Türkiye Yurtları

Giresun Özel Yurtlar
Adres:
Gazipaşa kampüsü altı Ticaret Lisesi karşısı Temizlik Sok.No:14 Giresun
15 Yorum yapıldı.  |   18891 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Giresun
İlçe:
Merkez
Adres:
Gaziler Prof. Ahmet Taner Kışlalı Cad. No: 18 Giresun
1 Yorum yapıldı.  |   9047 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Giresun
İlçe:
Merkez
Adres:
Gaziler Mah. Güre yerleşkesi yanı No:5 Giresun
4 Yorum yapıldı.  |   13641 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Giresun
İlçe:
Merkez
Adres:
Kale Mah.Ali Yazıcı Sok.No:3 Giresun
40 Yorum yapıldı.  |   39050 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Yurtları
İl:
Giresun
İlçe:
Merkez
Adres:
Çınarlar Mah. Cumhuriyet İ.Ö.Okulu yanı Giresun
4 Yorum yapıldı.  |   30857 Gösterim
Tip:
Apart
İl:
Giresun
İlçe:
Merkez
Adres:
Halil Rıfat Paşa Cad. No:52 Şebinkarahisar/ Giresun
5 Yorum yapıldı.  |   6242 Gösterim
Tip:
Pansiyonlar
İl:
Giresun
İlçe:
Şebinkarahisar
Adres:
Gümüşçay Mah. Şehit Aydın Bebek Cad. Eynesil/GİRESUN
4 Yorum yapıldı.  |   558 Gösterim
Tip:
Kız Öğrenci Pansiyonları
İl:
Giresun
İlçe:
Eynesil

Giresun'da Nasıl Yaşanır ?

Giresun Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. 
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay  insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri,yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır. 

Giresun'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2018 - 2019 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemekli:                                     5000.tl ile 9000 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli:                                    000tl ile 000 tl arasıdır.
Apartların Stüdyodairelerin pansiyonların ücretleri:00.


Ulaşım: Trabzon havaalanı 140, Samsun havaalanı 200 km. ve karayolu ile ulaşım var

Terminal: Şehir merkezine ve üniversiteye yakın. Ordu tarafından gelişte viyadükün olduğu kavşaktan girdiğinizde 50 metre.

 Samsun - Ordu yönünden gelişte. Bulancak'tan sonra Giresun'a girişte çevre yolunda İlk şehirmerkezi girişi yön tabelasından sağa yan yola girerek 350 metre sonra sağa girdiğinizde 500 metre sonra sağınızda kredi yurtların öğrenci yurtları binası ve Güre yerleşkesine ulaşırsınız. Eğer girişi kaçırırsanız sonraki kavşaktan viyadükün olduğu kavşaktan Çaldağ İnişdibi otogar kavşağından girerek yan yola girerek geri dönebilirsiniz. Bu kavşaktan direk karşıya devam ederseniz 50 metre sonra solunuzda otobüs garajına gelirsiniz. Çevre yolundan devam ettiğinizde solunuzda limanı göreceksiniz, buradan şehir merkezine girerek hemen sola yan yola devam edin fındık heykelininde olduğu Ata parka çıkacaksınız. Karşınızda belediye binası solundan tırmanışa geçerek Giresunun yoğun iş yerlerinin olduğu çarşı içinden geçerek bu yolu sonuna kadar tırmanarak devam edin, en son trafik lambalarına geldiğinizde sağınızda meslek yüksek okullarının binası görünecek. Yabancı diller meslek yüksek okuluda sol tarafınızda aralık içindedir. Lambalardan sola düz devam ederseniz rektörlük bu yolun alt kısmında kalıyor. Yolun sonu Trabzon çıkışına çevre yoluna ve yan yola iner.

Neler yapılır: Yaz günleri yapılacak çok şey var çünkü sahilleri kilometrelerce uzunluğunda ve Akdeniz Ege sahillerini aratmayacak insan yoğunluğunda; Karadeniz sahillerini kuş bakışı izleyebileceğiniz Giresun'un en yüksek yeri Kale Mesire alanı çay bahçeleri ve restaurantlarda var.

 Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulu : Alucra Giresun şehir merkezine 126 km yol şartları tırmanış ve virajlı olduğundan çok uzak. Sivas, Amasya üzerinden Suşehrine gelerek buradanda Şebinkarahisar ilçesinden Alucraya gelebilirsiniz.

