Anasayfa

Bursa Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bursa'daki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Bursa Öğrenci Apartlarında veya Bursa Yurtlarında yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitemizde Bursa kız erkek öğrenci yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Bursa'daki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerini bulabilirsiniz.


Bursa'daki Üniversitelerin öğrencileri için Özel Yurtlara kayıt esnasında gerekli olan evraklar nelerdir? öğrenmek, Bursa Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

Bursa'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Bursa'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Uludağ Üniversitesinde okuyup, Bursa yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Uludağ Üniversitesinin Özel Yurt Fiyat alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde Öğrenci Apart fiyatlarıda uygunsa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olun.


Bursa Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı Çamaşır otomatı, 2. el mutfak ekipmanları Vs. ihtiyaçlar konusunda bilgiler vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Öğrenim hayatında, başarılı olmanın en önemli kriterlerinden biri sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmaktır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Fiyatları uygun olan bir yurtta, Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemeği ve kahvaltlar, Odalarda Sıkıntısız Sıcak Suyu olan Banyoları, 24 saat Kaloriferi, Sağlıklı İnterneti, Kaloriferleri ile sıcak Öğrenci odaları olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve sürekli GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Bursa özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Bursa Özel Yurtlarını ve erkek pansiyonlarını veya Bursa kız öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Bursa'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Bursa Havaalanına Nasıl Gidilir?
Bulunduğunuz şehre gidiş ve Bursa'daki Özel Yurtlarınaza gelişlerinizde Hava ulaşımını tercih etmeniz halinde Aracınızla Ankara yönünden gelişte İnegöl'ü geçtikten sonra, Yenişehir yön tabelasından sağa devam ederek, Bursa Havaalanına ulaşabilirsiniz. Havaalanına şehir merkezinden Burulaş Belediye Otobüsleriyle ulaşım sağlanmaktadır.
www.bursa.bel.tr linkinden Bursa belediyesinin hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Bursa Hızlı Feribot iskelesi Nerede?
İstanbul'dan deniz ulaşımıaraçları ile Bursa Yurtlarına gelecek öğrencilerin, Kadıköy, Yenikapı, Büyükçekmece, Kabataş ve bir kaç iskeleden daha 120 dakika ile 90 dakika arasında,
www.burulas.com.tr www.ido.com.tr Deniz otobüsleri veya feribotlar ile Güzelyelı ve Mudanya hızlı feribot iskelelerine indikleri anda, Belediye otobüsleri ve minibüsler ile Konakladıkları Bursa Kız Yurdu veya Bursa Erkek Yurduna ulaşım sağlayabilriler.

Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Kampüslere Nasıl Gidilir?
Bursa'da Otobüs Firmalarının şehiriçi servisleri bulunmamakta. Otobüsünüz perona girerken sağ tarafınızda terminal binasının ön kısmına geçtiğinizde, Sarı belediye otobüslerinin bulunduğu meydana gelirsiniz. Otobüslerde ve metroda nakit veya kredi kartı geçmiyor, otobüslerin yanındaki bilet gişelerinden biletinizi alarak, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü yakınındaki veya Teknik Üniversitenin yerleşkelerine yakın Bursa Kız Öğrenci Yurdunuz ile Bursa Erkek Öğrenci Apartınıza çok rahat bir şekilde ulaşım sağlabilrsiniz.

İzmir yönünden gelecek Öğrenciler!
Şehrin diğer ucunda bulunan Bursa terminale giderek aynı yolu boşuna tekrar geri dönerek zaman ve para harcamamaları için, Bursa'ya girmeden Çevre yolu girişinde Minteks Karşısında, Görükle'de veya Uludağ Üniversitesi ana kampüsünde otobüsten inmeleri gerekir. Biletinizi alırken; Firmaya Görükle veya Kampüse servisleri olup olmadığını sorabilirsiniz.. (Nilüfer turizm
www.niluferturizm.com.tr ve Kamilkoç'un www.kamilkoc.com.tr servisi var) yürüyerekde gidilebilecek mesafede ama tenha olduğundan, Yurdunuza gidebilmeniz için gece veya eşyanız varsa zor olur. KYK Erkek öğrenci yurdu bu yola cephedir.

