Anasayfa

Çanakkale Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Çanakkale'deki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

ÇOMÜ yü kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde belkide evinizden çok uzakta artık yeni eviniz olacak Çanakkale Öğrenci Apartlarında veya Çanakkale özel yurtlarında konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

18 Mart Üniversitesi öğrencileri için Özel Yurt nasıl seçilir? öğrenmek, Çanakkale Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitemizden Çanakkale kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile Çanakkale'deki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Çanakkale yurt fiyatları, Terzioğlu Kampüsü ve Anafartalar Yerleşkesi ile Fakülterlere ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Çanakkale ile ilgili bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gideceğiniz gibi Çanakkale’deki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Çanakkale’deki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşadığından dolayı öğrencilere sıcak davranacaklardır.


Çanakkale Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı İnternet ve Yurtların Web siteleri ile ilgili bilgiler vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

18 Mart Üniversitesinde okuyarak Çanakkale Özel Yurtlarında konaklamakla yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar ile vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

ÇÖMÜ merkez özel yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde Çanakkale öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biri: sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Çanakkale özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Çanakkale GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Çanakkale Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Çanakkale Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Çanakkale’deki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Çanakkale' de Hangi Üniversiteler Var?
Onsekiz Mart Üniversitesi
Çanakkale'de aktif olan ÇÖMÜ 1 Devlet Üniversitesi var.

2023 - 2024 Eğitim Dönemi Çanakkale'de Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Çanakkale'de Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktör sadece yatak, yemek, bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetl kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır.

Çanakkale özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz alternatifli olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 90.000 TL ile 130.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda ve imkanların sınırlı olduğu özel yurtlarda olan fiyatlar daha ucuz olurken, Konforlu özel yurtlarda ve içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları kalabalık odalara nazaran çok daha pahalı olmaktadır.

Çanakkale özel yurt fiyatları hakkında en güncel bilgileri alabilmek için lütfen Çanakkale hakkında hazırlamış olduğumuz makalemizin alt kısmında listelenmiş olan, Çanakkale özel yurtlarının telefon ve fotoğraflı hizmet bilgilerinin yayınlandığı ilanlardaki iletişim bilgilerinden yurt yöneticileri ile kontak kurabilirsiniz.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

Çanakkale'ye Nasıl Gidilir?
Çanakkale sahil şehri olmasına rağmen, diğer şehirler ile sadece Kara ve Havayolu ile ulaşım var, İzmir ve Bursa şehirlerinden karayolu ile, İstanbul ve Trakya bölgesinden gelecekler ise, Çanakkale Boğaz Köprüsü bitene kadar şimdilik, gelecekleri ilçeye göre kara ve deniz yolunu tercih edebilirler.

Bandırma'ya Feribot ile gelerek o yöndeki Çanakkale ilçelerine ulaşım sağlayabilirler.

Gelibolu yarımadasından, Gestaş Feribota binerek, Lapseki üzerinden şehirmerkezine, Veya Kilitbahir ve Eceabat iskelelerinden Çanakkale şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Çanakkale'de ki Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları
Üniversite yanında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, En Önemlisi Özel Yurtlarda 8 - 9 ay Yurt ücreti ödenir, Ev tuttuğunuzda 12 ay kira ödersiniz.Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden Kız ve erkek öğrenci yurtlarını tercih etmenizi öneririz.

Çanakkale merkez ve ilçelerde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları 9.000 TL den başlar. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 9.000 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 10.000 TL de eşya parası istiyor.

Çanakkale Otogardan Kampüslere Servis Varmı?
Çaakkale Otogarı şehir merkezinin çok az dışında Bursa yolundadır. Otobüs firmalalrının şehir içi ve ÇOMÜ Kampüslerine servisleri yok, Ulaşım Belediye otobüsleri ile sağlanmakatadır.

