Anasayfa

Gaziantep Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Gaziantep'te Nasıl Yaşanır ?

Gaziantep Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır

Gaziantep'teki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 2022 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-000
Erkek Öğrenci Yurtları
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin ücretleri: 550 tl ile 1000 tl arasıdır komple dairenin ücretidir eşyalı olarak verilir.


Gaziantep Büyükşehir Beldiyesidir - Şahinbey, Şehitkamil, Oğuzeli merkez ilçelridir.

Ulaşım: Havaalanı, Tren, Karayolu ile ulaşım var.

Terminali:

Gaziantep Üniversitesi: www.gantep.edu.tr Şehrin Kilis Halep çıkışında Şahin bey merkez ilçesinde, kurulmuş sonderece modern ve geniş alana yayılmış öğrenciler için her türlü imkana sahip bir üniversite. üniversite şehir içinde sayılır çünkü çevresi yerleşim yeri ve öğrenci apartları stüdyodairelerin yoğunluğu ile tam bir öğrenci bölgesidir. Gaziantepte MEB e bağlı özel kız ve erkek öğrenci yurtları yok.

Otobandan kuzey çıkışından çıkarak şehir merkezi yönüne devam ettiğinizde yaklaşık 4-5 km sonra solunuzda yeşil alanın başlamasıyla üniversite sınırları başlamış olur devamında batçık üstüne çıktığınızda sağınızda akaryakıt istasyonu geldiğinde solunuz üniversitenin girişi sağınızdan içeri giren yolda karataş'tır bu bölge üniversite ile aynı zamanda yerleşime açılarak zamanla bir öğrenci şehrine dönüştü, metro buradan başlayarak şehrin hemen heryerine gider. Karataşa dönmeden devam ederseniz eğer bu yol sizi direk şehir merkezine götürür Gaziantep çok büyük bir şehir tüm caddeler mobese kameralarıyla donatılmış Gaziantepe nereden girdiğiniz önemli değil çünkü şehirleşme o kadar muntazamki yön tabelaları sizi kolay bir şekilde gideceğiniz yere götürür.

Gaziantep'te Neler yapılır: Çok modern ve sonderece gelişmiş bir şehir büyük şehirlerden gelen öğrenciler pek yabancılık çekmezler. Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip hatta çoğu batı şehrinden daha geniş sosyal alanlara sahip, Şehrin içinden geçen derenin çevresi 20 km uzunluğunda alabildiğine geniş ve sonderece bakımlı parklar kafeler ve çeşitli eğlence mekanları ile dolu, Kilis yakınında artı halep'e günübirlik gidebilirsiniz.

Gaziantep Araban Meslek Yüksekokulu:

Islahiye Meslek Yüksek Okulu : İslahiye'ye Osmaniye den gelişte Nurdağı'ından kestirmedir. Hataydan geleceklerde Kırıkhan üzerinden kestirmedir.

Gaziantep Karkamış İlçesi :

Gaziantep Üniversitesi Nizip Yerleşkesi : Gaziantep Şanlıurfa şehirlerarası yolu yanından geçer. Antep yönünden gelişte ilk sizi sanayi karşılar sonrasındaki şehirmerkezi girişi tren istasyonuna gider 2. şehir merkezi girişi sol taraf Otobüs garajı bu 2 şehirmerkezi tabelalarından girmeyerek Urfa yönünde devamedip sağa otoban girişinden girerek köprülü kavşağın üzerinden sola Nizip yön tabelasından girerek ilk trafik lambaları köşesinde Elit alışveriş markezi var buradan sağa devam ederek yaklaşık 6-7 km sonra birecik barajı manzaralı 3-4 yeni binadan oluşan meslek yüksek okulu ve fakültelerin bulunduğı yerleşkeye ulaşırsınız. Şehir içi dolmuşlarla ulaşım sağlanmaktadır.

Nurdağı Meslek Yüksek Okulu: Adana ve Osmaniye yönünden gelişte Bahçe ilçesinden geçerek Nurdağı'na tepelerden indiğinizde meslek yüksek okulunu bulabilmeniz için herhangibir yön tabelası yok, siz jandarma karakolunu geçtikten sonra sola şehir merkezi ve Nurdağı Kaymakamlık yön tabelasından girerek sağınızda dersane ve Okulun önüne gelirsiniz. Nurdağı konumu itibariyle tüm yönlere geçiş noktası, çevre yolundan okula dönmeyerek devam ettiğinizde büyük bir kavşağa geleceksiniz kavşaktan sağa Islahiye ve Kilis, karşıya Gaziantepe sola Nurdağı tren İstasyonuna, ilçe merkezine ve Malatya'ya gider.

Şahinbey Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin merkez ilçesidir: Gaziantep Üniversitesi ve Tıp fakültesi, Gaziantep Zirve Üniversitesi Şahinbeydedir, zaman içinde ilçe büyük bir hızla gelişti ve her şehirde öğrencilerin yoğun olduğu bir bölge vardır Anteptede bu öğrenci bölgesi Şahinbeydir. Yanlız Gaziantepte öğrenci konaklama sektöründe diğer şehirlerden farklı bir olgu var buda öğrenci yurdu, öğrenci apartı veya pansiyonu tarzında sadece öğrenciye hizmet veren işletmeler bulunmamakta. Buradaki anlayış kız veya erkek ayrımı yapmadan kiralık ev tarzında stüdyo dairlerinin kiralanmasıdır hatta bırakın erkek kız öğrenci ayrımı yapılmasını birde aynı binalarda Suriyeli göçmenlerde barındırılmakta bu yüzden özelllikle ilk yıllarında ailelerin çocuklarını bırakacakları işletmeleri çoook iyi araştırmaları gerekiyor. Şahinbey ilçesinde çok büyük binalarda çok fazla sayıda rezidans ve stüdyo daire tarzında binalar var

Şehitkamil Gaziantep büyük şehir belediyesine bağlı merkez ilçedir : Şehrin merkezidir.

Oğuzeli Merkez ilçedir : Oğuzeli Meslek Yüksek Okulu bu bölgededir.

Gaziantep Yavuzeli İlçesi :