 Bulancak Meslek Yüksek Okulu : Ordu'dan gelişte Piraziz'i geçtikten sonra ki ilk ilçedir. Aslında karadenizdeki tüm şehirlerdeki ilçeler birbiri ardına dizilmiş, biri bitiyor Giresun Bulancak Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıdiğeri başlıyor. Samsun'dan Artvin Hopaya kadar ilçeler arasında boş arazi yok, hep bitişik birbirlerine. İlçeye girişte solunuzda balıkçı teknelerinin limanı ve barınaklarını yanındada belediye halk plajını göreceksiniz. Sağınızdada shel akaryakıt istasyonu ve arkasındada yüksek bir bina. Bu bina Bulancak meslek yüksek okuludur. Shel den sonra sağa  girin küçük bir köprüden geçtikten sonra, solunuzda mezarlık ve karşısında minibüs durakları, yanı bulancak myo meslek yüksek okulu 4 katlı büyük bir bina. MYO nun yanda Şehir içi minibüs son durağı. Giresun'nun en büyük ilçesi, nüfusu 37000 ve myo ilçeye uzak yaya gitmek mümkün değil. Çevre yolundan devam ettiğinizde yaya üst geçidinden şehir merkezi tabelasından girdiğinizde üst taraflar şehir merkezi, yan yoldan Giresun yönüne devam ettiğinizde sağınızda şehirler arası otobüs garajı var.

 Giresun Çamoluk İlçesi :

 Giresun Çanakçı İlçesi :

 Giresun Dereli : Üniversiteye bağlı bir bölüm yoktur.

 Giresun Doğankent :

 Espiye Meslek Yüksek Okulu : Trabzon yönünden Espiye girişinde Karadeniz sahil yolu üzerinde soldadır. Okul ilçe merkezinden bir hayli uzakta. Giresun Espiye arası mesafe 30 km dir.

 Eynesil Meslek Yüksek Okulu : Samsun'dan gelişte Ören yön tabelasından  yanyola girdiğinizde, sağ tarafınız Eynesil ilçe merkezi, devamında bir köprünün üzerinden Giresun Eynesil Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıgeçerek  hemen sağınızdaki akfa çay fabrikasının tabelasından girin, dere kenarında 3 katlı krem rengi yeni binasıyla meslek yüksek okulu. İlçe merkezinde olduğundan Okula gidiş dönüşte taşıt kullanmanıza gerek yok. Giresun Eynesil arası mesafe 72 km dir Giresunun Trabzon il sınırındaki son ilçedir. Karadeniz sahil yoluna paralel giden ilçe merkezindeki caddeye girdiğinizde sola devam ederek kaymakamlığın ve atm lerin önüne çıkarsınız atm lerin arkasında KYK öğrenci yurtlarının binası vardır.

 Görele Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu : Giresun'dan Trabzon'a gelişte Tireboludan sonra Görele Çanakçı yön tabelasından sağa girerek kavşaktan sola Giresun-Görele-Uygulamalı-Bilimler-YüksekokuluGörele şehirmerkezi yönüne devam ederek ilk solunuzda Devlet Hastanesi devamında Yaya üst geçidinin sol yanı okuldur. Çevre yoluna paralel olarak ilçe merkezinin içinden geçen bu yol üzerinde yerleşim vardır. Yüksek okul şehir merkezinde sayılmasına rağmen bulunduğunuz noktaya göre okullara gidiş gelişlerde dolmuş kullanmanız gerekebilir.
 
Güzel Sanatlar Fakültesi :
  Giresun yönünden ilk İlçe merkezine girmeden sağda okulu görürsünüz. Görele Giresun arası mesafe 60 Giresun-Görele-Güzel-Sanatlar-Fakültesikm dir.

 Giresun Güce İlçesi :

 Keşap Meslek Yüksek Okulu : Giresuna çok yakın, çevre yolundan devam ettiğinizde sağınızda dinazor heykeli ve ilçe merkezine hiç girmeden yaya Giresun Keşap Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıgeçidini gördüğünüzde yan yola girerek aracınızı park edebilirsiniz okul burada ilçe merkezindedir. Keşap MYO'a gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok.

