Anasayfa

Giresun Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Giresun'daki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Giresun Üniversitesi öğrencilerine barınma hizmeti sağlayan özel yurtlarını seçmenin püf noktaları nelerdir.? öğrenmek, Giresun Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Giresun'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Güre kampüsüne ve şehir merkezinde ki Gaziler Kampüsüne ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gidiyor olabilirsiniz ama unutmayın ki, Giresun'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Giresun'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Giresun Üniversitesinde okuyup, Giresun Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Giresun Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apartlarının fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Giresun özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Giresun GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Giresun'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Giresun Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Giresun Otogarı şehir merkezinde sayılır, Giresun şehir merkezinden geçen Karadeniz Sahil yolu üzerinde, Terminal bu yolun üzerinde yan yoldadır. Ordu yönünden şehre irişte önünüze gelecek olan köprülü kavşaktan sağ girdiğinizde 50 metre ileridedir.

Giresun'da Öğrenci Olmak!
Samsun - Ordu yönünden, Giresun'a girişte Karadeniz Sahil yolunda İlk şehirmerkezi girişi yön tabelasından sağa yan yola girerek, 350 metre sonra tekrardan sağa girdiğinizde 500 metre sonra sağınızda kredi yurtların öğrenci yurtları binası ve Güre yerleşkesine ulaşırsınız. Eğer girişi kaçırırsanız sonraki kavşaktan, viyadükün olduğu Çaldağ İnişdibi Otogar kavşağından girerek yan yola girer ve geri dönebilirsiniz. Bu kavşaktan direk karşıya devam ederseniz 50 metre sonra solunuzda Otobüs garajına gelirsiniz.

Çevre yolundan devam ettiğinizde solunuzda limanı göreceksiniz, buradan şehir merkezine girerek hemen sola yan yola devam edin, Fındık heykelininde olduğu Ata parka çıkacaksınız. Karşınızda belediye binası solundan tırmanışa geçerek Giresun'un yoğun iş yerlerinin olduğu çarşı içinden geçerek bu yolu sonuna kadar tırmanarak devam edin, en son trafik lambalarına geldiğinizde sağınızda meslek yüksek okullarının binası görünecek. Yabancı diller meslek yüksek okuluda sol tarafınızda aralık içindedir. Lambalardan sola düz devam ederseniz rektörlük bu yolun alt kısmında kalıyor. Yolun sonu Trabzon çıkışına çevre yoluna ve yan yola iner.

Giresun'da Yaz mevsiminde yapılacak çok şey var: Kilometrelerce uzunluğundaki sahiliinde Akdenizi Egeyi aratmayacak kalabalığı ağırlamaktadır.. Karadeniz sahillerini kuş bakışı izleyebileceğiniz Giresun'un en yüksek yeri Kalede Mesire alanı çay bahçeleri ve restaurantlar var.


Giresun Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Giresun Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Giresun'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Giresun'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Güre kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Giresun Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır.

Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Giresun Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Giresun Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 17.500TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, yemek var veya yok, verilecek yemeğin cinsi kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 35.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Giresun Havalimanı Nerede?
Giresun – Ordu Havalimanı Ordu yönünde Gülyalı’dadır.

Giresun Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Giresun Kız Öğrenci Apartı" veya "Giresun 'daki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Giresun Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 1.500TL ile 2.500TL arasındadır. Giresun öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Giresun Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Giresun merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 2.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 2.000 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 3.000 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Giresun'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Giresun’da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir. Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Giresun "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 19.000 TL ile 38.000 TL arasında değişmektedir. “ ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 1.900 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 3.800 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Giresun'da Kaç tane Üniversite Var?
Giresun Üniversitesi
Giresun'da Aktif olan 1 Devlet Üniversite var.

Devamını Göster
 • GSB Özel İnci Giresun Kız Öğrenci Yurdu Merkez
  Giresun / Merkez
  ( Toplam 29678 defa ziyaret edildi. )
  Giresun'da özel yurt projesine göre temelden inşaatı öğrenci yurdu olarak yapılan ısı ve ses yalıtımlı deprem yönetmeliğine uygun, modern mimarisiyle ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • İnci Apartları Giresun
  Giresun / Merkez
  ( Toplam 54483 defa ziyaret edildi. )
  Apart Dairelerimiz Full Eşyalı olarak düzenlenmiştir. 1+1, 2+1 Apart dairelerimizde Elektrik, Su, Doğalgaz İnternet Vs. giderler kiralama fiyatlarına...
  Eşyalı kiralık daireler
  Daha Fazla...
 • Şebinkarahisar Sultans Bay Bayan Pansiyon Giresun
  Giresun / Şebinkarahisar
  ( Toplam 16948 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Eynesil Mürtezaoğlu Kız Öğrenci Apartı Giresun
  Giresun / Eynesil
  ( Toplam 2800 defa ziyaret edildi. )
  2,3,4 Kişilik Ferah Odalar Merkezi Isıtma Sistemi 24 Saat Sıcak Su Bütün Dairelerde Oturma Odası ve TV Sınırsız-Ücretsiz İnternet Hizmeti Ortoped...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Giresun Yurtları