Anasayfa

Diyarbakır Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Dicle Üniversitesi Öğrenci Rehberi!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Dicle Üniversitesi öğrencilerine Burs veren kuruluşlar ile Diyarbakır Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm makalelere ulaşmak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Diyarbakır'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Kıtılbıl Mahallesinde ki Merkez Kampüsüne ve şehir merkezindeki ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Diyarbakır'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Diyarbakır'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Dicle Üniversitesinde okuyup, Diyarbakır Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Dicle Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Diyarbakır özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Diyarbakır GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Diyarbakır'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Diyarbakır'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2023 - 2024 Bir eğitim dönemi Ortalama Fiyatları:
Diyarbakır Özel Kız öğrenci yurtlarının Fiyatları kahvaltılı : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Diyarbakır Özel Erkek Öğrenci Yurtlarının Fiyatları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Diyarbakır Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların Fiyatları yemeksiz: 00 ile 00 tl arasıdır

Diyarbakır'da Öğrenci Olmak!
Elazığ yönünden gelişte Ergani’den yaklaşık 60 km sonra şehre ulaşılır, İlk ışıklı kavşaktan sağa Bingöl ve Urfa yön tabelarından girdiğinizde Diyarbakırın çok katlı yeni modern binaların bulunduğu yeni yerleşim bölgesinden geçerek Urfa, Bingöl yoluna ve otogarı ile havaalanına kestirme olarak gidebilirsiniz. Bu yöne dönmeden yolunuza devam ederek Diyarbakır Forum'un önünden Şanlıurfa - Bingöl yolunun üzerinden köprülü kavşaktan geçerek şehir merkezine devam eder ve hiç yoldan sapmadan Surlara ve Dağ kapı meydanına ulaşabilirsiniz. Diyarbakır kendine özgü bir şehir. En az 5 -6 tane büyük AVM ve çok katlı modern binaları ve yaklaşık Bir milyona yakın nüfusu ile çok büyük ve modern bir şehir. Bu modern şehrin diğer yanıda tarihi binaları, Surları, Hınca hınç insan yoğunluğuyla dar sokakları, Seyyar ciğercileri ile çok fantastik bir şehir.

Diyarbakır’da Havalimanı Varmı?
Şanlı Urfa Bingöl yolu şehrin içinden geçer Urfa yönünden gelişte sağa Havaalanı yön tabelasından girerek, Diyarbakır Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Diyarbakır Otogarı, Şanlıurfa yönünden Diyarbakır şehir merkezine girişte, ilk köprülü kavşakta sol tarafınızdadır.

Diyarbakır Tren Garı Nerededir?
Diyarbakır Tren Garı Yenişehir merkez ilçesindedir.

Devamını Göster

Diğer Diyarbakır Yurtları