Anasayfa

Bursa Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Mar El Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu Görükle Bursa
  Bursa / Nilüfer
  ( Toplam 71448 defa ziyaret edildi. )
  Radyel Temel sistemi ile projelendirilerek Sonderece güvenli imarı yapılmış olan Isı yalıtımlı yeni binalarımızda. Tek kişilik ve 2 kişilik alterna...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Görükle MEB Özel Çalışkan Kız Öğrenci Pansiyonu Bursa
  Bursa / Nilüfer
  ( Toplam 41684 defa ziyaret edildi. )
  İşletmemiz Milli Eğitin Bakanlığına bağlı olarak hizmetinizdedir. .Modern Mimari anlayışı ile ısı ses yalıtımı yapılmış, deprem yönetmeliğine uygun, ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Görükle Dormloft Kız Konutları Bursa
  Bursa / Nilüfer
  ( Toplam 10720 defa ziyaret edildi. )
  -Binamız 2016 - 2017 eğitim öğretim yılındal hizmete girmiş, tüm eşya ve mobilyalarımız yepyeni ve sıfırdır. -Binamız en son teknoloji ses, ısı yat...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Gemlik Çınar Evleri Bursa
  Bursa / Gemlik
  ( Toplam 21814 defa ziyaret edildi. )
  Binamız deprem yönetmeliğine uygun olup, modern bir yaşam alanı sağlamaktadır. Tek kişilik odalar balkonludur. 2 - 4 -6 kişilik odalarımız mevcuttur...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Bursa Yurtları

Bursa'da Nasıl Yaşanır ?

Bursa'da Üniversite kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü Bursa'daki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehre sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Bursa'daki ailelerde sizlerin ve anne babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Şehir merkezinin dışındaki küçük ilçelerde işiniz çok daha kolay Bursa'nın yerli halkı genelde misafir perverdir. Güler yüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde genç yaşınızda Bursa gibi farklı bir bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olabilirsiniz. Bir de sizden önce bu şehirde Üniversiteye gelerek eyvah! Ben burada ne yaparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını Bursa'da sürdürmeye karar veren o kadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşırırdınız. Gençlik ve Spor Bakanlığından ruhsatlı Özel kız ve erkek öğrenci yurtlarını, Öğrenci Pansiyonlarını ve apartlarını tercih etiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Bursa'daki eğitim
yaşamınızı kolaylaştıracak, Şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Bursa'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi ortalama fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtlarının bir eğitim dönemi Fiyatları: 7.500.tl ile 18.500.tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Ücretleri Yemekli fiyatları : 00.tl ile 00.tl arasıdır.
Apartların Ücretleri 9.000. tl ile 15000 tl arasıdır.

Bursa Büyük şehirdir. Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer merkez ilçeleridir. Gürsu ve Kestel her ne kadar ilçe konumundada olsa Bursa bir metropol olma yolunda hızla ilerlediğinden şehir merkezi ile birleşmiş durumdadır, Bu ilçelere metro ile ulaşım vardır. Görükle'deki Uludağ üniversitesi merkez kampüsünden Bursaray metro tramvay ile Gürsu ve Kestel'e ulaşım vardır.

Ankara güzergahından Bursa şehir merkezine girişte Yenişehir yönüne dönerek Havaalanına ulaşabilirsiniz.Havaalanına Şehir merkezinden Burulaş Belediye Otobüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır. www.bursa.bel.tr
İstanbul Yeni kapıdan 45 dk'da www.burulas.com.tr www.ido.com.tr Deniz otobüsüyle Mudanya'ya gelinir, veya Büyükçekmeceden feribotlada Mudanya'ya gelebilirsiniz, Minibüslere binerek Metro istasyonunda iner, Beşevler istikametine giden metroya binerseniz Uludağ üniversitesi Görükle kampüsünün içine kadar gidebilirsiniz. İstanbuldan Deniz uçağı ile 18 dakikada Gemlik'e seferler vardır.
(Ankara istikametinden gelenlerde terminalde iner, Firmaların şehiriçi servisleri yok)Otobüsünüz perona girerken sağ tarafınızda terminal binasının arkasındaki Sarı belediye otobüsleri sizi kampüse götürür. Otobüslerde ve metroda nakit veya kredi kartı geçmiyor otobüslerin yanındaki bilet gişelerinden biletinizi alabilirsiniz. İzmir İstikametinden Bursa'ya girmeden Görüklede veya üniversitede inmeniz gerekir. Biletinizi alırken; Firmaya Görükle veya Kampüse servisleri olup olmadığını sorabilirsiniz.. (Nilüfer turizm www.niluferturizm.com.tr ve Kamilkoç'un www.kamilkoc.com.tr servisi var) yayada gidebilirsiniz ama tenhadır gece veya eşyanız varsa zor olur.

