir ama bitlis bu merkezin dışında daha yukarılarda yeni ve geniş yollarıyla büyük apartmanlarıyla yeni bir şehir yapmış bu yolda sizi yine Muş-Van çevre yoluna çıkarır. Siz çevre yolundan devam ederek 2000 metrelik bir tünelden geçtikten sonra sola şehir merkezi yön tabelasından girebilirsiniz bu yol sizi Rektörlüğe ve KYK yurtlarının önüne çıkaracaktır. 2. şehirmerkezi yönüne dönmeden çevre yolunu takip ettiğinizde tüm okulların toplandığı ve çok geniş alan ayrılmış olan kampüse ulaşırsınız. Yeni yeni binaların inşaatı sürmekte giderek büyüyen bir üniversite yerleşimi var.

Bitlis Adilcevaz Meslek Yüksek Okulu : Bitlis şehir merkezinden Ağrı yönüne devam ederek Van gölü sahilinde sıralananTatvan'dan sonra Ahlat ve Adilcevaz'a gelirsiniz. Devamında ister Ercişten Van'a ister Patnostan Erzuruma Iğdıra gidebilirsiniz. Merkeze uzaklığı yaklaşık 88 km dir.

Bitlis Ahlat Meslek Yüksek Okulu : Bitlis Ağrı yolu Ahlat ilçe merkezini bölerek geçer bu yola paralel olarak solunuzda şehir merkezinden geçen cadde üzerinde okula ulaşabilirsiniz. Ahlat Van gölü sahilinde yer alır gerçi ilçenin birkısmı Ahlat kalesinin olduğu kısım sahile sıfır konumdadır ilçenin kalan bölümüyle Göl arasından şehirler arası yol geçer. Merkeze uzaklığı 65 km dir.

Bitlis Güroymak : Bitlisten Muş yönüne devam ederek Meşhur Muş Ovasına geldiğinizde yol Güroymak'tan geçer yolları ve yerleşimi güzel Temiz ve bakımlı bir ilçedir. Şehir merkezine 32 km, Muş merkeze 53 km dir.

Bitlis Hizan Meslek Yüksek Okulu : 2013-2014 yılında MYO Bitlis Üniversitesi merkez kampüsündeydi. Şehir merkezine yaklaşık 78 km mesafededir.

Bitlis Mutki : Bitlis'a Baykan girişinden Mutki'ye yol ayrılır.Merkeze uzaklığı 22 km dir.

Tatvan Meslek Yüksek Okulu: Tatvan Bitlis Ağrı yolunda Van gölü sahilindedir. Şehir merkezine yaklaşık 28 km mesafededir.

Bitlis Eren Üniversitesi: http://www.bitliseren.edu.tr/