Anasayfa

Diyarbakır Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Diyarbakır Yurtları

Diyarbakır'da Nasıl Yaşanır ?

Diyarbakır Dicle Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Hem fenamı..! sizlerde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? demeyin, okulunuzu bitirerek evinize dönüşte, yanınınızda bir sürü güzel anılar ve arkadaşlıklar biriktirmiş olacağınıza emin olun. Öğrenci konaklama hizmeti veren işletmeleri tercih ederken, Kurumsal hizmet alabileceğiniz, GSB Gençlik ve spor bakanlığından ruhsat almış olan Özel Yurtları, Öğrenci Apartlarını ve Öğrenci Pansiyonlarını seçtiğinizde olası mağduriyetinizinde önüne geçmiş olacaksınız. Ayrca sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, Şehir ve eğitim yaşamınızı kolaylaştıracak, Diyarbakır'da yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Diyarbakır'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:
Özel Kız öğrenci yurtlarının Fiyatlaraı kahvaltılı : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtlarının Fiyatları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların Fiyatları yemeksiz: 00 ile 00 tl arasıdır

Ulaşım :
Havaalanı, Tren Garı, Otobüs, Havaalanı Şanlı Urfa Bingöl yolu şehrin içinden geçer Urfa yönünden gelişte sağa Havaalanı yön tabelasından gidilir. Tran Garı Yenişehir merkez ilçesindedir. Otogar Şanlı urfa yönünden şehre gelişte ilk köprülü kavşakta sol tarafınızdadır.

Elazığ yönünden gelişte Erganiden yaklaşık 60 km sonra şehre ulaşılır, İlk ışıklı kavşaktan sağa Bingöl ve Urfa yön tabelarından girdiğinizde Diyarbakırın çok katlı yeni modern binaların bulunduğu yeni yerleşim bölgesinden geçerek urfa bingöl yoluna ve otogara, Havaalanına kestirme olarak gidebilirsiniz. Bu yöne dönmeden yolunuza devam ederek Diyarbakır Forum'un önünden Şanlı Urfa - Bingöl yolunun üzerinden köprülü kavşaktan geçerek şehir merkezine devam eder ve hiç yoldan sapmadan surlara ve Dağ kapı meydanına ulaşabilirsiniz.

Neler yapılır : Diyarbakır kendine özgü bir şehir. En az 5 -6 tane büyük AVM ve çok katlı modern binaları ve yaklaşık Bir milyona yakın nüfusu ile çok büyük ve modern bir şehir. Bu modern şehrin diğer yanıda tarihi binaları, Surları, Hınca hınç insan yoğunluğuyla dar sokakları, Seyyar ciğercileri ile çok fantastik bir şehir.