Anasayfa

Çorum Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Anadolu Bayanlara Full Eşyalı Kiralık Daireler Çorum
  Çorum / Merkez
  ( Toplam 49533 defa ziyaret edildi. )
  Bayanlara Özel ..! Ful + Full dayalı döşeli kiralık eşyalı 1+1 - 2+1 daireler. Binamızda Günlük ve kısa süreli daire kiralama yapılmamaktadır. Aydı...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Çorum Yurtları

Çorum'da Nasıl Yaşanır ?

Çorum Hitit Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Çorum'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra
ve okul bittikten sonra yaşamında unutamayacağı bir sürü güzel sıcak anılara sahip olarak ayrılırken üzüntü yaşar.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçerken MEB in kontrolünde ve ruhsatlandırılmış olan özel yurtları, öğrenci pansiyonlarını veya öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri; üniversite yaşamınızı kolaylaştırarak, Şehir hayatında yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Çorum'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz fiyaları: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :000-000
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemeksiz fiyatları: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :000-000
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 4000 ile 7500 tl arasıdır
yemekli fiyatları : 00 tl ile 00 tl arasıdır


Ulaşım: Merzifon'da bulunan hava alanı 30 dakika uzaklıkta, karayolu ile ulaşım var.

Terminali:Şehir merkezinde.


Yozgat ve Alaca üzerinden gelecekler Kırıkkale Ankara - Samsun yoluna çıkarak ulaşır. Bu yol şehir çevresinden geçerek Amasya ve Samsuna gider. Bu yolu takip ettiğinizde çevre yolundan ayrılarak İlk şehir merkezi girişinden girerseniz yaklaşık 2 km sonra ilk kavşaktan sola girdiğinizde 100 metre sonra sağınızda Otobüs Terminali bulunur kavşaktan devam ettiğinizde bu yolun devamı merkez cadesidir önünüze meşhur Saat Kulesi gelir burdan sağa döneceksiniz çok kalabalık bir şehir. Bu yolun sağ ve sol tarafı ve içlere doğru işyerleri ile dolu devamında solunuzda Şehir Stadı ve Halka açık ücretsiz tenis kortları sağınızda geniş ve yemyeşil bir parktan sonra Sağlık Meslek Yüksek Okulunuda geçtikten sonra Samsuna doğru çevre yoluna çıkarsınız. Ankara yönünden gelerek çevre yolundan devam ettiğinizde şehir merkezine girilen ilk kavşaktan sonraki kavşaktan sağa girdiğinizde İktisat Fakültesine gelirsiniz çevre yolundan devam ettiğinizde sonraki kavşak sağa Saat Kulesi arkasına ve oto gara gider sola Bayat, Çankırı, İskilip, Uğurludağ'a gider, devamında Köprülü kavşaktan sonra ki dönel kavşaktan sağa Hitit Üniversitesi Rektörlüğüne ve şehir merkezine gider sola Laçin, Osmancık, İstanbula çevreyolunu devamı diğer çıkışa ve Amasya, Samsun'a devam eder.

Neler yapılır: Üniversiteyede ismini veren Hitit uygarlığından kalma tarihi yerlere sahip özellikle görülmeye değer çok yerler var. Fazlasıyla yabancı turist ağırlayan bir şehir ve Anita otelin önünden aşşağıya çevre yoluna çıktığınızda kavşaktan karşıya toki konutlarına doğru geçtiğinizde Olimpik Havuzlar var. Samsun girişindede kapalı havuzu olan bir tesis var.


Hitit Üniversitesi : www.hitit.edu.tr Çorum'da Üniversitenin Fakültelerin tümünün toplandığı merkez bir kampüs yok İktisat fakültesi çevre yolunda, Rektörlük şehir merkezinde Sağlık Meslek Yüksek Okuluda Samsun yönünden giriştedir. Hitit üniversitesi tarafından 2013 te alınan kararla Kuzey kampüs ile birlikte 2 ayrı kampüs oluşturulmuştur.

Alaca Meslek Yüksek Okulu : Çorum şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 52 km dir.

Çorum Bayat :

Çorum Boğazkale :

Çorum Dodurga :


İskilip Meslek Yüksek Okulu :
İlçenin Çorum il merkezine uzaklığı yaklaşık Elli altı km dir.

Çorum Kargı :

Çorum Laçin :

Çorum Mecitözü :

Çorum Oğuzlar :

Çorum Ortaköy :


Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksek Okulu: Çorum'un Sungurlu ile birlikte iki büyük ilçesinden biridir Karadeniz yönündedir, Çorum il merkezinden önce Laçin sonra Dodurga'dan geçerek ilçeye ulaşılır. Şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 60 km dir. Amasya ve Çorum yönünden gelenler ilçeye gelmeden istanbul yolunda birleşirler ilçeyi baştan sona geçerek diğer çıkışa geldiklerinde sağa myo yön tabelasından girerek tam 1850 metre sonra sağda okulun önüne çıkarlar. MYO nun civarında yerleşim yeri var Fakat Osmancık geniş bir alana yayılmış ve şehir merkezi okula yürünemeyecek kadar uzak. Öğrenciler okula gidiş gelişlerde konakladıkları yere göre taşıt kullanmak zorunda kalabilirler.

Çorum Sungurlu Meslek Yüksek Okulu: Kırıkkale Ankara yolu, ilçenin çevre yoludur bu yol üzerinde orta refüjde meslek yüksek okulu yön tabelasını gördüğünüz anda ilçe merkezine devam ederek yaklaşık 100 metre sonra solunuzda saat kulesi sağınızda Atatürk heykelinin olduğu meydan ve okul gelir. Sungurlu MYO ilçe merkezinde okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanız gerekmez. şehir merkezine ilçenin uzaklığı yaklaşık 72 km dir.Çorum Uğurludağ :