Anasayfa

Güzelyurt Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Güzelyurt Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Güzelyurt’ta Hangi Üniversiteler Var?
ODTÜ Kalkanlı Kampüsü Middle East Technical University Northern Cyprus Campus
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi
Güzelyurt'ta Aktif Olarak 2 Üniversite Var.


Kıbrıs'ta Trafik İngiltere'deki gibi, gidişlerin soldan gelişlerin sağdan olmasından dolayı Türkiye'de araç kullanmaya alışmış sürücülere oldukça ters gelmektedir. Benim tavsiyem kesinlikle arabanızla gelmeyin ( Velilerin çocuklarına konfor için aldıkları arabalar inanın çook üzücü sonuçlara sebep oluyor ) trafiğin ters olmasından dolayı fazlasıyla ciddi kazalar meydana gelmektedir.

Güzelyurt’a Arabayla Nasıl Gidilir?
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Güzelyurt’a kendi aracınızla gelmeniz için, Mersin Taşucu’ndan Gemi ile Girne Limanına gelmeniz gerekiyor.

2021- 2022 Dönemi, Güzelyurt Özel Yurt Fiyatları Ne kadar?
Güzelyurt’ta T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK ya bağlı 2500 kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtlarının olmasından dolayı pek fazla kurumsal işletme ihtiyacı oluşmadığından Güzelyurt “Özel Yurt fiyatlarını karşılaştırabileceğimiz sayıda kurumsal işletme bulunmamaktadır.

Güzelyurt Özel Yurtları!
Güzelyurt’taki Özel Yurtlar, Bazı Kız Yurtlarıda Erkek Öğrenci Yurtlarıda, Güzelyurt’taki Üniversiteler ile anlaşmalı özel yurt olarak çalışmaktadır. Üniversitelerin Şehir merkezinden Kampüslere ulaşım sağlamak için Ring güzergahları vardır, Anlaşma yapacağınız öğrenci apartı otel veya kiralayacağınız evin, ring güzergahında olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Öğrencilerde ilk yıllarında bu yurtlarda kalarak 2.yıllarında ev kiralamaktadırlar.

Güzelyurt’ta Öğrenci Olmak?
Girne Limanından aracınızla indiğinizde karşınızda sahile parelel olarak Beşparmak dağları devam eder siz bu dağları solunuza alarak, Lapta tarafına sahili takip ederek devam ettiğinizde bi süre sonra yemyeşil ağaçlarla kaplı dağlara doğru tırmanarak yaklaşık 40-50 km sonra Güzelyurt'a gelmeden Kalkanlı köyününün içinden geçerek yaklaşık 6-7 km sonrada Güzelyurt merkezine gelirsiniz.

Güzelyurt'ta kiralık evler öğrenci apartları bulabilirsiniz. Güzelyurt isminden ve il olarak geçmesinden dolayı beklentileriniz sizi çok şaşırtacaktır. Güzelyurt KKTC nin ünlü Portakal Bahçeleri ile kaplı belkide en yeşil bölgesi, çok küçük bir yerleşim yeridir. Lefke ve Gemikonağı sahilleri çok yakındır. Kıbrısta dikey mimari yok, çok dağınık alanlarda, bahçeli evler şeklinde yerleşim var.


Güzelyurt’taki Özel Yurtların genelinde Bay Bayan ayrımı yoktur. İnternet, Yemek, Kahvaltı verilmez, “Özel Yurt fiyatları Bir dönem için, yani 10 aylık 2.000 $ ile 5.000 $ arasındadır,” özel yurtların konumlarına, konforuna ve bazen Tek kişilik ve 2 kişilik oda alternatifleri de etken olarak, kalabalık odalarda ekonomik başlayan özel yurt fiyatları Tek kişilik Odalarda daha yüksek fiyatlandırılmaktadır.

Bu Yazı ilk 2006 yılında hazırlanmıştır. 29.06.2023 yılındada güncellenmiştir.

Devamını Göster

Diğer Güzelyurt Yurtları