MEB ÖZEL CUMHURİYET ERKEK ÖĞRENCİ YURDU Kayseri

MEB ÖZEL CUMHURİYET ERKEK ÖĞRENCİ YURDU Kayseri Genel Bilgiler
Kurucumuz

Erciyes Üniversitesi İşletme bölümü 2013 mezunuyum, AÖF Dış Ticaret Öğrencisiyim
Miraç Büyüktürk

Müdürümüz

2007 yılından buyana yurdumuzun yöneticiliğini yapmaktayım
Emekli Öğretmen
Selami Yaşar

Üniversiteye Uzaklık

Kayseri Erciyes Üniversitesi Merkez Kampüsüne Erkek Öğrenci Yurdumuza ait araçlarla ücretsiz servisimiz vardır. Yurt binamız Şehir merkezinde olduğundan Tramvay ve tüm toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaylığı vardır.

Kapasite
MEB ÖZEL CUMHURİYET ERKEK ÖĞRENCİ YURDU Kayseri Kapasitesi 165
Web Site
Email
BİNA ÖZELLİKLERİ
 • Kütüphane
 • İnternet - Wifi
 • Wireless
 • Güvenlik
MEB ÖZEL CUMHURİYET ERKEK ÖĞRENCİ YURDU Kayseri Hizmetler

Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun olarak projelendirilip
Deprem yönetmeliğine uygun imarı yapılmış olan
binalarımızda


1 - 2 - 3 - 4 kişilik alternatifli,aydınlık,
havadar ahşap mobilyalı ortopedik Bazalı yatakları ile
tüm ihtiyaçlarınıza uygun dizayn edilmiş
Odalarımızla


Odalarda Buzdolabı

Odalarda Telefon

Odalarda Uydu Yayınlı Televizyon

Ütü ve Çamaşır Hizmeti

Rahat ve sessiz,ders çalışma ortamı sağladığımız
Etüt salonumuzla


Bilgisayarlı Etüt Salonumuzla

Bol Çeşitli ve Kaliteli ürünler olan Kantinimizle

Tüm Binamızda Sınırsız Wireless İnternet erişimi ile

Geniş ve rahat Ziyaretçi Salonlarımızla

Veli Misafirhanemizle

Valiz Odamızla

Kendi Bünyemizde Usta aşçıların ellerinden çıkan lezzetli ve hijyenik
Açık Büfe Sabah kahvaltıları
Açık Büfe Akşam yemeklerimizle


Asansörlü

24 Saat sıcak suyu

24 Saat Bay Güvenlik

24 Saat Kameralı bina çevre güvenliği ve Güvenli giriş çıkış kontrolü

Çayınızı Yudumlarken Gün batımının keyfini çıkarabileceğiniz
Geniş Fast Food Teras Kafeteryamızla


EKSTRA HİZMETLERİMİZ.

Öğrencilerimizin Kayseri'de öğrenim hayatlarıı boyunca ihtiyaçlarını indirimli şekilde karşılayabileceği çeşitli anlaşmalı firmalar.

Öğrencilerimizin ilimize Alışabilmesi ve rahat bir öğrenim dönemi geçirebilmesi için Erciyes Kayak Merkezi, Kanişkorum Antikkenti, Ağırnas Yeraltı şehri, Yahyalı Kapuzbaşı Şelalesi ve piknik alanları vb ilimizin Tarihi ve doğal güzellikleri olan bölgelerine geziler düzenlemekteyiz, Ayrıca final ve vizelerden sonra çeşitli sosyal aktivitelerde düzenlemekteyiz.

YAZ OKULLARINDA SİZLERİ BEKLİYORUZ

YORUMLAR
 • 9.08.2018
  Daha önce burda kaldım.Gerçekten kaliteli,güvenli,sessiz ve sakin bir yurt 😊
  Yurt Memnuniyeti
  Akif balkaç
 • 03.09.2015

  Kardeşim dün itibariyle kayıt oldu. henüz kalmadı ama görünüş itibariyle ve yöneticilerinin, Miraç beyin ilgisinden alakasından çok memnun kaldık. Çocuğunuzu gönül rahatlığıyla emanet edebileceğiniz insanlar. bir aile ortamı var.Miraç beye ve çalışanlarına Başarılar dilerim.

  Memnuniyet
  Şükrü TOSUNCU
 • 05.09.2014

  İyi günler saygıdeğer veli, Oda fiyatları ve verilen hizmetler konusunda detaylı bilgi almak için 05073858613 no lu teli aramanız yeterli olacaktır. Çocuğunuz için güzel bir yurt tercihi yapmanız dileğiyle..

  mehmet mıstıkoğlu'na cevap
  Yönetim
 • 01.09.2014

  2 kişilik oda yemekli yemeksiz fiyatı,banyo,wc,müşterek mi?

  odalar hk.
  mehmet mıstıkoğlu
 • 27.07.2014

  İyi günler saygıdeğer veli, Oda fiyatları ve verilen hizmetler konusunda detaylı bilgi almak için 05073858613 no lu teli aramanız yeterli olacaktır. Çocuğunuz için güzel bir yurt tercihi yapmanız dileğiyle..

