Anasayfa

Giresun Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel İnci Yük Öğr Kız Öğrenci Yurdu Giresun
  Giresun / Merkez
  ( Toplam 22762 defa ziyaret edildi. )
  Giresun'da Milli Eğitim Bakanlığının özel yurt projesine göre temelden inşaatı öğrenci yurdu olarak yapılan ısı ve ses yalıtımlı deprem yönetmeliğine ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Karaca Kız Öğrenci Yurdu Giresun
  Giresun / Merkez
  ( Toplam 18750 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci Yaşam alanlarına Uygun düzenlenerek Deprem yönetmeliğine göre imarı yapılmış ses ve ısı yalıtımlı binamızda 1 ve 2 kişilik aydınlık, mobily...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Özel Umar Erkek Öğrenci Yurdu Giresun
  Giresun / Merkez
  ( Toplam 833 defa ziyaret edildi. )
  Bilgiler güncellenmektedir.
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • İnci Apartları Giresun
  Giresun / Merkez
  ( Toplam 41669 defa ziyaret edildi. )
  Apart Dairelerimiz Full Eşyalı olarak düzenlenmiştir. 1+1, 2+1 Apart dairelerimizde Elektrik, Su, Doğalgaz İnternet Vs. giderler kiralama fiyatlarına...
  Eşyalı kiralık daireler
  Daha Fazla...
 • Giresun Eşyalı Kiralık Apart Daireler
  Giresun / Merkez
  ( Toplam 4637 defa ziyaret edildi. )
  2010 yılından bu yana Gümüşhane ve Ordu 2019 yılında da Giresun'da Asker Ailelerine, Tatilcilere, Resmi Daire çalışanlarına, Memura, Öğrencilere eşyal...
  Eşyalı kiralık daireler
  Daha Fazla...
 • Şebinkarahisar Sultans Bay Bayan Pansiyon Giresun
  Giresun / Şebinkarahisar
  ( Toplam 10807 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Giresun Yurtları

Giresun'da Nasıl Yaşanır ?

Giresun Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacağınızı düşüncesine kapılarak sakın korkmayın..!
Çünkü Giresun'daki Ailelerin Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Giresun'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Giresun coğrafi konum sebebi ile küçük bir şehir olduğundan hiç bir karmaşa yaşamadan bu sıcacık şehirde çok rahat edeceğinize emin olun, İlçelerindede işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davrananlar olabilir ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olabilirsiniz..Yaşamınıza tecrübe katabilir.Birde sizlerden önce bu şehirde okumaya gelen öğrencilerden eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyerek, okul bittikten sonra yaşamını Giresunu ikinci memleketi olarak sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçerken sadece Fiyatları göz önünde bulundurmamanızı MEB ten Ruhsatlı ve kontrollü Özel Yurtları, Öğrenci Pansiyonlarını veya Öğrenci apartlarını tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Üniversite yaşamınızı kolaylaştırarak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Giresun'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemekli fiyatları: 7000.tl ile 14000 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli fiyatları: 000tl ile 000 tl arasıdır.
Apartların Stüdyodairelerin pansiyonların ücretleri:4500 tl ile 15000 tl arasındadır.


Ulaşım: Giresun- Ordu Havaalanı vardır. ve karayolu ile ulaşım var

Terminal: Şehir merkezine ve üniversiteye yakın. Ordu tarafından gelişte viyadükün olduğu kavşaktan girdiğinizde 50 metre.

Samsun - Ordu yönünden gelişte. Bulancak'tan sonra Giresun'a girişte çevre yolunda İlk şehirmerkezi girişi yön tabelasından sağa yan yola girerek 350 metre sonra sağa girdiğinizde 500 metre sonra sağınızda kredi yurtların öğrenci yurtları binası ve Güre yerleşkesine ulaşırsınız. Eğer girişi kaçırırsanız sonraki kavşaktan viyadükün olduğu kavşaktan Çaldağ İnişdibi otogar kavşağından girerek yan yola girerek geri dönebilirsiniz. Bu kavşaktan direk karşıya devam ederseniz 50 metre sonra solunuzda otobüs garajına gelirsiniz. Çevre yolundan devam ettiğinizde solunuzda limanı göreceksiniz, buradan şehir merkezine girerek hemen sola yan yola devam edin fındık heykelininde olduğu Ata parka çıkacaksınız. Karşınızda belediye binası solundan tırmanışa geçerek Giresunun yoğun iş yerlerinin olduğu çarşı içinden geçerek bu yolu sonuna kadar tırmanarak devam edin, en son trafik lambalarına geldiğinizde sağınızda meslek yüksek okullarının binası görünecek. Yabancı diller meslek yüksek okuluda sol tarafınızda aralık içindedir. Lambalardan sola düz devam ederseniz rektörlük bu yolun alt kısmında kalıyor. Yolun sonu Trabzon çıkışına çevre yoluna ve yan yola iner.

