Anasayfa

Düzce Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Gizem Kız Öğrenci Yurdu Düzce
  Düzce / Merkez
  ( Toplam 12191 defa ziyaret edildi. )
  Öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun çağdaş yaşam alanları hazırladığımız binamızda; 2 – 4 kişilik alternatifli odalar Bazalı ortopedik yatakl...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Düzce'de Nasıl Yaşanır ?

Düzce Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü buralardaki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Küçük şehir ve ilçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir. Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız. Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katacak. Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah! Ben burada naparım? nasıl hayat geçer? diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt, öğrenci pansiyonları ve apart yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Düzce'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2019 - 2020 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları Yemekli: 6500.tl ile 14000 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 5500tl ile 9500 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdırULAŞIM: Düzce Bolu - Sakarya yolu üzerindedir isterseniz otobandan ister devlet yolundan gelebilirsiniz. Bolu yönünden şehre girdiğinizde bu yol şehrin ortasından geçerek Sakaryaya devam eder solunuz Düzce şehir merkezidir önünüze çıkan ilk büyük Köprülü kavşak Çoban kavşağıdır bu kavşaktan sola şehir merkezine ve oto gara gider sağa Akçakoca ve Ereğli Zonguldağa gider. Düzce Üniversitesi Konuralp yerleşkesine bu yoldan gidilir. Sakarya yönüne devam ettiğinizde ileriden sola şehir merkezine ve Meslek Yüksek Okuluna gider.

Öğrenci ve Velilerinin dikkatine
: Daha önce çocuğu Üniversite kazanmış ve özel yurt konusunda tecrübe edenler bilir ama İlk defa öğrenci okutacak olan anne babalara söyleyeceğimiz bir kaç şey var. Öğrenci konaklatma konusunda farklı isimler altında hizmet veren işletmeler vardır. yani her konaklama hizmeti veren işletme Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ve denetiminde olan özel yurt demek değildir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olanlar Milli Eğitim bakanlığının öğrenci barındırma yönetmeliğine uygun olarak (Depreme dayanıklı bina, Üniversite mezunu deneyimli yöneticiler vb) belli kriterlere sahip resmi kurumlardır. Burada yaşayacağınız sorunlarda muhatabınız Milli Eğitim Bakanlığıdır. Birde belediyenin kontrolünde olan vergisini ödeyen ama öğrenci konusunda denetimi olmayan günlük konaklama anlamında otellerle hemen hemen aynı statüye sahip olan Pansiyon, Öğrenci evi, Konukevi, Rezidans, Apart vb. isim altında hizmet veren işletmeler vardır. bu tip işletmelerde sizi koruyacak olan işletmecinin iyi niyeti ve ticari yasalardır. Bu işletmelerin dışında birde hiçbir şekilde yasal statüsü olmayan, örneğin : Bir emlakçı bir daire kiralayarak içerisine 10 öğrenci koyar. veye evinin bir bölümünü kiraya verenler. bu kişiler broşürlerinde veya tabelasında diğer öğrenci konaklama hizmeti veren işletmelerin isimlerinide kullanabilir öğrenci evi vb. özellikle bu kişiler siz okul kaydına geldiğinizde her türlü vaatlerle kaydınızı alarak senet imzalatırlar, sonrasında vaatler yerine getirilmez ve sizde imzaladığınız senetleri ödememek için çok uğraşmak zorunda kalırsınız çocuğunuzunda koca bir dönem eğitim hayatı zehir olur. Bilginize.

Akçakoca Meslek Yüksek Okulu : Akçakoca temiz denizi, sosyal yaşam alanları, beach clupları ile Düzce ve çevre illerin sayfiye yeri konumundadır en büyük ilçe olan Akçakocada yazları çok kalabalık ve hareketli zamanlar geçirilir. Düzce merkezden, Ankara - Sakarya yolu üzerinde olan çoban kavşağından 40 - 45 km lik otoban benzeri geniş bir yol ile kısa sürede ulaşabilirsiniz, Alaplı kavşağından sola devam ederek ilk ilçe merkezine girişten girmeden Karasu çevre yoluna devam eder ve az ileride sağa meslek yüksek okulu yön tabelası sizi okula ulaştırır. Akçakoca'da profesyonel anlamda Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı özel kız ve erkek öğrenci yurtları yok, Tatil bölgesi olduğundan dolayı çok fazla sayıda eşyalı kiralık apartlar ve yazları turizme hitap eden kışında öğrencilerede hizmet veren pansiyonlar oteller var. Konaklama anlamında sıkıntı yaşamazsınız.

