Anasayfa

İzmir Kız Erkek Öğrenci Yurtları

İzmir'deki Özel Yurtlar ve Güncel Fiyatları!

Üniversiteyi kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir Büyükşehirde, belkide evinizden çok uzakta, artık yeni eviniz olacak İzmir Öğrenci Apartlarında veya İzmir Özel Yurtlarında konaklayarak, yeni bir yaşama başlayacağınız için korkmayın!

ozelyurtpansiyon.com sitemizden İzmir kız erkek yurtlarının telefonları, oda özellikleri ile İzmir'deki Özel yurtların Güncel fiyat bilgilerine ulaşabilirsiniz.


İzmir şehrindeki Üniversitelerinde eğitim alan kız ve erkek öğrencilere barınma hizmeti sağlayan özel yurtlara kayıt için gerekli evraklar nelerdir? öğrenmek, İzmir Yurtları hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak ve ozelyurtpansiyon.com'un Üniversite yaşamı ile ilgili hazırladığı tüm makaleleri okumak için tıklayın.

ozelyurtpansiyon.com sitesi olarak sizlere, İzmir'deki yurt fiyatları, Üniversitelerin Kampüslerine ulaşım vb. konularda, ön bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle bilmelisiniz ki İzmir'de ki ailelerin çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehire sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın heyecanı ile gidiyor. İzmir'de ki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor, İzmir Üniversitelerinde okuyup, İzmir Özel Yurtlarında konaklayarak, Büyük bir şehirde yaşamanın tecrübesi veya kültürel zenginliği, toplu konaklamaların yapıldığı yurtlarda edineceğiniz oda arkadaşlıkları, genç yaşınızda, çok sağlam dostluklar kurarak, vizyonunuza önemli bir katkı sağlayabilir.

Üniversitelerin İzmir Özel Yurt alternatifleri bir hayli fazladır, hele birde öğrenci apart fiyatları uygun olduğunda, çok rahat ve keyifli bir üniversite yaşamı geçireceğinize emin olabilirsiniz. İzmir Özel yurt Fiyatları hakkında en güncel bilgileri alabilmek için lütfen İzmir Hakkında hazırlamış olduğumuz makalemizin alt kısmında sıralanmış olan, İzmir Özel Yurtlarının telefon ve fotoğraflı hizmet bilgilerinin yayınlandığı ilanlardaki iletişim bilgilerinden yurt yöneticileri ile kontak kurun.


İzmir Özel Yurtları, Öğrenci Apartları ile Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyon işletmecilerine yönelik, ozelyurtpansiyon.com'un hazırladığı tüm Makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Nerede?
İzmir Havalimanı, Aydın Yönünde, Gaziemir ilçesinde olan Havalimanına Hızlı tren ve İZBAN Metro ile, Havaalanın içerisine kadar ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir Oto Garı Nerede?
İZOTAŞTerminalden her semte otobüs firmalarının servisi var. Terminal 2 katlıdır: Gelen yolcu peronları üst katta, otobüsten inerek sol tarafa doğru binanın sonuna kadar gitiğinizde servislere ulaşırsınız. İlçelere ve Manisa'yada otobüsler bu kattan gider. Giden yolcu katı alt kattadır. Bu katın girişinden Şehrin diğer bölgelerine, minibüs ve otobüsler (
İzmir Belediyesi Otobüs seferlerini buradan öğrenebilirsiniz. ) var.

İzmir'de Öğrenci Olmak!
İzmir şehir içi trafiğinde her yere olmasada metro ile ulaşım var.
İzmir Büyükşehir Belediyesini Ziyarat edebilirsiniz. Aydın yönünden girişte bulunan Havaalanından gelen raylı sistem Alsancak'tan sonra Çanakkale girişindeki Aliağa'ya kadar gider. Ege Üniversitesi hariç devlet Üniversitelerine ve Otogara Metro yok ama belediye buralara metro ulaşımını sağlayabilmek için çalışmalarını sürdürmekte ve proje aşamasında. İzmir belediyesinin toplu taşıma araçlarından faydalanan öğrencilere uygulaması 90 dakikada metroya, Belediye otobüsüne, feribota tek bilet ile biniş yapılabilir. Öğrenci kartı alabilmek için önce bankaya para yatırılıyor, sonra internetten eshot'un sitesine girerek başvuru yapılıyor, üniversiteden öğrenci belgesi alındıktan sonra, Konak meydanında Yeni Karamürsel mağazasının yanında bulunan Eshot'a gidip öğrenci kartı alınıyor. İZBAN metro ile seyahatlerinize Metrodan indiğiniz durakta kartınıza iade yaptırmayıihmal etmeyin.

