Anasayfa

Elazığ Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Çankaya Erkek Öğrenci Yurdu Elazığ
  Elazığ / Merkez
  ( Toplam 55461 defa ziyaret edildi. )
  .Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun olarak düzenlenmiş Deprem yönetmeliğine uygun olan binamızda .1-2-3-4-6 kişilik alternatifli, aydınlık, havadar, mo...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Şekerci Kız Pansiyonları Elazığ
  Elazığ / Merkez
  ( Toplam 17122 defa ziyaret edildi. )
  Elazığın şehir merkezinde olan binamızda .1-2-4 kişilik alternatifli, aydınlık, havadar, ortopedik yataklı, bazalı ahşap mobilyalı odalarımızda, O...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Tan Kız Apartları Elazığ
  Elazığ / Merkez
  ( Toplam 10308 defa ziyaret edildi. )
  Elazığda 2006 yılında kız öğrenci apartı olarak inşaatını yaptığımız deprem yönetmeliğine uygun, ses ve ısı yalıtımlı yeni binalarımızda : Modern ya...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Atayurt Pansiyon Elazığ
  Elazığ / Merkez
  ( Toplam 2018 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Elazığ Yurtları

Elazığ'da Nasıl Yaşanır ?

Fırat Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!
Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrenci konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri,yaşamınızı kolaylaştıracak yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Elazığ'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2019 - 2020 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 3000.tl ile 10000 tl arasıdır. Yemek Seçmeli
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 4500tl ile 8000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 0 TL ile 00 tl arasıdır


Ulaşım:Konusunda Çok zengin Uçakla, Trenle, Karayolu ile ulaşım var. Malatya, Diyarbakır, Tunceli, Bingöl ekseninde bulunur.

Terminal: Şehrin Doğu ucundadır ve merkeze yakındır.
www.elaziglilar.com.tr

Bingöl, Diyarbakır tarafından giriş yaptığınızda bu yol Malatyaya giden çevre yoludur. Sağınız merkezi yerleşim alanıdır, Terminal sağınızda yeralır, devamında yine sağdan Harput kalesine gidersiniz Elazığa gidipte harput kalesine gitmemek olmaz turistik işletmelerle dolu bir yer ve özellikle çok yüksekte olduğu için şehrin gece manzarası çok hoş görünüyor. Solunuzda Migros alış veriş merkezinden hemen sonra tren garını gördüğünüz anda garın karşısından sağa PTT Meydanına istasyon caddesine girersiniz bu yol tam şehrin merkez caddesine çıkar caddenin sonunda yolu ikiye ayıran kavşaktan sola döndüğünüzde devamında sağda yeşillikler içinde çok güzel yazın kavurucu sıcağında serin gölgelik olan çay bahçeleri var ve sağda Fırat Üniversitesini görürsünüz. Bu Yola üst tarafta trafiğe kapalı parelel bir yol daha var burada her türlü hazır yiyecek ve öğrencilerin ihtiyaçlarını bulacağı kafeler var. Banka ve ptt ve her türlü sosyal yaşantı bu ana caddede var, ana cadde devamında Diyarbakır Malatya çevre yoluna çıkar sağa Keban ve Arapgire gider keban yolunda Beşyıldızlı otel ve büyük alışveriş merkezi vardır. çevre yoluna devam ettiğinizde yine sağınızda solunuzda bir sürü kafeler var ve bu cadde şehrin Diyarbakır yönünden girişinden diğer çıkışına kadar yem yeşil ağaçlarla kaplı ama yeşillik öyle bakımsız orman yeşilliği değil sonderece bakımlı ve tertemiz her yer mobese kameraları ile izleniyor çok güvenli bir şehir bu yolun çevre düzenlemesi güzel: yürüyüş yolları kameriyalarla ve çeşitli heykelciklerle süslenmiş. Malatya yoluna devam ettiğinizde mermerden fıskiyeli kavşağı geçerek solunuzdaki 2. Migros alışveriş merkezini geçtikten sonra Misland isminde eğlence ve yaşam şehri var misland tepelere kurulmuş bir şehir büyüklüğünde içinde otel, Anfitiyatro, Sunni şelale aqualand çeşitli alışveriş mağazaları kafeler olan kocaman bi eğlence şehri ne ararsanız var.