Neler Yapabilirsiniz:
Bursaya özgü dünyaya yayılmış olan İskender kebabını yemek istediğinizde kebabı kömür ateşinde pişiren kebapçıda yemenizi tavsiye ederiz. Artık Türkiyenin hemen hemen her tarafında İskender kebabı yapan işletmeler var ama Bursada ünlü olmayan hemen hemen tüm kebapçılar kebabı güzel yapar, yediğinizde kebabın neden bu kadar ünlü olduğunu anlayabilirsiniz..
Bursa'ya özgü dünyaca tanınan önemli lezzetlerinden bir diğeride Kestane Şekeri oda Kafkas'ta yenir.
Fethiye Kültür merkezi Mudanya yolunda. Atatürk kültür merkezi Bursanın en eski merkezi olan Heykel'dedir.
Sinemalar:Hemen her yerde var. Bursa bir metropol onlarca AVM si var
Alış veriş merkezleri: İzmir yolunda Carrefour, Terminalin yanında AS Merkez, Heykel otobüsüyle de Zafer Plazaya vb.gidebilirsiniz.
Denize girilebilecek yer:Marmarada kalmadı ama cesursanız Görükleye yakın olan Mudanya'nın Zeytinbağı, Bademli'si ve Eşkel sahili var. Küçük ve büyük Kumla, Armutlu sahilleride şehir merkezine uzaktır
Uludağ'a veya Millipark'a:Heykel otobüsüyle Çakırhamam'da inip taksi dolmuşlarla çıkabilirsiniz. Teleferik semti otobüsüne binerseniz, teleferikle çok daha keyifli çıkarsınız tabi oteller bölgesine gitmeniz için teleferikten inip minibüslere binmeniz gerekir. Arabanızla kampüs Bursa arası Acemlerden girerek Çekirge semti sonrasında Uludağa gidebilirsiniz..
Demirtaş barajı piknik alanı: Burada uçurtma şenlikleri ve Uluslararası çim kayağı müsabakaları düzenlenir. İstanbul yolundadır.
Kültürpark: Kampüsten Bursaya girince sağda çay bahçeleri , Kafe , Disko , Barlar ve luna parkı var.
Olimpik yüzme havuzları:Çekirge semtinde(Kampüs Bursa arası acemler kavşağından sağa dönerek çıkılır)
Arap şükrü sokağı:Heykel Otobüsüne binerek Çatalfırın durağında inin Barlar sokağıdır. Burası Altıparmak caddesidir merkezi ve kalabalık bir caddedir. Heykele metroda gider ama Beşevlere kadar otobüs veya minibüse binmeniz Haşimişcan(fomara)istasyonunda inmeniz gerekir.
Hayvanat bahçesi:Kampüs - Bursa arasından İstanbul yoluna bağlanan çevre yoluna gireceksiniz Avrupanın 3.büyük hayvanat bahçesidir. Otobüste gider.
Botanik Park:İçinde çeşitli ülkelerin(Fransa, Japonya, Hollanda)yemyeşil bahçeleri var. Göletler,Tarihi Bursa konakları giriş ücretsizdir. Burada İster yürüyüş yapın ister spor yapın yeterince büyük bir alan. Uygun bir ücretle bisiklet kiralayarak dolaşabilirsiniz.
Uluabat gölü: Kampüs ile İzmir arasında yaklaşık 10 km uzaklıkta Akçalar beldesinin içinden veya yarım ada olan Gölyazı'dan buradaki piknik alanlarına gidebilirsiniz.

