Anasayfa

Isparta Kız Erkek Öğrenci Yurtları

SDÜ-ISUBÜ Öğrenci Rehberi!

Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, Isparta'da ki Özel Yurt fiyatları, SDÜ Merkez kampüsüne, Uygulamalı Bilimler Bahçelievlere ve şehir merkezinde ki ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gidiyor olabilirsiniz ama unutmayın ki Isparta'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Isparta'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, Üniversitelerinde okuyup, Isparta Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve Özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz, öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar, vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Isparta Üniversitesine yakın Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Isparta özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Isparta GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Isparta'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Isparta Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Isparta Otogarı şehir merkezindedir, Şehrin Burdur tarafından girişinde sağda küçük bir terminal, firmaların şehir içindede yazıhaneleri ve servisleri var. Isparta Petrol Otobüs firması www.ispartapetrol.com.tr Otogardan her zaman taksi bulabilirsiniz.

Isparta’da Öğrenci Olmak!
Isparta’ya Konya’dan gelindiğinde, Beyşehir üzerinden kestirmedir, bu yol Beyşehir’e kadar tırmanıştır ve kışın zorlu bir yoldur, Akşehir Dağ yolu üzerindende gelebilirsiniz.

Afyonkarahisar’dan Antalya yönüne devam ederek Burdur'a gelmeden yön tabelalarından Isparta yoluna girilir. Şehre yaklaşık 10 km kala yolun sol tarafı Süleyman Demirel Üniversitesi Doğu yerleşkesi sağı Batı yerleşkesidir.

Kampüsün önünden devam eden yol diğer şehirlerden gelen yollarla; Valiliğin ve Merhum Sn. Süleyman Demirel'in heykeli olan Meydanda birleşir. Merkez Kampüsten İtibaren Ispartaya devam ettiğinizde sağda İYAŞ AVM ve Otogar var. Oto Gar yolun sağındadır, bu yolu takip ettiğimizde Sağda Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, yolu bırakmadan Şehir Merkezine doğru araçlar için bat çık köprülü kavşağın altından geçerek, sağ arka tarafları Isparta’nın çarşısı sol taraflar öğrencilerin yaşam alanı olan kafeler caddesi . Tam meydana çıkışta Sağda taksi durağının arasına geri dönerseniz 50 metre ileride solda Bilgiç ve Uysal lokantaları var her iki lokantadada çok uygun fiyatlardan sulu yemek ve pide çeşitlerini yersiniz. Bütün şehiriçi Halk Otobüslerinin, Belediye Otobüslerinin kalktığı meydandan sola aşağı döndüğünüzde solda PTT var.

Isparta Özellikle öğrenciler açısından rahat modern bir şehir büyük şehirlerden gelen öğrenciler pek yabancılık çekmezler. Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip, Davraz kayak merkezi şehrin içinden 26 km dir ve kayak sporuna meraklıysanız Davraz tam aradığınız yer, Kayak evinden kayak, kızak kiralayabilir telesiyejle zirveye çıkabilirsiniz, olmadı geniş alanda karlar arasında ciğerlerinize oksijenle doldurarak mangal keyfide güzel olur. Eğirdir Gölü ve Yeşilada görülmeye değer bir tabiat harikasıdır, Antalya'da yakın dolayısıyla Isparta'da yapabileceğiniz çok şey var.

Isparta Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Isparta'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Isparta'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Bahçelievler kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Isparta Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "Isparta Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, 'Erkek Yurdu Fiyatları 7500TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, yemek var veya yok, verilecek yemeğin cinsi kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 18700 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.' Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Isparta Havalimanı Nerede?
Isparta Süleyman Demirel Havaalanı, Afyon yolu üzerinde şehir merkezine 25 km uzaklıktadır.

Isparta Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "Isparta Kız Öğrenci Apartı" veya "Isparta 'da ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. Isparta Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 5500TL ile 17000TL arasındadır. Isparta öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır. Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Isparta Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Isparta merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 975 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 1850 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2021 - 2022 Isparta'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Isparta'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir. Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Isparta "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz olarak; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 7500 TL ile 23000 TL arasında değişmektedir. “ ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda ve imkanların sınırlı olan fiyatlar 7500 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 23000 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Sadece fiyatına bakmadan, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Isparta'da Kaç tane Üniversite Var?
Süleyman Demirel Üniversitesi-Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
Isparta'da Aktif olan 2 Devlet Üniversite var.

Devamını Göster
 • MEB Özel Hilal Kız Öğrenci Yurtları Isparta
  Isparta / Merkez
  ( Toplam 12730 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci yaşam alanlarına uygun olarak düzenlediğimiz Isı yalıtımlı yeni binalarımızda 1 - 2 - 3 Kişilik alternatifli modern dizayn edilmiş ahşap mo...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Şarkikaraağaç Yamanlar Kız Öğrenci Yurdu Isparta
  Isparta / Şarkikaraağaç
  ( Toplam 29849 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Senirkent Yeni Bahar Pansiyon Isparta
  Isparta / Senirkent
  ( Toplam 8261 defa ziyaret edildi. )
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Isparta Yurtları