Anasayfa

Gaziantep Kız Erkek Öğrenci Yurtları

GAÜN Öğrenci Rehberi!

Gaziantep Üniversitesini kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için, Korkmayın!

Gaziantep Üniversitesinde eğitim gören kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan Gaziantep özel yurtlarını seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? öğrenmek, Gaziantep Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak için; ozelyurtpansiyon.com sitesinin Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makalelere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Gaziantep'te ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, GAÜN Kampüsüne ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız. Gaziantep'te ki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Gaziantep'te ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Gaziantep Üniversitesinde okuyup, Gaziantep Özel Yurtlarında konaklayarak, Yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, Toplu konaklamaların yapıldığı yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Gaziantep Üniversitesi yakını Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz. Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, Yurtlarda konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve sürekli Gaziantep GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Gaziantep'te ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, Şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Gaziantep' de Kaç Üniversite Var?
Gaziantep'te faaliyette olan, bir tek Gaziantep devlet Üniversitesi var,

2023 - 2024 Eğitim Dönemi Gaziantep'te Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Gaziantep'te Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktör sadece yatak, yemek, bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetl kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir. Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2021 - 2022 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınında, Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğremci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme yapmış olan öğrenciler sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar,)

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Gaziantep "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Üniversite Kampüsü yakını Kız Yurtları aylık 15.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 1.500 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 3.500 TL civarındadır. Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Gaziantep Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları
Gaziantep Üniversitesi Kampüsü yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamazsanız dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, En Önemlisi Özel Yurtlarda 8 - 9 ay Yurt ücreti ödenir, Ev tuttuğunuzda 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden Kız ve erkek öğrenci yurtlarını tercih etmenizi öneririz. Gaziantep merkez ve ilçelerde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları 1.500 TL den başlar. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 900 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2500 TL de eşya parası istiyor.

Gaziantep Öğrenci Apartları
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması " Gaziantep Kız Öğrenci Apartı" veya "Gaziantep'te ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Gaziantep Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile Gaziantep öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alabilmesi için Sadece Kz öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Gaziantep Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Gaziantep Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenci ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, Sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarına etki eden faktörler arasındadır. Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarına veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Gaziantep Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları
Gaziantep'te de diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Gaziantep'te Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek fiyatlara sahip, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifi olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir. Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak Gaziantep Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.
Otobandan kuzey çıkışından çıkarak şehir merkezi yönüne devam ettiğinizde yaklaşık 4-5 km sonra solunuzda yeşil alanın başlamasıyla üniversite sınırları başlamış olur devamında batçık üstüne çıktığınızda sağınızda akaryakıt istasyonu geldiğinde solunuz üniversitenin girişi sağınızdan içeri giren yolda karataş'tır bu bölge üniversite ile aynı zamanda yerleşime açılarak zamanla bir öğrenci şehrine dönüştü, metro buradan başlayarak şehrin hemen heryerine gider. Karataşa dönmeden devam ederseniz eğer bu yol sizi direk şehir merkezine götürür Gaziantep çok büyük bir şehir tüm caddeler mobese kameralarıyla donatılmış Gaziantepe nereden girdiğiniz önemli değil çünkü şehirleşme o kadar muntazamki yön tabelaları sizi kolay bir şekilde gideceğiniz yere götürür.

Gaziantep'te Öğrenci Olmak
Çok modern ve sonderece gelişmiş bir şehir büyük şehirlerden gelen öğrenciler pek yabancılık çekmezler. Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip hatta çoğu batı şehrinden daha geniş sosyal alanlara sahip, Şehrin içinden geçen derenin çevresi 20 km uzunluğunda alabildiğine geniş ve sonderece bakımlı parklar kafeler ve çeşitli eğlence mekanları ile dolu, Kilis yakınında artı halep'e günübirlik gidebilirsiniz.

Devamını Göster

Diğer Gaziantep Yurtları