Anasayfa

Bolu Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Uni Lodge Kiralık Eşyalı Stüdyo Daireler Bolu
  Bolu / Merkez
  ( Toplam 25721 defa ziyaret edildi. )
  Radyel temel sistemi ile 2012 yılında Deprem yönetmeliğine uygun imarı yapılmış olan Bolunun ağır kış mevsimlerine önlem olarak mantolama izole siste...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Mengen MEB Özel Bilhan Kız Öğrenci Pansiyonu Bolu
  Bolu / Mengen
  ( Toplam 1423 defa ziyaret edildi. )
  Evinize Hoşgeldiniz Tek ve 2-3-4 kişilik alternatifli, Aydınlık, Havadar ve kullanışlı odalarımızda Merkezi sistemli kaloriferli ısıtma Ortopedi...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Gerede MEB Özel Ünay Kız Öğrenci Yurdu Bolu
  Bolu / Gerede
  ( Toplam 3045 defa ziyaret edildi. )
  İlanın Boyutu, Öğrenci Yurdunun, daha fazla fotoğrafı ve verdiği hizmetlerin detaylarının yayınlanmasını kapsamamaktadır. Detaylı bilgi için iletişim ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Mengen MEB Özel Bilhan Erkek Öğrenci Pansiyonu Bolu
  Bolu / Mengen
  ( Toplam 934 defa ziyaret edildi. )
  Mengen'deki Evinize hoşgeldiniz Tek ve 2-3-4 kişilik alternatifli, Aydınlık, Havadar ve kullanışlı odalarımızda Merkezi sistemli kaloriferli ısıt...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Bolu Yurtları

Bolu'da Nasıl Yaşanır ?

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!
Çünkü Bolu'daki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Bolu'daki ailelerde sizlerin anne babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Bolu Şehir merkezinde ve ilçelerinde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde bu bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak tecrübe sahibi olacaksınız.Birde sizden önce bu Bolu'da okumaya gelen ve eyvah! Ben burada ne yaparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren o kadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşırırdınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarını tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan Özel yurtların yetkilileri, Bolu'daki yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacak, karşılaşacağınız her türlü sıkıntıda sizlerin yanında olacaktır.

Bolu'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Konaklama Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemekli Fiyatları: 8500.tl ile 25000 tl arasıdır. Yemeksiz :000-00
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli Fiayatları: 0000tl ile 0000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin, Apartların, Stüdyo dairelerin, Pansiyonların yemeksiz ücretleri: 7000 ile 16000 tl arasıdır.

ULAŞIM:Otobüs, Devlet yolu ve Otoban

Mevsimleri gerçekten yaşıyabileceğiniz çok güzel bir şehir, Bursadan, İznik, Mekece, Sakarya, Düzce ister devlet yolu ile Bolu dağlarından (kar olmadığında daha keyifli bi yolculuk olur) ister otoban Bolu tünelinden tercihinize kalmış.Yolun devamında şehir girişinde sağınızda ileride kampüs binalarını görürsünüz ister buradan gidin isterseniz ileride Gölköy kavşağından gidin veya şehre devam ettiğinizde solda Bolu'nun yeni yapılan şehirler ve ilçeler arası terminalini görürsünüz. Ankara'dan gelirken şehir girişinde lambalardan soldaki ilk geniş caddeye girdiğinizde burası merkez caddesidir bu caddeyi devam edin meydana ulaşıcaksınız şehrin merkezi burasıdır ama 2013 yılında araç trafiğine kapatılarak yürüyüş yolu yapılmış modern bir şehir havasına büründü, yolun devamı sağ ve sol taraflar kafeler ve sinemalar, fast food hepsi bu caddede yolun bitimi valiliğin olduğu kavşağa ve Karaçayır parkına çıkar bu kavşaktan sağ taraf araç trafiğine kapatıldı siz düz karşıya devam ederek hem Üniversiteye hemde otoban girişine ve İstanbul yoluna çıkarsınız. Sola İstanbul yönüdür yaklaşık bir 10 km ileriye devam ederseniz yine Gölköy kavşağının trafik lambalarından sola girdiğinizde devam edin köprüyü geçtiğinizde sağdaki yol Abant İzzet Baysal üniversitesine gider, soldaki yol göle gider yürüyüş ve piknik alanları araç girişi ücretlidir. Boluya Otobüsle gelirseniz dönüşünüzü muhakkak rezerve edin.