İLÇELERE ULAŞIM: İstanbul'dan İznik ilçesi Sakarya, Pamukova, Mekece istikametinden kestirmedir. Buradan Yenişehir, İnegöl'ede kestirme geçebilirsiniz, Ankara'dan Bilecik Osmaneli üzerinden veya İnegöl - Yenişehir - İznik - İzmir'den Bursa, Gemlik, Orhangazi
İnegöl ve Yenişehir, Ankara Bursa arasındadır.
Orhangazi ve Gemlik, İstanbul, Bursa arasında AOS meslek okulu da bu yolda terminalin yanındadır. Mustafakemalpaşa ve Karacabey, Bursa - İzmir yolu üzerinde.
Keles, Orhaneli'ye, Kütahya, Tavşanlı kestirmedir. İzmir tarafından otobana girmeden. Carrefour'un yanındaki ilk köprülü kavşaktan sağa Orhaneli - Keles yoluna dönmeli. İstanbul'dan özdilek tesislerini geçer geçmez sağa İzmir istikametine gireceklerdir. Ankara'dan otoban'a girmeden şehrin içinden geçip Carrefour'dan soraki ilk Köprülü kavşaktan sola dönerek ulaşabilirler.

Uludağ Üniversitesi : www.uludag.edu.tr Üniversite merkez kampüsü şehre izmir yönünden girişte yaklaşık 15 km uzaklıkta Bursa'nın merkez ilçesi olan Nilüfer'e bağlı Görükle köyündedir. üniversiteden şehrin hemen her yerine belediye otobüsleri minibüsler ve Metro - tramvay Bursaray ile çok rahat ulaşım vardır.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksek okulu Ali Osman Sönmez Kampüsü: İstanbul yönünden girişte şehre yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta şehirler arası otobüs terminalinin yanındadır.Çevresinde büyük alışveriş merkezleri ile çevrili hareketli bir bölgededir. Günün her saati toplu taşıma araçlarıyla kolay ulaşım vardır. Şehir merkezine ve Kestel Görükle hattına, ulaşım sağlayacak tramvay hattı 2021 yılında inşaası devam etmekteydi.

Nilüfer merkez ilçedir. Uludağ üniversitesinin merkez kampüsüne ismini veren Görükle köyü Bursanın Merkez ilçesi Nilüfer'dedir, adeta bir öğrenci köyü haline gelen Görükle'de öğrencinin ihtiyaç hissedebileceği her türlü sosyal imkan mevcut, öyleki öğrenciler Bursa şehir merkezine bile pek gitmezler. Görükle'den belediye otobüsleri şehrin her tarafına gider. Sadece adı köy olarak kalan Görükle'de postanede dahil tüm banka atm leri var, kampüstede bütün bankaların atm lerini bulabilirsiniz, ayrıca kampüse çok yakın olduğundan kampüsün içendeki metro istasyonundan şehir merkezinede hem metro ile hemde otobüsler ile kolay ulaşım var. Görükle'de Uludağ Üniversitesi kız erkek öğrencilerine yönelik Milli Eğitim bakanlığına bağlı olan özel yurtlarda var fakat özel yurtlardan daha fazla kontrolsüz konaklama imkanı sağlayan apartlar, stüdyo daireler ve 1+1, 2+1 daireler tarzında kiralık evler vardır.

Osmangazi merkez ilçedir : Bursa Teknik Üniversitesi Osmangazi yerleşkesi bu ilçededir. Heykel, Altıparmak, Merinos, Çırpan Mahalleleri Bursa'nın şehir merkezi olan Osmangazi'dedir. Bursaray ile ulaşım kolaylığı vardır.

Yıldırım merkez ilçedir : Bursa Teknik Üniversitesi Yıldırım Bayezid yerleşkesi152 evler mahallesinde Uludağ Üniversitesi Eğitim fakültesinin eski yerleşkesindedir. Yıldırım Beyazıt Han' ın türbesinin bulunduğu Yıldırım mahallesi, Bursanın en eski mahallerinden ismini alan Yıldırım ilçesi Bursa'ya Ankara yönünden girişteki merkez ilçedir. Teknik Üniversitenin Rektörlüğünün bulunduğu Merkez Kampüs Mimar Sinan Mahallesindedir. Bursaray ile ulaşım kolaylığı vardır.