Çanakkale'de ki Öğrenci Apartları
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması Çanakkale Kız Öğrenci Apartı veya Çanakkale'de ki Erkek Öğrenci Apartı tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Çanakkale Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Çanakkale öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alabilmesi için Sadece Kz öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Çanakkale'de Havalimanı Varmı?
Çanakkale'de Havaalanı Var, Ağırlıkla İstanbul'a seferleri olan, havalimanı, askeri ve sivil havaalanı olarak hizmet vermek için şehre 5 km uzaklıkta kurulan havalimanın dörttarafı yerleşim yeri olduğundan, artık şehir içinde Barbaros mahallesindedir.

Çanakkale Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse Çanakkale Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenci ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, Sözünün arkasında olan öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, Yemekli veya yemeksiz olması tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarına etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarına veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Çanakkale Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları
Çanakkale'e diğer şehirlerdede olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran Çanakkale'de Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları da daha yüksek fiyatlara sahip, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifi olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak Valilikçe mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur.

Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.


Çanakkale'de Öğrenci Olmak!
Ege ve Marmara sahilinde kurulu bir şehir olmasına rağmen şehir dışından deniz yolu ulaşımı sağlayan, her hangi bir toplu taşıma aracı yok. Şehre hangi şehirden veya hangi yoldan gelirseniz gelin yolunuz, Feribot iskelesinin devamı olan Demircioğlu caddesine çıkar. Demircioğlu caddesinden iskeleye doğru devam ettiğinizde, Karşıya ve Gökçeada'ya giden gemilerin kalktığı iskeleye gelirsiniz.

Buradan sağa Kordonboyu kafelerin olduğu sahili, Hastanebayırından, !8 Mart tepesi ve Esentepe mahallesi Özgürlük parkına çıkıp tüm boğazı kuş bakışı izleyebilirsiniz.

İskeleden sola önce saat kulesi sonra Çanakkale'nin meşhur Peynir Helvası satan dükkanların olduğuYalı caddesi ve kafeler. Sahilin sonunda Boğaz ve Kilitbahir Manzarası ile Donanma çay bahçesinde simit ile kahvaltı. Donanma Çay bahçasinden çıktığınız anda sola kısa bir yürüyüşle, aynalı çarşı ve çarşı içi, Helvacı Kadir Ustadan yeni çıkmış helva yemeden olmaz.

Yaşadınız çünkü Üniversite yaşamı için harika bir şehir. Şehrin 3 girişi var biri: Bursa, Bandırma, Biga, Lapseki den 35 km sonra tepeden aşağı inerken solunuzda yeni çanakkale otobüs terminali (yolun devamı izmir yolu şehrin diğer girişine ve Terzioğlu kampüsüne giden çevre yoludur) sağa şehir girişi devamında 2. trafik lambalarından sola devam edin stadı geçerek solunuzda eski garaj şehrin merkezinde. eski garajı arkanıza alın önünüzdeki yol sola doğru devam edip düz gittiğinizde köprü gelir sol tarafında büyük cuma pazarı kurulur.

Devamında 4. lambalardan sola izmir yoluna Terzioğlu kampüsüne gider sağdan Kepez - Dardanos - Çömü ve çevre yolunla birleşir Güzelyalı (Bataryalar) gençlik kampına gider. Garajdan sola devam ettiğinizde ilk kavşaktan sağa iskeleye giden bu yol Demircioğlu caddesidir en merkezi caddesi burasıdır devamında soldaki ilk geniş cadde meşhur Aynalı çarşıya ve Çanakkalenin çarşısına gider. Sağdaki geniş caddeyi devam ederseniz yaklaşık 1.5 km sonra kendinizi Anafartalar kampüsünün önünde bulursunuz.

Bir yere dönmeden devamında sağda Cumhuriyet meydanı top, önünüze çıkan kavşak sola Yalı caddesidir Saat kulesinin solundan Barlar caddesine gider,sağından sahildeki çay bahçeleri ve Çimenlik kalesi. Kilit bahir motorlarıyla karşıya abidelere veya Damla plajına gidebilirsiniz. Saroz körfezine gitmek için feribotla karşıya geçtiğinizde araç bulabilirsiniz. Çay bahçelerinden sahili takip ederseniz limanı ve kordonu gezersiniz.