Bursa'da Öğrenci Olmak!
Bursa'da yaşayıpta Ünü dünyaya yayılmış olan İskender Kebabını yememek olmaz. Kebabı kömür ateşinde pişiren kebapçılarda yemenizi tavsiye ederiz. Artık Türkiye'nin hemen hemen her tarafında İskender kebabı yapan işletmeler var ama Bursa'da ünlü olmayan hemen hemen tüm kebapçılar kebabı güzel yapar, yediğinizde kebabın neden bu kadar ünlü olduğunu anlıyacaksınız!

Bursa'ya özgü dünyaca tanınan önemli lezzetlerden bir diğeride Kestane Şekeri onuda Kafkas Kestane Şekerini öneririz.

Sabatsal veya Kültürel Etkinliklere meraklı olan öğrenciler için, Önemlii Müzik ve tiyatro vb. Kültürel sanatsal etkinliklerin düzenlendiği Fethiye Kültür Merkezi Mudanya yolunda. Fethiye mahallesindedir. Atatürk Kültür Merkezi Bursa'nın en eski merkezi olan Heykel semtindedir.

Öğrenci Apartınızın veya yurdunuzun bulunduğu, Görükle'ye yakın denize girilebilen Mudanya, Kurşunlu ve Eşkel sahilleri yaz mevsimlerinde bir hayli yoğundur.

Uludağ'a veya Millipark'a en kolay gidiş yolunu tarif edelim, yine öğrenciler yurtlarının bulunduğu mahalleden, Heykel yönüne giden belediye otobüsüne binerek, Çakırhamam'da indiğiniz otobüs duraklarının üst kısmında bulunan, Uludağ taksi durağından dolmuşlarla çıkabilirsiniz. Uludağ'a teleferikle çok daha keyifli bir yolculuk yapmak için Teleferik Mahallesine giden Otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz, Arabanızla kampüs Bursa arası Acemler kavşağından girerek Çekirge Meydanına, sonrasında Uludağ'a gidebilirsiniz..

Demirtaş Barajı Piknik Alanında Uçurtma Şenlikleri ve Uluslararası Çim Kayağı müsabakaları düzenlenir.

Botanik Park ve Hayvanat Bahçesinin İçinde Fransa, Japonya, Hollanda vs. ülkelerin kendine özgü bahçeleri, Göletler, Tarihi Bursa konaklarının bulunduğu parka giriş ücretsizdir. Burada İster yürüyüş yapın ister spor yapın yeterince büyük bir alan oolmasından dolayı Uygun bir ücretle bisiklet kiralayarakda dolaşabilirsiniz.

Uluabat gölü Gölyazı İzmir yolundadır. Bursa Öğrenci Yurtlarının yoğun olduğu Görükle bölgesine yaklaşık 10 km uzaklıktadır.

Bursa'da Hangi Üniversiteler Var?
Uludağ Üniversitesi - Bursa Teknik Üniversitesi
Bursa'da Aktif olan 2 tane Devlet Üniversitesi bulunmaktadır.

Bursa Özel Yurtlar Fiyatlar 2023 - 2024
Bursa Özel yurt fiyatlarının belirlenmesine etki eden öncelikli faktör sadece yatak, yemek ve bina değildir. Evimizde Babamızın konumu neyse yurt işletmeciside aynı konumdadır:Yurt sahibi, yönetici ve hizmetli kadrosunun yeterliliği, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesi hizmet kalitesini gösteren ve fiyataları belirleyen niteliklerdir.

Bursa Yurt Fiyatları 2023 -2024 bir eğitim öğretim dönemi için ortalama 21.000 TL ile 50.000 TL arasındadır.

Üniversiteye ve Kampüse yakın, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Bursa Özel yurtlarında öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, Sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarına etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış Bursa özel yurtlarından bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Bursa Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Bursa Kız Öğrenci Yurtları ve Bursa Erkek Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Bursa "yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Uludağ Üniversitesi yakını yemek alternatifli Kız Yurtları aylık 2.500 TL ile 6.500 TL arasında değişmektedir. İmkanları sınırlı olan yurtlarda ve ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar daha ekonomik olurken, İmkanları fazla olan yurtlarda içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatlarıçok daha yüksek olmaktadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Bursa Özel Yurt seçiminde acele etmeden, sadece fiyata bakarak değilde, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Bursa Kiralık ev mi? Özel Yurt Mu?
Üniversite yakınında Bursa Özel Kız yurdu veya Bursa Erkek Öğrenci Yurdu bulamadığınızda dahi, Bursa'da Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, En Önemlisi Bursa Özel Yurtlarda 8 - 9 ay Yurt ücreti ödenir, Ev tuttuğunuzda 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden Kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz.

