Anasayfa

Girne Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Girne Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Kıbrıs'ta Trafik İngiltere'deki gibi, gidişlerin soldan gelişlerin sağdan olmasından dolayı Türkiye'de araç kullanmaya alışmış sürücülere oldukça ters gelmektedir. Benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin ( Velilerin çocuklarına konfor için aldıkları arabalar inanın çook üzücü sonuçlara sebep oluyor ) trafiğin ters olmasından dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.


Girne’de Hangi Üniversiteler Var?
Girne Amerikan Üniversitesi-THE AMERICAN UNIVERSITY-CSU Kıbrıs İlim Üniversitesi-Cyprus Science University-Uluslararası Final Üniversitesi-Final International University-Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi-Girne Üniversitesi
Girne’de Aktif olan 5 Üniversite var.


Girne’ye Arabayla Nasıl Gidilir?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Girne’ye kendi aracınızla gelmeniz için, Mersin Taşucu’ndan Gemi ile Girne Limanına gelmeniz gerekiyor.

Deniz yoluyla K.K.T.C. ye gelişte dönüş tarihiniz pek garanti değildir dönüşte yaprak kıpırdasa, hava muhalefetinden dolayı gemi seferi ertelenir.

2023- 2024 Dönemi, Girne Özel Yurt Fiyatları Ne kadar?
Girne’deki Özel Yurtların genelinde Bay Bayan ayrımı yoktur. İnternet, Yemek, Kahvaltı verilmez, Girne “Özel Yurt fiyatları Bir dönem için, yani 10 aylık 2.500 $ ile 6500 $ arasındadır,” özel yurtların konumlarına, konforuna ve bazen Tek kişilik ve 2 kişilik oda alternatifleri de etken olarak, aylık 250 $ başlayan özel yurt fiyatları Tek kişilik Odalarda 650 $ kadar çıkmaktadır.

Girne Özel Yurtları!
Girne’deki Özel Yurtlar, Kız Yurtlarıda Erkek Öğrenci Yurtlarıda, Girne’deki bazı Üniversiteler ile anlaşmalı yurt olarak çalışmaktadır. Üniversitelerin Şehir merkezinden Kampüslere ulaşım sağlamak için Ring servisleri vardır.

Amerikan Üniversitesinin daha önce kendi bünyesinde yurtları yoktu ve Girne'de bulunan bazı otellerle anlaşarak öğrencilerini bu otellerde barındırıyordu, internet üzerinden Girne'de yurt aradığınızda karşınıza bazı öğrenci yurt bilgileri gelebilir ama bu işletmelerin çoğu kapanmış Çünkü üniversite hem kız hemde erkek öğrenciler için 1500 kapasitelik yurtlar yapıldı öğrencilerde ilk yıllarında bu yurtlarda kalarak 2.yıllarında ev kiralamaktalar.

Girne’de Hangi Bankalar Var?
İş Bankası, Ziraat Bankası, HSBC, TEB, Garanti Bankası, ING

Girne’de hangi ATM ler var?
Yapı Kredi Bankası( Kooperatif Merkez Bankası Şubeleri) Akbank (Türk Bankası Şubeleri) Vakıfbank ( Vakıf Bank KKTC Limited Şubeleri)

Girne’de Yaşam Nasıl?
KKTC Kuzey Kıbrıs'ın sahilde yer alan yemyeşil şehri Girne de yaşam diğer şehirlere göre çok daha hareketli özellikle kumarhanelerden uzak durmalısınız.

Girne'de Ulaşım Nasıl?
Girne'deki Üniversitelerin Ring Otobüsleri var, Bu Otobüslerin Güzergahları bellidir. Girne Özel Yurt ve 1+1 stüdyo Daire veya 2+1 daire kiralıyacağınızda, Servis güzergahında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.


Bu Yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 14.06.2023 yılında güncellenmiştir.

Devamını Göster
 • Girne Özel Yurtlar Sayfamıza Yurdunuzun İlanıda Yer Alabilir.
  Girne / Merkez
  ( Toplam 635 defa ziyaret edildi. )
  Girne Özel Yurtlar sayfamızda kız yurdunuzun veya erkek öğrencilere hizmet veren öğrenci yurdunuzun, apartlarınızın fiyatları ve hizmet bilgilerini iç...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...