Anasayfa

Isparta Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • MEB Özel Hilal Kız Öğrenci Yurtları Isparta
  Isparta / Merkez
  ( Toplam 12265 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci yaşam alanlarına uygun olarak düzenlediğimiz Isı yalıtımlı yeni binalarımızda 1 - 2 - 3 Kişilik alternatifli modern dizayn edilmiş ahşap mo...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Özdoğancı Kız Erkek Stüdyo Daireleri Isparta
  Isparta / Merkez
  ( Toplam 63493 defa ziyaret edildi. )
  Ispartadaki kız ve erkek stüdyo dairelerimizin içerik bilgileri güncellenmektedir.
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Şarkikaraağaç Yamanlar Kız Öğrenci Yurdu Isparta
  Isparta / Şarkikaraağaç
  ( Toplam 29578 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Senirkent Yeni Bahar Pansiyon Isparta
  Isparta / Senirkent
  ( Toplam 8097 defa ziyaret edildi. )
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Isparta Yurtları

Isparta'da Nasıl Yaşanır ?

Süleyman Demirel Üniversitesini Kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız.
Korkmayın..!

Çünkü Isparta'daki İnsanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.Isparta'daki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır. Isparta küçük bir şehir ve İlçelerinde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce Isparta'ya öğrenim görmeye gelen bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı yöre insanı belki biraz önyargılı davranabilir ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verdiğinizde çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz Isparta'nın ve ilçelerinin kendine özgü yöreye has kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak vizyon sahibi olabilirsiniz.Genç Yaşınızda yaşamınıza tecrübe katabilir.Birde bu şehirde okumaya geldiğinizde ve eyvah ben burada naparım nasıl hayat geçer diyerek,okul bittikten sonra, kalan yaşamınızı Isparta'daki öğrencilik anılarınızı anlatmakla bitiremeyeceğinize emin olun, Üniversite yaşamında hem sağlıklı bir eğitim hayatı geçirmenin hemde huzurlu bir yaşam sürmenizde en önemli etken doğru bir öğrenci yurdu tercihi yapmaktır. MEB Bakanlığından ruhsatlı Kurumsal olan Firmaları, özel kız ve erkek öğrenci yurtlarını tercih etmenizi öneririz. Ruhsatlı Özel Yurtları seçtiğinizde,Sizinle ilgilenmek zorunda kalan yurt yetkilileri Isparta'daki yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Isparta'daki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının pansiyonlarının apartlarının 2020 - 2021 Bir eğitim dönemi ortalama ücretleri fiyatları:

Kız öğrenci yurtları Yemekli: 9000.tl ile 19000 tl arasıdır.
Erkek Öğrenci Yurtları Yemekli: 8500tl ile 18000 tl arasıdır.
Öğrenci evlerinin Apartların Stüdyodairelerin pansiyonların ücretleri: 7000 ile 14000 tl arasıdır.


Ulaşım : Havaalanı Afyon yolu üzerinde Şehirmerkezine 25 km uzaklıkta, Karayolu ile ulaşım var.
Otobüs Terminali: Şehrin Burdur tarafından girişinde sağda Küçük bir terminal, firmaların şehir içindede yazıhaneleri ve servisleri var. Isparta Petrol Otobüs firması www.ispartapetrol.com.tr .Otogardan her zaman taksi bulabilirsiniz.

Konyadan - Beyşehir üzerinden kestirmedir bu yol Beyşehire kadar tırmanıştır ve kışın zorlu bir yoldur, Akşehir (Dağ yoludur) üzerindende gelebilirsiniz. Afyondan Antalya yönüne devam ederek Burdur'a gelmeden yön tabelalarından Isparta yoluna girilir. Devamında şehre yaklaşık 10 km kala yolun sol tarafı Süleyman Demirel Üniversitesi Doğu yerleşkesi sağı Kuzey yerleşkesidir. Bu yol diğer şehirlerden gelen yollarla; Valiliğin ve Süleyman Demirelin heykeli olan Meydanda birleşir. Kampüsten İtibaren Ispartaya devam ettiğinizde sağda İYAŞ AVM ve Otogar var. Oto Gar yolun sağında demiştik bu yolu takip ettiğimizde Sağda Güzel Sanatlar Fakültesi (Merkez Kampüse Taşındı) var Yolu bırakmadan devamında araçlar için bat çık köprülü kavşak var alttan geçin devamında sağda arka tarafları çarşı soltaraf kafeler caddesi olarak geçer öğrencilerin yaşam alanıdır. Sağda taksi durağının arasına geri dönerseniz 50 metre ileride solda Bilgiç ve Uysal lokantaları var heriki lokantadada çok uyguna sulu yemek ve pide çeşitlerini yersiniz. Devamında meydandan sola aşağı solda PTT var. Bütün şehiriçi Halk Otobüsleri Belediye Otobüsleri bu meydandan kalkar.

