Anasayfa

Erzincan Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Erzincan Yurtları

Erzincan'da Nasıl Yaşanır ?

Erzincan Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Erzincan'daki insanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki ailelerde sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Erzincan küçük bir şehir ve İlçelerinde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde genç yaşınızda gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Konaklama hizmeti veren MEB Ruhsatlı Özel Yurtları, Öğrenci Pansiyonlarını veya Öğrenci apartlarını seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Üniversite yaşamınızı kolaylaştıracak,Şehre yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Erzincan'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi ortalama ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz Fiyatları: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :3500-5500
Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları:
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 000 ile 00 tl arasıdır
yemekli : 00 tl ile 00 tl arasıdır


Ulaşım: Havaalanı var,Trenle ve karayolu ile ulaşım var

Terminali: Şehir merkezinde ve üniversiteyede yakın.

Tokat, Amasya, Sivas yönünden girişte bulunduğunuz yol sola şehir merkezine ve devamıda Erzurum'a doğru çevreyoluna gider bu yol direk otobüs terminalinin önüne ve şehir merkezinden gelen merkez caddeye çıkar caddeden sola şehir merkezine devam ettiğinizde ilk trafik lambalarında sağınız Meslek Yüksek Okulu ve yolun sonu üniversiteye ve kredi yurtlar kurumunun binalarına çıkar, Özel Yurtların geneli şehir merkezindedir. Nüfus olarak küçük bir il olsada şehir yeni binaları ve geniş caddeleri ile modern bir görünüme sahip. Yolun başına şehir girişine dönelim çevre yoluna girmeyerek yolunuza devam ederseniz bu cadde şehrin merkezi caddesidir gerçi birkaç tane daha geniş caddelerle bölünüyor ama en yoğun cadde Fevzipaşa Caddesi burası bu yola devam ettiğinizde 3. dönel kavşak kent meydanı 4. dönel kavşaktan sağa Erzincan tren garına gider anacaddeden devam ettiğinizde ilk trafik lambalarından sola karşı yola girdiğinizde yolun bitimi Eğitim Fakültesi, ışıklardan dönmeden devam ettiğinizde sağınızda 2 minareli alışılmadık bir mimariye sahip güzel bir camii göreceksiniz bu caminin karşısı sol taraf Erzincan meslek yüksek okulu caminin önündeki kavşaktan sola içeri girdiğinizde 400 metre sonra sağa girdiğinizde rektörlük ve Meslek Yüksek Okulu müdürlüğü binaları gelir. Çevre yolunun devamında en son dönel kavşaktan sağa havaalanına gider.

Çayırlı Meslek Yüksek Okulu : Erzurum'dan Erzincan'a gelişte Aşkale ve Tercan'ı geçtikten sonra Mercan beldesinin yanından sağa Çayırlı'ya yol ayrılır. Erzincan şehir merkezi ile Çayırlı arası mesafe 2 alternatif yol vardır, ya Erzincan'ın içinden kısa ama engebeli dağ yollarından 80 km 2 saat civarı veya Erzurum yoluna devam ederek Kargın'dan sonra Mercan'dan 110 km civarı ama düz ve rahat bir yoldan 1 saat 15 dakika.

Erzincan İliç Dursun Yıldırım Meslek Yüksek Okulu: Sivas üzerinden gelecekseniz Zara'dan sonra İmranlı'dan İliç kestirmedir. Erzincan Şehir merkezi İliç arası mesafe Kemah üzerinden yaklaşık 110 km ve 2 - 2.5 saat civarıdır.

Kemah Meslek Yüksek Okulu: Kemah'a Malatya üzerinden Arapgir'den de gelinebilir. Erzincan şehir merkezi Kemah arası yaklaşık 50 km 1 saat civarıdır.

Erzincan Kemaliye Hacı Ali Akın Meslek Yüksek Okulu: Malatya yönünden Arapgir üzerinden kestirmedir. Şehir merkezine 153 km civarı uzaklıktadır.

Erzincan Otlukbeli :

Refahiye Meslek Yüksek Okulu :
Sivas Erzincan yolunun kenarından geçtiği Refahiye ilçesi Sivas'tan gelişte sağınızda ilk ilçe merkezi girişinden girerseniz Refahiye ilçesinin merkezinden geçerek meydandan sola cevre yoluna veya meydandan ileriye Kemah İliç Kemaliye ilçelerine gidersiniz ilçeye ilk girişten girmeyerek çevre yolundan devam ettiğinizde kavşaktan 2. ilçe girişinden girdiğinizde sadece eğitimle ilgili binaların olduğu (refahiye kültürmerkezide burada) bölgeye çıkarsınız binaların arasından sağa girdiğinizde solunuzda çok katlı pembe bina meslek yüksek okuldur. Refahiye küçük bir ilçe.

Tercan Meslek Yüksek Okulu : Erzurum yolunun içinden geçtiği Tercan ilçesi. Erzincan yönünden girişinde sağınızda cadde üzerinde Tercan Meslek yüksek okulunu görürsünüz okul ilçe merkezinde sayılır. Tercan Erzincan Şehirmerkezi arası mesafe yaklaşık 90 km ve 1 saat civarıdır.

Üzümlü Meslek Yüksek Okulu : Erzincan'dan Erzurum'a gidişte ilk ilçe sola ilçe giriş tabelasından girdiğiniz anda bu dümdüz yol 4-5 km sonra Üzümlü ilçe merkezine çıkar binalar başladıktan sonra solunuzda arada Üzümlü Meslek Yüksek okulu Müdürlüğü var Üzümlü küçük bir ilçe okulun çevresinde yerleşim yerleri var. Okula gidiş gelişlerde öğrencilerin taşıt kullanmasına gerek yok yaya olarak gidilebilir.

Erzincan Üniversitesi : www.erzincan.edu.tr Tokat ve Sivas'tan Erzincan'a yaklaşık 10 km kala, solunuzda büyük bir alana yayılmış yeni ve yapılmakta olan binaları ile Yalnızbağ yerleşkesi, yerleşkeyi geçer geçmez KYK Kredi ve yurtlar kurumunun Kız ve erkek öğrenci yurtlarının binaları var 2015 yılında Bazı fakülteler ve Yüksek okullar hala Erzincan şehir merkezinde farklı bölgelerde bulunmakta.