Anasayfa

İzmir Kız Erkek Öğrenci Yurtları

İzmir Üniversiteleri Öğrenci Rehberi!

Üniversiteyi kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir Büyük Şehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak Öğrenci Apartlarında veya Özel Yurtlarda konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, İzmir'de ki Kız Öğrenci Yurdu fiyatları, Üniversitelerin Kampüslerine ulaşım vb. konularda, en azından bir ön bilgi olarak vermeye çalışacağız. İzmir'de ki Ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. İzmir'de ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, İzmir Üniversitelerinde okuyup, İzmir Özel Yurtlarında kalarak, Büyük bir şehirde yaşamanın zorluğu veya kültürel zenginliği, Toplu konaklamaların yapıldığı yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda, çok sağlam dostluklar kurarak, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilirsiniz.

İzmir'de ki Üniversitelerin Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olursa, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli kriterlerinden biride sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçların sorunsuzca karşılanabildiği, Yurt Fiyatları uygun, Yurtta konaklayan Öğrencilerin yiyebileceği Akşam Yemekleri ve kahvaltılar, Odalarda 24 saat Kaloriferi, Sıcak Suyu sıkıntılı olmayan Banyoları, Sağlıklı İnterneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, Hijyene ve can güvenliğine önem veren, GSB den ruhsatlandırılmış ve sürekli İzmir GSB İl Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için uygun yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, İzmir'de ki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Nerede?
İzmir Havalimanı, Aydın Yönünde, Gaziemir ilçesinde olan Havalimanına Hızlı tren ve Metro ile, Havaalanın içerisine kadar ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir Oto Garı Nerede?
Terminalden her semte otobüs firmalarının servisi var. Terminal 2 katlıdır: Gelen yolcu peronları üst katta, otobüsten inerek sol tarafa doğru binanın sonuna kadar gitiğinizde servislere ulaşırsınız. İlçelere ve Manisa'yada otobüsler bu kattan gider. Giden yolcu katı alt kattadır. Bu katın girişinden Şehrin diğer bölgelerine, minibüs ve otobüsler (
İzmir Belediyesi Otobüs seferlerini buradan öğrenebilirsiniz. ) var.

İzmir'de Öğrenci Olmak!
İzmir şehir içi trafiğinde her yere olmasada metro ile ulaşım var.
İzmir Büyükşehir Belediyesini Ziyarat edebilirsiniz. Aydın yönünden girişte bulunan Havaalanından gelen raylı sistem Alsancak'tan sonra Çanakkale girişindeki Aliağa'ya kadar gider. Ege Üniversitesi hariç devlet Üniversitelerine ve Otogara Metro yok ama belediye buralara metro ulaşımını sağlayabilmek için çalışmalarını sürdürmekte ve proje aşamasında. İzmir belediyesinin toplu taşıma araçlarından faydalanan öğrencilere uygulaması 90 dakikada metroya, Belediye otobüsüne, feribota tek bilet ile biniş yapılabilir. Öğrenci kartı alabilmek için önce bankaya 10 tl yatırılıyor, sonra internetten eshot'un sitesine girerek başvuru yapılıyor, üniversiteden öğrenci belgesi alındıktan sonra, Konak meydanında Yeni Karamürsel mağazasının yanında bulunan Eshot'a gidip öğrenci kartı alınıyor.

İzmirde şehir içi ulaşım büyük bir şehir olmasına rağmen metrodan dolayı kolay ve ekonomiktir, Şehir merkezine 60 km uzaklığı olan Çanakkale girişindeki Aliağa ilçesinden İZBAN metro ile şehir merkezini boydan boya geçerek, Aydın yönünde ve sehrin diğer ucundaki Gaziemir'e rahatlıkla gidip gelebilirsiniz


2021 - 2022 İzmir'de ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
İzmir'de Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetl kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir. Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

2020 - 2021 yıllarında yaşadığımız Covit -19 salgınından dolayı Üniversiteler kapandığında, GSB den ruhsatlı özel öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler Özel Yurtlar Yönetmeliğinde belirtilen maddelere göre kaldıkları ayların ve kalan miktarın % de 30 unu ödedi, her hangi bir denetime tabi olmayan, öğrenci barındırması yasal olmayan; Fiyatları cazip gelen Öğremci apartı, Öğrenci evi vb. isimlerle faaliyet gösteren binalarla sözleşme yapmış olan öğrenciler sanki okullar açıkmış gibi hiç kalmadıkları tüm yılın ücretini ödemek zorunda kaldılar,

Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. İzmir "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Üniversite yakını kahvaltı-yemek alternatifli; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 7000 TL ile 35000 TL arasında değişmektedir. ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 7000 Tl civarında olurken, içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 35000 TL civarındadır. Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

İzmir Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları

İzmir Üniversitelerinin yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. İzmir merkezi ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde 1000 TL den başlar ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz. Eşyasız Ev kiralamak istediğinizde şöyle bir alternatifte olabiliyor, Kira 1500 tl civarı ama mezun olan öğrenci evini eşyalarını satarak devren kiraya verdiğinde yaklaşık en az 2800 TL de eşya parası talep edebiliyor.

İzmir Öğrenci Apartları
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "İzmir Kız Öğrenci Apartı" veya "İzmir'de ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. İzmir Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile İzmir öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.
Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir. 3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

İzmir Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "İzmir Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenci ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, Sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarına etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

İzmir Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları
İzmir'de diğer şehirlerdede olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "İzmir'de Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Öğrenci yurtları pansiyonlar ve apartların Öğrenci Barındırabilmesi için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, İzmir Valiliğince mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur. Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır. Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Devamını Göster
 • Bornova GSB Özel Birgül Hanım Kız Öğrenci Apartı İzmir
  İzmir / Bornova
  ( Toplam 1029 defa ziyaret edildi. )
  Odalarda Sınırsız Wi-Fi Tv Buzdolabı Mutfak Elektrikli Ocak Klima Çamaşırmakinası WC & Banyo Sıcak su Oda Temizliği Bütün odalarımızda WC v...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Buca MEB Özel Kampüs Kız Erkek Öğrenci Yurtları İzmir
  İzmir / Buca
  ( Toplam 32781 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Buca Özel Ekin Erkek Öğrenci Yurdu İzmir
  İzmir / Buca
  ( Toplam 10417 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Çiğli Akademi Kız Öğrenci Stüdyo Evleri İzmir
  İzmir / Çiğli
  ( Toplam 54320 defa ziyaret edildi. )
  İzmir Çiğlide 2013 yılında kız öğrenci apartı olarak inşaatını yaptığımız deprem yönetmeliğine uygun, ses ve ısı yalıtımlı yeni binamızda : Modern y...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Ekin Erkek Öğrenci Apartları Çiğli
  İzmir / Çiğli
  ( Toplam 28780 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Seyrek Özel Yücel Kız Öğrenci Yurdu Menemen İzmir
  İzmir / Menemen
  ( Toplam 4272 defa ziyaret edildi. )
  Menemen Seyrek'teki Kız Öğrenci Yurdumuzun İçerik Bilgileri güncellenmektedir.
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Menemen Özel Yücel Erkek Öğrenci Yurdu İzmir
  İzmir / Menemen
  ( Toplam 7676 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Aliağa İnci Apart İzmir
  İzmir / Aliağa
  ( Toplam 5813 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer İzmir Yurtları