Neler yapılır : Isparta Özellikle öğrenciler açısından rahat modern bir şehir büyük şehirlerden gelen öğrenciler pek yabancılık çekmezler. Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip, Davraz kayak merkezi şehrin içinden 26 km dir ve kayak sporuna meraklıysanız Davraz tam aradığınız yer, Kayak evinden kayak, kızak kiralayabilir 7 tl vererek telesiyejle zirveye çıkabilirsiniz, olmadı geniş alanda karlar arasında ciğerlerinize oksijenle doldurarak mangal keyfide güzel olur. Eğirdir Gölü ve Yeşilada görülmeye değer bir tabiat harikasıdır, Antalya'da yakın dolayısıyla Isparta'da yapabileceğiniz çok şey var.

S.D.Ü Aksu Meslek Yüksek Okulu : Aksu'ya Konya tarafından gelişte solda ki akaryakıt istasyonunun yanından girerek yaklaşık 22 km sonra yılanlı köyünden sola veya yolu düz devam ederek pazarköyden ulaşabilirsiniz. Aksu'ya girdikten sonra ana caddeden devam ederek hafif bir rampa inişinde köprüye gelmeden solunuzda myo görürsünüz. Yolun devamı köprüden sonra banka ve postanenin olduğu ilçe merkezine gider, yolun bitiminde sola ve sağa yol ayrılır sola devam ettiğinizde 500 metre sonra solunuzda gölcük ve modern bir alabalık restaurantı var güzel bi yer devamında gezilmeye değer mağaralar var. Küçük bir ilçe ve yüksekte olduğundan kışları çok sert geçiyor. myo ilçe merkezinde olduğundan okula geliş gidişlerinizde taşıt kullanmanıza gerek yok

SDÜ Atabey Meslek Yüksek Okulu : Burdur ve Afyonkarahisar'dan gelecekler Isparta yoluna girdiklerinde 10 km sonra Atabey ilçe yön tabelasının olduğu kavşağa gelirler kavşaktan sola döndüğünüzde tren raylarının üzerinden geçerek 4 km sonra sağa yön tabelasından girer 12 km sonra ilçeye gelirsiniz ilçe girişinde solunuzda büyük bina ilk öğretim okuludur devamında kavşağa çıkarsınız sağa Isparta solunuza baktığınızda ilçede çok güzel bi uygulama olan ve aradığınız heryeri bula bileceğiniz yön tabelaları var siz ne sağa ne sola karşıya geçecek ve ilçe meydanına çıkacaksınız belediyenin önünden yolunuza devam edin taki karşınıza yeni bi kavşak ve yön tabelaları çıkana kadar bu kavşaktan hemen sağa döndüğünüz de 100 metre sonra sağınızda myo gelecektir.bi ilçe olarak geniş caddeleri olan çok düzenli bir yer myo ilçenin biraz dışında ama kestirme yollardan yürüyerek gidilebilir. İl merkezine 23 km uzaklıktadır.

Eğirdir Meslek Yüksek Okulu : Eğirdir gölünün sahilinde olan ilçeye Isparta yönünden girişte MYO solunuzda kalır, Okul ilçe merkezinde olduğundan okula gidiş gelişte taşıt kullanmanıza gerek yok. Eğirdir gölünde bulunan yeşilada görülmeye değer bir yer olduğundan ıspartanın sahil turizmi olan bölgesidir. Özel kız veya erkek öğrenci yurtları yok öğrenciler yazları tatilcilere hizmet veren pansiyon veya otellerde kalıyor.

Isparta SDÜ Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi : Isparta Merkez kampüse taşındı.

