Anasayfa

Girne Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Girne'de Nasıl Yaşanır ?

(GAU) Girne Amerikan Üniversitesi-THE AMERICAN UNIVERSITY - CSU Kıbrıs İlim Üniversitesi - Cyprus Science University - Uluslararası Final Üniversitesi -Final International University - Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi - Girne Üniversitesi Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız .

Korkmayın..!
Çünkü Burası bazı özellikler hariç taşıtların yayalara yol vermesi gibi Türkiye gibi. Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor . Oradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle aynı zamanda yaşıyor , bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü , doğasını , yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız . Yaşamınıza tecrübe katacak Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde , sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkililerinin; Yaşamınızı kolaylaştıracağına emin olun.

Kıbrıs Girne'deki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının 2018 - 2019 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları sadece yatak: 0.tl ile 00 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları sadece yatak: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Apartların pansiyonların stüdyodairelerin öğrenci evlerinin 2018 - 2019 eğitim dönemi Ücretleri sadece oda ücreti
1000 Euro 1750 Euro+Elektrik+Su+ İsterseniz İnternet ücreti vardır.

Ulaşım : Hava ve deniz yolu

Havayolundan geliyorsanız ki buraya gelmek için en uygun ve ekonomik olan yol uçaktır ama biletinizi ne kadar erken ayırırsanız okadar ekonomik gelirsiniz. Kuzey Kıbrıs'a Havaalanı Olan hemen her şehirden uçak kalkıyor. Biz Sabiha Gökçeni tarif edelim. Havaalanına İstanbul'un çeşitli semtlerinden servis var. Anadolu Tarafından geliyorsanız Pendik köprüsünde inerek (indiğiniz otobüs durağından Kurtköy tarafına doğru 50 mtr de devamlı taksi var En çok 25 tl tutar taksi Pendik köprüsünden havaalanına iki yol var biri kısa 10 ytl tutar diğeri biraz daha uzun en çok 25 tl tutar)Eğer sabiha gökçen havalimanına kendi aracınızla girerseniz özellikle pegasus otoparkında günlük fiyatı kesin sorun ve dış hatlar iç hatlar(KKTC ye gideceğinizi özellikle söyleyin) ayrımından dolayı beklediğinizin çok üstünde park ücreti ödersiniz Havaalanına Dış hatlar teminaline girerken bütün metal eşyalarınızı montunuzun cebine kemerinizde dahil koyarsanız 1. güvenlikte sepete montunuzu koyar valizinizide banta bırakır (laptopunuzu yanınıza alın valizi açmak zorunda kalmazsınız. Laptop, Fotoğraf makinesı kırılacak ve değerli eşyalarınızı uçağa yanınıza alın) rahatça geçersiniz. Küçük boy Valiziniz varsa yanınıza alın hem valizinize zarar gelmez hemde indiğinizde dakikalarca valiz bekleme telaşına düşmeden dolayısıyla sırada beklemeden Kıbrıs'a giriş yaparsınız. Alış veriş yapacaksanız kıbrıs gümrüklerindeki free shoplarda veya lemar marketlerinde her şeyi çok daha ucuza alırsınız. Pegasus havayolların da ulaşım ucuz fakat yiyecek ve içecek servisi paralıdır atıştırmayı seviyorsanız dışarıdan alarak uçağa binin yoksa bir çubuk krakere 2 euro ödemek zorunda kalırsınız. Kıbrısta Trafik Türkiye gibi değil gidişler soldan gelişler sağdan benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin çünkü trafik ters olduğundan dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.

Ercan havaalanından Girne'ye :Havaalanında HAVAŞ gibi toplu taşıma hizmeti veren KIBHAS otobüsleri ile 10 tl ye Girneye gidersiniz.
Silifke Taşucundan Deniz otobüsüyle 80 tl 2 saatte Girne limanına gelirsiniz veya Aracınızla bine bileceğiniz feribotla 5 saatte gelebilirsiniz.
Mersinden büyük gemilerle Gazi Mağusaya 12 saati göze alıp gelebilirsiniz.

Deniz ulaşımı bilgileri için linki tıklayın www.fergun.net

Öğrenci Yurtları: Üniversitenin daha önce kendi bünyesinde yurtları yoktu ve girnede bulunan bazı otellerle anlaşarak öğrencilerini bu otellere yönlendiriyordu, internet üzerinden girnede yurt aradığınızda karşınıza bazı öğrenci yurt bilgileri gelebilir ama bu işletmelerin çoğu kapanmış Çünkü üniversite hem kız hemde erkek öğrenciler için 1500 kapasitelik yurtlar yapmış öğrencilerde ilk yıllarında bu yurtlarda kalarak 2.yıllarında ev kiralamaktalar.

Girnede Yaşam : KKTC Kuzey Kıbrıs'ın sahilde yer alan yemyeşil şehri girne de yaşam diğer şehirlere göre çok daha hareketli özellikle kumarhanelerden uzak durmalısınız.
Girnede şubesi olan bankalar: İş Bankası, Ziraat Bankası, HSBC, TEB, Garanti Bankası, ING
ATM si olan bankalar: Yapı Kredi Bankası( Kooperatif Merkez Bankası Şubeleri) Akbank (Türk Bankası Şubeleri) Vakıfbank ( Vakıf Bank KKTC Limited Şubeleri)

(GAU) Girne Amerikan Üniversitesi-THE AMERICAN UNIVERSITY: http://www.gau.edu.tr/tr KKTC Kıbrıs Girne limanında indiğinizde sağa sahilden Lapta yönüne devam ederek yaklaşık 5-6 km sonra kavşaktan sola yukarı dönerek okula ulaşırsınız.