Kaynaşlı Meslek Yüksek Okulu: Bolu dağlarından indiğiniz anda Kaynaşlı'ya gelirsiniz bu yol ilçenin içinden geçer. İlk kavşaktan hemen sonra solunuzda Meslek Yüksek Okulu görünür. Otobandanda gelebilirsiniz okul ilçe merkezinde. Okula gidiş gelişlerde yaya olarak rahatlıkla gidilir. Kaynaşlı çok küçük bir ilçe Düzce şehir merkezinden Bolu Ankara yönüne devam ederek yaklaşık 18 km ve 15 - 20 dakikada ilçeye gelirsiniz, Kaynaşlının Düzce şehir merkezine yakınlığından dolayı profesyonel anlamda özel yurtlar yok kız ve erkek öğrenciler şehirmerkezinde bulunan öğrenci pansiyonlarını veya yurtlarda kalmakta veya Düzceye girişteki KYK kredi Yurtlar kurumunun yurtlarında kalıyorlar.

Yığılca :

Düzce Üniversitesi:
www.duzce.edu.tr : Bolu dağlarından inerek Düzce şehrine girdiğinizde önünüze çıkan büyük kavşaktan sağa Akçakoca Ereğli - Zonguldak yoluna girerek yaklaşık 5 km sonra sağa evlerin arasından girerek yaklaşık 2 km sonra geniş bir alana kurulmuş ve yeni binalar yapılan Konuralp Yerleşkesi Beçi Yörükler Kampüsüne ulaşırsınız. Düzce Meslek yüksek Okulu şehir merkezindedir.
Cumayeri Meslek Yüksek Okulu: Sakarya yönüne giderken Gümüşova ilçesinin hemen girişinde, araç üst geçidinden sağa girerek 2 km sonra ilçe meydanına gelirsiniz, sağda PTT ve hükümet konağı siz karşıya devam edin 200 metre sonra solda okula ulaşırsınız. Okul ilçe içinde olduğu için gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok. Cumayer Düzce Şehir merkezi mesafesi 22 km 20 dakikadır, Düzce şehir merkezine ulaşım çok kolay olduğundan dolayı ilçede kız ve erkek öğrenciler için özel yurtlar pansiyonlar apartlar yok.

Çilimli Meslek Yüksek Okulu: Düzce şehir merkezinden Sakarya yönüne devam ettiğinizde sağa Çilimli girişinden girerek 5 km sonra karşınıza belediye binasının olduğu meydan çıkar sağa devam edip yolun bitiminden sola devam edin 100 metre sonra okula ulaşırsınız. Okul ilçe merkezindedir. Çilimli Düzce şehir merkezine olan 14 km ve 15 dakikalık mesafesi, sürekli belediye otobüsleriyle ulaşımıyla adeta Düzce'nin bir mahallesi gibidir. İlçede kız ve erkek öğrenciler için özel yurtlar pansiyonlar apartlar yok. Öğrenciler şehir merkezindeki yurtlarda konaklarlar.

Gümüşova Meslek Yüksek Okulu: Sakarya Düzce yolu il.enin içinden geçer solunuzda okul görünür. Okul ilçe merkezinde taşıt kullanmanıza gerek yok küçük bir ilçedir. Gümüşova ile Düzce şehir merkezi arası mesafe 19 km gibi çok yakın ve düz rahat bir yol 15 dakika sürmez bu yüzden kız ve erkek öğrenciler Düzce merkezdeki özel yurtlarda kalmayı tercih ediyor.
Gölyaka Meslek Yüksek Okulu: Düzce Şehir merkezinden Sakarya yönüne devam ettiğinizde yaklaşık 10 km sonra köprülü kavşaktan otoban girişine girerek, köy evlerinin arasından devam eder önünüze bir kavşak çıkacak solunuzda cami ve sola ilçe merkezi siz yola direk devam edin tepelere çıktığınızda depremden sonra sağlam zeminde yerleşim yapılmış Gölyaka Meslek Yüksek Okuluna ulaşırsınız. Okul ilçe merkezine uzak ama okulun çevresi yeni yerleşim yeri. İlçenin şehir merkezine çok yakın olmasından dolayı özel yurt bulunmamakta kız ve erkek öğrenciler Düzce merkezdeki yurtlarda, pansiyonlarda öğrenci evlerinde kalıyor.