Görükle : DİKKAT..!
Uludağ Üniversitesi merkez kampüsünün bulunduğu Görükle beldesi her şehirde olan üniversite yaşamının olduğu bölgeler gibi Uludağ üniversitesinin öğrenci bölgesidir. 2001 - 2006 yıllarında görükle'de pek fazla bina yoktu bildiğiniz köydü binayı bırakın oturup çay içebileceğiniz bir kafe dahi bulamazdınız, 2015 yılına kadar hızla çoğalan Lüks kafeler ve Restauranlar, Barlar ile bölge artık yaşam dolu hal aldı. Aynı zaman da çok fazla sayıda binalar yapıldı bu binaların geneli öğrenci konaklamasına yönelik apart veya stüdyo daire tarzında. Görükle'de çok fazla sayıda öğrenci apartı vardır, tabiki bu aşırı öğrenci yoğunluğu beraberinde öğrenci barındırma sektöründe hizmet veren firmaların kalitesindede düşüşü getirdi, normalde sade bir apartman görünümünde olan adı şu apart veya bu apart olan binalarda hem öğrenci apartı hem günlük kiralık, saatlik apart olarakta hizmet vermekte, Parasını ödeyen herkese kız veya erkek öğrenci hatta öğrenci veya normal müşteri ayrımı yapmadan aynı ortamda hizmet veren kaliteli veya çok kalitesiz apartlarda var, Geçmişte bu apartlarda yaşanan çok olumsuz şeylerden dolayı öğrenci apartı seçiminde bu olasılıkları göz önünde bulundurarak kurumsal firmalardan yana veya GSB ye bağlı Özel Kız Erkek Öğrenci yurtlarından yana karar vermenizi tavsiye ederiz.

Büyükorhan Meslek Yüksek Okulu : Bursanın Uludağ'ındadır Kütahya'dan gelişte Tavşanlı ve Harmancık ilçelerinden sonra ulaşabilirsiniz. Balıkesirden Dursunbey üzerinden kestirme yol var ama yol çok zahmetli dağ yoludur bu yüzden Bursa şehir merkezinden gelmek daha rahattır. Bursanın en küçük ilçesidir. Bursa şehir merkezinden Büyükorhan'a mesafe yaklaşık 85 km 1 saat 45 dakikadır.

Bursa Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu : İstanbul yolundan ilçe merkezine girerken kavşaktan hemen sola döndüğünüzde 100 metre sonra sahilde kampüse ulaşırsınız okul ilçe merkezinde sayılır yürüyerek gelebilirsiniz il merkezine çok yakın bir ilçe bazı öğrenciler Bursa'da ev tutarak okula gidip geliyor. Nüfusu 100000 civarında büyük bir ilçe. Gemlik Serbest Bölgesi, körfezi, Zeytini ve istanbul Bursa yolculuğunu 18 dakikaya indiren deniz uçağı ile ünlü olan deniz kenarında şehir merkezine 20 dakika uzaklıktadır, şehir merkezine sürekli ulaşımı olan bir lçedir.

Harmancık Meslek Yüksek Okulu : Bursa'nın ilçesi olmasına rağmen Kütahya'ya ve Tavşanlı ilçesine çok daha yakın olan Harmancık küçük bir ilçedir. Bursa şehir merkezine uzaklığı 95 km yaklaşık 2 saattir.

İnegöl Meslek Yüksek Okulu : Ankara'ya gidişte yol İnegöl'ü ikiye böler ama şehir merkezi sağınızda kalır girişinde Yenice köprülü kavşağından sonraki ilk dönel kavşaktan sağa gireceksiniz yaklaşık 100 m sonra itfaiyesinin bulunduğu kavşaktan devam ederek bu yolda solunuza çıkacak ilk girişten girin 200 - 300 mt sonra MYO ulaşıcaksınız, Mobilya sanayii ile ve köftesiyle ünlü olan İnegöl Bursanın en büyük ilçesidir. Bursa şehir merkezine yaklaşık 45 kilometre yaklaşık yarım saat uzaklıktadır.
Karacabey Meslek Yüksek Okulu : Balıkesir - Bursa Karayolundan Çanakkale kavşağından girilir terminal yol üzerindedir. Çanakkale ve Bandırma'ya giden otobüslerle ve İzmir yolu üzerinde bulunan yakın ilçe Mustafakemalpaşa'dan sürekli ulaşım vardır. İlçe merkezi yolun sağında kalır hangi girişten girseniz Atatürk heykelinin olduğu meydanına çıkarsınız bu meydanda ünlü otelin sağındaki aradan girer ve mezarlığı sağınıza alarak devam ettiğinizde yukarıda MYO binasına ulaşırsınız. Marmara denizinede sahili olan Karacebey'in Boğazı ve Yeniköy sahilleride yazları tatilcilerin akınına uğrar. Bursa şehir merkezi Karacabey arası yaklaşık mesafe 65 km 50 dakikadır.

