Anasayfa

Gümüşhane Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Gümüşhane'deki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Gümüşhane Üniversitesi kız ve erkek öğrencilerine barınma hizmeti sağlayan özel yurtları seçerken nelere dikkat etmek gerekir? öğrenmek, Gümüşhane Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Gümüşhane'de ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Gümüşhanevi kampüsüne ve şehir merkezinde ki ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gidiyor olabilirsiniz ama unutmayın ki, Gümüşhane'de ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Gümüşhane'de ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Gümüşhane Üniversitesinde okuyup, Gümüşhane Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Gümüşhane Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Gümüşhane özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Gümüşhane GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Gümüşhane'de ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Gümüşhane Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Gümüşhane Otogarı şehir merkezindedir, Gümüşhane şehir merkezinden geçen Bayburt yolu üzerindedir. Kampüslerin dışında diğer her tarafa yürüme mesafesindedir.

Gümüşhane'de Öğrenci Olmak!
Trabzon, Bayburt yolu Gümüşhane şehir merkezinden geçer. Trabzon, Gümüşhaneye yaklaşık 1 saat uzaklıktadır.Gümüşhane şehir merkezi coğrafi konumu itibariyle Vadi içerisindedir, dar bir alana sıkışmış olan şehirde azimle dağı taşı kırarak yeni yeni yerleşim alanları açılıyor. Harşit Çayı kıyısında vadi içerisinde yerleşimi olan Gümüşhane’nin içinden geçen yol doğruca solda ilk Myo binası ardındanda Üniversite Merkez kampüsüne gelir. Okul şehir merkezine en az 5 km uzaklıktadır. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım kolaylığı var. Üniversitenin İçinde Sosyal tesisler var Otel, Restaurant vb. Otel Gümüşhane Otel fiyatlarına göre çok daha uygun, temiz ve rahattır. Gümüşhane’nin bakir kalmış doğal güzelliklerinin arasında olan Karaca Mağarası Damlataşı sarkıtları ile görülmeye değer.

Gümüşhane Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Gümüşhane'de de diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Gümüşhane'de Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Şehir merkezine yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların, öğrenci barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Gümüşhane Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.


Gümüşhane Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un yayınladığı, Yurtlarda tasarruf yöntemleri hakkında bilgilendirmeler vb. Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Gümüşhane Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Gümüşhane Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 19.500TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, yemek var veya yok, verilecek yemeğin cinsi kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 29.500 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Gümüşhane'de Havalimanı Varmı?
Gümüşhane'de Havalimanı olarak Trabzon Havaalanı Kullanılmaktadır

Gümüşhane Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Gümüşhane Kız Öğrenci Apartı" veya "Gümüşhane'de ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Gümüşhane Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 8.000TL ile 30.000TL arasındadır. Gümüşhane öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Gümüşhane'de Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Gümüşhane merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1.500 TL den başlar ama bu seferde, ağır mevsim şartları ve toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 1.500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2.500 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Gümüşhane'de ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Gümüşhane'de Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktör sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Gümüşhane "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 19.500 TL ile 40.000 TL arasında değişmektedir. “ ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 1.950 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 4.000 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Gümüşhane'de Kaç tane Üniversite Var?
Gümüşhane Üniversitesi
Gümüşhane'de Aktif olan 1 Devlet Üniversite var.

Devamını Göster
 • Aytaş Gümüşhane Merkez Kız Öğrenci Pansiyonu
  Gümüşhane / Merkez
  ( Toplam 15799 defa ziyaret edildi. )
  2008 yılında Gümüşhane'de faaliyete geçen Aytaş Kız öğrenci Yurdu ve Erkek öğrenci pansiyonu Gümüşhane üniversitesini kazanan öğrencilerimize hizmet v...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Aytaş Gümüşhane Erkek Öğrenci Pansiyonu Merkez
  Gümüşhane / Merkez
  ( Toplam 10906 defa ziyaret edildi. )
  2008 yılında Gümüşhane'de faaliyete geçen Aytaş Erkek öğrenci Pansiyonu ve Kız öğrenci yurdu 11 yıldır Milli Eğtim bakanlığına bağlı olarak Gümüşhane ...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Sevdem Kız Sitesi Gümüşhane
  Gümüşhane / Merkez
  ( Toplam 8939 defa ziyaret edildi. )
  Gümüşhane şehir merkezinde olan sitemizde 2+1 daireler 2-3-4 kişilik odalar Elektirik,su,doğalgaz,internet faturaları sitemize ait Ütü,ütü m...
  Eşyalı kiralık daireler
  Daha Fazla...

Diğer Gümüşhane Yurtları