Anasayfa

Bolu Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bolu Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri için 'Ev mi? Yoksa Özel Yurt mu? öğrenmek, Bolu Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Bolu'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Gölköy kampüsüne ve şehir merkezinde ki ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Bolu'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Bolu'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Eren Üniversitesinde okuyup, Bolu Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Abant İzzet Baysal Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Bolu özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Bolu GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Bolu 'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Bolu Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı GSB Öğrenci Barınma Yönetmeliğinin son hali vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Bolu Otogarı şehir merkezinde sayılır, Otobanın dışında Bolu şehir merkezinden geçen İstanbul-Ankara yolu vardır, Terminal bu yolun üzerindedir.

Bolu'da Öğrenci Olmak!
Mevsimleri gerçekten yaşıyabileceğiniz çok güzel bir şehir, Bursa’dan, İznik, Mekece, Sakarya, Düzce ister devlet yolu ile Bolu dağlarından (kar olmadığında daha keyifli bi yolculuk olur) ister otobandan Bolu tünelini geçerek, Yolun devamında şehir girişinde sağınızda ileride kampüs binalarını görürsünüz ister buradan gidin isterseniz ileride Gölköy kavşağından girin veya şehir merkezine devam ederek, solda Bolu'nun yeni yapılan şehirler ve ilçeler arası terminalini görürsünüz. Ankara'dan gelirken şehir girişinde lambalardan soldaki ilk geniş caddeye girdiğinizde burası merkez caddesidir bu caddeyi devam ederek meydana ulaşıcaksınız şehir merkezi bu meydandır.

Meydan 2013 yılında araç trafiğine kapatılarak yürüyüş yolu yapılarak modern bir şehir havasına büründü, yolun devamı sağ ve sol taraflar kafeler ve sinemalar, fast food hepsi bu caddede yolun bitimi Bolu Valiliğin olduğu kavşağa ve Karaçayır parkına çıkar bu kavşaktan sağ taraf araç trafiğine kapatıldı, siz düz karşıya devam ederek hem Üniversiteye hemde otoban girişine ve İstanbul yoluna çıkarsınız. Sola İstanbul yönüdür yaklaşık bir 10 km ileriye devam ederseniz yine Gölköy kavşağının trafik lambalarından sola girdiğinizde devam edin köprüyü geçtiğinizde sağdaki yol Abant İzzet Baysal üniversitesine gider, soldaki yol göle gider yürüyüş ve piknik alanları araç girişi ücretlidir. Boluya Otobüsle gelirseniz dönüşünüzü muhakkak rezerve edin. Eğer doğayı seviyorsanız, Abant gölünün hem kış hemde yaz manzarasına doyum olamaz helede gölün çevresini faytonlarla turlamak bambaşka bir duygudur. Bolu yedigöller bölgesi Türkiyemizin doğal yaşam parkıdır.

Bolu Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Bolu'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Bolu 'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Gölköy kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Bolu Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Bolu Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Bolu Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 17.000TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, yemek var veya yok, verilecek yemeğin cinsi kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 59.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.' Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Bolu Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Bolu Kız Öğrenci Apartı" veya " Bolu'daki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Bolu Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 120 000TL ile 35.000TL arasındadır. Bolu öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Bolu Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Bolu ağır kış şartları yaşanan bir şehir olduğundan yüksek bir enerji maliyetinide hesabınıza eklemeyi ihmal etmeyin, Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Bolu merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 2.000 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2500 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Bolu'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Bolu’da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir. Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Bolu "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 22.000 TL ile 59.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 22.000 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 59.000 TL civarındadır. Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Bolu'da Kaç tane Üniversite Var?
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi
Bolu'da Aktif olan 1 Devlet Üniversite var.

Devamını Göster
 • Uni Lodge Kiralık Eşyalı Stüdyo Daireler Bolu
  Bolu / Merkez
  ( Toplam 33225 defa ziyaret edildi. )
  Radyel temel sistemi ile 2012 yılında Deprem yönetmeliğine uygun imarı yapılmış olan Bolunun ağır kış mevsimlerine önlem olarak mantolama izole siste...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Bolu Yurtları