Türkiye Yurtları

Bolu Özel Yurtlar
Adres:
Borazanlar Mah. Hasan Toker Sk. No.6 (İl Sağlık Müdürlüğü Yanı Merkez kampüs yolu üzeri) Bolu
10 Yorum yapıldı.  |   17835 Gösterim
Tip:
Rezidans
İl:
Bolu
İlçe:
Merkez

Bolu'da Nasıl Yaşanır ?

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!
 Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Bolu'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Konaklama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemekli:                                       3700.tl ile 7500 tl arasıdır. Yemeksiz :000-00
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                                                    0000tl ile 0000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyodairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 4000 ile 6000 tl arasıdır. 
 

ULAŞIM:Otobüs, Devlet yolu ve Otoban

Mevsimleri gerçekten yaşıyabileceğiniz çok güzel bir şehir, Bursadan, İznik, Mekece, Sakarya, Düzce ister devlet yolu ile Bolu dağlarından (kar olmadığında daha keyifli bi yolculuk olur) ister otoban Bolu tünelinden tercihinize kalmış.Yolun devamında şehir girişinde sağınızda ileride kampüs binalarını görürsünüz ister buradan gidin isterseniz ileride Gölköy kavşağından gidin veya şehre devam ettiğinizde solda Bolu'nun yeni yapılan şehirler ve ilçeler arası terminalini görürsünüz. Ankara'dan gelirken şehir girişinde lambalardan soldaki ilk geniş caddeye girdiğinizde burası  merkez caddesidir bu caddeyi devam edin meydana ulaşıcaksınız şehrin merkezi burasıdır ama 2013 yılında araç trafiğine kapatılarak yürüyüş yolu yapılmış modern bir şehir havasına büründü, yolun devamı sağ ve sol taraflar kafeler ve sinemalar, fast food hepsi bu caddede yolun bitimi valiliğin olduğu kavşağa ve Karaçayır parkına çıkar bu kavşaktan sağ taraf araç trafiğine kapatıldı siz düz karşıya devam ederek hem Üniversiteye hemde otoban girişine ve İstanbul yoluna çıkarsınız. Sola İstanbul yönüdür yaklaşık bir 10 km ileriye devam ederseniz yine Gölköy kavşağının trafik lambalarından sola girdiğinizde devam edin köprüyü geçtiğinizde sağdaki yol Abant İzzet Baysal üniversitesine gider, soldaki yol göle gider yürüyüş ve piknik alanları araç girişi ücretlidir. Boluya Otobüsle gelirseniz dönüşünüzü muhakkak rezerve edin.

Neler Yapabilirsiniz: Çok şey yapabilirsiniz eğer doğayı seviyorsanız. Abant gölünün hem kış hemde yaz manzarasına doyum olamaz helede gmlün çevresini fayton larla turlamak bam başka bir suygudur. Bolu yedi göller Türkiyemizin doğal yaşam parkı bolu.

 Bolu Dörtdivan :

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksek Okulu: Kampüs ulaşımı merkeze 5 km Ankara - Bolu arasında. Yazın bile soğuk bir yer. Ziraat ve garanti bankası var. Kampüse Bolu Gerede Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıöğrenciler taksi ile gidip geliyor taksiler 4 kişi 5 liraya dolmuş gibi çalışıyor. Eski Ankara yolu üzerinden devam ettiğinizde ilk ilçe merkezi girişinden girmeyerek çevre yolunu devam ettiğinizde bayırdan inerken köprüye geldiğinizde sağa yeni yerleşim yerlerine devam ederek okula ulaşırsınız. Okulun karşısında okulun kapasitesine hitap edecek kapasitede kredi yurtlar kurumunun 1 kız 1' de erkek öğrenci yurttlarının binaları var ve okulun etrafı yerleşime yeni açıldığı için fazlasıyla kiralık ev bulmanız mümkün. ayrıca özel yurtlarda var. Bolu şehir merkezi Gerede arası mesafe yaklaşık 65 km ve 40 dakika civarıdır.

 Bolu Göynük :

 Kıbrısçık : Bolu şehir merkezine bir hayli uzak olan Kıbrısçık Ankara Beypazarı ilçesine çok daha yakındır.

 Mengen Meslek Yüksek Okulu : Otobandan Yeniçağa çıkışından çıkarak Bartın, Zonguldak yoluna girdiğinizde yemyeşil ormanların içerisinden ilerleyerek Mengen'e ulaşırsınız girişte sağınızda şehirler arası orobüs garajı sonrasında ilk şehir merkezi yön tabelasından girerek önünüze paralel çıkan merkez caddesinden sola devam edin sağınızda belediye binası binanın solundaki aradan girin 30 metre sonra sol köşede 4 katlı binasıyla meslek yüksek okulu ilçe merkezinde olduğundan okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok küçük bir ilçe. Mengende Özel yurt veya öğrenci pansiyonu bulunmamakta. Bolu şehirmerkezine uzaklığı 72 km yaklaşık bir saattir.

 Mudurnu Süreyya Astarcı Meslek Yüksek Okulu: Bolu şehir merkezine uzaklığı 52 km yaklaşık bir saattir.

 Seben Meslek Yüksek Okulu : İlçenin Bolu şehir merkezine uzaklığı 55 km ve yaklaşık  bir buçuk saattir.

 Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksek Okulu : Bolu'dan Ankara yönüne ister otoban ister eski yoldan gidin her ikisindede Bolu Şehir merkezine en yakın ilçe olan Yeniçağa'dan geçersiniz. Hem Gerede Ankara Yolu hemde bir şekilde Mengen'den Karadenize çıkan yol mecburen Yeniçağa'dan geçtiği için ulaşım sorunu yoktur. Okul İlçe merkezine Bolu yönünden gelişte tam 600 metre mesafede sağınızdadır.

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi(AİBÜ)http://www.ibu.edu.tr/
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi FotoğrafıBolu'ya Düzce yönünden girişte hemen sağınızda kampüs binaları görünür Otobandan gelindiğinde Abant çıkışından çıkarak Düzce yoluna çıkar ve devamında ilk trafik lambalı dönel kavşaktan sağa girerek yaklaşık 3 km sonra Üniversite kampüsüne ve Tıp Fakültesine ulaşabilirsiniz. Kampüs alanı ilk açıldığında bakir bir alandı ama zamanla ilk TOKİ konutları 
yapılarak yerleşim alanları açılmaya başladı sonrasında Bolu şehir merkezine uzak olan kampüse 2012-
2013 yıllarında şehir merkezinden farklı yol alternatifleri açılarak şehir o tarafa doğru gelişerek Özel yurtlar
Öğrenci apartları böl
gede fazlalaştı ve eski şehir merkezine alternatif olarak yeni bir yerleşim bölgesi oluş
makta ve bu bölge hızla öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı bir bölgeye dönüşüyor.Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fotoğrafı

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin