Anasayfa

Bursa Kız Erkek Öğrenci Yurtları

UÜ ve BTÜ Öğrenci Rehberi!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Bursa Öğrenci Apartlarında veya Bursa Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Bursa Yurt fiyatları ile Kampüsler ve şehir merkezinde ki ulaşım vb. konularda, ön bilgi vermeye çalışacağız.

Bursa'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Bursa'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Uludağ Üniversitesinde okuyup, Bursa yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Uludağ Üniversitesinin Özel Yurt Fiyat alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde Öğrenci Apart fiyatlarıda uygunsa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olun.

Öğrenim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun olan bir yurtta, Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemeği ve kahvaltlar, Odalarda Sıkıntısız Sıcak Suyu olan Banyoları, 24 saat Kaloriferi, Sağlıklı İnterneti, Kaloriferleri ile sıcak Öğrenci odaları olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve sürekli GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Bursa özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Bursa Yurtları ile Pansiyonlarını veya Bursa öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Bursa'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Bursa Havaalanına Nasıl Gidilir?
Kendi Aracınızla Ankara yönünden gelişte İnegöl'ü geçtikten sonra, Yenişehir yön tabelasından sağa devam ederek, Bursa Havaalanına ulaşabilirsiniz. Havaalanına şehir merkezinden Burulaş Belediye Otobüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır.
www.bursa.bel.tr linkinden Bursa belediyesinin hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Bursa Hızlı Feribot iskelesi Nerede?
İstanbul'dan Bursa Yurtlarına gelecek öğrencilerin, Yenikapı, Büyükçekmece, Kabataş ve bir kaç iskeleden daha 45 dakika ile 90 dakika arasında,
www.burulas.com.tr www.ido.com.tr Deniz otobüsleri veya feribotlar ile Güzelyelı ve Mudanya hızlı feribot iskelelerine indikleri anda, Belediye otobüsleri ve minibüsler ile Konakladıkları Bursa Kız Yurdu veya Bursa Erkek Yurduna ulaşım sağlayabilriler.

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Üniversitelere Nasıl Gidilir?
Bursa'da Otobüs Firmalarının şehiriçi servisleri bulunmamakta. Otobüsünüz perona girerken sağ tarafınızda terminal binasının ön kısmına geçtiğinizde, Sarı belediye otobüslerinin bulunduğu meydana gelirsiniz. Otobüslerde ve metroda nakit veya kredi kartı geçmiyor, otobüslerin yanındaki bilet gişelerinden biletinizi alarak, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü yakınındaki veya Teknik Üniversitenin yerleşkelerine yakın Bursa Kız Öğrenci Yurdunuz ile Bursa Erkek Öğrenci Apartınıza çok rahat bir şekilde ulaşım sağlabilrsiniz.

İzmir yönünden gelecek Öğrenciler!
Şehrin diğer ucunda bulunan Bursa terminale giderek aynı yolu boşuna tekrar geri dönerek zaman ve para harcamamaları için, Bursa'ya girmeden Çevre yolu girişinde Minteks Karşısında, Görükle'de veya Uludağ Üniversitesi ana kampüsünde otobüsten inmeleri gerekir. Biletinizi alırken; Firmaya Görükle veya Kampüse servisleri olup olmadığını sorabilirsiniz.. (Nilüfer turizm
www.niluferturizm.com.tr ve Kamilkoç'un www.kamilkoc.com.tr servisi var) yürüyerekde gidilebilecek mesafede ama tenha olduğundan, Yurdunuza gidebilmeniz için gece veya eşyanız varsa zor olur. KYK Erkek öğrenci yurdu bu yola cephedir.

Bursa'da Öğrenci Olmak!
Bursa'da yaşayıpta, Ünü dünyaya yayılmış olan 'İskender Kebabı'nı yememek olmaz. Kebabı kömür ateşinde pişiren kebapçılarda yemenizi tavsiye ederiz. Artık Türkiye'nin hemen hemen her tarafında İskender kebabı yapan işletmeler var ama Bursa'da ünlü olmayan hemen hemen tüm kebapçılar kebabı güzel yapar, yediğinizde kebabın neden bu kadar ünlü olduğunu anlıyacaksınız!

Bursa'ya özgü dünyaca tanınan önemli lezzetlerden bir diğeride 'Kestane Şekeri' onuda Kafkas Kestane Şekerini öneririz.

Sabatsal veya Kültürel Etkinliklere meraklı olan öğrenciler için, Önemlii Müzik ve tiyatro vb. Kültürel sanatsal etkinliklerin düzenlendiği 'Fethiye Kültür Merkezi' Mudanya yolunda. Fethiye mahallesindedir. 'Atatürk Kültür Merkezi' Bursa'nın en eski merkezi olan Heykel'dedir.

Öğrenci Apartınızın veya yurdunuzun bulunduğu, Görükle'ye yakın olan Denize girilebilen Mudanya, Kurşunlu ve Eşkel sahilleri yaz mevsimlerinde bir hayli yoğundur.

'Uludağ'a veya Millipark'a' en kolay gidiş yolunu tarif edelim, Yine Öğrenciler Öğrenci yurtlarının bulunduğu mahalleden, Heykel yönüne giden belediye otobüsüne binerek, Çakırhamam'da indiğiniz otobüs duraklarının üst kısmında bulunan, Uludağ taksi durağından dolmuşlarla çıkabilirsiniz. Uludağa teleferikle çok daha keyifli bir yolculuk yapmak için Teleferik Mahallesine giden Otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz, Arabanızla kampüs Bursa arası Acemler kavşağından girerek Çekirge Meydanına, sonrasında Uludağ'a gidebilirsiniz..

'Demirtaş Barajı Piknik Alanı' burada Uçurtma Şenlikleri ve Uluslararası Çim Kayağı müsabakaları düzenlenir.

'Botanik Park ve Hayvanat Bahçesi' İçinde Fransa, Japonya, Hollanda vs. ülkelerin kendine özgü bahçeleri, Göletler, Tarihi Bursa konakları vb.bullunan park, girişi ücretsizdir. Burada İster yürüyüş yapın ister spor yapın yeterince büyük bir alan. Uygun bir ücretle bisiklet kiralayarakda dolaşabilirsiniz.

'Uluabat gölü Gölyazı' İzmir yolunda, Bursa Öğrenci Yurtlarının yoğun olduğu, Görükle'ye yaklaşık 10 km uzaklıkta.

Bursa'da Hangi Üniversiteler Var?
Uludağ Üniversitesi - Bursa Teknik Üniversitesi
Bursa'da Aktif olan 2 tane Devlet Üniversitesi bulunmaktadır.

2021 - 2022 Eğitim Dönemi Bursa Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Bursa yurt fiyatlarının belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerektiğinde, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının veya Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden en önemli faktör sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle evimizde Babamızın konumu neyse Yurdun işletmeciside aynı konumdadır: Dolayısıyla yurdun sahibi, yönetimi ve hizmetli kadrosunun yeterliliği çok önemlidir ayrıca sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmeside hizmet kalitesi anlamında Bursa Yurt Fiyatlarına etki eden en önemli faktördür. .

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınında, Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğremci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme yapmış olan öğrenciler sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Bursa "yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Uludağ Üniversitesi yakını yemekli Kız Yurtları aylık 1350 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 1350 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 2500 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Bursa Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Bursa Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları
Mimarsinan kampüsü veya Görükle Kampüsü yakınında Özel Kız yurdu veya Erkek Öğrenci Yurdu bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, En Önemlisi Bursa Özel Yurtlarda 8 - 9 ay Yurt ücreti ödenir, Ev tuttuğunuzda 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden Kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Bursa şehir merkezi ve ilçelerde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları 1000 TL den başlar. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 950 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1500 TL de eşya parası istiyor.

Bursa Öğrenci Apartları
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Bursa Kız Öğrenci Apartı" veya "Bursa'da ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Bursa Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Bursa öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Bir Apart Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alabilmesi için Sadece Kz öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Bursa Erkek Yurtları Fiyatları
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Bursa Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenci ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, Sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarına etki eden faktörler arasındadır. Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış Bursa özel yurtlarından bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Bursa Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Bursa Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları
Bursa'da diğer şehirlerdede olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Bursa'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir. Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir.

GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Bursa Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Devamını Göster
 • MEB Özel Mar El Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu Görükle Bursa
  Bursa / Nilüfer
  ( Toplam 72944 defa ziyaret edildi. )
  Radyel Temel sistemi ile projelendirilerek Sonderece güvenli imarı yapılmış olan Isı yalıtımlı yeni binalarımızda. Tek kişilik ve 2 kişilik alterna...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Görükle MEB Özel Çalışkan Kız Öğrenci Pansiyonu Bursa
  Bursa / Nilüfer
  ( Toplam 43083 defa ziyaret edildi. )
  İşletmemiz Milli Eğitin Bakanlığına bağlı olarak hizmetinizdedir. .Modern Mimari anlayışı ile ısı ses yalıtımı yapılmış, deprem yönetmeliğine uygun, ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Görükle Dormloft Kız Konutları Bursa
  Bursa / Nilüfer
  ( Toplam 11484 defa ziyaret edildi. )
  -Binamız 2016 - 2017 eğitim öğretim yılındal hizmete girmiş, tüm eşya ve mobilyalarımız yepyeni ve sıfırdır. -Binamız en son teknoloji ses, ısı yat...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Gemlik Çınar Evleri Bursa
  Bursa / Gemlik
  ( Toplam 23209 defa ziyaret edildi. )
  Uludağ üniversitesi Gemlik yerleşkesini kazanan gençlerimiz yürekten tebrik ederiz. Yeni açacağınız bu sayfada farklı il ve ilçelerden gelecek olan kı...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Karacabey GSB Özel Ata Kız Öğrenci Yurdu Bursa
  Bursa / Karacabey
  ( Toplam 211 defa ziyaret edildi. )
  güncelenyor..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Bursa Yurtları