Anasayfa

Hatay Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Hatay MEB Özel Aydemir Erkek Öğrenci Yurdu İskenderun
  Hatay / İskenderun
  ( Toplam 963 defa ziyaret edildi. )
  Hatay İskenderun'da Faaliyet gösteren Erkek Öğrenci yurdumuz 1-2-3 er kişilik alternatifli Banyo ve Wc li odalar. Odalarda dahili telefon Odalarda...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • İskenderun MEB Özel Aydemir Kız Öğrenci Yurdu Hatay
  Hatay / İskenderun
  ( Toplam 9370 defa ziyaret edildi. )
  1-2-3 er kişilik alternatifli Banyo ve Wc li odalar. Odalarda dahili telefon Odalarda Buzdolabı Binalarımız Deprem yönetmeliğine uygun inşaası tama...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Hatay Yurtları

Hatay'da Nasıl Yaşanır ?

MKÜ Mustafa Kemal Üniversitesini kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü Hatay'daki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın tedirginliği ile gidiyor.Hatay'daki insanlarda sizlerin anne babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı, Bölge halkı siz öğrencilere sıcak davranarak yardımcı olacaklardır. Hatay küçük bir şehir dolayısıyla alışmanızda sıkıntı yok, İlçelerinde ise işiniz çok daha kolay çünkü insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenizin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranabilirler ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizlerde gittiğiniz bölgenin kültürünü, doğasını, yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce Hatay veya ilçelerinde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını Hatay - Antakya hatıraları ile yad eden öğrenciler kervanına katılacağınıza emin olun.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan Özel yurt yetkilileri, Üniversite yaşamınızı kolaylaştırarak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Hataydaki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2021 - 2022 Bir eğitim dönemi ortalama ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemeksiz: 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00-000
Erkek Öğrenci Yurtları YOK
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 5400 ile 15000 tl arasıdır


Ulaşım: Ulaşım Konusunda rahat İskenderun'a kadar tren var, Havaalanı, Otoban ve devlet yolu ile ulaşım var.

Terminali: Antakya Şehir merkezine pek uzak sayılmaz ama üniversiteye uzak gerçi tüm otobüsler terminale gelmek için üniversitenin önünden geçiyor, Yeni binasıyla güzel bir terminal, şehre girişte köprülü kavşağın üzerine çıkarak sağa yaklaşık 10 km sonra sağda.

MKÜ Mustafa Kemal Üniversitesi : www.mku.edu.tr Şehir girişinde Antakya merkeze 10-15 km uzaklıkta gerçi şehir merkezinde rektörlük binasının olduğu yerdede birkaç tane fakülte var ama tüm fakülteler MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsüne taşınma aşamasında. Üniversiteye çok geniş bir alan ayrılmış her geçen gün heybetli ve modern binalar yapılarak giderek çok daha büyümekte. Ana kampüs burası ve kurulduğu günden bu yana her şehirde olan öğrenci bölgeleri gibi önceden çay içebileceğiniz bir kafe dahi bulunamayan bu bakir bölgeler 2 - 3 yıl gibi kısa bir zamanda fazlasıyla öğrenciye hitap eden işletmelerle doluyor. Kampüs civarıda gelen öğrenci yoğunluğunun artmasıyla birlikte yeni yeni inşaatlar yapılarak, 1 + 1 veya eşyalı kiralık daire, Öğrenci apartları vb konaklama sektörü oluşuyor. tabiki bu aşırı öğrenci yoğunluğu beraberinde öğrenci barındırma sektöründe hizmet veren firmaların kalitesindede düşüşü getiriyor, normalde sade bir apartman görünümünde olan adı şu apart veya bu apart olan binalarda hem öğrenci apartı hem günlük kiralık apart olarakta hizmet verebiliyor, Parasını ödeyen herkese ve kız veya erkek öğrenci ayrımı yapmadan aynı ortamda hizmet veren kaliteli veya çok kalitesiz apartlarda olabiliyor, öğrenci apartı seçiminde bu olasılıkları göz önünde bulundurarak kurumsal firmalardan yana veya GSB e bağlı Özel Kız Erkek Öğrenci yurtlarından yana karar vermenizi tavsiye ederiz.

