Anasayfa

Erzurum Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Onay Kız Öğrenci Yurdu Erzurum
  Erzurum / Merkez
  ( Toplam 4198 defa ziyaret edildi. )
  1, 2, 3, 4, 2+2 kişilik alternatifli odalar Odalarda Banyo Odalarda Buzdolabı Odalarda Giysi dolabı Odalarda çalışma masası Odalarda kitaplık 5 ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Erzurum'da Nasıl Yaşanır ?

Atatürk - Teknik Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacağınızı düşünerek sakın tedirgin olmayın...!
Çünkü Erzurum'daki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin anne babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Erzurum küçük ama sürekli gelişmekte olan bir şehir ve İlçelerdede işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katılacak. Üniversite yaşamınzın ve alacağınız eğitim süresinin başarılı sağlıklı ve huzurlu geçmesindeki en önemli faktörlerden biri şüphesizki Yurt seçiminizdir. Öğrenci barıbdırma hizmeti verecek olan kurumlar bakanlıktan ruhsat almak zorundadır, Aranan kritelerden başlıcaları binanın deprem ve olası yangınla ilgili can güvenliğinin tam olması, yönetim kadroları dahil hizmet verecek personelin Üniversite öğrencilerine hizmet verebilecek kriterlere sahip olmaları vb. MEB in Ruhsatlandırmış olduğu ve Meb Kontrolünde olan Özel Yurtları, Öğrenci pansiyonlarını veya öğrenci apartlarını tercihettiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Üniversite yaşamınızı kolaylaştırarak, Erzurum şehir yaşamınızda yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Erzurum'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemekli Fiyatları: 9000.tl ile 15000 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları:
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların ücretleri : 9000 tl ile 17000 tl arasıdır

Erzurum Büyükşehir Belediyesidir: Yakutiye, Palandöken, Aziziye Merkez ilçeleridir.

Ulaşım: Uçakla,Trenle,Karayolu ile tüm alternatiflerle ulaşım kolaylığı var.

Terminali: Hem şehre hemde üniversiteye yakın. www.esadas.com

Trabzon - Erzincan'dan gelen yol Aşkale'de birleşir, buradan yol direk Erzurum'a girer. Bizler ana sayfamızdada belirttiğimiz gibi yıl boyunca her şehri dolaşarak hem yurt işletmecileri ile bilgi alışverişinde bulunur hemde şehir hakkında ön bilgi olarak yazılarımızı yazarız. 2006 da Erzuruma ilk geldiğimizde doğunun az gelişmiş ve hizmetten yoksun illerinden biri olarak gördüğümüz şehir özellikle 2012 yılındaki ziyaretimizde Muazzam bir organizasyon ve alt yapıyla Olimpiyatlara ev sahipliği yapmış ve aynı muazzamlıktaki duble yolları köprülü kavşakları girişte organize sanayisi ve gelişmiş bir batı şehrine girdiğimiz izlenimini veren onlarca yeni binalarıyla büyük şehir olma yolunda hızla ilerlemiş olduğunu görmek ve doğal olarak bu yatırımların şehrin sosyal ve ekonomik yapısını değiştirmiş olması(artık erzurumda araba park edecek yer bulmanız mucize) Bizleri hem onurlandırdı hemde devletimizle memleketimizle gurur duymamıza sebep oldu bu duyguyu çok özlemiştik çok güzel bir duygu emeği ve parası geçen herkese kendi adımıza çook teşekkür ederiz. Gerçi bu yatırımlar sonucunda gelen gelişmişlik her şehirde karşımıza çıkmakta ve artık yeni yollar okadar çabuk yapılmaktaki şehirler için verdiğimiz yol tarifleri her yıl değişiyor.Olimpiyatlarda yapılan çok büyük tesisler artık tamamen erzurumun kullanımına kalmış. Şehre girişte İlk karşınıza havuzlu kavşak gelir sağınızda Atatürk Üniversitesi yerleşkesini göreceksiniz, kavşağı sola doğru dönüp yerleşkenin karşısındaki caddeden devam edin önünüze bir havuzlu kavşak daha gelir, burdan sola dönerseniz tren garına veya ileri devam ettiğinizde yine ilk sola girerseniz gar'a ulaşırsınız,sola dönmeden devam ettiğinizde bu yol sizi en merkezi caddesi olan Cumhuriyet caddesine çıkarır. Erzurum'da aranan her giysi markalarının ve teknolojik ürünlerinin mağazaları var. 3M Migros, Carrefour Alışveriş merkezleri var. Cumhuriyet caddesine girdiğinizde solunuzda yeşillik bir alan ve Taşbina Muhteşem mimarisi olan Yakutiye Medresesini göreceksiniz. Cumhuriyet caddesinde genelde sol tarafınızda kafeler ve cadde üstünde çeşitli eğlence mekanları ve çay bahçeleri var. Yakutiye medresesinin ilerisindeki ilk kavşaktan sağa dönerseniz Eğitim fakültesine gidersiniz 500 metre solda. Kavşaktan devam ettiğinizde yol üçe ayrılır bu yol aynı zamanda Palandöken Kayak Merkezine gider siz sola dönerseniz Taşmağazalara gidersiniz çarşısı buralarıdır. Güneydoğu illerinden Erzuruma Muş üzerinden gelişte önce Varto'ya Sonrasında Karlıovaya geçer dolayısıyla bingöl erzurum yoluna çıkmış olursunuz. Bu yol dan ziyade Vartodan Karlıova yönüne geçmeyerek Hınıs üzerinden gelmenizi tavsiye edriz.

