Anasayfa

Girne Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Girne Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir ülkede, evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Girne Özel Yurt fiyatları, Kampüslere ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Girne ile ilgili bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Girne Üniversitelerinde okuyup, Girne Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Girne’deki Üniversitelere yakın Özel Yurt Fiyatları, alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?
K.K.T.C. ye gelmek için en uygun olan yol uçaktır ama biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar ekonomik gelirsiniz.Kuzey Kıbrıs'a Havaalanı olan hemen her şehirden uçak var.

İstanbul’dan Girne’ye nasıl gidileceğini tarif edeceğiz. Nasılsa bütün uçaklar Ercan Havalimanına iner.

İstanbul Havalimanına, Havaist ile kolay ve konforlu ulaşım imkanı var. Kendi aracınızla Yavuz Sultan Selim Köprüsünü kullanarak gelebilirsiniz. Bursa, Sakarya ve Kocaeli gibi çoğu şehirden Belediye Otobüsleri ile ulaşım bulunmakta.

Sabiha Gökçen Havalimanı, Metrobüs ile Uzunçayır istasyonunda inerek Otobüsler ile. Havabüs Taksim ve Kadıköy gider. Kadıköy Rıhtımdan İETT obüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Taşucu Limanından Deniz Otobüsleri İle kısa sürede, Büyük gemilerle en az 9 saatte Girne Limanına gelebilirsiniz.

Alış veriş yapacaksanız, Eskiden Kıbrıs gümrüklerindeki freeshoplarda her şeyi çok daha ucuza alabiliyordunuz ama artık Lemar marketler çok daha uygun.

Dış hatlar teminaline girerken, bütün metal eşyalarınızı montunuzun cebine kemerinizde dahil koyarsanız,

1.Güvenlikte sepete montunuzu koyar valizinizide banta bırakır (Kontrolde, Valizinizi açmak zorunda kalmamanız için, Bilgisayarınızı dışarıda tutun. Laptop, Fotoğraf makinesı kırılacak ve değerli eşyalarınızı uçağa yanınıza alın.) rahatça geçersiniz.

Küçük boy Valiziniz varsa yanınıza alarak, hem valizinize zarar gelmesini önleyebilirsiniz, hemde indiğinizde dakikalarca valiz bekleme telaşına düşmeden, dolayısıyla sırada beklemeden K.K.T.C. ye giriş yaparsınız.

Pegasus havayolların da ulaşım ucuz fakat yiyecek ve içecek servisi paralıdır atıştırmayı seviyorsanız, Yiyecek ve içeceğiniizi alarak uçağa binin yoksa bir çubuk krakere 2 euro ödemek zorunda kalırsınız.


Girne’de Hangi Üniversiteler Var?
Girne Amerikan Üniversitesi-THE AMERICAN UNIVERSITY-CSU Kıbrıs İlim Üniversitesi-Cyprus Science University-Uluslararası Final Üniversitesi-Final International University-Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi-Girne Üniversitesi
Girne’de Aktif olan 5 Üniversite var.


Ercan Havalimanından Girne’ye Nasıl Gidilir?
Ercan Havaalanından toplu taşıma hizmeti veren KIBHAS otobüsleri ile Girne’ye gelirsiniz. Havaalanının önünde büyük bir Açık otopark var, Otobüsler buradan kalkar. Kıbrısta TL ile rahat alışveriş yapılabiliyor.

Girne’ye Arabayla Nasıl Gidilir?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Girne’ye kendi aracınızla gelmeniz için, Mersin Taşucu’ndan Gemi ile Girne Limanına gelmeniz gerekiyor.

Deniz yoluyla K.K.T.C. ye gelişte dönüş tarihiniz pek garanti değildir dönüşte yaprak kıpırdasa, hava muhalefetinden dolayı gemi seferi ertelenir.

2021- 2022 Dönemi, Girne Özel Yurt Fiyatları Ne kadar?
Girne’deki Özel Yurtların genelinde Bay Bayan ayrımı yoktur. İnternet, Yemek, Kahvaltı verilmez, Girne “Özel Yurt fiyatları Bir dönem için, yani 10 aylık 8500 TL ile 330000 TL arasındadır,” özel yurtların konumlarına, konforuna ve bazen Tek kişilik ve 2 kişilik oda alternatifleri de etken olarak, 8500 TL den başlayan özel yurt fiyatları Tek kişilik Odalarda 33000 TL ye kadar çıkmaktadır.

Girne Özel Yurtları!
Girne’deki Özel Yurtlar, Kız Yurtlarıda Erkek Öğrenci Yurtlarıda, Girne’deki bazı Üniversiteler ile anlaşmalı yurt olarak çalışmaktadır. Üniversitelerin Şehir merkezinden Kampüslere ulaşım sağlamak için Ring servisleri vardır.

Amerikan Üniversitesinin daha önce kendi bünyesinde yurtları yoktu ve Girne'de bulunan bazı otellerle anlaşarak öğrencilerini bu otellerde barındırıyordu, internet üzerinden Girne'de yurt aradığınızda karşınıza bazı öğrenci yurt bilgileri gelebilir ama bu işletmelerin çoğu kapanmış Çünkü üniversite hem kız hemde erkek öğrenciler için 1500 kapasitelik yurtlar yapıldı öğrencilerde ilk yıllarında bu yurtlarda kalarak 2.yıllarında ev kiralamaktalar.

Girne’de Hangi Bankalar Var?
İş Bankası, Ziraat Bankası, HSBC, TEB, Garanti Bankası, ING

Girne’de hangi ATM ler var?
Yapı Kredi Bankası( Kooperatif Merkez Bankası Şubeleri) Akbank (Türk Bankası Şubeleri) Vakıfbank ( Vakıf Bank KKTC Limited Şubeleri)

Girne’de Yaşam Nasıl?
KKTC Kuzey Kıbrıs'ın sahilde yer alan yemyeşil şehri Girne de yaşam diğer şehirlere göre çok daha hareketli özellikle kumarhanelerden uzak durmalısınız.

Girne'de Ulaşım Nasıl?
Girne'deki Üniversitelerin Ring Otobüsleri var, Bu Otobüslerin Güzergahları bellidir. Girne Özel Yurt ve 1+1 stüdyo Daire veya 2+1 daire kiralıyacağınızda, Servis güzergahında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.


Bu Yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 14.05.2021 yılındada uzaktan güncellenmiştir.

Devamını Göster