Gelişte Osmaniye yol ayrımına kadar otobanı kullanmanızı tavsiye ederiz, Devlet yolu ile gelişte yol ikiye ayrılır sola Osmaniye Gaziantep sağa İskenderun-Antakya bu yolu devam ettiğinizde geldiğiniz yolun tamamen değiştiğini göreceksiniz il sınırlarına girdiğiniz anda sizi Erzin, Dörtyol, Payas vb. dolu dolu bir sahil şeridi karşılıyacak hem sanayi tesisleri olarak hemde sayfiye alanları olarak bu böyle İskenderun'un bitimine kadar devam eder sonra yazlık bölge olan Arsuz'a gidebilir veya tepelere çıkarak her tarafı kasaplarla ve yöresel kebapçılarla dolu Belen'e gelirsiniz bence yemek molanızı burda verin. Belen'den sonra çevreniz tamamen değişir yükseklerden aşağılara inerken kalabalık yerleşim yerlerinin yerini uçsuz bucaksız verimli araziler çok etkileyici amik ovası alır buradan merkez 40 kmdir. Kırıkhan-Reyhanlı kavşağına indiğinizde artık ovadasınız önünüzde dümdüz biryol yaklaşık 15 km sonra sağınızda jandarma kışlasından sonraki kavşaktan sola Havaalanı, Serinyol ve 3 km sonra sağınızda MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü görünür, 4 km sonra sağınızda Antakya Meslek Yüksek okulu ve kredi yurtlar kurumu binası ve ticaret borsası öğrenci yurdu yolunuza devam ettiğinizde önünüze Reyhanlı-Altunözü Cilvegözü otogar kavşağı gelir sağa yaklaşık 10 km sonra terminal buradanda şehir merkezine yol var ama karıştırırsınız, Kavşaktan merkeze devam ettiğinizde sizi fazlasıyla 5 yıldızlı otel tabelaları karşılar, devamında şehre girersiniz bakımlı ve orta refüjün yeşillendirildiği caddeye girdiğinizde sağınızda rektörlük eğitim fakültesi ve bazı mühendislik fakülteleri devam edin önünüze büyük yuvarlak kavşak gelecek kavşağı dönün sağa Samandağ'a gider Antakyanın sahiline, siz bu yolun solundan devam edin ve ileride Atatürk heykeli bulunan kavşak gelir Şehir meydanı burası buradan kavşağı geçerek asi nehrinin üzerindeki köprünün üzerinden karşıya geçin bu meydan Hatayın meşhur künefecilerinin bulunduğu meydandır ve meydanın arka tarafları irili ufaklı sokaklarıyla kaybolabileceğiniz Hatayın çarşısı.

Hatay Altınözü Meslek Yuksek Okulu:

Belen Meslek Yüksek Okulu:
İskenderundan Hatay yönüne devam ederek çok kısa bir süre sonra Belen'e ulaşırsınız.

Dörtyol Meslek Yüksek Okulu: Dörtyol ilçesi Osmaniye yönünden gelişte Erzin'i geçtiktensonra haritada gösterilen karayolunun ve otoban yolunun dışında 2 ilçe arasında bir yoldaha var okul bu yolun üzerinde Erzin'den girdiğinizde dörtyol yön tabelalarını takip ederek myo ulaşabilirsiniz.

Hatay Erzin Meslek Yüksek Okulu :

Hassa Meslek Yüksek Okulu: Kırıkhan ile Gaziantep arasında otoban dışında kestirme bir yol daha var Hassa bu yol üzerindedir ilçeye girdiğinizde cadde merkezden geçer ve fıskiyeyi gördüğünüzde orman işletmesinin karşısı okul dur. Küçük bir ilçe okulda ufak okula gidiş gelişlerde araç kullanmaya gerek yok.