Neler yapılır: Modern ve sonderece gelişmiş bir şehir büyük şehirlerden gelen öğrenciler pek yabancılık çekmezler.Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip hatta ek olarak Tertemiz Havası ve Çok Lezzetli Katkısız Yiyecekleri ve Palandöken Kayak Merkezi Var.

Atatürk Üniversitesi Aşkale Meslek Yüksek Okulu : Erzincan'dan gelişte Aşkale'nin içinden geçen yol da solunuzda 4 katlı krem rengi boyalı bina Aşkale meslek yüksek okulunun önünden geçer . Aşkale küçük bir ilçe ama şehirler arası yolun içinden geçmesi ilçeye hareketlilik sağlıyor. Erzincan ve Bayburttan gelen yol Aşkalede kesişir Erzurum şehir merkezine yaklaşık 54 km uzaklıktadır.

Çat : Erzurum şehir merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta olan Çat Bingöl ve Muş istikametinden gelişte Karlıovadan sonra Erzuruma girişte ilk ilçedir ve bu yol ilçenin yanından geçer.

Atatürk Üniversitesi Hınıs Meslek Yüksek Okulu : Muş ve Bingöl üzerinden gelecekler için önce Varto sonrasında Erzuruma yaklaşık 127 km kala ilçeye gelinir sonrasında bu yol Ağrı yoluna ve Pasinlere çıkar.

Atatürk Üniversitesi Horasan Meslek Yüksek Okulu : Erzurum şehir merkezinden Ağrı yönünde devam ederek yaklaşık 83 km sonunda çevre yolu ilçeden geçer solunuzda kale ilginizi çekecektir.

Erzurum Ilıca : Şehir merkezine 16 km uzaklığı ile Erzurumunun mahallesi konumundadır. Erzincan yönündedir ister şehir merkkezinden eski yoldan isterseniz yeni çevre yolundan alternatifli ulaşımı vardır.

Erzurum İspir Hamza Polat Meslek Yüksek Okulu: Karadenize en yakın 144 km uzaklığı ile Erzuruma en uzak ilçedir. Bayburt'a çok daha yakındır.

Erzurum Karaçoban :

Erzurum Karayazı :

Erzurum Köprüköy :
Ağrı yolu üzerindedir.

Atatürk Üniversitesi Narman Meslek Yüksek Okulu: Narman Erzurum Ardahan Artvin yolu üzerindedir ister şehir merkezinden kestirme yol Tortum' a sonra Narman, İster Kars yolundan giderek Pasinler'den sonra yine Ardahan yoluna devam ederek ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine uzaklığı 85 km.dir.

Atatürk Üniversitesi Oltu Meslek Yüksek Okulu: Erzurum Ardahan Artvin yolu Oltu'dan geçer 2 alternatif yol vardır, şehir merkezinden önce Tortum'a sonra Narman ve Oltu. Erzurum Kars yolundan Pasinler ve sola Artvin yolu her iki yolda hemen hemen aynı uzaklıktadır. Şehir merkezine 116 km mesafededir.

Atattürk Üniversitesi Pasinler Meslek Yüksek Okulu : Erzurum'dan Kars'a gidişte 42 km. sonra yol Pasinler'in içinden geçer ve ilk sağa girin, rayların üzerinden geçerek evlerin arasından köprüden geçtikten sonra karşınızda yeni binasıyla Pasinler Meslek Yüksek okulu. Kars yoluna devam ettiğinizde solunuzda Pasinler ilçe merkezi ve Pasinler myo eski binası

Erzurum Pazaryolu :

Şenkaya Sağlık Hiz. Meslek Yüksek Okulu:
Erzurum Kars yoluna devam ederek pasinlerden sonra Ardahan yoluna saparak önce Narman sonra Oltu ardından Akşar'dan sağa girerek 166. km de Şenkaya ilçesine ulaşılır. İlçe Kars'a çok daha yakındır.

Erzurum Tekman :

Atatürk Ünüversitesi Tortum Meslek Yüksek Okulu:
Tortum'un Erzurum şehir merkezine uzaklığı 71 km civarıdır.

Erzurum Uzundere :

Yakutiye :
Erzurum büyükşehir belediyesinin merkez ilçesidir. Şehir merkezi olan ilçe sınırları içinde Atatürk Üniversitesi merkez kampüsü yer alır.

Atatürk Üniversitesi: http://beta.atauni.edu.tr/university/ Atatürk Üniversitesi yerleşkesi çok geniş alana kurulmuş. Öğrencilerin ihtiyacı olan herşey var kendi başına bir şehir gibi; bankalar, kafeler, yüzme havuzu, çok uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz restaurantlar var. Gerçi Erzurum ucuz bir şehir, şehir içindede çok uygun fiyata yemek veren lokantalar var. Tüm toplu taşıma araçları yerleşkenin içinde. toplu taşıma kartsız 90 krş, şehrin her yerine ulaşım var.

Palandöken : Merkez ilçe olan Palandöken Bingöl yönünden şehre girişteki bölgedir. Erzurum Teknik Üniversitesi Kampüsü Palandöken merkez ilçesinde Çat Bingöl yolu üzerinde şehre girişte soldadır ve Atatürk üni. kampüsüne çok yakındır.

Aziziye : Merkez ilçedir. Erzincan yönünden gelişte şehir merkezine mesafesi olan öğrenci ile ilgisi olmayan bir ilçedir.

Atataürk Üniversitesi Erzurum Meslek Yüksek Okulu ve Sağlık Hizmetleri MYO : Ana kampüste eğitime devam etmektedir.