Bursa Öğrenci Apartları Nasıldır?
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Bursa Kız Öğrenci Yurdu, Bursa Kız Öğrenci pansiyonu veya Bursa Kız Öğrenci Apartlarını tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Dikkata etmeniz gereken Bursa Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Bursa öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Bir Apart Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alabilmesi için Sadece Kz öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Bursa Kız Yurtları Fiyatları, Bursa Erkek Yurt Fiyatlarından Neden Pahalıdır?
Bursa'dada diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran Bursa Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında
1-Kız yurtlarında Sauna, Fin Hamamı hatta yüzme havuzu veya buna benzer lüks hizmetlerin bulunması.
2-Ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması.
Erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde, pansiyonda veya kama apartta konaklayabilmesi, hiç bilmediği bir bölgede ev kiralayabilmesi vb konaklama alternatiflerinin daha fazla olması, fiyatları etkiler.

Bursa Şehir Merkezinden İlçelere Ulaşım Nasıldır?
İstanbul'dan Sakarya, Pamukova, Mekece istikametinden İznik ilçesine kestirme olarak gelinebilir. İznik'ten eğer isterseniz Yenişehir ve İnegöl'ede kestirme geçebilirsiniz.

Ankara'dan geiişte Bilecik Osmaneli üzerinden veya İnegöl-Yenişehir-İznik'e kestirmeden gelinir.
İzmir'den önce Bursa, Gemlik, Orhangazi'ye kestirme olarak gelinir.

İnegöl ve Yenişehir, Ankara'dan gelişte İnegöl'ün içinden geçer sonrasında Yenişehir'e geçebilirsiniz.
İstanbul'dan gelişte Önce Orhangazin'nin sonrasındada Gemlik'ten geçerek AOS meslek yüksekokulu ve terminalin yanından geçerek merkeze gelirsiniz.

Mustafakemalpaşa ve Karacabey, Bursa ile İzmir şehirler arası yolu üzerinde yer almaktadır.

Harmancık, Keles ve Orhaneli'ye ulaşım alternatifleri.
1- Kütahya, Tavşanlı üzerinden kestirmeden gelinir.
2- İzmir tarafından otobana girmeden. Carrefour'un yanındaki ilk köprülü kavşaktan sağa Orhaneli-Keles yoluna dönerek ulaşılabilir.
3-İstanbul'dan gelişte izlenecek yol özdilek tesislerini geçer geçmez sağa İzmir istikametine gireceklerdir yolun devamında yine köprülü kavşağa çıkar.
4-Ankara'dan gelecekler çevre yoluna girmeden şehrin içinden geçip Carrefour'dan soraki ilk Köprülü kavşaktan sola dönerek devamında Bursa'nın dağ ilçelerine ulaşım sağlayabilirler.

Bursa Yurt Fiyatlarının en güncel halini öğrenebilmeniz için, ozelyurtpansiyon.com sitemizdeki Bursa ile ilgili hazırlamış olduğumuz bu makalenin altında yer alan linkleri tıklayarak. Bursa Özel yurtlarının listelendiği Bursa Kız yurdu ve Bursa Erkek Öğrenci yurdu ilanlarında yazılı olan iletişim bilgilerinden, Sabit telefon, GSM, whatsapp, facebook veya e-posta kanallarından her hangi birini tercih ederek, yurt idari personellerine ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Devamını Göster
 • Nilüfer GSB Özel Mar El Kız Öğrenci Yurdu Görükle Bursa
  Bursa / Nilüfer
  ( Toplam 80939 defa ziyaret edildi. )
  Radyel Temel sistemi ile projelendirilerek Sonderece güvenli imarı yapılmış olan Isı yalıtımlı yeni binalarımızda. Tek kişilik ve 2 kişilik alterna...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Bursa Yurtları