Anasayfa

Diyarbakır Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diyarbakır'da Nasıl Yaşanır ?

Diyarbakır Dicle Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrenci konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Diyarbakır'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2019 - 2020 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:
Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır

Ulaşım :
Havaalanı, Tren Garı, Otobüs, Havaalanı Şanlı Urfa Bingöl yolu şehrin içinden geçer Urfa yönünden gelişte sağa Havaalanı yön tabelasından gidilir. Tran Garı Yenişehir merkez ilçesindedir. Otogar Şanlı urfa yönünden şehre gelişte ilk köprülü kavşakta sol tarafınızdadır.

Elazığ yönünden gelişte Erganiden yaklaşık 60 km sonra şehre ulaşılır, İlk ışıklı kavşaktan sağa Bingöl ve Urfa yön tabelarından girdiğinizde Diyarbakırın çok katlı yeni modern binaların bulunduğu yeni yerleşim bölgesinden geçerek urfa bingöl yoluna ve otogara, Havaalanına kestirme olarak gidebilirsiniz. Bu yöne dönmeden yolunuza devam ederek Diyarbakır Forum'un önünden Şanlı Urfa - Bingöl yolunun üzerinden köprülü kavşaktan geçerek şehir merkezine devam eder ve hiç yoldan sapmadan surlara ve Dağ kapı meydanına ulaşabilirsiniz.

Neler yapılır : Diyarbakır kendine özgü bir şehir. En az 5 -6 tane büyük AVM ve çok katlı modern binaları ve yaklaşık Bir milyona yakın nüfusu ile çok büyük ve modern bir şehir. Bu modern şehrin diğer yanıda tarihi binaları, Surları, Hınca hınç insan yoğunluğuyla dar sokakları, Seyyar ciğercileri ile çok fantastik bir şehir.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Bismil Meslek Yüksek Okulu: Şehir merkezine 53 km mesafededir. Bismilde özel yurt veya öğrenci pansiyonu bulunmamaktadır. Barınma konusunda sıkıntı yok çünkü öğrenciler üniversitenin yurtlarında kalıyorlar.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Çermik Meslek Yüksek Okulu : Merkeze uzaklığı yaklaşık 86 km dir. Çermik'te özel yurt veya öğrenci pansiyonu Apartı bulunmamaktadır. Barınma konusunda sıkıntı yok çünkü öğrenciler üniversitenin yurtlarında kalıyorlar.

Çınar : Merkeze uzaklığı yaklaşık 35 km dir.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Çüngüş Mehmet Adıgüzel Meslek Yüksek Okulu: Şehir merkezine 110 km mesafededir

Dicle : Merkeze uzaklığı yaklaşık 85 km dir.

Eğil : Şehir merkezine 48 km mesafededir.

Dicle Üniversitesi Ergani Meslek Yüksek Okulu: Elazığ dan gidişte Diyarbakırın ilk ilçesidir. Binaların başladığı anda sağınızda garaj sol taraftan ilçe içine girebilirsiniz bu yol ana yola paralel olarak ilçenin içinden geçer, merkeze buradan girmeyerek ana yoldan devam ettiğinizde ilk dönel kavşaktan sağa Çermik ve Çüngüş ilçelerine yol ayrılır sola şehir merkezine gider. yolunuza devam ettiğinizde sola Dicle yön tabelasından girerek hemen sağınızda imam hatip lisesinin önünden caddeye girerek yaklaşık 100 metre sonra sanayiye gelmeden solunuzda okulun önüne gelirsiniz, Erganinin Diyarbakır yönünden girişi ve ana yolun üst tarafları çok katlı binaları ile yeni ve modern binalar yoğunlukta yaklaşık 125 bin lik nüfusu ile büyük bir ilçe. 2015 yılında myo bu binadaydı yeni bina bitme aşamasında 2016 - 2017 eğitim döneminde eğitime açılabilir.

Hani : Merkeze uzaklığı yaklaşık 86 km dir.

Hazro : Merkeze uzaklığı yaklaşık 70 km dir.

Kocaköy : Şehir merkezine 60 km mesafededir.

Kulp : Diyarbakır Muş yolu üzerindedir. Şehir merkezine 123 km mesafededir.

Lice : Şehir merkezine 84 km mesafededir.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Silvan Meslek Yüksek Okulu : Şehir merkezine 78 km mesafededir.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi: www.dicle.edu.tr Diyarbakır Şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 8 km dir. Bingöl yönüne devam ederek yaklaşık 5- 6 km sonra sağa üniversiteye yol ayrılır, ana yoldan yan yola girdiğinizde bu yol üzerinde solunuzda KYK kredi yurtlar kurumunun öğrenci yurtları ve Ziya gökalp yurdu var. yaklaşık 2 km sonra ana kampüs giriş kapısına gelirsiniz burada yol sağa devam ettiğinzde şehir merkezine gider. Diyarbakır MYO kampüsün içindedir, Kampüs gerçektende bir şehir büyüklüğünde Üniversitenin hastaneleride burada, Ulaşım anlamında (Dolmuş, Minibüs, Otobüs vb.)hertürlü toplu taşıma aracı var. Diyarbakırda öğrenciye özel yurt veya öğrenci pansiyonu, apartı anlamında faaliyet gösteren işletme yok. Dicle üniversitesinin verdiği bilgiye göre 2015 yılında Kredi yurtlar kurumuna bağlı kız ve erkek öğrenci yurtlarında kapasitelerinin altında öğrenci barınmaktadır. Kısacası KYK Diyarbakırda öğrenci barınması konusunda sıkıntı yok.