Keles Meslek Yüksek Okulu : Bursa'nın dağ ilçelerinden biridir Kütahya üzerinden geleceklere Tavşanlı'dan çok kestirmedir. Küçük bir ilçedir. Kışları sert soğuk olur. Keles'in Bursa şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 60 km 1 saat civarıdır.

Mustafakemalpaşa Meslek Yüksek Okulu : Bursa - İzmir yolu üzerindedir çevre yoluna paralel 2 girişi vardır. Bursanın İnegöl'den sonra 2. büyük ilçesidir Bursa girişinden Mustafakemalpaşa'ya girdiğinizde harika bir cadde peyzajı eşliğinde yaklaşık 2 km sonra solunuzda TEK binasının yanından girişte Meslek yüksek okulu binasına ulaşırsınız. Balıkesir yönünden girdiğinizde şehrin merkez caddesinden devam ederek sola Bursa tabelasını takip eder devamında sağınızda TEK binası ve yanında Myo. Bursa şehir merkezine yaklaşık 90 km uzaklıktadır.

Orhaneli Meslek Yüksek Okulu :

Orhangazi Meslek Yüksek Okulu : Bursa'dan Yalovaya gidişte Yol ilçeyi ortadan böler solunuzda Göl alışveriş merkezinin olduğu kavşaktan girdiğinizde ilçenin merkez caddesine ulaşırsınız sağa dönerek yaklaşık 200 m sonra sağınızda M.Y.O. dur, terminale yakındır. İznik gölünde yüzülebilir ve piknik alanları vardır. Yalovaya ve Gemliğe yakındır. Bursa şehir merkezine Orhangazinin uzaklığı 50 km 40-45 dakika civarıdır.

Yenişehir İbrahim Orhan Meslek Yüksek Okulu: Ankara'dan gelişte İnegöl'den, İstanbuldan gelişte de İznik üzerinden kestirmedir. İznik yönünden ilçeye girişte sağda okul binası görünür. Binanın yanında kredi yurtlar kurumunun binası var okulun çevresinde yerleşim yerleri mevcut öğrenciler genelde yürüyerek gidiyor. Bursa şehir merkezine Yenişehir mesafesi yaklaşık 55 km 35-40 dakikadır.İznik Meslek Yuksek Okulu: Orhangazi'den veya Gemliğe gelmeden İznik yoluna girdiğinizde yaklaşık 45 km sonra ilçe girişinde ilk kavşakta sağda devlet hastanesinin yanından girerek yaklaşık 300 metre sonra okula ulaşırsınız minibüs durakları hastanenin önünde olduğu için okula 200 metre uzakta ilçe merkezine gitmek için bu minibüslere binmeniz gerekiyor ama okula yakın yerleşim yerleri var. Adeta bir deniz büyüklüğünde olan İznik gölü ve çevresi özellikle yazları çok hareketlidir. Sakaryadan pamukova ve mekece üzerinden kestirmedir. Bursa şehirmerkezinin İznik'e uzaklığı yaklaşık 70 km 1 saat civarıdır.

Kestel : Bursa şehir merkezine Ankara yönünden girişteki ilk ilçedir metro ile ulaşım var, Uludağ Üniversitesi merkez kampüsünün ve Öğrencilerin yoğun olduğu bölge olan Görükleye yaklaşık 20 km uzaklıktadır.

Mudanya : Burgazdan İstanbul'a deniz otobüslerinin kalktığı iskelesi olan Bursayla nerdeyse birleşmiş durumda bir sahil ilçesidir. Herhangi bir üniversite bölümü yok ve Üniversitelerede çok uzaktır. Bursa şehir merkezinden Mudanyaya uzaklık yaklaşık 30 km 20 dakikadır. Metro ile şehir merkezine ulaşım vardır.

Gürsu : Bursa şehir merkezine çok yakın bir ilçedir, Metro ve toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaydır.