Anasayfa

Iğdır Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bu sayfada kayıtlı öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Iğdır'da Nasıl Yaşanır ?

Iğdır Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Buralardaki İnsanların Çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Buradaki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.Küçük şehir ve İlçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyigünler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olacaksınız.Yaşamınıza tecrübe katacak.Birde sizden önce bu şehirde okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyen ve okul bittikten sonra yaşamını burda sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseniz şaşarsınız.Öğrencilere konaklama hizmeti veren işletmeleri seçtiğinizde,sizinle ilgilenmek zorunda olan yurt yetkilileri, yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Iğdır'daki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri Fiyatları:

Kız öğrenci yurtları kahvaltılı : 00.tl ile 000 tl arasıdır. Yemekli :00tl-000 tl
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 00tl ile 00 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 00 ile 00 tl arasıdır


Iğdır coğrafi yapı ve iklimi çok güzel bir şehir doğunun diğer illerine nazaran ılıman bir iklimi var geniş bir ovada yerleşim yapılmış. Van ve Ağrıdan Doğubeyazıt üzerinden gelişte solunuzda merkez kampüs inşaatı devamında gelecek kavşaktan sağa Karakoyunlu ve Nahcivan'a gider buradanda şehirmerkezine gidilir. kavşaktan sağa girmeyerek yolumuza devam ettiğimizde bu şehirler arası yol şehri ortadan bölerek geçere sağınızda rektörlük ve myo devamında solda Ziraat ve İlahiyat fakülteleri hemen tüm bölümler bu caddenin sağına soluna serpiştirilmiş şekilde şehir merkezindedir. yolun devamı Kars ve Erzuruma gider.


Iğdır Üniversitesi: www.igdir.edu.tr Van ve Ağrıdan Doğubeyazıt üzerinden geçerek sağınızda haşmetli, zirvesi karlarla kaplı Ağrı dağı manzarası hiç kaybolmadan Iğdıra yaklaşık 10 km kala solunuzda yeni merkez kampüsün hummalı bir şekilde inşaası sürmekte (2012). Şuanda fakülteler rektörlük ve Meslek yüksek okulları şehir merkezindedir.

Iğdır Aralık İlçesi :

Iğdır Karakoyunlu İlçesi :

Iğdır Üniversitesi Tuzluca Meslek Yüksek Okulu :