Anasayfa

Güzelyurt Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Güzelyurt Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir ülkede, evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Güzelyurt Özel Yurt fiyatları, Kampüslere ve şehir merkezinde ki ulaşım alternatifleri vb. konularda, Güzelyurt ile ilgili bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Güzelyurt Üniversitelerinde okuyup, Güzelyurt Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir ülkede yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Güzelyurt’taki Üniversitelere yakın Özel Yurt Fiyatları, alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?
K.K.T.C. ye gelmek için en uygun olan yol uçaktır ama biletinizi ne kadar erken alırsanız o kadar ekonomik gelirsiniz.Kuzey Kıbrıs'a Havaalanı olan hemen her şehirden uçak var.

KKTC ye Türk vatandaşları kimlikle girer. Öğrenciler Pasaportları ile giriş çıkış yapmak zorundalar.

İstanbul’dan Güzelyurt’a nasıl gidileceğini tarif edeceğiz. Nasılsa bütün uçaklar Ercan Havalimanına iner.

İstanbul Havalimanına, Havaist ile kolay ve konforlu ulaşım imkanı var. Kendi aracınızla Yavuz Sultan Selim Köprüsünü kullanarak gelebilirsiniz. Bursa, Sakarya ve Kocaeli gibi çoğu şehirden Belediye Otobüsleri ile ulaşım bulunmakta.

Sabiha Gökçen Havalimanı, Metrobüs ile Uzunçayır istasyonunda inerek Otobüsler ile. Havabüs Taksim ve Kadıköy gider. Kadıköy Rıhtımdan İETT obüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Taşucu Limanından Deniz Otobüsleri İle kısa sürede, Büyük gemilerle en az 9 saatte Girne Limanına gelebilirsiniz.

Alış veriş yapacaksanız, Eskiden Kıbrıs gümrüklerindeki freeshoplarda her şeyi çok daha ucuza alabiliyordunuz ama artık Lemar marketler çok daha uygun.

Dış hatlar teminaline girerken, bütün metal eşyalarınızı montunuzun cebine kemerinizde dahil koyarsanız,

1.Güvenlikte sepete montunuzu koyar valizinizide banta bırakır (Kontrolde, Valizinizi açmak zorunda kalmamanız için, Bilgisayarınızı dışarıda tutun. Laptop, Fotoğraf makinesı kırılacak ve değerli eşyalarınızı uçağa yanınıza alın.) rahatça geçersiniz.

Küçük boy Valiziniz varsa yanınıza alarak, hem valizinize zarar gelmesini önleyebilirsiniz, hemde indiğinizde dakikalarca valiz bekleme telaşına düşmeden, dolayısıyla sırada beklemeden K.K.T.C. ye giriş yaparsınız.

Pegasus havayolların da ulaşım ucuz fakat yiyecek ve içecek servisi paralıdır atıştırmayı seviyorsanız, Yiyecek ve içeceğiniizi alarak uçağa binin yoksa bir çubuk krakere 2 euro ödemek zorunda kalırsınız.

Güzelyurt’ta Hangi Üniversiteler Var?
ODTÜ Kalkanlı Kampüsü Middle East Technical University Northern Cyprus Campus
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi
Güzelyurt'ta Aktif Olarak 2 Üniversite Var.

Ercan Havalimanından Güzelyurt’a Nasıl Gidilir?
Ercan Havaalanından toplu taşıma hizmeti veren KIBHAS otobüsleri ile Güzelyurt’a gelirsiniz. Havaalanının önünde büyük bir Açık otopark var, Otobüsler buradan kalkar. Kıbrısta TL ile rahat alışveriş yapılabiliyor.

Güzelyurt’a Arabayla Nasıl Gidilir?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Güzelyurt’a kendi aracınızla gelmeniz için, Mersin Taşucu’ndan Gemi ile Girne Limanına gelmeniz gerekiyor.

Girne Limanından Güzelyurt’a Nasıl gidilir?
Girne limanında indiğinizde limanda bulunan toplu taşıma araçları ile ekonomik olarak Güzelyurt’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Kıbrısta TL ile rahat alışveriş yapılabiliyor.

Deniz yoluyla K.K.T.C. ye gelişte dönüş tarihiniz pek garanti değildir dönüşte yaprak kıpırdasa, hava muhalefetinden dolayı gemi seferi ertelenir.

2021- 2022 Dönemi, Güzelyurt Özel Yurt Fiyatları Ne kadar?
Güzelyurt’ta T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK ya bağlı 2500 kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtlarının olmasından dolayı pek fazla kurumsal işletme ihtiyacı oluşmadığından Güzelyurt “Özel Yurt fiyatlarını karşılaştırabileceğimiz sayıda kurumsal işletme bulunmamaktadır.

Güzelyurt Özel Yurtları!
Güzelyurt’taki Özel Yurtlar, Bazı Kız Yurtlarıda Erkek Öğrenci Yurtlarıda, Güzelyurt’taki Üniversiteler ile anlaşmalı özel yurt olarak çalışmaktadır. Üniversitelerin Şehir merkezinden Kampüslere ulaşım sağlamak için Ring güzergahları vardır, Anlaşma yapacağınız öğrenci apartı otel veya kiralayacağınız evin, ring güzergahında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Güzelyurt’taki Özel Yurtların genelinde Bay Bayan ayrımı yoktur. İnternet, Yemek, Kahvaltı verilmez. Öğrencilerde ilk yıllarında bu yurtlarda kalarak 2.yıllarında ev kiralamaktadırlar.

Güzelyurt’ta Öğrenci Olmak?
Girne Limanından aracınızla indiğinizde karşınızda sahile parelel olarak Beşparmak dağları devam eder siz bu dağları solunuza alarak, Lapta tarafına sahili takip ederek devam ettiğinizde bi süre sonra yemyeşil ağaçlarla kaplı dağlara doğru tırmanarak yaklaşık 40-50 km sonra Güzelyurt'a gelmeden Kalkanlı köyününün içinden geçerek yaklaşık 6-7 km sonrada Güzelyurt merkezine gelirsiniz.

Güzelyurt'ta kiralık evler öğrenci apartları bulabilirsiniz. Güzelyurt isminden ve il olarak geçmesinden dolayı beklentileriniz sizi çok şaşırtacaktır. Güzelyurt KKTC nin ünlü Portakal Bahçeleri ile kaplı belkide en yeşil bölgesi, çok küçük bir yerleşim yeridir. Lefke ve Gemikonağı sahilleri çok yakındır. Kıbrısta dikey mimari yok, çok dağınık alanlarda, bahçeli evler şeklinde yerleşim var.

Bu Yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 14.05.2021 yılındada uzaktan güncellenmiştir.

Devamını Göster

Diğer Güzelyurt Yurtları