Anasayfa

Erzurum Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Erzurum'daki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Atatürk Üniversitesi veya Erzurum Teknik Üniversitesini kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için, Korkmayın!

Erzurum Üniversiteleri öğrencilerine barınma hizmeti sağlayan özel yurtların seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir.? öğrenmek, Erzurum Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Erzurum'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Kampüslere ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Erzurum'da ki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Erzurum'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Atatürk Üniversitesinde okuyup, Erzurum Özel Yurtlarında konaklayarak, Yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, toplu konaklamaların yapıldığı yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Erzurum Teknik Üniversitesi yakını Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, (Yurt Fiyatları uygun olup olmadığına bakarken, Erzurum'un dayanılmaz soğuğunu unutmayın, Ucuz yurt = bitmeyen soğuk günler, uzun kış geceleri, Yurtlarda konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve sürekli Erzurum GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Erzurum'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, Şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


Erzurum Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un yayınladığı, Özel Yurtların tüm ihtiyaçları hakkında bilgilendirmeler vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Erzurum'a Nasıl Gidilir?
Karadeniz Bölgesinden gelindiğinde Trabzon'dan Gümüşhane sonrasında Bayburt'un içindende geçerek, Batı ve iç Anadolu dan, Sivas, Erzincan üzerinden gelen yola yani Erzurum'un Aşkale ilçesine çıkarsınız.
Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinden Erzurum' birkaç alternatif yol vardır.
1 – Elazığ'dan Feribot ile Pertek'e geçerek, Tunceli'den Erzincan yoluna çıkarsınız.
2-Malatya Arapgir Üzerinden Kemaliye Erzincan yolu, kestirme gibi görünsede çok zahmetli bir yoldur tavsiye etmiyorum.
3 - Muş üzerinden gelişte, önce Varto'ya sonrasında Karlıova'ya geçilerek, Bingöl, Erzurum yoluna çıkmış olursunuz. Bu yoldan ziyade, çok daha düzgün bir yol olan, Hınıs üzerinden gelmenizi tavsiye ederiz.
4 – En pratik güzergah Elazığ'dan Bingöl'e sonrasında Karlıova ve Çat üzrerinden direk Atatürk Üniversitesi kampüsüne çıkarsınız.

Erzurum Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması " Erzurum Kız Öğrenci Apartı" veya "Erzurum'da ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Erzurum Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 19.000 TL ile 35.000 TL arasındadır. Erzurum öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Erzurum'da Öğrenci Olmak!
Bizler ozelyurtpansiyon.com sitemizin ana sayfasındada belirttiğimiz gibi, yıl boyunca Türkiye'nin her şehrini dolaşarak hem yurt işletmecileri ile bilgi alışverişinde bulunur, hemde şehir hakkında ön bilgi olarak yazılarımızı yazarız.

2006 da Erzuruma ilk geldiğimizde, doğunun az gelişmiş ve hizmetten yoksun illerinden biri olarak gördüğümüz şehir, özellikle 2012 yılındaki ziyaretimizde, muazzam bir organizasyon ve alt yapıyla, 40 yıldır bölgenin başına bela olmuş ve gelişimini engelleyan Teröre rağmen, en küçük bir sorun yaşanmadan, Üniversite Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış ve duble yolları, köprülü kavşakları, Öğrenci Yurtları, Özel sektörün, Öğrenci talepleri doğrultusunda öğrenci apartlarını modern binalarda sürdürmesi, organize sanayisi ve yeni binalarıyla büyükşehir olma yolunda, çok mesafe katettiğini gözlemledik. Doğal olarak bu yatırımların şehrin sosyal ve ekonomik yapısını değiştirmiş olması (artık Cumhuriyet Caddesinde park edecek yer bulmanız mucize)

Bizleri Bir Türk vatandaşı olarak, hem onurlandırdı hemde devletimizle memleketimizle gurur duymamıza sebep oldu, bu duyguyu çok özlemiştik çok güzel bir duygu, emeği ve parası geçen herkese kendi adımıza çook teşekkür ederiz. Gerçi bu yatırımlar sonucunda gelen gelişmişlik her şehirde karşımıza çıkmakta ve yollar o kadar çabuk değişmekteki, şehirlere ulaşım tarifini vermek gittikçe imkansızlaşıyor. Üniversite Olimpiyatlarında yapılan çok büyük Kayak tesisleri ve modern ihtiyaçlara hitap eden devasa yatırımlar, artık tamamen, Erzurum'un ve Misafirlerinin kullanımına bırakılmış.

Erzurum Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları
Atatürk Üniversitesinin yakınında, Teknik Üniversite Kampüsünün civarında, Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı, şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Erzurum merkez ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 900 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybeder, Uzun Kış gecelerini çekilebilir hale getirmek, için kabarık doğal gaz faturaları ödersiniz Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 900 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2.000 TL de eşya parası talep edebiliyor.

Erzurum Tren Garı Nerede?
Erzurum'un Tren Garı Şehre girişte karşılaşacağınız ilk havuzlu kavşaktan, sola dönerek, ikinci havuzlu kavşağa kadar devam ettiğinizde sola döner, Yakutiye Merkez ilçesi Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesindeki İstasyon meydanına ve Gara ulaşmış olursunuz.

2023 - 2024 Erzurum'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Erzurum'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetl kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğremci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme yapmış olan öğrenciler sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Erzurum"özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın kahvaltısız - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 19.000 TL ile 39.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 19.000 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 40.000 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Erzurum Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Erzurum Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 21.000 TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 37.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.' Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Erzurum'da Hangi Üniversiteler Var?
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yakutiye Merkez ilçesinde, Faal olan; 2 tane Devlet Üniversitesi var, 1 - Atatürk Üniversitesi 2 - Erzurum Teknik Üniversitesi

Erzurum Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları
Erzurum'da diğer şehirlerdede olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Erzurum'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Erzurum Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır.

Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Devamını Göster
 • Erzurum GSB Özel Onay Yakutiye Kız Öğrenci Yurdu Merkez
  Erzurum / Yakutiye
  ( Toplam 9443 defa ziyaret edildi. )
  1, 2, 3, 4, 2+2 kişilik alternatifli odalar Odalarda Banyo Odalarda Buzdolabı Odalarda Giysi dolabı Odalarda çalışma masası Odalarda kitaplık 5 ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Erzurum Yurtları