İskenderun Teknik Üniversitesi ve Meslek Yüksek Okulu: Adana - Osmaniye'den gelirken sağınızda İskenderun limanını gördüğünüz andan itibaren sonrasında gar ve yaya üst geçidinden sonra atatürk heykelinin bulunduğu kavşaktan sağa İskenderun şehir merkezine gider Hatay'a doğru yolunuza devam ettiğinizde solunuzda büyük bir alış veriş merkezi göreceksiniz karşısındaki yoldan girdiğinizde 300 metre sonra çeşitli fakültelerin toplandığı MKÜ İskenderun kampüsünün yeni binasına gelirsiniz. kampüse dönmeden geniş yolu devam ettiğinizde tepelere tırmanırken Sarımazı'da sağa MYO yolu ayrılır myo da nerdeyse kampüs büyüklüğünde bir alana sahip merkeze 4-5 km uzaklıkta. 160000 in üzerinde nüfusu olan çok büyük bir ilçe okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

MKÜ Kırıkhan Meslek Yüksek Okulu: Beleni geçerek Yüksek tepelerden amik ovasına inerinmez önünüze ilk çıkacak olan Kırıkhan - Reyhanlı Kavşağından sola girerek yaklaşık 8 km sonra Kırıkhan ilçe merkezine giden ilk kavşağa gelirsiniz bu kavşaktan girmeyin Gaziantep yönüne devam ettiğinizde 2. kavşaktan sola girdiğinizde yaklaşık 300 metre sonra sağınızda myo nun önüne gelirsiniz.k nüfusu 70000 cıvarında büyük bir ilçe her bankanın şubesi var okul ilçe merkezinde okula gidiş gelişlerde taşıt kullanmanıza gerek yok.Hatay Kumlu ilçesi :


MKÜ Reyhanlı Meslek Yüksek Okulu: İskenderun yönünden gelecekler Beleni geçerek Tepelerden Amik ovasına indiklerinde Kırıkhan - Reyhanlı kavşağından sola girerek yaklaşık 35 - 40 km sonra yolun devamı Cilvegözüne gider siz sağa içeriye Reyhanlı ilçe merkezinin içine doğru devam ettiğinizde solunuzda pamuk heykeli devam edin yolu hiç bırakmadan önünüze sular akan ağaç heykeli gelir bu kavşağı direk karşıya devam edin sağınızda belediye binasının önünden geçerek yolun sonunda Antakya - Cilve gözü kavşağına çıkarsınız sola cilve gözü yönüne döndüğünüz anda 50 metre sonra solunuzda kırmızı boyalı 4 katlı iki binası olan MYO görünür okul yerleşim yerine yakın ama 60000 üzerinde nüfusu olan büyük bi ilçe oturduğunuz yere göre araç kullanmak zorunda kalabilirsiniz.Kavşaktan karşıya yolunuza devam ettiğinizde büyük bir havuz ve yemyeşil ağaçlarla kaplı içinde çay bahçeleri restaurantları olan parka çıkarsınız.

MKÜ Samandağ Meslek Yüksek Okulu: Samandağ sahildedir samandağa Hatay Şehir merkezinin içinden geçilerek gidilir yaklaşık 30 km uzaklıkta ama bu 30 km boyunca çevreniz devamlı yerleşim yerleri ile dolu 40000 üstünde bir nüfusa sahip büyük bir ilçe myo girişte ilçe merkezinin içinden geçerek sahile inen yolda solunuzda deniz mevkiinde kalır. meslek yüksek okulu yerleşim yerinde kurulmuş ama ilçe büyük olduğu için araç kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Hatay Merkezden Üzerinde deniz yazan minibüsler ilçeye gelerek okulun önünden geçerler.

MKÜ Yayladağ Meslek Yüksek Okulu: Hatay Şehir içinden geçilerek gidilir yaklaşık 45 km, Gidişte şelalerden geçeceksiniz görülmeye değer biyer burdan 40 km sonra ilçeye girdiğinizde sağınızda 2-3 katlı binaları olan Yayladağ myo nun önüne gelirsiniz, okul ilçe içinde ve taşıt kullanmanıza gerek yok, küçük bir ilçe ve Suriye sınırında gümrük kapısı var.

Antakya Meslek Yüksek Okulu: Antakya Hatayın şehir merkezidir, Hatay'a girişte Serinyolda bulunan ana kampüsü 4 km geçtikten sonra yol üzerinde sağınızda myo ve KYK yurduna gelirsiniz.