Devamını Göster
 • GSB Özel Tezel Erkek Öğrenci Yurdu Çanakkale Merkez
  Çanakkale / Merkez
  ( Toplam 5375 defa ziyaret edildi. )
  Çanakkale Feribot İskelesi ve Saat Kulesi yanında. yani şehrin kalbinde yer alan Erkek öğrenci yurdumuzda Her Katta Ütü ve Ütü masası 24 saat sıcak ...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Çanakkale Özel Kampüs Erkek Öğrenci Yurdu Merkez
  Çanakkale / Merkez
  ( Toplam 1464 defa ziyaret edildi. )
  » Dinlenme ve TV Seyretme Yurt binamızın her katında olmak üzere toplam 5 adet kat mutfağı bulunur. Her odada TV bulunmasının yanı sıra, öğrenc...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • GSB Özel Ercanlar Kız Öğrenci Yurdu Çanakkale Merkez
  Çanakkale / Merkez
  ( Toplam 8507 defa ziyaret edildi. )
  Çanakkale Kız Öğrenci Yurdumuzun Bina Özellikleri Tüm odalarımız banyolu, wc.lidir ve elektrik ocaklı açık mutfak bulunmaktadır. 1 ve 2 kişilik odal...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Merkez Özel Eylül GSB Kız Öğrenci Yurdu Çanakkale
  Çanakkale / Merkez
  ( Toplam 1534 defa ziyaret edildi. )
  Çanakkale Merkezinde Deprem yönetmeliğine uygun Binamızda, Tek, İki, Üç ve Dört kişilik geniş ve ferah odalar. İnternet Sıcak su Kalorifer Kahval...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Ayvacık Ayşegül Kız ve Erkek Pansiyonları Çanakkale
  Çanakkale / Ayvacık
  ( Toplam 28681 defa ziyaret edildi. )
  Mavisi Yeşili ve sıcakkanlı insanıyla Ayvacık'ımıza Hoşgeldiniz Deprem yönetmeliğine uygun ses ve ısı yalıtımlı binalarımızda 1-2-3-4-6 kişilik a...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Ayvacık Doruk Kız Pansiyonu Çanakkale
  Çanakkale / Ayvacık
  ( Toplam 21531 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci Yaşam Alanlarına uygun Olarak projelendirilerek tadilatı Yapılmış olan Binamızda 1-2-3-4-6 Kişilik Alternatifli dizayn edilmiş ahşap mobily...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Ezine GSB Özel Turuncu Kız Öğrenci Pansiyonu Çanakkale
  Çanakkale / Ezine
  ( Toplam 21246 defa ziyaret edildi. )
  1996'dan beri hizmetinizde Öğrenci yaşam alanlarına uygun olarak projelendirilmiş olan binamızda Sabah Kahvaltısı Akşam Yemeği 1 - 2 - 3 e...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Çan GSB Özel Ergün Kız Öğrenci Pansiyonu Çanakkale
  Çanakkale / Çan
  ( Toplam 25040 defa ziyaret edildi. )
  - Güleryüzlü personeliyle, -20 yıllık deneyimli bayan aşçılarıyla -Yemekhane hizmetiyle (sabah açık büfe kahvaltılarıyla, akşam 4-5 çeşit yemekl...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Çan GSB Özel Kenarlar Kız öğrenci Pansiyonu Çanakkale
  Çanakkale / Çan
  ( Toplam 32828 defa ziyaret edildi. )
  Çan İnstagram: kenarlar_pansiyon Pansiyonumuzu yeni yurt yönetmeliğine uygun tasarlayıp 2022-2023 sezonu öncesinde binamızın iç donanımını yenilemiş ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • GSB Özel Masal Çan Kız Öğrenci Pansiyonu Ç.kale
  Çanakkale / Çan
  ( Toplam 2698 defa ziyaret edildi. )
  Çanakkale Şehri Çan İlçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı kontrolünde hizmet veren Özel Masak Kız Öğrenci Pansiyonumzun hizmet bilgileri 1-3 ve 4 Kişi...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Çanakkale Yurtları