Anasayfa

Burdur Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Burdur Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız hiç bilmediğiniz bir şehirde belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Burdur Öğrenci Apartlarında veya Burdur Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri için Özel Yurttan ayrılmanın kuralları nelerdir? öğrenmek, Burdur Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Burdur'daki Yurt fiyatları, MAKÜ İstiklal Yerleşkesi ve MYO Kampüslerine ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Burdur'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor.

Burdur Özel yurt Fiyatları hakkında en güncel bilgileri alabilmek için lütfen Burdur Hakkında hazırlamış olduğumuz makalemizin alt kısmında sıralanmış olan, Burdur Özel Yurtlarının telefon ve fotoğraflı hizmet bilgilerinin yayınlandığı ilanlardaki iletişim bilgilerinden yurt yöneticileri ile kontak kurun.


Burdur Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı Parmakizi Giriş Sistemleri vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Burdur'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Üniversitelerinde okuyup, Burdur Özel Yurtlarında konaklayarak, Yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği toplu yaşama merhaba diyeceğiniz yurtlarda, edineceğiniz oda arkadaşlıkları ile genç yaşınızda çok sağlam dostluklar kurmanız vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Kampüslere yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Burdur Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Burdur'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Burdur Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Burdur'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran Burdur'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatlarıda daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Bahçelievler Mahallesi veya İstiklal Kampüsünde daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Burdur Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur.

Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Burdur Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse Burdur Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Erkek Yurdu Fiyatları 1.250TL den başlayarak Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 2.200 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Burdur'da Hangi Üniversiteler Var?
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Burdur 'da aktif olan 1 tane Devlet Üniversitesi var.

Burdur Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması Burdur Kız Öğrenci Apartı veya Burdur'da ki Erkek Öğrenci Apartı tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Burdur Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 1.000TL ile 2.400TL arasındadır.

Burdur öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Burdur Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Burdur merkez ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz.

Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 1500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2500 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Burdur'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Burdur’da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir. Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır.

Burdur özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 14.500 TL ile 30.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 1.500 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 30.000 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Burdur'da Öğrenci Olmak!
Antalya Burdur şehir merkezinden en fazla 2 saat uzaklıktadır,Şehiriçi minibüslerle ulaşım sağlayabileceğiniz, Türkiye'nin Maldivleri Burdur gölü sahili yüzme dahil her türlü sportif ve doğal etkinliğe çok müsait plajlara sahip. Burdur şehir merkezinin hemen üstünde Afyonkarahisar yolunda şehre kuşbakışı olan tepede piknik alanları ve tesisler var. Afyonkarahisar'dan gelen antalya yolu isterseniz şehir merkezine hiç uğramadan çevreyolundan geçer gidersiniz, isterseniz il merkezini bir baştan bir başa şehir içinden geçerek diğer uçtan çıkabilirsiniz.

Burdur Isparta ve Antalya'ya çok yakın olan küçük ve güzel bi şehir, Antalya'ya yakın olması size sıcak bir şehir olduğunu düşündürmesin kış mevsimleri muazzam soğuk ve buzlu geçer. Burdur Öğrenci şehridir, öğrencilerin yoğun olduğu bölgeler Bahçelievler Mahallesi ve istasyon caddesi civarıdır.

Burdur Otobüs Terminali Nerede?
Afyonkarahisar yönünden Burdur'a ilk girişten girdiğinizde solunuzda 2013 yılında hizmete açılan modern yeni terminal binasına ulaşabilirsiniz.

Burdur Tren Garı Nerede?
Burdur şehir merkezine hangi yönden girerseniz girin Burdur valiliğinin binasının bulunduğu meydana gelirsiniz,, valiliğin önünden aşağıya doğru istasyon caddesinden devam ederek Burdur Tren garına ulaşabilirsiniz. Burdur tren garı şehir merkezindedir.

Devamını Göster
 • GSB Özel Yiva Kız Öğrenci Pansiyonu Burdur
  Burdur / Merkez
  ( Toplam 44382 defa ziyaret edildi. )
  Yaşam Alanlarına Uygun İmarı yapılarak Deprem Yönetmeliğine uygun İnşası Yapılmış Sigortalı kız öğrenci pansiyonumuzda 1-2-3-4 Kişilik Alternatifli...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Apartella 1+1 Eşyalı Kiralık Daireler Burdur
  Burdur / Merkez
  ( Toplam 13341 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Eşyalı kiralık daireler
  Daha Fazla...
 • Tefenni Sağlık Apart Burdur
  Burdur / Tefenni
  ( Toplam 1289 defa ziyaret edildi. )
  Depreme Dayanıklı Yeni binamızda: Yangın Merdiveni 2 Kişilki Odalar Balkonlu Odalar İnternet Kalariferli Sıcak su Isı İzolasyonlu Bina Güvenli...
  Pansiyonlar
  Daha Fazla...
 • Gölhisar Anıl Apart Burdur
  Burdur / Gölhisar
  ( Toplam 1591 defa ziyaret edildi. )
  Gölhisar Anıl Apart Özellikleri: 2 Kişilik Odalar Balkonlu Odalar İnternet Kalariferli Sıcak su Isı İzolasyonlu Bina Güvenlik Kameralı Çamaşır...
  Apartlar
  Daha Fazla...
 • Gölhisar Florya House Kız Öğrenci Apartı Burdur
  Burdur / Gölhisar
  ( Toplam 1189 defa ziyaret edildi. )
  Burdur İli Gölhisar İlçesindeki Kız Öğrenci Apart Pansiyonumuzda: 1. 2 ve 4 kişilik alternatifli odalar Balkonlu oda seçenekleri Doğalgazlı merkezi...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Burdur Sefam Apartları Ağlasun
  Burdur / Ağlasun
  ( Toplam 41964 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Burdur Yurtları