Anasayfa

Edirne Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Edirne'deki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Trakya Üniversitesini kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde belkide evinizden çok uzakta artık yeni eviniz olacak Edirne Öğrenci Apartlarında veya Edirne Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Trakya Üniversitesi öğrencileri sizce Ev mi? Yoksa Özel Yurt mu? kıyaslamak, Edirne Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Edirne’de ki yurt fiyatları, Balkan Merkez Kampüsü ve Trakya Üniversitesinin diğer kampüslerine ulaşım vb. konularda en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle şunu bilmek gerekiyor ki, Edirne’de ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Edirne’de ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Yani Edirne halkının genel bakış açısı öğrenciyi yadırgamayan samimidir.

Trakya Üniversitesinde okuyup, Edirne Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu, Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Trakya Üniversitesi Yurt alternatifleride var, hele birde öğrenci apartlarının fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kıstaslarından biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Edirne özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Edirne Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan Özel Yurtları Pansiyonları ve İşini hakkıyla yapan kurumsal firmaların işletimindeki öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Edirne’de ki Üniversitede ve şehirdeki sosyal yaşamınızı kolaylaştırarak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır

Edirne özel yurt fiyatları hakkında en güncel bilgileri alabilmek için lütfen Edirne hakkında hazırlamış olduğumuz makalemizin alt kısmında listelenmiş olan, Edirne özel yurtlarının telefon ve fotoğraflı hizmet bilgilerinin yayınlandığı ilanlardaki iletişim bilgilerinden yurt yöneticileri ile kontak kurun.

Edirne'de Öğrenci Olmak!
Otobandan çıktıktan sonra, Edirne şehir merkezine ve Kapıkule sınır kapısına giden bu tek yol doğruca şehrin içinden geçer. Önce ilk solunuzda Otosanayi sitesi gelir, sanayinin karşısın büyük bir otel göreceksiniz bu otelin arkası öğrenci yaşamının yoğun olduğu Ayşekadın yerleşkesidir, civarında Özel kız erkek öğrenci apartları Özel yurtlar ve Öğrenci pansiyonları sayısı bir hayli fazladır.


Edirne Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un yayınladığı, Özel Yurtların Web siteleri hakkında bilgilendirmeler vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Edirne şehir merkezine devam ettiğinizde yaklaşık 2 km sonra solunuzda Eski camii ve altında kervansaray var buraları işyerleri ve çarşının yoğun olduğu Şehir merkezidir. Meşhur Edirne ciğerinin tadına burada bakabilirsiniz. Yolun devamında yine sağınızda Ziraat bankasını gördüğünüzde bankanın karşı caddesi araç trafiğine kapatılmış ve heykelli süs havuzlarının bulunduğu cadde üstünde masalarıyla kafelerin olduğu yürüyüş yoludur. Özellikle geceleri muhteşem bir aydınlatma var. Caddenin sonunda Edirne’yi keşfetmek için Faytonlarla turlar düzenlenmektedir. Bu faytonlarla Meriç nehri üzerindeki tarihi köprünün üzerinden geçerek Pazarkule sınır kapısına doğru harika bir manzaraya şahit olursunuz.

Edirne Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Edirne’de da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran Edirne’de Kız Öğrenci Yurdu Fiyatlarıda daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Sarayiçi Kampüsüne yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartlarında Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız. Bu sebeple GSB den Ruhsatlı olan yurtları veya Kurumsal apart işletmelerini tercih edin.

Edirne’de Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse Edirne Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Erkek Yurdu Fiyatları21.000TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 45.000 TL ye kadar çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtları, Kız ve Erkek Öğrenci yurdunu veya Öğrenci apartlarını tavsiye ederiz.

Edirne Tren Garı Nerede?
Edirne Otoban çıkışından sonra şehir merkezi yönüne devam ettiğinizde Bu yol önce solunuzda Edirne oto sanayi sitesinin başlangıcı İstasyon mahallesidir ve hemen buradan sola girdiğinizde solda ptt şubesi olacak devamında Edirne Garına gelirsiniz.

Edirne’de Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması Edirne’de Kız Öğrenci Apartı veya Edirne’de ki Erkek Öğrenci Apartı tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine uygun veya ticari ahlaka sahip kurumsal işletmeler olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Edirne Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 20.000TL ile 34.000TL arasındadır. Edirne öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu olması gerekirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.

Edirne Otobüs Terminali Nerede?
Edirne Otogarı, İstanbul veya Uzunköprü üzerinden Edirne’ye giriştedir. Otogar Edirne şehir merkezine uzak, emanetçi yok, Otogara geldiğinizde İniş peronlarından binanın diğer tarafına geçin sizi şehrin her yerine götürecek midibüsler burda. Ayrıca direk şehir merkezine ve şehir merkezinden otogara ücretsiz servisler var.

Edirne’de Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz.

Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Edirne merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 2.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 2.500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2.000 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Edirne’de ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Edirne’de Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Edirne"özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 27.500 TL ile 45.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar daha ekonomik olurken, alınan hizmete göre içerisinde banyo ve wc olan, tek kişilik odaların fiyatları en yüksek seviyelere çıkmaktadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Edirne’de Hangi Üniversiteler Var?
Trakya Üniversitesi
Edirne’de Aktif olan 1 tane Devlet Üniversitesi var.

Devamını Göster
 • Edirne Egemen Pansiyonları Merkez
  Edirne / Merkez
  ( Toplam 50297 defa ziyaret edildi. )
  Edirne Merkezinde hizmet veren pansiyonlarımızın genel özellikleri Radyel Temel sistemi ile projelendirilerek Sonderece güvenli imarı yapılmış olan ...
  Pansiyonlar
  Daha Fazla...

Diğer Edirne Yurtları