SDÜ Gelendost Meslek Yüksek Okulu : Konyadan gelecekler Akşehir ve Beyşehir'den kestirmedir. Ispartadan gelişte Eğirdir gölü sahilinden gelerek Gelendost'a ulaşırsınız, ana yoldan sola ilçe merkezine devam edersiniz bu yol sizi postanenin önüne götürür solunuzda postane geldiğinde hemen karşısındaki yola girerek yaklaşık 300 metre sonra myo karşınıza çıkar, postaneden ileriye devam ettiğinizde belediye meydanına çıkar sonra geri dönerek sağdan tek yön devam eder ve Gelendost'tan çıkarsınız, çok küçük bir ilçe okul ile ilçe merkezine öğrenciler araç kullanmadan gidip gelebilirler.

SDÜ Gönen Meslek Yüksek Okulu : Burdur ve Afyonkarahisar'dan gelecekler Isparta yoluna girdiklerinde 10 km sonra Gönen ilçe giriş kavşağına gelirler kavşaktan sola döndüğünüzde tren raylarının üzerinden geçerek 4 km sonra ilçe merkezine ulaşırsınız Isparta'nın yemyeşil bir ilçesi küçük ama şirin bir ilçe öğrenci rahat eder il merkezine 24 km uzaklıktadır devamlı ulaşım var, girişte bulvar başladığı anda sizi yeşil çam ağaçları karşılar sağa Atabey ilçesine giden yol var, devamın da hafif bir tırmanışın ardından solunuzda ilçe meydanında bulursunuz kendinizi, meydana hiç dönmeden başınızı kaldırıp karşıya baktığınızda Okulun giriş tabelasını görürsünüz bu giriş tabelası yemyeşil ağaçların adeta bir koridor oluşturduğu okul yolunun başlangıcıdır. Bu bölge Eski köy Enstitüsünün bulunduğu adeta mili park gibi yemyeşil ve sadece okullara ayrılmış bir bölge gibi lise ve birkaç okul bu yol boyunca sıralanmış Isparat Gönen m.y.o. sağınızda 2. binadır. Eğer ilçenin uzak bi köşesinde değilseniz myo ilçe merkezinde olduğu için okula yürüyerek gidilir.

SDÜ Keçiborlu Meslek Yüksek Okulu : Antalya Afyon yolu üzerinde Burdur tarafından gelirken Keçiborlu'ya ilk girişten girmeyin bazen pazar kurulduğu için yol karışıyor. Sonraki trafik lambalarından sonra sağınızda otogar var otogara gelmeden sağa merkeze girdiğinizde yolu taş cami ile karşılaşana kadar devam edin camiyi sağınıza alarak belediyenin ve ptt nin önünden yolunuza devam edin halk kütüphanesinin olduğu meydan çıkacak direk karşıya devam edin tren raylarını geçer geçmez yolun iki yanında birkaç binası olan myo ulaşırsınız. Keçiborlu okul ilçe içinde olduğundan öğrenciler yaya giderler.

SDÜ Senirkent Meslek Yüksek Okulu : Afyon Sandıklı ve İzmir Denizli tarafından geldiğinizde kavşaktan sola yön tabelalarından girince yaklaşık 33 km sonra Senirkent'e ulaşırsınız merkezinde ilk kavşağa çıktığınızda hemen sağa dönerek orta refüj bittiği anda sola dönün ve tam 1000 metre sonra sağınızda çok bakımlı özellikle gece aydınlatması çok görkemli yeni ve büyük bir bina olan myo a ulaşırsınız. okul merkeze 1 km genelde öğrenciler yaya olarak gidiyor. Isparta şehir merkezinden Afyonkarahisar Antalya yoluna çıkarak buradan uluborlu ve senirkente ulaşılır.

