Anasayfa

Isparta Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Isparta'daki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Isparta Üniversiteleri kız ve erkek öğrencilerine barınma hizmeti sağlayan özel yurt seçiminde dikkat edilmesi gerekenler? öğrenmek,Isparta Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

Isparta'da Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmeleri için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT almaları gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir.

GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Isparta Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız.Isparta Ruhsatlı Özel Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur.


Isparta Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, Isparta'da GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğrenci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme ve senet imzalamış olan öğrenciler, sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın öğrenci evi veya apart ücretini ödemek zorunda, veya işletmecinin insafına kaldılar.

Isparta'da Üniversiteyi kazandınız, hiç bilmediğiniz bir şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere Isparta'da ki Özel Yurt fiyatları, SDÜ Merkez kampüsü ve Uygulamalı Bilimler Bahçelievler ile şehir merkezinde ki ulaşım vb. konularda ön bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle siz Üniversiteyi kazanarak başka şehre okumaya gidiyor olabilirsiniz ama unutmayın ki Isparta'da ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. Isparta'da ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor. Bu sebeple yabancı bir şehre gideceğinizi düşünmeyin çünkü buradaki ailelerde birer öğrenci velisi.

Üniversitelerinde okuyup Isparta Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni keşfedeceğiniz bir şehirde yaşamanın zorluğu ve özgürlüğün tadı veya kültürel zenginliği, toplu yaşama merhaba dediğiniz öğrenci yurtlarında edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda kuracağınız çok sağlam dostluklar vizyonunuza ve yaşamınıza önemli katkılar sağlayabilir.

Isparta Üniversitesi Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, Isparta yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Isparta GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Isparta'da ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Isparta Özel yurt Fiyatları hakkında en güncel bilgileri alabilmek için lütfen Isparta Hakkında hazırlamış olduğumuz makalemizin alt kısmında sıralanmış olan, Isparta Özel Yurtlarının telefon ve fotoğraflı hizmet bilgilerinin yayınlandığı ilanlardaki iletişim bilgilerinden yurt yöneticileri ile kontak kurun.

Isparta Şehirlerarası Otobüs Terminali Nerede?
Isparta Otogarı şehir merkezindedir, Şehrin Burdur tarafından girişinde sağda küçük bir terminal, firmaların şehir içindede yazıhaneleri ve servisleri var. Isparta Petrol Otobüs firması www.ispartapetrol.com.tr Otogardan her zaman taksi bulabilirsiniz.

Isparta’da Öğrenci Olmak!
Isparta’ya Konya’dan gelindiğinde, Beyşehir üzerinden kestirmedir, bu yol Beyşehir’e kadar tırmanıştır ve kışın zorlu bir yoldur, Akşehir Dağ yolu üzerindende gelebilirsiniz.

Afyonkarahisar’dan Antalya yönüne devam ederek Burdur'a gelmeden yön tabelalarından Isparta yoluna girilir. Şehre yaklaşık 10 km kala yolun sol tarafı Süleyman Demirel Üniversitesi Doğu yerleşkesi sağı Batı yerleşkesidir.

Kampüsün önünden devam eden yol diğer şehirlerden gelen yollarla; Valiliğin ve Merhum Sn. Süleyman Demirel'in heykeli olan Meydanda birleşir. Merkez Kampüsten İtibaren Ispartaya devam ettiğinizde sağda İYAŞ AVM ve Otogar var. Oto Gar yolun sağındadır, bu yolu takip ettiğimizde Sağda Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, yolu bırakmadan Şehir Merkezine doğru araçlar için bat çık köprülü kavşağın altından geçerek, sağ arka tarafları Isparta’nın çarşısı sol taraflar öğrencilerin yaşam alanı olan kafeler caddesi . Tam meydana çıkışta Sağda taksi durağının arasına geri dönerseniz 50 metre ileride solda Bilgiç ve Uysal lokantaları var her iki lokantadada çok uygun fiyatlardan sulu yemek ve pide çeşitlerini yersiniz. Bütün şehiriçi Halk Otobüslerinin, Belediye Otobüslerinin kalktığı meydandan sola aşağı döndüğünüzde solda PTT var.

Isparta Özellikle öğrenciler açısından rahat modern bir şehir büyük şehirlerden gelen öğrenciler pek yabancılık çekmezler. Batıdaki şehirlerde olan hertürlü ortam ve imkana sahip, Davraz kayak merkezi şehrin içinden 26 km dir ve kayak sporuna meraklıysanız Davraz tam aradığınız yer, Kayak evinden kayak, kızak kiralayabilir telesiyejle zirveye çıkabilirsiniz, olmadı geniş alanda karlar arasında ciğerlerinize oksijenle doldurarak mangal keyfide güzel olur. Eğirdir Gölü ve Yeşilada görülmeye değer bir tabiat harikasıdır, Antalya'da yakın dolayısıyla Isparta'da yapabileceğiniz çok şey var.

Isparta Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları!
Isparta'da da diğer şehirlerde olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "Isparta'da Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) Bahçelievler kampüse yakın daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya karma apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Isparta Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları Ne Kadar?
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse Isparta Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Erkek Yurdu Fiyatları 17.500TL den başlayarak, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenciye ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, kahve otomatı, bilardo vb. oyun araçları, spor salonları, sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci, yemek var veya yok, verilecek yemeğin cinsi kalitesi tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarını 28.700 TL ye çıkmasına, etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

Isparta Havalimanı Nerede?
Isparta Süleyman Demirel Havaalanı, Afyon Antalya yolu üzerinde şehir merkezine 25 km uzaklıktadır.

Isparta Öğrenci Apartları!
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması Isparta Kız Öğrenci Apartı veya Isparta 'da ki Erkek Öğrenci Apartı tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez.

Isparta Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri yemeksiz 15.500TL ile 25.000TL arasındadır. Isparta öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.

Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak, ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir.
3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

Isparta Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları!
Üniversite Yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz.

Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. Isparta merkezde veya ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1.500 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz.

Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 1.500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2.500 TL de eşya parası talep edebiliyor.

2023 - 2024 Isparta'da ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
Isparta'da Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki eden faktörler, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetli kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversiteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır.

Isparta özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Kampüse yakın yemekli - yemeksiz; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 17.500 TL ile 43.000 TL arasında değişmektedir. Ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda ve imkanların sınırlı olan odalarda fiyatlar daha uygun olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları daha yüksek olmaktadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, Sadece fiyatına bakmadan, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

Isparta'da Kaç tane Üniversite Var?
Süleyman Demirel Üniversitesi-Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
Isparta'da Aktif olan 2 Devlet Üniversite var.

Devamını Göster
 • GSB Özel Hilal Kız Öğrenci Yurtları Isparta
  Isparta / Merkez
  ( Toplam 19176 defa ziyaret edildi. )
  Öğrenci yaşam alanlarına uygun olarak düzenlediğimiz Isı yalıtımlı yeni binalarımızda 1 - 2 - 3 Kişilik alternatifli modern dizayn edilmiş ahşap mo...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Şarkikaraağaç GSB Özel Yamanlar Kız Öğrenci Yurdu Isparta
  Isparta / Şarkikaraağaç
  ( Toplam 36110 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer Isparta Yurtları