Neler yapılır: Yaz günleri yapılacak çok şey var çünkü sahilleri kilometrelerce uzunluğunda ve Akdeniz Ege sahillerini aratmayacak insan yoğunluğunda; Karadeniz sahillerini kuş bakışı izleyebileceğiniz Giresun'un en yüksek yeri Kale Mesire alanı çay bahçeleri ve restaurantlarda var.

Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu : Alucra Giresun şehir merkezine 126 km yol şartları tırmanış ve virajlı olduğundan çok uzak. Sivas, Amasya üzerinden Suşehrine gelerek buradanda Şebinkarahisar ilçesinden Alucraya gelebilirsiniz.

Bulancak Meslek Yüksek Okulu : Ordu'dan gelişte Piraziz'i geçtikten sonra ki ilk ilçedir. Aslında karadenizdeki tüm şehirlerdeki ilçeler birbiri ardına dizilmiş, biri bitiyor diğeri başlıyor. Samsun'dan Artvin Hopaya kadar ilçeler arasında boş arazi yok, hep bitişik birbirlerine. İlçeye girişte solunuzda balıkçı teknelerinin limanı ve barınaklarını yanındada belediye halk plajını göreceksiniz. Sağınızdada shel akaryakıt istasyonu ve arkasındada yüksek bir bina. Bu bina Bulancak meslek yüksek okuludur. Shel den sonra sağa girin küçük bir köprüden geçtikten sonra, solunuzda mezarlık ve karşısında minibüs durakları, yanı bulancak myo meslek yüksek okulu 4 katlı büyük bir bina. MYO nun yanda Şehir içi minibüs son durağı. Giresun'nun en büyük ilçesi, nüfusu 37000 ve myo ilçeye uzak yaya gitmek mümkün değil. Çevre yolundan devam ettiğinizde yaya üst geçidinden şehir merkezi tabelasından girdiğinizde üst taraflar şehir merkezi, yan yoldan Giresun yönüne devam ettiğinizde sağınızda şehirler arası otobüs garajı var.

Giresun Çamoluk İlçesi :

Giresun Çanakçı İlçesi :

Giresun Dereli :
Üniversiteye bağlı bir bölüm yoktur.

Giresun Doğankent :

Espiye Meslek Yüksek Okulu : Trabzon yönünden Espiye girişinde Karadeniz sahil yolu üzerinde soldadır. Okul ilçe merkezinden bir hayli uzakta. Giresun Espiye arası mesafe 30 km dir.

Eynesil Meslek Yüksek Okulu : Samsun'dan gelişte Ören yön tabelasından yanyola girdiğinizde, sağ tarafınız Eynesil ilçe merkezi, devamında bir köprünün üzerinden geçerek hemen sağınızdaki akfa çay fabrikasının tabelasından girin, dere kenarında 3 katlı krem rengi yeni binasıyla meslek yüksek okulu. İlçe merkezinde olduğundan Okula gidiş dönüşte taşıt kullanmanıza gerek yok. Giresun Eynesil arası mesafe 72 km dir Giresunun Trabzon il sınırındaki son ilçedir. Karadeniz sahil yoluna paralel giden ilçe merkezindeki caddeye girdiğinizde sola devam ederek kaymakamlığın ve atm lerin önüne çıkarsınız atm lerin arkasında KYK öğrenci yurtlarının binası vardır.

Görele Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu : Giresun'dan Trabzon'a gelişte Tireboludan sonra Görele Çanakçı yön tabelasından sağa girerek kavşaktan sola Görele şehirmerkezi yönüne devam ederek ilk solunuzda Devlet Hastanesi devamında Yaya üst geçidinin sol yanı okuldur. Çevre yoluna paralel olarak ilçe merkezinin içinden geçen bu yol üzerinde yerleşim vardır. Yüksek okul şehir merkezinde sayılmasına rağmen bulunduğunuz noktaya göre okullara gidiş gelişlerde dolmuş kullanmanız gerekebilir.Güzel Sanatlar Fakültesi : Giresun yönünden ilk İlçe merkezine girmeden sağda okulu görürsünüz. Görele Giresun arası mesafe 60 Giresun-Görele-Güzel-Sanatlar-Fakültesikm dir.

