Türkiye Yurtları

Burdur Özel Yurtlar
Adres:
Bahçelievler Mah. Genç Osman Cad. Geç Sok. Burdur
38 Yorum yapıldı.  |   33926 Gösterim
Tip:
Kız Pansiyonları
İl:
Burdur
İlçe:
Merkez
Adres:
Cumhuriyet Cad. No: 19 Burdur
19 Yorum yapıldı.  |   14679 Gösterim
Tip:
Erkek Öğrenci Yurtları
İl:
Burdur
İlçe:
Merkez
Adres:
Atatürk Mah.13.Sok.No:2-4 (Uso Anadolu Lisesi yanı) Burdur
13 Yorum yapıldı.  |   28357 Gösterim
Tip:
Pansiyonlar
İl:
Burdur
İlçe:
Merkez
Adres:
Burç Mah. İstasyon Cad. Burdur
4 Yorum yapıldı.  |   5707 Gösterim
Tip:
Kız - Erkek Stüdyo Daireleri
İl:
Burdur
İlçe:
Merkez
Adres:
Armutlu Mah.Cumhuriyet Cad.No:268 Gölhisar/ Burdur
18 Yorum yapıldı.  |   16544 Gösterim
Tip:
Pansiyonlar
İl:
Burdur
İlçe:
Gölhisar
Adres:
Mehmet Akif Ersoy Bulvarı No:168 Gölhisar/ Burdur
13 Yorum yapıldı.  |   16625 Gösterim
Tip:
Apart
İl:
Burdur
İlçe:
Gölhisar
Adres:
Fatih Mah.Adliye Sok.Hükümet Konağı arkası Gölhisar/ Burdur
20 Yorum yapıldı.  |   16046 Gösterim
Tip:
Pansiyonlar
İl:
Burdur
İlçe:
Gölhisar
Adres:
Çınar Mah. Atatürk Cad. No:56 Ağlasun/ Burdur
42 Yorum yapıldı.  |   32145 Gösterim
Tip:
Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonları
İl:
Burdur
İlçe:
Ağlasun
Adres:
Gazi Caddesi No:17 Tefenni/ Burdur
2 Yorum yapıldı.  |   5333 Gösterim
Tip:
Kız Pansiyonları
İl:
Burdur
İlçe:
Tefenni

Burdur'da Nasıl Yaşanır ?

 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

 Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Burdur'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2019 - 2020 Bir eğitim dönemi ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları fiyatı yemekli :                                           3500.tl ile 6000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları fiyatı yemekli :                                                                           00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri : 2400 ile 3000 tl arasıdır


 
Ulaşım : Isparta havaalanı çok yakın, olmadı Antalya havalimanından uçakla, trenle ve Otobüsle ulaşım var.

Burdur Şehirlerarası Otobüs Terminali : Afyonkarahisar yönünden Burdur'a ilk girişten girdiğinizde solunuzda 2013 yılında hizmete açılan modern yeni terminal binasına ulaşabilirsiniz.
Neler yapılır : Antalya yakın, Burdur gölü sahili yüzülebilir, plajları var şehiriçi minibüsler gider. Burdur'un hemen üstünde Afyon yolunda Burdur'a hakim olan tepede piknik alanları ve tesisler var.

 Burdur M.A.K.Ü. Ağlasun Meslek Yüksek Okulu : Isparta'dan, Antalya yönüne gidişte yaklaşık 20 km sonra sağa Ağlasun tabelasından girdiğinizde 21 kilometre Burdur Ağlasun Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafısonra ilçe  girişine gelirsiniz, tarihi kemerli girişinden ilçe merkezine girersiniz bu caddeyi devam ederek 200 metre sonra  MYO solunuzdadır. Ağlasun myo Ağlasun ilçe merkezinde olduğundan gidiş gelişlerde araç kullanmaya gerek yoktur. Ağlasun'a ilk girişte Ağlasun'a girmeden devam ettiğinizde 20 m ileriden sağa  Burdur'a gider, sağa girmeden devamında Antalya yoludur 28 km sonra Antalya - Afyon yoluna çıkarak  Bucak'a ulaşırsınız.

 Burdur Altınyayla Mehmet Tuğrul Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu : 2008 yılında temeli atılan okul binası 2013- 2014 eğitim döneminde henüz öğretime açılmamıştı.

 Burdur M.A.K.Ü.Zeliha Tolunay MYO - Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu - Emin Gülmez  Meslek Yüksek Okulu : Bucak Burdurun en büyük ilçesi AntalyaBurdur Bucak Zeliha Tolunay Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafı Burdur yolu üzerinde yer alır. Burdur tarafından gelişte Bucağa girerken sağınızda Zeliha Tolunay myo yol üzerindedir. Burdur Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksek Okulu Oğuzhan Kampüsü FotoğrafıSolunuzda sanayiden sonra Bucak oto garı sonrasında ki kavşaktan sola Bucak ilçe merkezine girişten girerek 300 metre sonra yine sola dönerek düz devam ettiğinizde yaklaşık 1 km sonra Bucak Emin Gülmez myo sağınızda yer alır. Emin Gülmez Meslek Yüksek Okuluna gitmek için sola dönmeden ilçe merkezine devam eden ana yoldan devam ettiğiniz de yaklaşık 3 km sonra  bir heykelin olduğu meydana çıkacaksınız burda yol 2 ye ayrılır heykelin sağından giderseniz Bucak çarşısına solundan giderseniz yaklaşık 3km sonra ilçenin biraz dışında sağınızda Oğuzhan Kampüsü içerisinde Bucak Hikmet Tolunay MYO ulaşırsınız. Bucak Hikmet Tolunay MYO  3 büyük binası var. Büyük bir myo öğrenciler minibüslerle gidip gelebiliyor.