Neler yapılır:Yeşil Doğası, huzuru ve misafir perver halkıyla kısa zamanda dahada gelişen güzel bir şehir. Yüzme havuzları var tertemiz havası ve son derece güleryüzlü esnafı ve doğal yöresel yiyeceklere sahip. Doğayı ve Tarihi seviyorsanız Harput kalesine gidebilirsiniz mimarisi ve doğasını keşfetmeniz en az bir gününüzü alır. Akşam Sıcaklarında Merkez Caddede Bulunan Orman İşletmesinin önünde yeşillikler altındaki cadde kafelerde bırakın sıcaktan bunalmayı o esintide üşürsünüz bile, Doğayla içiçe olamk isterdiğinizde keban barajına ismini veren keban ilçesinin girişinde çırçır şelalesi harika bir yer, Eğer Yüzmeyi veya balık avlamayı sevi yorsanız Hazar gölü tam aradığınız yer. Gölün Çevresi Güneydeki Sahil şeridini aratmayacak kadar yazlık villalarla dolu Sivrice Sahilleri tam bir sayfiye yeri. Burada okuyacak öğrenciler bence çok şanslılar eleştiriyel gözle yaklaşmayarak burayı anlamaya çalışarak öğrenimlerini sürdürdüklerinde hayata yeni başlayacak insanlar olarak çok fazlasıyla yaşam tecrübesine sahip olacaklardır.

Elazığ Ağın :

Elazığ Akçakaya :

Elazığ Arıcak :

Elazığ Baskil:
Malatya yönünden gelişte Hankendiden sola girdiğinizde yaklaşık 17 km. Şehirmerkezinden alternatifli yollar var 45 km uzaklıktadır.

Karakoçan: Elazığa uzaklığı yaklaşık 115 km dir. Bingöl yolundan gidilir merkezi çevre yolundan 1-2 km içeridedir.

S.D.Keban Meslek Yüksek Okulu : Elazığ'a Malatya yönünden girişte köprülü kavşağın üzerine çıkarak dönel kavşaktan sağa Keban yolu ayrılır, yaklaşık 20. kilometrede sağa Çemişgezek feribotlarının kalktığı iskeleye yol ayrılır. Duble Yol alabildiğine geniştir. 43 km sonra Kebana girişte solunuzda doğa harikası Çırçır şelalesi vardır, devamında market ve büfelerin yoğunlaştığı anda sola ve karşıya yol ayrılır karşıya devam ettiğinizde malatya yoluna doğru hemen sağınızda Keban Barajı gelir. Okula gitmek için kavşaktan sola girerek Keban Çok programlı Lisesini görene dek yaklaşık 3 km düz devam edin lisenin olduğu kavşaktan sola geldiğiniz yola paralel giderek okulun önüne çıkarsınız konum olarak sadece okul binası yok keban kampüsü KYK nın hem kız hemde erkek öğrenci yurtlarınında olduğu geniş bir alan, okula gidş gelişte taşıt kullanmanıza gerek yok. Kebanda Özel yurtlar kız erkek öğrenci pansiyonları veya apartlar yok.

Elazığ Kovancılar: Bingöl ve Tunceli yolu Kovancılar ilçe merkezinin içinden geçer şehir merkezine 1 saat uzaklıkta.

Maden Meslek Yüksek Okulu: Elazığ Diyarbakır yolu üzerinde Sivrice ve hazar gölünü geçtikten sonra Diyarbakır sınırına en yakın ilçenin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 80 km. Okul Eğtime 2013 - 2014 öğretim döneminde Maden ilçesinde değilde Elazığ Organize sanayii bölgesindeki binasında devam etmektedir.

Elazığ Palu :

Sivrice Meslek Yüksek Okulu: Sivrice Elazığ şehir merkezine en yakın ve hazar gölüne kıyısı olan küçük bir ilçedir. Şehir merkezine ulaşım sorunu yok devamlı taşıt var. Yaklaşık 30 km dir. Sivrice Meslek Yüksek okulu 2013 - 2014 öğrenim yılını Elazığdaki Fırat Üniversitesi merkez kampüsünde sürdürecektir.

Fırat Üniversitesi: www.firat.edu.tr Şehir içinde kurulmuş sonderece modern ve geniş alana yayılmış öğrenciler için her türlü imkana sahip bir üniversite. Malatya yönünden şehre girdiğinizde yol ikiye ayrılır her iki yolda kampüse gider. batçıka girerek merkeze devam ederseniz. solunuzda kentpark tarzında yeşil alan başladığından bitimine kadar üniversiteye aittir, ilk sola girişten hemen kampüse girebilirsiniz. kampüsün çevresi duvarlarla veya tel örgülerle çevrili değil büyük bir mahalle gibi ve soldaki yeşil alanın bitimindn sola devam ettiğinizde tıp fakültesine gider. Batçıka girmeden köprülü kavşağın üzerine çıkarsanız kavşağın ortası Elazığın meşhur çayda çıra heykeli ilk sağ Diyarbakır Bingöl çevreyolu, 2. sağ şehir merkezi, 3. sağa Elazığ Fırat Üniversitesinin ana giriş kapısına gider.