  Oda fiyatları
  yönetim
 • 25.07.2014

  iyi akşamlar, oğlum için tek kişilik oda fiyatı almak istiyorum.yemek vb detaylı olursa sevinirim. iyi bayramlar.

  fiyat öğrenme
  yusuf cingi

Yorum Yaz

MEB ÖZEL CUMHURİYET ERKEK ÖĞRENCİ YURDU Kayseri

Nazımbey Bulvarı No:13(Güneş Hastanesi karşısı) Melikgazi/ Kayseri
Telefon: 0352 231 2184
GSM: 0507 385 8613-530 527 9976
Email: info@kaysericumhuriyetyurdu.com

Kayseri'de Nasıl Yaşanır ?

Kayseri Erciyes Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri: Yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Kayseri'deki Kız ve Erkek öğrenci yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2019 - 2020 Bir eğitim dönemi ortalama ücretleri fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları yemekli : 4500 tl ile 7500 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları yemekli: 5000 tl ile 7500 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemekli ücretleri: 3000 ile 7500 tl arasıdır


Kayseri Büyükşehir Belediyesidir merkez ilçeleri - Kocasinan, Melikgazi, Talas, Hacılar, İncesu

Ulaşım : Ulaşım Konusunda rahat: demiryolu ve havaalanı var.

Terminal : Şehir merkezine ve Üniversiteye bayağı uzak. Ankara, Niğde ve Nevşehir yönünden şehre girişte solda kalıyor. İnci, Kent, Süha, İpek otobüs firmalarının şehir içi servisleri var

Ankara, Niğde, Nevşehir yönünden gelişte solunuzda otogar. Bu geniş caddeyi hiç bırakmadan devam ettiğinizde Tramvay yolunu takip ederek sonrasında tramvay Hilton Otelinin bulunduğu ve altı tamamen çarşı olan Cumhuriyet Meydanına gelirsiniz. Bu meydan il merkezidir. Buradan Talas yön tabelalarını takip ettiğinizde sağınızda temmuz ayında dahi zirvesi karla kaplı olan Erciyes dağını gördüğünüz anda solunuz Erciyes üniversitesidir, büyük bir şehir Melikgazi, Talas ve Kocasinan merkez ilçeleridir. Şehirleşmesi ve büyüklüğü ile nerdeyse bir metropol. Şehir içi ulaşım çok rahat tramvay ve özel halk otobüsleri var.


Neler yapılır : Bir anadolu şehri olmasına rağmen aynı zamandada bir sanayii şehri. Öğrenci sayısıda çok ve şehrin çeşitli yerlerinde fazlasıyla kafe veya eğlence sektörüyle ilgili işletmeler mevcut. Özellikle Erciyes dağının civarı çay bahçeleri ve kafeler var. Yani batı şehirlerimizden gelen öğrencilerin pek yabancılık çekeceğini düşünmüyorum ama Kayseride olupta Erciyes' çıkmadan olmaz Erciyes dağı büyük otelleri olan ve çok yüksekte olmanızın verdiği değişik bir haz ile ister kayak yapın ister kızakla kayın çok keyifli bir gün geçireceksiniz.

Kocasinan merkez İlçe: Erciyes Üniversitesi Sümer Kampüsü Veterinerlik Fakültesi Kayseri'nin şehir merkezi olan Kocasinan'dadır.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İncesu Merkez İlçesi : İncesu Nevşehir ve Niğde yönünden gelişte ilk ilçedir. Şehir merkezine uzaktır. Öğrenci ile ilgili bir ilçe değildir.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hacılar Merkez İlçesi : Şehir merkezini Hilton Otelinin ve çarşının olduğu Cumhuriyet meydanı olarak düşünürsek hacılar 12 km uzaklıkta ve daha kenar bölgededir.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Bünyan Meslek Yüksek Okulu :

Kayseri Erciyes Üniversitesi Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu :

Kayseri Pınarbaşı İlçesi :

Kayseri Tomarza Mustafa Akıncıoğlu Meslek Yüksek Okulu :

Yeşilhisar İlçesi :


Talas - Erciyes Üniversitesi : www.erciyes.edu.tr Kayseri'nin merkez ilçesi olan Talas'ta sonderece geniş alana kurulu. Öğrenciler için geniş imkanlar sağlayan büyük bir Kayseri Erciyes Üniversitesi Fotoğrafıüniversite. Merkez kampüs Talas'ta birde Kocasinan'da, veterinerlik fakültesinin olduğu Sümer kampüsü var. Talas'ta Üniversitenin olmasından ve Yurtkur Erciyes Yurt müdürlüğü, Gevher Nesibe Yurt müdürlüğünün yüksek kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtlarının bu yol üzerinde olmasından dolayı üniversite öğrencisi yoğunluğu olan bir bölgedir. Erciyes Kayak merkezine çıkışın Talas'tan geçmeside bölgeye yoğun bir sosyal yaşam getirmiştir. Talas Merkezi İle Erciyes ana kampüsünün içinden tramvay ile şehir Kayseri'nin merkezinede ulaşım bulunmaktadır.

Melikgazi : Kayseri Büyükşehir olduktan sonra, Her diğer Büyükşehir olan iller gibi şehrin merkezide merkez ilçe olarak adalandırıldı, Kayseri şehir merkezide Melikgazi'dir. Meydan Çarşı ve şehrin yoğunluğu bu ilçededir.

Kocasinan : Kayseri'nin şehir merkezindeki merkez ilçedir. Şehrin büyük AVM lerinden biri bu ilçededir. Sosyal yaşam açısından aktif olan bir bölgedir.