Çavdır Meslek Yüksek Okulu :  Denizli - Antalya yolu üzerindedir. Denizli yönünden gelişte Acıpayam'dan sonra Burdur, Tefenni ve Gölhisar kavşağına geldiğinizde Burdur Çavdır Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıyaklaşık 150 metre sonra şehir merkezi yön tabelasını geçer geçmez solunuzda yeni binasıyla okul görünür. Çavdır'da okula gidiş gelişte araç kullanmanıza gerek yoktur.

 Çeltikçi : Burdur Antalya yolu Bucak'a gelmeden Çeltikçi'den geçer.

 Burdur M.A.K.Ü. Gölhisar Meslek Yüksek Okulu : Isparta, Afyon tarafında gelenler Burdur'un ilk girişinden değilde Antalya tarafından Burdur'a girerek ilk kavşaktan Burdur Gölhisar Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafısola gölün kenarından devam ederek Yeşilova'ya dönmeden Karaman'a çıkacak Tefenni üzerinden Çavdıra geldiğinizde ilçeden çıkışta sağa Acıpayam,  Denizli sola Korkuteli, Antalya yoludur siz karşıya geçeceksiniz burdan 15 km dir girişte sizi Gölhisara hoşgeldiniz tabelası karşılar bu tabeladan yaklaşık 1-2 km sonra solda Gölhisar M.Y.O. bulunur. Okul ilçe merkezine 1500 m öğrenciler kestirme yollardan yürüyerek gidiyorlar. Okulu geçtikten sonra önünüze küçük bir dönel kavşak gelir ve geniş bir cadde bu yol Denizli, Fethiye yoludur siz kavşaktan direk karşıya geçeceksiniz bu yol sizi merkez caddesine çıkarır karşınıza ziraat bankası çıkar sola yol Fethiye'ye gider sağa dönerseniz ilçe merkezine çıkarsınız. Bu yol üzerinde çeşitli işyerleri ve PTT var, devamında  Gölhisar'ın ilçe meydanına ulaşırsınız bu meydanda güzel, çay bahçeleri ve yeşil alan var bankalar ve fazlasıyla tabldot tarzı yemek veren lokantaları bulabilirsiniz. Sanki bir öğrenci ilçesi gibi hemen herşey öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılıyacak şekilde düzenlenmiş, öğrencinin rahat edebileceği bi ilçe. Antalya tarafından Korkuteli kenarından geçerek Çavdır ordan sola Gölhisar. Denizli'den Acıpayam üzerinden Kavunca beldesine ve Çavdır'a gelmeden kestirme yol vardır.

 Burdur Karamanlı :

 Burdur Kemer :

 Burdur Tefenni Meslek Yüksek Okulu : Tefenni küçük bir ilçe Antalya Denizli yolu üzerinde Çavdır'a geldiğinizde Tefenni Burdur istikametine dönerek yaklaşık 20 km sonra Burdur Tefenni Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıilçeye ulaşırsınız, çevre yolundan devam ederek(ilçeye parelel gider) ilçenin Burdur yönündeki girişinden sağa girip yaklaşık 100 metre sonra solunuzda meslek yüksek okulunun önüne gelirsiniz, bu yolu devam ettiğinizde yol ikiye ayrılır, sağdaki yolu takip ederek ptt devamında belediye meydanına sonrada çevre yoluna çıkabilirsiniz. okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok okul ilçe merkezindedir. İlçe merkezinde kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmakadır.

Burdur Yeşilova :

 Burdur (M.A.K.Ü.) Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi : http://www.mehmetakif.edu.tr/ Bu yıl 2010 yılı sonlarında hızlanan yapılaşmasıyla gerçekten Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fotoğrafıgöz dolduruyor, Burdur'un 6 - 7 km uzağında Bucak Antalya yoluna devam ederek solunuzda yer alır,  çok geniş bir alana kurulan yerleşke modern Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fotoğrafıbinaları ve ferah yaşam alanları ile hakkettiği gerçekten çok modern bir üniversite görünümüne kavuştu bazı fakülteler Veterinerlik fak. gibi eğitime yeni binalarında başladı bile ulaşım sorunu yok. Burdur belediyesinin halk otobüsleri ulaşımı sağlamakta.Burdur ( M.A.K.Ü. )Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi MYO : Antalya çıkışında. Burdur küçük bir il olduğu için aslında şehir içinde sayılır.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üni. MYO Fotoğrafı

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin