Anasayfa

Gazimağusa Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Gazimağusa Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir ülkede, evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Gazimağusa Özel Yurt fiyatları, Kampüslere ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Gazimağusa ile ilgili bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Gazimagosa Üniversitelerinde okuyup, Gazimağusa Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Gazimağusa’daki Üniversitelere yakın Özel Yurt Fiyatları, alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?
K.K.T.C. ye gelmek için en uygun olan yol uçaktır ama biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar ekonomik gelirsiniz.Kuzey Kıbrıs'a Havaalanı olan hemen her şehirden uçak var.

Kıbrıs'a Türk Vatandaşları kimlkleri ile seyahat edebilir. Öğrenciler oturum izni alabilmek için, pasaportları ile girip çıkmak zorundadırlar. KKTC de oturum iznini üniversiteleri alır.

İstanbul’dan Gazimağusa’ya nasıl gidileceğini tarif edeceğiz. Nasılsa bütün uçaklar Ercan Havalimanına iner.

İstanbul Havalimanına,
Havaist ile kolay ve konforlu ulaşım imkanı var. Kendi aracınızla Yavuz Sultan Selim Köprüsünü kullanarak gelebilirsiniz. Bursa, Sakarya ve Kocaeli gibi çoğu şehirden Belediye Otobüsleri ile ulaşım bulunmakta.

Sabiha Gökçen Havalimanı, Metrobüs ile Uzunçayır istasyonunda inerek Otobüsler ile.
Havabus Taksim ve Kadıköy gider. Kadıköy Rıhtımdan İETT obüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

MersinTaşucu Limanından
Deniz Otobüsleri İle kısa sürede, Büyük gemilerle en az 9 saatte Girne Limanına gelebilirsiniz.

Alış veriş yapacaksanız, Eskiden Kıbrıs gümrüklerindeki freeshoplarda her şeyi çok daha ucuza alabiliyordunuz ama artık Lemar marketler çok daha uygun.

Dış hatlar teminaline girerken, bütün metal eşyalarınızı montunuzun cebine kemerinizde dahil koyarsanız,

1.Güvenlikte sepete montunuzu koyar valizinizide banta bırakır (Kontrolde, Valizinizi açmak zorunda kalmamanız için, Bilgisayarınızı dışarıda tutun. Laptop, Fotoğraf makinesı kırılacak ve değerli eşyalarınızı uçağa yanınıza alın.) rahatça geçersiniz.

Küçük boy Valiziniz varsa yanınıza alarak, hem valizinize zarar gelmesini önleyebilirsiniz, hemde indiğinizde dakikalarca valiz bekleme telaşına düşmeden, dolayısıyla sırada beklemeden K.K.T.C. ye giriş yaparsınız.

Pegasus havayolların da ulaşım ucuz fakat yiyecek ve içecek servisi paralıdır atıştırmayı seviyorsanız, Yiyecek ve içeceğiniizi alarak uçağa binin yoksa bir çubuk krakere 2 euro ödemek zorunda kalırsınız.

Ercan Havalimanından Gazimağusa’ya Nasıl Gidilir?
Ercan Havaalanından toplu taşıma hizmeti veren
KIBHAS otobüsleri ile Gazimağusa'ya gelirsiniz. Havaalanının önünde büyük bir Açık otopark var, Otobüsler buradan kalkar.

Girne Limanından Gazimağusaya Nasıl gidilir?
Girne limanında indiğinizde limanda bulunan toplu taşıma araçları ile ekonomik olarak Mağusa'ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Kıbrısta TL ile rahat alışveriş yapılabiliyor.

Deniz yoluyla K.K.T.C. ye gelişte dönüş tarihiniz pek garanti değildir dönüşte yaprak kıpırdasa, hava muhalefetinden dolayı gemi seferi ertelenir.

Gazimağusa’ya Arabayla Nasıl Gidilir?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gazimağusa’ya kendi aracınızla gelmeniz için, Mersin Taşucu’ndan Gemi ile Girne Limanına gelmeniz gerekiyor,

Girne’den, Lefkoşa’ya girmeden dağ yolundan kestirme olarak Lefkosa-Gazimağusa anayoluna çıkarak, Mağusa’ya yaklaşık 6-7 km kala önünüze bir kavşak çıkar sola DAÜ ve Magosa’ya gider,

Yolu düz devam ettiğinizdede Magosaya gider. DAÜ nün bir kaç tane giriş kapısı var. Kavşaktan sola DAÜ yön Tabelasından girdiğinizde önünüze çıkan ilk yaya üst geçidinin sağ ve sol tarafı Eastern Mediterranean Universty dir. Üst geçitten 200 metre sonra solda giriş kapısı vardır.