Giresun Güce İlçesi :Keşap Meslek Yüksek Okulu : Giresuna çok yakın, çevre yolundan devam ettiğinizde sağınızda dinazor heykeli ve ilçe merkezine hiç girmeden yaya geçidini gördüğünüzde yan yola girerek aracınızı park edebilirsiniz okul burada ilçe merkezindedir. Keşap MYO'a gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok.


Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi: Ordu'dan gelişteki ilk ilçe piraziz. Küçük bir ilçe. ilk girişte kavşaktan ilçe merkezine girin bu yol çevre yoluna paralel olarak, ilçenin diğer çıkışına çevre yoluna çıkar. 1.trafik lambalarında solunuzda garajı 2.trafik lambalarından sağa Kooperatif binasının solundan araya girin yolun sonunda bir camii var, caminin solundan girdiğinizde 50 metre sonra 6 katlı büyük bir binasıyla Giresun Sağlık Bilimleri Fakültesine ulaşırsınız. Fakülte ilçe merkezinde okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yoktur. Giresun şehir merkezine uzaklığı 23 km dir.

Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu : Amasya ve Tokat tarafından gelecekler Reşadiye ve Koyulhisar'dan sonra barajın orda yol ikiye ayrılır: Sağa Suşehri, sola ilçeye gelirsiniz. Bu yol 40 km lik ve tırmanışlı bir yol ama heralde 2 saatte anca çıkarsınız. Giresun Şebinkarahisar'a geldiğinizde sağınızda güzel bir kampüs girişi, geniş bir arazisi ve çok katlı 4-5 binası ile myo kampüsü gelir ve devamında cıvılcıvıl bir ilçeye girersiniz. O zorlu yoldan sonra, bu güzel ilçe sanki ödül gibi geliyor. Öğrenciler için çok güzel bir ilçe, gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel. Gece saat 23.00 e kadar işyerleri açık, caddeler ışıl ışıl ve özellikle KYK kredi yurtlar kurumunun öğrenci yurtları binaları merkezde olduğu için çok hareketli. Sanki gece bütün ilçe halkı merkezde. Şebinkarahisar Giresun şehir merkezine 116 km ama en az 2 saat mesafededir.

Tirebolu Meslek Yüksek Okulu : Erzurum ve Gümüşhane'den gelecekler Tirebolu ilçe merkezine girdiklerinde sola dönerek ve çaykur çay fabrikasının yanından sağa girerek myo ulaşırlar. Ordu yönünden gelecekler kilise burnu tünelini geçer geçmez köprünün üzerine çıkarak ilçe merkezinin içinden devam ederek sol taraflarında otobüs garajı ve burası ilçe merkezidir. Bir süre sonra ileriye baktıklarında kör liman tarafında büyük bir baca görecekler, myo bu bacanın yanında. Garajın önünden yollarına devam ettiklerinde tünelden gelenlerin de çıktığı yola çıkarak sol taraflarında Çaykur çay fabrikasının binasının solundan içeri girerek, krem rengi boyalı 3 katlı 2 binası olan okula ulaşırlar. myo çevresi yerleşim yerleri ilçe merkezinden MYO a yaya gitmek imkansız. Merkezden geçen bu tek ana caddeden Trabzon yönüne devam ederek İletişim Fakültesine ulaşabilirler. Giresun şehir merkezinden Tirebolu arası mesafe 44 km dir.

Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi: Tirebolu'nun trabzon yönünden girişinde çevre yolundan yan yola girdiğiniz de kavşaktadır.

Giresun Yağlıdere :

Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi :
www.giresun.edu.tr Güre kampüsü Samsun - Ordu yönünden girişte. Diğer bölümleri rektörlük ve meslek yüksek okullarıda şehir merkezinde. Ulaşım şehir içi minübüsleriyle sağlanıyor. Güre yerleşkesi Gaziler mahhallesi ve Teyyaredüzü mevkii olarak adlandırılan bölgedir Her şehirde Üniversitelerin ana kampüslerinin civarı özel yurtlar, öğrenci pansiyonları ve kafeler kısacası öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmet veren işletmelerin bulunduğu bölgeler öğrenci bölgeleri vardır, burasıda Giresunun öğrenci bölgesi olma yolunda baya bir mesafe kat ettti.

Giresun Üniversitesi Gazipaşa Yerleşkesi: Karadeniz sahil yolundan gelindiğinde limanın karşısı kavşaktır kavşaktan şehir merkezine girerek yolunuza devam edin şehir merkezinde ve bu tırmanışın sonunda Debboyda kampüse ulaşırsınız. yan yoldan gelindiğinde şehir meydanına geldiğiniz anda sağa trafiğe kapalı olan caddeden çarşı içinden dik yokuşa tırmanarak yerleşkenin önüne gelirsiniz.