SDU Sütçüler Prof.Dr.Hasan Gürbüz Meslek Yüksek Okulu : İlçeye girişte binaların başladığı anda sağda yolun altında Sütçüler MYO okulu gözden kaçırabilirsiniz girişte 2 renk boyalı binaları gördüğünüzde burası KYK Kredi Yurtlar Kurumunun Kız ve erkek öğrenci yurtları okulda yanında ,çok küçük bir ilçe yerleşimi yamaçlara yapılmış okula yürüyerek gidebilirsiniz. Isparta Şehir merekzinden önce Eğirdire ve sonrasında Sütçülere gidilir.SDÜ Şarkikaraağaç Meslek Yüksek Okulu : Isparta, Eğirdir gölünün kıyısından geçerek Şarkikaraağaç ilçe girişindeki kavşakta (Afyon'dan geleceklerde bu kavşağa gelirler) yol Isparta Şarkikaraağaç ikiye ayrılır biri çevre yoluna devam eder diğeri ilçe merkezine gider sağınızda ilçe merkezine giden yola girdiğinizde yolun devamında eski otogarın olduğu meydana çıkarsınız sol tarafınız ilçe merkezidir bankalar ve ptt burada siz ilçe merkezine girmeyin çünkü küçük bir ilçe olmasına rağmen çok karışık özellikle araçlar için ters yönler çok, eski garajı sağınıza alarak devam edin yaklaşık 500 metre sonra yol sağa doğru kavis çizer devam edin yaklaşık 300 metre sonra sağınızda okulu görürsünüz. 2 tane binası var ilçe merkezinde sayılır öğrenciler genelde yürüyerek gider ve belediyenin halk otobüsleriyle ulaşım sağlanır, girişdeki kavşaktan Konya - Beyşehir yoluna yani çevre yoluna devam ederseniz 2. kavşaktan sağa girerseniz yeni ve modern binası olan otogarra gelirsiniz, İlçe merkezine girmeden çevre yolundan devam ettiğinizde ilçenin Beyşehir tarafından girişine gelir ve buradaki ilçe girişinden(bu yolu tercih ederseniz daha doğru olur) yaklaşık 1 km sonra solunuzda m.y.o. ulaşırsınız.

S.D.Ü. Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksek Okulu : Afyon Sandıklı ve İzmir Denizli tarafından gelişte Keçiborlu'ya gelmeden kavşaktan sola yön tabelalarından girerek yaklaşık 24 km sonra ulaşırsınız. Yol Uluborlu'yu ortasından ikiye bölerek geçer solunuzda Ptt, Ziraat Bankası ve çay bahçesini gördüğünüzde bu çay bahçesinin arka kısımları Uluborlu ilçe merkezidir yolun sağ tarafın da yeni yapılan anfitiyatro tarzında çok değişik ve güzel bir atatürk heykeli olan kent meydanı var sağınız genelde yerleşim yeridir. Yolun devamında 2 km sonra yol sağa kavis yaptığında solunuzda M.Y.O. Yeni ve büyük bakımlı binasıyla karşınıza çıkar myo a öğrenciler genelde yürüyerek gider.

SDÜ Yalvaç Meslek Yüksek Okulu : Afyondan Yalvaç'a ulaştığınızda girişte hemen ilk kavşaktan solunuzda ki akaryakıt istasyonunun arkasından devam edin 100 metre sonra sağa kilitli taşla döşeli yola girdiğinizde yaklaşık 500 metre sonra solunuzda Kılıçarslan Kampüsü myo ulaşırsınız, Konya Beyşehir üzerinden geleceklerde Ispartadan gelenler Yalvaç'ın üst kısmında buluşurlar burdan Yalvaç'a hiç girmeden çevre yoluna girerde devam ederseniz ilçenin diğer çıkışında çevre yoluna yoluna çıkarken sağa m.y.o ulaşım daha kolaydır. Isparta'nın en büyük ilçesidir artık ilçe değil geniş ve bakımlı yollarıyla ve modern bir şehir havası veren trafiği ve yerleşimi ile caddeleri ve fazlasıyla tarihi yerleriyle çoktan bir şehir olmuş. Konya ve Isparta'dan gelecekler ilçe girişinde buluştuklarında bu geniş caddeyi devam ederler ve en son orta refüj bitiminde sola döndüklerinde tarihi caminin sağından devam ederek yaklaşık 100 metre sonra sola ve kavşağa çıktıklarında tekrar sağa dönerek devamında m.y.o. ya ve Afyon girişine ulaşırlar. Kampüs bazı illerdeki üniversitelerden bile büyük bir yerleşkeye sahip öğrenciler genelde yürüyerek giderler.

SDU Yenişarbademli Meslek Yüksek Okulu :

(SDÜ) Süleyman Demirel Üniversitesi :
www.sdu.edu.tr/ Burdur Tarafından Isparta şehir merkezine girişte anayolun iki tarafına kurulmuş sonderece modern ve geniş alana yayılmış öğrenciler için hertürlü imkana sahip bir üniversite. Şehrin dışında ve Belediye Otobüsleriyle ulaşım sağlanıyor.