MEB ÖZEL KAMPÜS ERKEK ÖĞRENCİ PANSİYONU Amasya

MEB ÖZEL KAMPÜS ERKEK ÖĞRENCİ PANSİYONU Amasya Genel Bilgiler
Kurucumuz

Amasya’da konaklama alanında faaliyet göstermekte olan firmamız tarafından kurulmuştur. 2016 - 2017 eğitim öğretim yılı itibariyle faaliyete başlayan işletmemiz, Milli Eğitim Bakalığına bağlı olarak özel yurt konseptinde, geniş kullanım alanları, konfor ve estetiğin birleştiği ferah dizaynı ile kurucularımız tarafından özel olarak tasarlanmış ve inşa edilmiştir.

Müdürümüz

Erkek Öğrenci Pansiyonumuzun Yönetim Ofisinde Müdür olarak Mustafa Bahadır Gökal hizmet sunmaktadır. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik alanında lisans eğitimini tamamlamış olan yöneticimiz; güleryüzlü hizmet ve misafirperverlikle; öğrencilerimizin aile sıcaklığını hissedecekleri bir ortamda, konfor ve rahatlığı yaşayarak ders çalışabilmeleri için gayret göstermektedir.
İşetme Müdürümüz için iletişim telefonu: 0 (546) 935 23 94

Üniversiteye Uzaklık

Üniversite yerleşkelerine çok yakın bir noktada Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğrenci pansiyonu olarak hizmet sunmaktadır. Amasya Üniversitesi rektörlük hizmet merkezine 3 dakika, Eğitim Fakültesine 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ayrıca şehrin farklı lokasyonlarına rahatlıkla ulaşım imkânına sahip, cadde üzerinde merkezi bir noktada yer almaktadır.

Kapasite
MEB ÖZEL KAMPÜS ERKEK ÖĞRENCİ PANSİYONU Amasya Kapasitesi 95
Web Site
BİNA ÖZELLİKLERİ
 • Kütüphane
 • İnternet - Wifi
 • Wireless
 • Güvenlik
 • Bahçe
 • Kameriye
 • Açık büfe kahvaltı
 • Kahvaltı
 • Akşam yemeği
 • Açık büfe akşam yemeği
 • Etüt salonu
 • Odada Banyo Wc
 • Odada LCD televizyon
 • Odada Buzdolabı
 • Ortak alanlarda buzdolabı
 • Balkonlu odalar
 • Teras
 • Spor Salonu
 • Spor aletleri
 • Bilardo
 • Masa tenisi
 • Yangın önleme sistemleri
 • Bina Deprem dayanıklılık raporu
 • Yangın merdiveni
 • Turnike sistemi
 • Parmak izi sistemi
 • Güvenlik kameraları
 • Basketbol sahası
 • Futbol sahası
 • Yüzme havuzu
 • Sauna
 • Yabancı dil kursu
 • Fin hamamı
 • Türk hamamı
 • Sürücü kursu
 • Mutfak
 • Hobi Mutfak
 • Kiosk
 • Mescit
MEB ÖZEL KAMPÜS ERKEK ÖĞRENCİ PANSİYONU Amasya Hizmetler

Amasya Kampüs; 1, 3 ve 4 kişilik oda seçenekleriyle, beklenti ve ihtiyaçlarınızın çok ötesinde, modern yaşam alanlarıyla karşılaşacaksınız. Tam donatımlı ve tam güvenlikli dairelerimizde; ders çalışabileceğiniz ses yalıtımlı yatak odalarınız; tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kafeterya bölümleriniz ve konforla estetiğin birleştiği her katta bulunan oturma odalarınız sizleri bekliyor.
Estetik ve kullanışlı oda planları, öğrenci kullanımına yönelik özel dizayn edilmiş yaşam alanları ile farkı hissedeceksiniz.
Kaldığınız süre boyunca güler yüzlü personelimiz ve çağdaş hizmet anlayışımızla sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyacağız.

Tüm odalarda standart olarak;
Tek kişilik baza,
Kişiye özel bazalı ortopedik yatak,
Gardırop,
Nevresim Takımı
Komodin,
Perde ve tül seti,
Kişiye özel ders çalışma masası,
Doğalgaz kombili ısıtma ve sıcak su bulunmaktadır.

Ayrıca sunduğumuz diğer hizmetlerimiz;


Depreme karşı özel olarak imal edilmiş hizmet binası,

(1.4 bina önem katsayısı ile inşa edilmiştir.)
Nevresim ve çarşaf değişimi,
7/24 profesyonel güvenlik hizmeti,
Kartlı giriş-çıkış sistemi,
7/24 acil yardım ve destek hizmeti,
Ücretsiz profesyonel temizlik hizmeti (haftalık ve aylık),
Ek depolama alanı,
Sınırsız fiber hızlı internet bağlantısı,
Yangın alarm sistemleri ve güvenlik kontrol noktaları.

Bu yurda henüz yorum yapılmamıştır.

Yorum Yaz

MEB ÖZEL KAMPÜS ERKEK ÖĞRENCİ PANSİYONU Amasya

Şeyhcui Mahallesi Şehit Ekrem Solak Sokak No:5/1 Amasya
Telefon: 0358 219 00 80
GSM: 0546 935 23 94

Amasya'da Nasıl Yaşanır ?

Amasya Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından, dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz, çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır

Amasya'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2019 - 2020 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-00
Özel Erkek Öğrenci Yurtları
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 4000 ile 7000 tl arasıdır
yemekli : 00 tl ile 00 tl arasıdır.

Samsun, Yozgat, Çorum ve Tokat'a çok yakındır.

Ulaşım : Havaalanı ve liman 130 km uzaklıkta Samsunda'dır.Tren'le ulaşım var.
Otogar şehre 1,5 kilometre uzaklıkta firma servisleri var. Otogar (358) 218 80 12
Tüm banka şubeleri var.
İki tane sinema ve tiyatrosu var.

Amasya Üniversitesi ve İpekköy yerleşkesi: Şehre Tokat yönünden gelişte ilk yaya üst geçidinin sağ ayağının bulunduğu taraf İpekköy Yerleşkesidir bu kampüste Fen Edebiyat Fakülteleri ve 2 MYO var. Şehir merkezine 5 km uzaklıktadır, Bu üst geçitten yaklaşık 5 km sonraki 3. üstgeçitten sonraki ilk trafik lambalarından sola girdiğiniz yolu hiç bırakmayarak 2 km sonra Eğitim fakültesine hemensola Meslek yüksek okulları KYK yurtlarına gider. Bu cadde genelde öğrencilerin takıldığı bir bölgedir. özel yurtlar öğrenci apartlarıda pansiyonlarda bu caddededir.Üst geçitten sonra sola dönmeyerek devam ettiğinizde bu yol şehrin merkez caddesidir, sol tarafınız yeşil ırmak ve Amasya avlerinin olduğu bölgedir. sağtaraflar daha ziyade yerleşim yeridir. yolun ve yerleşim alanının sonunda sağınızda Otogar devamında yol erzincan sola Çorum'a gider. Çorumdan gelecekler Merzifon üzer,nden değilde Mecitözü üzerinden kestirme gelebilirler.

Sessiz sakin temiz ve Kültürel zenginlikleri olan huzur dolu bir yer. Şehre girerken Yeşilırmak çevresine dizilmiş olan Muazzam mimarisiyle "Yalıboyu evleri" Çok etkileyici. Zaten bütün yaşamda hemen hemen yeşil ırmağın çevresinde dönüyor ırmağın çevresinde çay bahçeleri ve kafeler var. Şehrin merkezinden geçen yolla ırmak arasında uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz yerler var. Lokantalarda amasya mutfağına özgü çok çeşitli yemekler var;çatal çorba, cırıkda-cızlak, helle çorbası, ekmekaşı, kesme ibik çorbası, toyga çorbası, cilbir,bakla dolması, hengel,pancar, kabak kabuklu pilav, sirkeli ciğer, yuka tatlısı, gömlek kadayıfı, halbur tatlısı, zerdali gallesi, vişneli ekmek , sini su böreği ve yakasal böreği. Amasya misket elma'sını muhakkak tadın.

GEZİLECEK YERLERi
Yalı boyu evleri dizisindeki en güzel konak olan Hazeranlar Konağı
Amasya Kalesi
Aynalı Mağara (Kaya Mezarı):Çevre yolunun Samsun güzergahından sağa ayrılan Ziyaret beldesi yolu üzerinde, şehir merkezine yaklaşık üç kilometre uzaklıktadır.
Ferhat Su Kanalı
Yedi Kuğular Kuş Cenneti (Yedikır Barajı)Amasya-Suluova karayoluna 7 km uzaklıkta bulunur.
Borabay Gölü: Amasya-Taşova karayolunun 44 km sinden sola ayrıldıktan sonra Taşova-Samsun karayolunu 14 km den tekrar sola ayrılarak gelirsiniz, bungalov tipi evleri, kamp yapılabilir, piknik alanları ve doğa yürüyüşü yapılabilen doğa harikası Borabay Gölü ve çevresi turizm merkezidir.
Baraklı Şelalesi Taşova ilçesinde, Taşova İlçesine 30 km uzaklıkta olan Özbaraklı beldesindedir.
Amasya Müzesi: Mumyalar bölümünü
Hitit Tanrı Heykeli (Teşup)
Amasya Evleri: Yeşilırmak Yalıboyu'nda şehir merkezindedir.


Amasya Göynücek :

Gümüşhacıköy Hasan Duman Yerleşkesi Meslek Yüksek Okulu:
Amasya yönünden gelişte Merzifon'u geçerek 80. km de ilçe merkezine ulaşılır. Yeni otogar sağınızda gördüğünüzde köprülü kavşaktan sola ilçe merkezine girdiğinizde önünüze gelecek ilk kavşaktan sağa devam ederek, burda yol ters yöndür siz sağdan girerek ilk dönüşten u dönüşü yaparak geri geldiğinizde Okulun önüne gelirsiniz. Gümüşhacıköy küçük bir ilçe sayılır dolayısıyla okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok. Küçük bir ilçe olması sizi yanıltmasın ilçe esnafı ve halkı genel olarak aydın, sevecen ve öğrenciyi sahiplenen bir yapıya sahiptir.

Amasya Hamamözü :

Merzifon Meslek Yuksek Okulu:
Amasya yönünden Merzifon ilçe girişi sağa ayrılır ilk kavşaktan sağa yaklaşık 300 metre sonra solunuzda KYK Kredi yurtlar kurumunun öğrenci yurtları gelir. Okul ilçe merkezinde olmasına rağmen Merzifon çok büyük bir ilçe olduğundan oturduğunuz yere göre taşıt kullanmanız gerekebilir. merkeze uzaklığı 47 km dir.

Suluova Meslek Yüksek Okulu: Amasya şehir merkezinden Samsun yönüne devam ederek yaklaşık 20 km sonra ilk ilçe merkezi girişinden girdiğinizde önünüze çıkan rayların sol tarafı Suluova tren istasyonudur, bu girdiğiniz yol şehir merkezinin içinden geçerek yine paralel giden çevre yoluna yani Samsun yoluna çıkar. Suluova 40000 civarında nüfusu olan büyük bir ilçe ilk ilçe merkezi girişinden çevreyoluna kadar 8 km lik bir uzunluğu olan her iki tarafıda yerleşim yeri Anfitiyatro ve Belediye, Kaymakamlığı geçtikten sonra Emniyet Müdürlüğü devamında mecburi yol okula gelir. Meslek yüksek okulu Samsun yönünden ilçeye girişteki kavşakta solunuzda dır. Şehir içi minibüslerle ulaşım var.

Amasya Üniversitesi Taşova Meslek Yüksek Okulu: İlçenin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 51 km kırk beş dakikadır.

Amasya Üniversitesi: http://www.amasya.edu.tr/ Çorum yönünden şehre girişte sola Amasya üniversitesi yön tabelalarından girerek eğitim fakültesine ve MYO lara, bazı bölümlere ulaşabilirsiniz. Amasya üniversitesine ayrılmış büyük bir kampüs yok fakülteler şehrin çeşitli bölgelerine dağılmış şekildedir. Kredi Yurtlar Kurumunun yurtlarıda buradadır.

Amasya Üniversitesi İpekköy Yerleşkesi: Fen Edebiyat Fakültesi, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, Sağlık YO kampüstedir. Çorum ve Tokat yönünden şehre girişte ismini bulunduğu İpekköyden Alan İpekköy yerleşkesindedir. Amasya şehir merkezine uzaktır.