 Piraziz Sağlık Bilimleri Fakültesi:  Ordu'dan gelişteki ilk ilçe piraziz. Küçük bir ilçe. ilk girişte kavşaktan ilçe merkezine girin bu yol çevre yoluna paralel olarak, ilçenin diğer çıkışına Giresun Piraziz Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıçevre yoluna çıkar. 1.trafik lambalarında solunuzda garajı 2.trafik lambalarından sağa Kooperatif binasının solundan araya girin yolun sonunda bir camii var, caminin solundan girdiğinizde 50 metre sonra 6 katlı büyük bir binasıyla Giresun Sağlık Bilimleri Fakültesine ulaşırsınız. Fakülte ilçe merkezinde okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yoktur. Giresun şehir merkezine uzaklığı 23 km dir.

 Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu :  Amasya ve Tokat tarafından gelecekler Reşadiye ve Koyulhisar'dan sonra barajın orda yol ikiye ayrılır: Sağa Suşehri, sola ilçeye gelirsiniz. Bu yol 40 km lik ve tırmanışlı bir yol ama heralde 2 saatte anca çıkarsınız. Giresun Şebinkarahisar'a geldiğinizde sağınızda güzel bir kampüs girişi, geniş bir arazisi ve çok katlı 4-5 binası ile  myo kampüsü gelir ve devamında cıvılcıvıl bir ilçeye  girersiniz. O zorlu yoldan sonra, bu güzel ilçe sanki ödül gibi geliyor. Öğrenciler için çok güzel bir ilçe, gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel. Gece saat 23.00 e kadar işyerleri açık, caddeler ışıl ışıl ve özellikle KYK kredi yurtlar kurumunun öğrenci yurtları binaları merkezde olduğu için çok hareketli. Sanki gece bütün ilçe halkı merkezde. Şebinkarahisar Giresun şehir merkezine 116 km ama en az 2 saat mesafededir.

 Tirebolu Meslek Yüksek Okulu : Erzurum ve Gümüşhane'den gelecekler Tirebolu ilçe merkezine girdiklerinde sola dönerek ve çaykur çay fabrikasının yanından sağa girerek myo Giresun Tirebolu Meslek Yüksek Okulu Fotoğrafıulaşırlar. Ordu yönünden gelecekler kilise burnu tünelini geçer geçmez  köprünün üzerine çıkarak ilçe merkezinin içinden devam ederek sol taraflarında otobüs garajı ve burası ilçe merkezidir. Bir süre sonra ileriye baktıklarında kör liman tarafında büyük bir baca görecekler, myo bu bacanın yanında. Garajın önünden yollarına devam ettiklerinde tünelden gelenlerin de çıktığı yola çıkarak sol taraflarında Çaykur çay fabrikasının binasının solundan içeri girerek, krem rengi boyalı 3 katlı 2 binası olan okula ulaşırlar. myo çevresi yerleşim yerleri ilçe merkezinden MYO a yaya gitmek imkansız. Merkezden geçen bu tek ana caddeden  Trabzon yönüne devam ederek  İletişim Fakültesine ulaşabilirler. Giresun şehir merkezinden Tirebolu arası mesafe 44 km dir.

Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi: Tirebolu'nun trabzon yönünden girişinde çevre yolundan yan yola girdiğiniz de kavşaktadır.
Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Fotoğrafı

 Giresun Yağlıdere :

 Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi :  www.giresun.edu.tr Güre kampüsü Samsun - Ordu yönünden girişte. Diğer bölümleri rektörlük ve meslek yüksek okullarıda şehir Giresun Üniversitesi Göre Kampüsü Fotoğrafımerkezinde. Ulaşım şehir içi minübüsleriyle sağlanıyor. Güre yerleşkesi Gaziler mahhallesi ve Teyyaredüzü mevkii olarak adlandırılan bölgedir Her şehirde Üniversitelerin ana kampüslerinin civarı özel yurtlar, öğrenci pansiyonları ve kafeler kısacası öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmet veren işletmelerin bulunduğu bölgeler öğrenci bölgeleri vardır, burasıda Giresunun öğrenci bölgesi olma yolunda baya bir mesafe kat ettti.

 

Giresun Üniversitesi Gazipaşa Yerleşkesi: Karadeniz sahil yolundan gelindiğinde limanın karşısı kavşaktır kavşaktan şehir merkezine girerek yolunuza devam edin şehir merkezinde ve bu tırmanışın sonunda Debboyda kampüse ulaşırsınız. yan yoldan gelindiğinde şehir meydanına geldiğiniz anda sağa trafiğe kapalı olan caddeden çarşı içinden dik yokuşa tırmanarak yerleşkenin önüne gelirsiniz.

Sosyal Medya

Bizi Facebook'tan takip edin Bizi Twitter'dan takip edin Bizi Google Plus'tan takip edin