Anasayfa

Hatay Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Hatay'daki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için, Korkmayın!

Mustafa Kemal ve İskenderun Teknik Üniversitesi kız ve erkek öğrencilerine barınma hizmeti sağlayan özel yurt seçiminde dikkat edilmesi gerekenler? öğrenmek, Hatay Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Hatay'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Tayfur Sökmen Kampüsü ve Şehir merkezindeki ulaşım vb. konularda, ön bilgi vermeye çalışacağız. Hatay'da ki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Hatay'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,

Üniversitelerinde okuyup, Hatay Özel Yurtlarında konaklayarak, Yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba diyeceğiniz, yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda; çok sağlam dostluklar kurmanız, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Mustafa Kemal Üniversitesi yakını Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.


Hatay Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, Yurtlarda konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve sürekli Hatay GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Hatay'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, Şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Hatay Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Hatay'da diğer şehirlerdede olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Hatay'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Hatay Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur.

Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır.

Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Hatay Havalimanı Nerde?
Hatay Havalimanı, Hatay'a geliş yönünde,yaklaşık 20 km uzaklıkta Paşaköy'dedir.

Hatay Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Nekadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Hatay Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 19.000 TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 35.000 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.'

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.Hatay'da Kaç tane Üniversite Var?
Mustafa Kemal Üniversitesi - İskenderun Teknik Üniversitesi
Hatay'da Aktif olan 2 adet Devlet Üniversitesi vardır.

Hatay Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması " Hatay Kız Öğrenci Apartı" veya "Hatay'da ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.Hatay Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 15.000 TL ile 23.000 TL arasındadır.

Hatay öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

MKÜ den Hatay Şehirlerarası Otobüs Terminaline Ulaşım?
Hatay Otobüs Termeinali, Hatay Şehir merkezine pek uzak sayılmaz, Tayfur Sökmen kampüsüne uzak gerçi tüm otobüsler, Terminale gelmek için üniversitenin önünden geçiyor, Yeni binasıyla güzel bir terminal, şehre girişte köprülü kavşağın üzerine çıkarak sağa yaklaşık 10 km sonra sağda.

Hatay Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Mustafakemal Üniversitesinin yakınında, Tayfur Sökmen Kampüsünün civarında, Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda,

Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir.

Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Hatay merkez ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 700 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 2.000 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2.500 TL de eşya parası talep edebiliyor.


Hatay'da Öğrenci Olmak!
Gelişte Osmaniye yol ayrımına kadar otobanı kullanmanızı tavsiye ederiz, Devlet yolu ile gelişte yol ikiye ayrılır sola Osmaniye, Gaziantep sağa Hatay bu yolu devam ettiğinizde, yolun coğrafi görünümünün tamamen değiştiğini göreceksiniz,

Hatay il sınırlarına girdiğiniz anda sizi, dolu dolu bir sahil şeridi karşılıyacak hem sanayi tesisleri olarak hemde sayfiye alanları olarak, bu böyle uzun bir yol boyunca devam eder.

Sonra yazlık bölge olan Arsuz'a gidebilir veya tepelere çıkarak her tarafı kasaplarla ve yöresel kebapçılarla dolu Belen'de yemek molanızı verebilirsiniz. Belen'den sonra, virajları döne döne inerken, kalabalık yerleşim yerlerinin yerini uçsuz bucaksız verimli arazileri ile, oldukça etkileyici Amik Ovası alır.

Amik ovasına indiğinizde, önünüzde dümdüz bir yol yaklaşık 15 km sonra sağınızda jandarma kışlasından sonraki kavşaktan sola Havaalanı gelir.

Serinyol ve 3 km sonra sağınızda MKÜ Tayfur Sökmen Kampüsü görünür, 4 km sonra sağınızda Antakya Meslek Yüksek okulu ile kredi yurtlar kurumu binası ve Ticaret Borsası öğrenci yurdu, yolunuza devam ettiğinizde önünüze Cilvegözü Otogar kavşağı gelir sağa yaklaşık 10 km sonra terminal buradanda şehir merkezine yol var ama karıştırırsınız,

Kavşaktan merkeze devam ettiğinizde sizi fazlasıyla 5 yıldızlı otel tabelaları karşılar, devamında Hatayşehir merkezine girersiniz bakımlı ve orta refüjün yeşillendirildiği caddeye girdiğinizde, sağınızda rektörlük eğitim fakültesi ve bazı mühendislik fakülteleri devam edin.

Önünüze büyük yuvarlak kavşak gelecek kavşağı dönün sağa Hatay sahiline gider. siz bu yolun solundan devam edin ve ileride Atatürk heykeli bulunan kavşak gelir Şehir meydanı burası buradan kavşağı geçerek Asi Nehrinin üzerindeki köprünün üzerinden karşıya geçin bu meydan Hatay'ın meşhur künefecilerinin bulunduğu meydandır ve meydanın arka tarafları irili ufaklı sokaklarıyla kaybolabileceğiniz Hatayın çarşısıdır.

2023 - 2024 Hatay'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Hatay'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına öncelikli etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetl kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğremci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme yapmış olan öğrenciler sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Hatay "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın kahvaltısız - yemeksiz, yemekli olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı için 17.000 TL ile 39.000 TL arasında değişmektedir." ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 1.700 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 3.900 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, sadece fiyatlarına bakarak değil, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Devamını Göster
 • GSB Özel Aydemir İskenderun Erkek Öğrenci Yurdu İskenderun Hatay
  Hatay / İskenderun
  ( Toplam 5131 defa ziyaret edildi. )
  Hatay İskenderun'da Faaliyet gösteren Erkek Öğrenci yurdumuz 1-2-3 er kişilik alternatifli Banyo ve Wc li odalar. Odalarda dahili telefon Odalarda ...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • GSB Aydemir İskenderun Özel Kız Öğrenci Yurdu İskenderun/ Hatay
  Hatay / İskenderun
  ( Toplam 15918 defa ziyaret edildi. )
  1-2-3 er kişilik alternatifli Banyo ve Wc li odalar. Odalarda dahili telefon Odalarda Buzdolabı Binalarımız Deprem yönetmeliğine uygun inşaası tama...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Hatay Yurtları