Anasayfa

Edirne Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Egemen Kız Öğrenci Pansiyonları Edirne
  Edirne / Merkez
  ( Toplam 39789 defa ziyaret edildi. )
  Radyel Temel sistemi ile projelendirilerek Sonderece güvenli imarı yapılmış olan Isı yalıtımlı yeni binalarımızda. .Tek kişilik ve 2 kişilik altern...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Serap Kız Öğrenci Pansiyonu Edirne
  Edirne / Merkez
  ( Toplam 24036 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • İpsala Akın Kız Erkek Öğrenci Pansiyonları Apartları Edirne
  Edirne / İpsala
  ( Toplam 17244 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci Yaşam Kompleksi APARTLARIMIZIN ÖZELLİKLERİ 2 oda 1 salon Balkonlu Banyo Wc Modern donanımlı estetik tasarımlı mutfak Kablosuz İnternet ...
  Pansiyonlar
  Daha Fazla...
 • My Room Kız Öğrenci Pansiyonu Keşan
  Edirne / Keşan
  ( Toplam 10963 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci yaşam alanlarına uygun olarak düzenlenmiş çağdaş yaşam alanlarına sahip binamızda. 2-3 kişilik alternatifli aydınlık, havadar, balkonlu ve ah...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Edirne Yurtları

Edirne'de Nasıl Yaşanır ?

Edirne Trakya Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Edirne'deki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor. Edirnede'kii insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Trakya İnsanına özgü sıcak kanlılığı ile işiniz çok daha kolay insanları genelde misafirperverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranabiliriler ama hem kendinize hemde bu yörenin insannlarına biraz zaman verdiğinizde çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizlerde genç yaşınızda gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben bu şehirde ne yaparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını Edirne'de sürdürmeye karar veren o kadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşardınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren Özel Yurtları ve Pansiyonları seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştırarak, Şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Edirne'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Yılı Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları kahvaltılı Fiyatları : 00.tl ile 00 tl arasıdır. Yemekli :00tl-00 tl
Özel Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli Fiyatları: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 6500 ile 9000 tl arasıdırUlaşım: Tren Garı, Otoban ve Karayolu ile ulaşım var. Türkiyenin batı sınırında Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale komşudur.

Terminal: İstanbul veya Uzunköprü üzerinden Edirneye girişte şehir merkezine uzakta (emanetçi yok) İniş peronlarından binanın diğer tarafına geçin sizi şehrin her yerine götürecek midibüsler burda. Ayrıca direk şehir merkezine ve şehir merkezinden oto gara ücretsiz servisler var.

Edirne şehir merkezine ve Kapıkule sınır kapısına giden bu tek yol doğruca şehrin içinden geçer. Yola devam ettiğinizde solunuzda Edirne sanayi sitesinin başlangıcı istasyon mahallesidir ve hemen buradan girdiğinizde solda ptt şubesi olacak devamı Edirne Garıdır. Gara dönmeden caddeyi devam ettiğinizde sanayinin karşısın büyük bir otel görceksiniz bu otelin arkası öğrenci yaşamının yoğun olduğu Ayşekadın yerleşkesidir, civarında Özel kız erkek öğrenci apartları Özel yurtlar ve Öğrenci pansiyonları çok, yerleşkeye dönmeden Edirne şehir merkezine devam ettiğinizde yaklaşık 2 km sonra solunuzda Eski camii ve altında kervansaray var buraları şehir merkezi işyerlerinin çarşının yoğun olduğu bölgeler. Meşhur edirne ciğerinin tadına burada bakabilirsiniz. yolun devamında yine sağınızda Ziraat bankasını gördüğünüzde bankanın karşı caddesi araç trafiğine kapatılmış ve heykelli süs havuzlarının bulunduğu cadde üstünde masalarıyla kafelerin olduğu yürüyüş yoludur. Özellikle geceleri muhteşem bir aydınlatma var. Caddenin sonunda Edirneyi keşfetmek için Faytonlarla turlar düzenlenmektedir. Bu faytonlarla Meriç nehri üzerindeki tarihi köprünün üzerinden geçerek Pazarkule sınır kapısına doğru harika bir manzaraya şahit olursunuz.

Enez : Enezin Edirne şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 175 km Bir buçuk saattir.

