Anasayfa

Güzelyurt Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Diğer Güzelyurt Yurtları

Güzelyurt'ta Nasıl Yaşanır..?

(ODTÜ)Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKTC Kalkanlı Kampüsü Middle East Technical University Northern Cyprus Campus ve Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitelerini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir ülkede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız .
Korkmayın..!
Çünkü Güzelyurt'taki ailelerin çocuklarıda başka şehirlereve ülkelere belkide Türkiye'ye sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor . Oradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle aynı zamanda yaşıyor , bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır . Küçük şehirlerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir . Hem kendinize hemde onlara biraz zaman verdiğinizde çok rahat bir öğrencilik hayatı geçirmiş olursunuz . Hem fenamı sizde Güzelyurt'un kültürünü, doğasını, halkının yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olabilirsiniz . Yaşamınıza tecrübe katılır.. Birde sizden önce bu Güzelyurt'ta okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra güzel hatıralarından ayrılacağından dolayı çookk üzülen okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız. Eğitim sürenizce konaklamak için Özel Kız öğrenci yurtlarını veya Erkek Öğrenci Yurtlarını Öğrencievlerini - pansiyonlarını apartları seçerken Mağduriyet yaşamamanız için kurumsal işletmeleri tercih etmenizi öneririz. Sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkililerinin Yaşamınızı kolaylaştıracağına emin olun.

Kıbrıs Güzelyurt' taki Özel Kız ve Erkek Öğrenci Yurtlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi ortalama Ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtları sadece yatak: 0.tl ile 00 tl arasıdır.
Özel Erkek Öğrenci Yurtları sadece yatak: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Apartların pansiyonların stüdyo dairelerin öğrenci evlerinin +Elektrik+Su+ İsterseniz İnternet ücreti vardır.


Ulaşım: K.K.T.C. ye gelmek için en uygun olan yol uçaktır ama biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar ekonomik gelirsiniz.Kuzey Kıbrıs'a Havaalanı olan hemen her şehirden uçak var.Biz Sabiha Gökçen'i tarif edelim. İstanbul'un çeşitli semtlerinden servis var.
İstanbul dışından Anadolu tarafından geldiğinizde Pendik köprüsünde inerek (indiğiniz otobüs durağından Kurtköy tarafına doğru 50 mtr de devamlı taksi var Pendik köprüsünden havaalanına giden iki yol var biri kısa, diğeri biraz daha uzun. Ayrıca Bursa, Sakarya ve Kocaeli'den belediye veya Özel sektör ile çok rahat ulaşım imkanlarıda mevcut.
Havaalanına Dış hatlar teminaline girerken bütün metal eşyalarınızı montunuzun cebine kemerinizde dahil koyarsanız 1. güvenlikte sepete montunuzu koyar valizinizide banta bırakır (Valizinizi açamak zorunda kalmamanız için laptopunuzu yanınıza alın. Laptop, Fotoğraf makinesı kırılacak ve değerli eşyalarınızı uçağa yanınıza alın.) rahatça geçersiniz. Küçük boy Valiziniz varsa yanınıza alın hem valizinize zarar gelmez hemde indiğinizde dakikalarca valiz bekleme telaşına düşmeden dolayısıyla sırada beklemeden K.K.T.C. ye giriş yaparsınız. Alış veriş yapacaksanız, Eskiden Kıbrıs gümrüklerindeki freeshoplarda her şeyi çok daha ucuza alabiliyordunuz ama artık marketler çok daha uygun fiyatla satış yapıyor. Pegasus havayolların da ulaşım ucuz fakat yiyecek ve içecek servisi paralıdır atıştırmayı seviyorsanız, Yiyecek ve içeceğiniizi alarak uçağa binin yoksa bir çubuk krakere 2 euro ödemek zorunda kalırsınız.


Kıbrıs'ta Trafik İngiltere'deki gibi, gidişler soldan gelişler sağdan olması dolayısıyla Türkiye'de araç kullanmaya alışmış sürücülere oldukça ters gelmektedir. Benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin (Velilerin çocuklarına konfor için aldıkları arabalar inanın çook üzücü sonuçlara sebep oluyor) çünkü trafiğin ters olmasından dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.

Ercan Havaalanından toplu taşıma hizmeti veren KIPHAS otobüsleri ile Güzelyurta gelirsiniz.
Silifke Taşucundan Deniz otobüsüyle 2 saatte Girne Limanına gelebilirsiniz veya Aracınızla binebileceğiniz feribotla 5 saatte Girne'ye gelebilirsiniz.
Mersin'den büyük gemilerle Gazi Mağusaya 12 saati göze alıp gelebilirsiniz.

Deniz ulaşımı bilgileri için linki tıklayın akgunlerdenizcilik.com

Girne limanında indiğinizde limanda bulunan toplu taşıma araçları ile ekonomik olarak Güzelyurt'a ulaşım sağlayabilirsiniz. Kıbrısta TL ile rahat alışveriş yapılabiliyor. deniz yoluyla K.K.T.C. ye gelişte dönüş tarihiniz pek garanti değildir dönüşte yaprak kıpırdasa, hava muhalefetinden dolayı gemi seferi ertelenir.


(ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKTC Kalkanlı Kampüsü Middle East Technical University Northern Cyprus Campus:Girne Limanından aracınızla indiğinizde karşınızda sahile parelel olarak Beşparmak dağları devam eder siz bu dağları solunuza alarak Lapta tarafına sahili takip ederek devam ettiğinizde bi süre sonra yemyeşil ağaçlarla kaplı dağlara doğru tırmanarak yaklaşık 40-50 km sonra Güzelyurta gelmeden Kalkanlı köyü girişinde sağınızda (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKTC Kalkanlı Kampüsü görünür köyün içinden geçerek yaklaşık 6-7 km sonrada Güzelyurt il merkezine gelirsiniz.Kampüs şehrin bayabi dışında ve özel yurt yok Güzelyurt'ta kiralık evler öğrenci apartları bulabilirsiniz.

Güzelyurtta Yaşam: KKTC nin ünlü Portakal Bahçeleri ile kaplı belkide en yeşil bölgesi, Çok küçük bir yerleşim yeridir. Lefke ve Gemikonağı sahilleri çok yakındır.

Bu Yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 11.05.2021 yılında uzaktan güncellenmiştir.