Anasayfa

Iğdır Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Iğdır Üniversitesi Öğrenci Rehberi!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

Iğdır Üniversitesi kız ve erkek öğrencileri özel yurt seçiminde nelere dikkat etmeli? öğrenmek, Iğdır Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Iğdır'da ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Şehit Bülent Yurtseven Yerleşkesi, Karaağaç Kampüsüne ve şehir merkezindeki ulaşım imkanları vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gidiyor olabilirsiniz ama unutmayın ki, Iğdır'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Iğdır'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Iğdır Üniversitesinde okuyup, Iğdır Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Iğdır Üniversitesine yakın Özel Yurtların Fiyatları Uygun, alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların problemsiz karşılanabildiği, Iğdır özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Iğdır GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Iğdır'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Iğdır'da ki Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2023 - 2024 Bir eğitim dönemi Ortalama Ücretleri:

Iğdır Kız öğrenci yurtları Yemeksiz yurtlardaki fiyatlar: 15.000.tl ile 25.000 tl arasıdır. Yemek Seçmeli
Iğdır Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli yurt fiyatları: 19.000tl ile 27.000 tl arasıdır.
Iğdır Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların yemeksiz ücretleri: 0 TL ile 00 tl arasıdır.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğremci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme yapmış olan öğrenciler sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar.

Iğdır'da Öğrenci Olmak!
Iğdır coğrafi yapısı ve iklimi çok güzel bir şehir doğunun diğer illerine nazaran ılıman bir iklimi var geniş bir ovada yerleşim yapılmış. Van ve Ağrı’dan Doğubeyazıt üzerinden gelişte solunuzda merkez kampüs inşaatı devam ediyor, yolun devamında gelecek kavşaktan sağa Karakoyunlu ve Nahcivan'a gider buradanda şehir merkezine gidilir. kavşaktan sağa girmeyerek, devam ettiğinizde bu şehirler arası yol, Iğdır Şehir merkezini ortadan bölerek geçer sağınızda rektörlük ve MYO devamında solda Ziraat ve İlahiyat fakülteleri hemen tüm bölümler bu caddenin sağına soluna serpiştirilmiş şekilde şehir merkezindedir. yolun devamı Kars ve Erzuruma gider.

Iğdır'da Kaç Tane Üniversite Var?
Iğdır Üniversitesi
Iğdır'da 1 tane Devlet Üniversitesi var.

Devamını Göster

Diğer Iğdır Yurtları