Edirne Havsa Meslek Yüksek Okulu : Havsaya Çanakkale yönünden gelecekler Tekirdağ İpsala Edirne kavşağından direk Edirne yönüne devam edecekler. İstanbul tarafından gelecekler (Otobanı tercih etmenizi öneririm) Silivri'den Çorlu Lüleburgaz Babaeski'den sonra Havsa'ya girişte sağda ilçenin biraz dışında (1200metre) myo nun yeni ve büyük binasını görecekler. Okuldan sonra yol ikiye ayrılır sağdaki yol Havsa'nın içinden geçer sağda oto garı solda ptt ve Edirne'ye gider. Edirneye çok yakın küçük bir ilçedir. Soldaki yolda Havsa'nın çevresinden geçerek içinden geçen yolla birleşir ve Edirne'ye gider. Edirne şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 25 km 15-20 dakikadır.

İpsala Meslek Yüksek Okulu : Tekirdağ Yunanistan yolu üzerindedir. Tekirdağ'dan gelerek Malkara'yı geçtikten sonra önünüze çıkan ilk kavşak sağa Edirne, karşıya İpsala Yunanistan, sola Çanakkale, karşıya gümrük tarafına direk devam ederek 25 km sonra Yunanistan sınırına 6 km kala kavşaktan sağa ilçe merkezine döndüğünüzde bu geniş yol üzerinde sol tarafınızda myo görünür yeni ve büyük bir bina, yolun devamı ilçe merkezine gider banka şubelerinin hemen hepsi var küçük bir ilçe yolun devamı İbriktepeden Uzunköprü'ye kestirme gider.Okul ilçe merkezinde sayılır öğrenciler okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmadan gidip gelebilirler. Edirne şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 135 km birbuçuk saattir.

Keşan Meslek Yüksek Okulu : Tekirdağ Çanakkale yolu üzerindedir. Tekirdağdan sonra Malkara'yı geçtikten sonra gelinir, önünüze çıkan ilk kavşak sağa Edirne Uzunköprüye karşıya İpsala Yunanistana sola Çanakkale yönündedir. Kavşaktaki lambalardan sola döndüğünüzde 100 metre sonra sağda küçük bir şehir merkezi yön tabelasından girerek köprünün altından karşı tarafa ilçeye geçersiniz. Önünüze çıkan ilk paralel yol sola İstanbul yoluna çıkar sağa devam ettiğinizde yaklaşık 1 km sonra solunuzda askeri bina var askeriyenin yanından sola dönün bina bittiği anda solunuzda çok büyük bir alanı ve binaları olan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu gelir. Bayağı büyük bir ilçe. Okul ilçe merkezinde sayılır ama oturduğunuz yere göre okula yürüyerek veya dolmuşla gidersiniz. Yön tabelasından dönmeyerek Çanakkale tarafına devam ederseniz az ileride sağınızda oto gara ulaşırsınız. Edirne şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 113 km bir saat yirmi dakikadır.Özel kız ve erkek öğrenci yurtları ve pansiyonlar konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Lalapaşa : Edirne şehir merkezine yaklaşık 25 km 20 dakika uzaklıktadır.

Meriç Meslek Yüksek Okulu : Tekirdağdan sonra Malkarayı geçtiğinizde ilk kavşaktan sağa Edirne Uzunköprü, karşıya İpsala Yunanistan sola Çanakkale Keşan, İpsala yönüne devam ederek ipsalaya kadar yol geniştir sonra ipsalanın içinden geçerek küplü subaşı üzerinden meriçe girersiniz girişte solda aralık içinde meriç myo görünür. Edirne tarafından Havsa üzerinden gelecekler ki İstanbul tarafından geleceklerde otobanı tercih etsinler Havsa'dan devam ettiklerinde Uzunköprü'ye rayların üzerinden geçtikten sonra sağ taraflarında trafik müd. edirne uzunköprü meriç kavşağına gelirsiniz karşıya meriç 25 kmdir meriç ilçe merkezine girerek subaşı yön tabelasını takip edin subaşı küplü ipsala tabelalarının olduğu kavşağa geldiğinizde sağda aralık içinde meriç myo yer alır.meriç myo ilçe merkezindedir okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok. Edirne şehir merkezine yaklaşık 90 km bir saat uzaklıktadır.

Uzunköprü Meslek Yüksek Okulu : Edirne Çanakkale yolu üzerindedir. Tekirdağdan Malkarayı geçtikten sonra ilk kavşak sağa ilçeye, karşıya İpsala Yunanistan sola Çanakkale. Lambalardan sağa döndüğünüzde yaklaşık 40 km sonra sağınızda myo önünden geçersiniz, Okulun büyük yeni bir binası var, yolun devamında şehir merkezi 7.5 km dir. Şehir merkezine girdiğiniz ilk dönel kavşakta sol tarafınız eski otogardır hemen yanında KYK Kredi Yurtlar Kurumunun kız öğrenci yurdudur. Edirne tarafından Havsa üzerinden gelecekler ki İstanbul tarafından geleceklerde otobanı tercih etsinler Havsa'dan devam ettiklerinde rayların üzerinden geçtikten sonra sağ taraflarında trafik müd. karşısından ilçenin simgesi olan uzun köprünün üzerinden geçerek şehir merkezine ve terminaline çıkarlar. Buradan Keşan yoluna devam ettiklerinde 7.5 km sonra okula ulaşırlar. Okul çok uzak minibüslerele ulaşım sağlanıyor 50000 nüfüslu büyük bir ilçe. Edirne şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 65 km 40-45 dakikadır. Özel kız ve erkek öğrenci yurtları ve pansiyonların yoğun olduğu bir ilçedir. Dolayısıyla barınma konusunda sıkıntı yaşamazsınız. 2015 - 2016 eğitim döneminde MYO öğrencileri Uzunköprü ilçe merkezinde bulunan fakülte binasında eğitim görmekteydi.

Edirne Trakya Üniversitesi Rektörlüğü : www.trakya.edu.tr Edirneye girdiğinizde Pazarkule sınır kapısını gösteren yön tabelalarını takip ederek Tunca nehri ve sonrasındaEdirne Trakya Üniversitesi Rektörlüğü Meriç nehrinin üzerinden geçen tarihi taş köprülerden geçerek Karaağaç beldesinde eski tren garı binasındaEdirne Lozan Anıtı kurulmuş olan adeta bir açık hava müzesi konumunda bulunan rektörlüğe ulaşırsınız. Rektörlük bahçesinde Lozan Antlaşmasını simgeleyen çok görkemli bir anıt ve müze var. Bölge çok yoğun olarak yerli ve yabancı turistlerce ziyaret edilmekte. Şehir merkezinden Faytonlarla keyifli bir tur yapabilirsiniz.

Edirne Balkan Yerleşkesi : Edirnenin Doğusunda İstanbul girişinde kurulmuş tıp fakülteside içinde olan sonderece modern ve trakya üniversitesinin en büyük yerleşkesi. Öğrenciler için her türlü imkana sahip. Otobandan Edirne doğu çıkışından karayoluna çıktığınızda Edirne girişinde sağda.Yaya olarak gidilemeyecek kadar uzak midibüslerle ulaşım var.


Edirne Ayşekadın Yerleşkesi : Edirnenin Doğusunda İstanbul girişinde şehir merkezinde sayılabilecek kadar yakın ve çevresinde öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği sonderece modern işletmelerle dolu, hareketli bir bölge.Otobandan Edirne doğu çıkışından çıkarak karayoluna çıktığınızda Şehir girişinde sağda Balkan yerleşkesini geçtikten 5-6 km sonra sağınızda (Trakya Birlik Binası arkası)total akaryakıt istasyonunun yanındaki kavşaktan sağa girerek 200 metre sonra soldadır.

Edirne Sarayiçi Yerleşkesi : Edirnenin merkezinden geçen ana caddeyi takip ederek Kapıkule sınır kapısı yönüne devam ettiğinizde şehrin çıkışında taş köprünün bittiği anda sağa Kırkpınar'a doğru devam ederek yaklaşık 3-4 km sonra yerleşkeye ulaşırsınız. Tarifimize bakıpta yerleşkesin çok uzakta olduğunu düşünmeyin aslında şehir merkezine kestirme yollarla yaya olarak en fazla 30 dk uzaklıkta.Bu bölgeyide geldiğinizde göreceksiniz gerçekten insanı hayran bırakıcak tarihi eserlerle dolu.

Edirne Prof.dr.Ahmet Karadeniz Yerleşkesi : Mühendislik Mimarlık Fakültesi Edirne'nin İstanbul girişinde edirne otogarının hemen yanında.