Neler Yapabilirsiniz: Çok şey yapabilirsiniz eğer doğayı seviyorsanız. Abant gölünün hem kış hemde yaz manzarasına doyum olamaz helede gmlün çevresini fayton larla turlamak bam başka bir suygudur. Bolu yedi göller Türkiyemizin doğal yaşam parkı bolu.


Bolu Dörtdivan :

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksek Okulu: Kampüs ulaşımı merkeze 5 km Ankara - Bolu arasında. Yazın bile soğuk bir yer. Ziraat ve garanti bankası var. Kampüse öğrenciler taksi ile gidip geliyor taksiler 4 kişi 5 liraya dolmuş gibi çalışıyor. Eski Ankara yolu üzerinden devam ettiğinizde ilk ilçe merkezi girişinden girmeyerek çevre yolunu devam ettiğinizde bayırdan inerken köprüye geldiğinizde sağa yeni yerleşim yerlerine devam ederek okula ulaşırsınız. Okulun karşısında okulun kapasitesine hitap edecek kapasitede kredi yurtlar kurumunun 1 kız 1' de erkek öğrenci yurttlarının binaları var ve okulun etrafı yerleşime yeni açıldığı için fazlasıyla kiralık ev bulmanız mümkün. ayrıca özel yurtlarda var. Bolu şehir merkezi Gerede arası mesafe yaklaşık 65 km ve 40 dakika civarıdır.

Bolu Göynük :

Kıbrısçık : Bolu şehir merkezine bir hayli uzak olan Kıbrısçık Ankara Beypazarı ilçesine çok daha yakındır.

Mengen Meslek Yüksek Okulu : Otobandan Yeniçağa çıkışından çıkarak Bartın, Zonguldak yoluna girdiğinizde yemyeşil ormanların içerisinden ilerleyerek Mengen'e ulaşırsınız girişte sağınızda şehirler arası orobüs garajı sonrasında ilk şehir merkezi yön tabelasından girerek önünüze paralel çıkan merkez caddesinden sola devam edin sağınızda belediye binası binanın solundaki aradan girin 30 metre sonra sol köşede 4 katlı binasıyla meslek yüksek okulu ilçe merkezinde olduğundan okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok küçük bir ilçe. Mengende Öğrencilerin konaklama konusunda sorun yaşamamaları için, MEB kontrolünde bulunan Özel yurt veya öğrenci pansiyonlarını tercih etmelerini öneririz. Bolu şehirmerkezine uzaklığı 72 km yaklaşık bir saattir.

Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksek Okulu: Bolu şehir merkezine uzaklığı 52 km yaklaşık bir saattir.


Seben Meslek Yüksek Okulu : İlçenin Bolu şehir merkezine uzaklığı 55 km ve yaklaşık bir buçuk saattir.

Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksek Okulu : Bolu'dan Ankara yönüne ister otoban ister eski yoldan gidin her ikisindede Bolu Şehir merkezine en yakın ilçe olan Yeniçağa'dan geçersiniz. Hem Gerede Ankara Yolu hemde bir şekilde Mengen'den Karadenize çıkan yol mecburen Yeniçağa'dan geçtiği için ulaşım sorunu yoktur. Okul İlçe merkezine Bolu yönünden gelişte tam 600 metre mesafede sağınızdadır.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi(AİBÜ): http://www.ibu.edu.tr/ Bolu'ya Düzce yönünden girişte hemen sağınızda kampüs binaları görünür. Otobandan gelindiğinde Abant çıkışından çıkarak Düzce yoluna çıkar ve devamında ilk trafik lambalı dönel kavşaktan sağa girerek yaklaşık 3 km sonra Üniversite kampüsüne ve Tıp Fakültesine ulaşabilirsiniz. Kampüs alanı ilk açıldığında bakir bir alandı ama zamanla ilk TOKİ konutları yapılarak yerleşim alanları açılmaya başladı sonrasında Bolu şehir merkezine uzak olan kampüse 2012 - 2013 yıllarında şehir merkezinden farklı yol alternatifleri açılarak şehir o tarafa doğru gelişerek Özel yurtlar Öğrenci apartları bölgede fazlalaştı ve eski şehir merkezine alternatif olarak yeni bir yerleşim bölgesi oluşmakta ve bu bölge hızla öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı bir bölgeye dönüşüyor.