2022- 2023 Dönemi, Gazimağusa Özel Yurt Fiyatları Ne kadar?
Gazimağusa’daki Özel Yurtların genelinde Bay Bayan ayrımı yoktur. İnternet, Yemek, Kahvaltı verilmez, Gazimağusa “Özel Yurt fiyatları Bir dönem için, yani 10 aylık 25.000 TL ile 90.000 TL arasındadır,” özel yurtların konumlarına, konforuna ve bazen Tek kişilik ve 2 kişilik oda alternatifleri de etken olarak, 25.000 TL den başlayan özel yurt fiyatları Tek kişilik Odalarda 90.000 TL ye kadar çıkmaktadır.

Gazimağusa Özel Yurtları!
Gazimağusa'daki Özel Yurtlar, Kız Yurtlarıda Erkek Öğrenci Yurtlarıda, Mağusadaki Üniversiteler ile anlaşmalı yurt olarak çalışmaktadır. Üniversitelerin Şehir merkezinde Kampüslere ulaşım sağlamak için Ring servisleri vardır.

Magosa’da Hangi Bankalar Var?
İş Bankası, Ziraat Bankası, HSBC, TEB, Garanti Bankası, ING, Halk Bank

Gazimağusa’da hangi ATM ler var?
Yapı Kredi Bankası( Kooperatif Merkez Bankası Şubeleri) Akbank (Türk Bankası Şubeleri) Vakıfbank ( Vakıf Bank KKTC Limited Şubeleri)

Mağusa’da Hangi Üniversiteler Var?
Doğu Akdeniz Üniversitesi,
Eastern Mediterranean Universty
Ada Kent Üniversitesi,
Kıbrıs Batı Üniversitesi - Cyprus West University
Gazimağusa’da Aktif olan 3 Üniversite var.

Gazimağusa’da Öğrenci Olmak!
Bir öğrencinin KKTC'deki aylık harcaması öğrencinin yaşam tarzına göre farklılık göstermekte, barınma hariç aylık ortalama giderler 200-400 Amerikan doları arasında değişmektedir.

Gazimağusa Kent merkezi Kampüsler arasında ulaşım imkanlarıda bulunuyor. Fakat aksam 6 ye kadar 15dk'da bir onun haricinde gece 12' ye kadar saat başı otobüs bulunmakta. Hafta sonları ise 2-3 saatte bir otobüs geçiyor.

Yani ulaşım burada çok problem. Ya taksiyle ulaşım sağlayacaksınız ki bu da öğrenciye pahalı geliyor ya da en mantıklısı eğer arabanız varsa arabanızı adaya getirin çünkü trafik çok problemli değil. Fakat trafik Türkiye'ye göre ters alışmanız zaman alabilir.

Gazimağusa’da Yaşam Nasıl?
Magusa'nın çok güzel sahilleri vardır görülmesi gereken. Mimoza Beach, Palm Beach, Glapsides _ki kampüse en yakın plaj yürüyerek de gidilebiliyor, Silver Beach.

Geceleri ise gerek Kent merkezinde gerek Salamis yolu üzerinde pop, progressive, rock, jazz, hip-hop gibi birçok tarzda müzik dinleyebileceğiniz mekanlar mevcut. Eğer parti gecelerine denk gelirseniz giriş ücreti alınıyor. Diğer gecelerde ücretsiz eğlenebiliyorsunuz.

Gazimağusa'da Ulaşım Nasıl?
Gazimağusa'daki Üniversitelerin Ring Otobüsleri var, Bu Otobüslerin Güzergahları bellidir. Gazimağusa Özel Yurt ve 1+1 stüdyo Daire veya 2+1 daire kiralıyacağınızda, Servis güzergahında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu Yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 12.05.2022 yılındada uzaktan güncellenmiştir.

Devamını Göster

Diğer Gazimağusa Yurtları