Anasayfa

Gazimağusa Merkez Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • GAZİMAĞUSA SİNEMİS KIZ ERKEK ÖĞRENCİ KOMPLEKSİ STUDENT COMPLEX Kıbrıs
  Gazimağusa / Merkez
  ( Toplam 48942 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci Yaşam Kompleksi Kıbrıs Gazimağusa kız erkek öğrenci yurtlarımızın bina ve hizmet bilgileri. General Services & Facilities 7500 metre kare ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Merkez

Doğu Akdeniz Üniversitesi: www.emu.edu.tr/ yerleşkesinde, postahane, kitap satış merkezi, 13 uzman doktorun hizmet verdiği sağlık merkezi, öğrenci etkinlikleri merkezi, 45 kafeterya, bir yerel banka, ve ATM'ler (Şeker bank, Oyakbank, yapı kredi, iş bankası, hsbc, ziraat) gibi birçok tesis DAÜ öğrencilerinin kullanımına sunulmuş durumda.

Kuzey Kıbrıs'ın en büyük kapalı spor merkezi, DAÜ Stadyumu ve tenis, basketbol ve voleybol meraklıları için çok sayıda açık hava sahası da DAÜ için birer gurur kaynağı. Magosada Öğrenciler için özel yurtlar var. Fakat kiralar öğrenciye genelde aylık değil de genelde bir sömestrlik peşin alınıyor ve de eşyalı şekilde kiralanıyor. Bir öğrencinin KKTC'deki aylık harcaması öğrencinin yaşam tarzına göre farklılık göstermekte, barınma hariç aylık ortalama giderler 200-400 Amerikan doları arasında değişmektedir.
Gazimağusa Kent merkezi ile DAÜ yerleşkesi arasında ulaşım olanakları da bulunuyor. Fakat aksam 6 ye kadar 15dk'da bir onun haricinde gece 12' ye kadar saat başı otobüs bulunmakta. Hafta sonları ise 2-3 saatte bir otobüs geçiyor. Yani ulaşım burada çok problem. Ya taksiyle ulaşım sağlayacaksınız ki bu da öğrenciye pahalı geliyor ya da en mantıklısı eğer arabanız varsa arabanızı adaya getirin çünkü trafik çok problemli değil Türkiye'deki gibi hem de benzin ucuz. Fakat trafik Türkiye'ye göre ters alışmanız zaman alabilir.

Magosa DAÜ yoğun trafik; hava kirliliği ve gürültünün olmadığı çok özel bir konuma, sakin, huzurlu ve güvenli bir ortama sahiptir. DAÜ'de ders dışı öğrenci yaşamını zevkli, eğlenceli ve rahat kılan bir ortamın yaratılması için yoğun çalışmalar yapılmaktadır. DAÜ'de çeşitli alanlarda etkinliklerini sürdüren 50'yi aşkın öğrenci kulübü vardır. Üniversite'nin spor takımları ise gerek KKTC, gerekse Türkiye'deki üniversitelerarası yarışmalara katılmakta ve başarılı sonuçlar almaktadırlar. Bunların dışında çeşitli alanlarda bilim adamları, yazarlar ve tanınmış sanatçılar düzenlenen bilimsel toplantı, gösteri ve konserlere katılmaktadırlar.
Gazimağusada Yaşam : Magusa'nın çok güzel sahilleri vardır görülmesi gereken. Mimoza Beach, Palm Beach, Glapsides _ki kampüse en yakın plaj yürüyerek de gidilebiliyor, Silver Beach... Geceleri ise gerek Kent merkezinde gerek Salamis yolu üzerinde pop, progressive, rock, jazz, hip-hop gibi birçok tarzda müzik dinleyebileceğiniz mekanlar mevcut. Eğer parti gecelerine denk gelirseniz giriş ücreti alınıyor. Diğer gecelerde ücretsiz eğlenebiliyorsunuz.