Anasayfa

Gazimağusa Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Gazimağusa Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Kıbrıs'ta Trafik İngiltere'de olduğu gibi, gidişlerin soldan gelişlerin sağdan olmasından dolayı Türkiye'de araç kullanmaya alışmış sürücülere oldukça ters gelmektedir. Benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin ( Velilerin çocuklarına konfor için aldıkları arabalar inanın çook üzücü sonuçlara sebep oluyor ) trafiğin ters olmasından dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.

Gazimağusa’ya Araçla Nasıl Gidilir?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gazimağusa’ya kendi aracınızla gelmeniz için, Mersin Taşucu’ndan Gemi ile Girne Limanına gelmeniz gerekiyor,

Girne’den, Lefkoşa’ya girmeden dağ yolundan kestirme olarak Lefkosa-Gazimağusa anayoluna çıkarak, Mağusa’ya yaklaşık 6-7 km kala önünüze bir kavşak çıkar sola DAÜ ve Magosa’ya gider,

Yolu düz devam ettiğinizdede Magosaya gider. DAÜ nün bir kaç tane giriş kapısı var. Kavşaktan sola DAÜ yön Tabelasından girdiğinizde önünüze çıkan ilk yaya üst geçidinin sağ ve sol tarafı Eastern Mediterranean Universty dir. Üst geçitten 200 metre sonra solda giriş kapısı vardır.

2023- 2024 Dönemi, Gazimağusa Özel Yurt Fiyatları Ne kadar?
Gazimağusa’daki Özel Yurtların genelinde Bay Bayan ayrımı yoktur. İnternet, Yemek, Kahvaltı verilmez, Gazimağusa “Özel Yurt fiyatları Bir dönem için, yani 10 aylık 2.000 $ ile 5.000 $ arasındadır,” özel yurtların konumlarına, konforuna ve bazen Tek kişilik ve 2 kişilik oda alternatifleri de etken olarak, kalabalık odalarda ekonomik başlayan özel yurt fiyatları Tek kişilik Odalarda daha yüksek fiyatlandırılmaktadır.

Gazimağusa Özel Yurtları!
Gazimağusa'daki Özel Yurtlar, Kız Yurtlarıda Erkek Öğrenci Yurtlarıda, Mağusadaki Üniversiteler ile anlaşmalı yurt olarak çalışmaktadır. Üniversitelerin Şehir merkezinde Kampüslere ulaşım sağlamak için Ring servisleri vardır.

Magosa’da Hangi Bankalar Var?
İş Bankası, Ziraat Bankası, HSBC, TEB, Garanti Bankası, ING, Halk Bank

Gazimağusa’da hangi ATM ler var?
Yapı Kredi Bankası( Kooperatif Merkez Bankası Şubeleri) Akbank (Türk Bankası Şubeleri) Vakıfbank ( Vakıf Bank KKTC Limited Şubeleri)

Mağusa’da Hangi Üniversiteler Var?
Doğu Akdeniz Üniversitesi,
Eastern Mediterranean Universty
Ada Kent Üniversitesi,
Kıbrıs Batı Üniversitesi - Cyprus West University
Gazimağusa’da Aktif olan 3 Üniversite var.

Gazimağusa’da Öğrenci Olmak!
Bir öğrencinin KKTC'deki aylık harcaması öğrencinin yaşam tarzına göre farklılık göstermekte, barınma hariç aylık ortalama giderler 200-400 Amerikan doları arasında değişmektedir.

Gazimağusa Kent merkezi Kampüsler arasında ulaşım imkanlarıda bulunuyor. Fakat aksam 6 ye kadar 15dk'da bir onun haricinde gece 12' ye kadar saat başı otobüs bulunmakta. Hafta sonları ise 2-3 saatte bir otobüs geçiyor.

Yani ulaşım burada çok problem. Ya taksiyle ulaşım sağlayacaksınız ki bu da öğrenciye pahalı geliyor, en mantıklısı eğer arabanız varsa arabanızı adaya getirinl. Fakat trafik Türkiye'ye göre ters alışmanız zaman alabilir.

Gazimağusa’da Yaşam Nasıl?
Magusa'nın çok güzel sahilleri vardır görülmesi gereken. Mimoza Beach, Palm Beach, Glapsides _ki kampüse en yakın plaj yürüyerek de gidilebiliyor, Silver Beach.

Geceleri ise gerek Kent merkezinde gerek Salamis yolu üzerinde pop, progressive, rock, jazz, hip-hop gibi birçok tarzda müzik dinleyebileceğiniz mekanlar mevcut. Eğer parti gecelerine denk gelirseniz giriş ücreti alınıyor. Diğer gecelerde ücretsiz eğlenebiliyorsunuz.

Gazimağusa'da Ulaşım Nasıl?
Gazimağusa'daki Üniversitelerin Ring Otobüsleri var, Bu Otobüslerin Güzergahları bellidir. Gazimağusa Özel Yurt ve 1+1 stüdyo Daire veya 2+1 daire kiralıyacağınızda, Servis güzergahında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

2006 yılında hazırlanarak 23.06.2023 yılında da güncellenmiştir.

Devamını Göster

Diğer Gazimağusa Yurtları