İzmirde şehir içi ulaşım büyük bir şehir olmasına rağmen metrodan dolayı kolay ve ekonomiktir, Şehir merkezine 60 km uzaklığı olan Çanakkale girişindeki Aliağa ilçesinden İZBAN metro ile şehir merkezini boydan boya geçerek, Aydın yönünde ve sehrin diğer ucundaki Gaziemir'e rahatlıkla gidip gelebilirsiniz


2023 - 2024 İzmir'de ki Özel Yurt Fiyatları Ne Kadar?
İzmir'de Öğrenci yurdu fiyatların belirlenmesine etki eden, öncelikli faktörleri incelemek gerekirse, Kız ve Erkek Öğrenci yurtlarının ve Öğrenci Apartlarının fiyatlarına etki, sadece yatak, yemek ve bina değildir, Öncelikle binanın işletmecisi, yönetimi ve hizmetl kadrosu, sözleşmeler imzalandıktan sonra taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesidir. Tek Kişilik oda, İki kişilik oda, üç kişilk oda, kahvaltı ve yemek kalitesi, personel sayısı ve okul ile yurt arasında ücretsiz servisinin olması, Üniversteye yakınlığı vb. etkenlerin varlığı veya yokluğuna göre fiyatlandırılmaktadır.

İzmir "özel yurt fiyatları odada barınacak kişi sayısına göre Üniversite yakını kahvaltı-yemek alternatifli; Kız Yurtları bir eğitim yılı olarak 22.000 TL ile 75.000 TL arasında değişmektedir. İmkanları sınırlı olan özel yurtlarda ve ortak banyo wc li 3 Kişilik ya da 4 veya 6 Kişilik odalarda fiyatlar 22.000 Tl civarında olurken, İmkanları çok olan özel yurtlarda ve içerisinde banyo ve wc olan tek kişilik odaların fiyatları 75.000 TL civarındadır.

Öğrenim ve sosyal yaşamınıza direk etkisi olacak Özel Yurt seçiminde acele etmeden, verilecek hizmetleri kapsayan sözleşmeyi dikkatlice okuyarak senetlerinizi imzalamanızı önemle hatırlatırız.

İzmir Öğrenciye Kiralık Eşyalı Daire Fiyatları
İzmir Üniversitelerinin yakınında Özel Kız veya Erkek Öğrenci Yurtları bulamadığınızda dahi, Öğrenci Evi kiralamanızı şu sebeplerle önermeyiz, en önemlisi konuya maddi açıdan baktığınızda, Özel Yurtlarda 8 - 9 ay yurt ücreti ödenir, ev kiraladığınızda ise, kira kontratını bir yıllık yapmanız gerektiğinden dolayı, eve 12 ay kira ödersiniz. Emlakçı komisyonu ve paradan ziyade evde misafiriniz hiç eksik olmaz okul başarı grafiğiniz olumsuz etkilenir. Bu yüzden kız veya erkek öğrenci Apartlarını tercih etmenizi öneririz. İzmir merkezi ilçelerınde, konuma göre kira farklılıkları olacaktır, 1+1 - 2+1 ev kiraları merkeze uzak semtlerde uygun fiyata bulunabilir ama bu seferde toplu taşıma araçlarında çok zaman ve para kaybedersiniz.

Öğrenci Yurtları Otel değildir; sizin en değerli varlığınızı emanet edeceğiniz ve sorunsuzca eğitim ve özel yaşamını sürdürebileceği işletmeyi çok iyi seçmeniz gerekir.

İzmir Öğrenci Apartları
Ev Kiralamadığınız veya GSB den ruhsatı olmayan öğrenciye illegal barınma hizmeti veren binaların dışında, Öğrenci Yurdu veya Öğrenci pansiyonu olması "İzmir Kız Öğrenci Apartı" veya "İzmir'de ki Erkek Öğrenci Apartı" tercih etmeniz, tümününde Gençlik ve Spor Bakanlığı Özel Yurtlar Yönetmeliğine tabi olması sebebiyle pek bir şey farketmez. İzmir Öğrenci apartı adı altında illegal kiralama yapan binanın apart ücretleri ile İzmir öğrenci yurtları arasında bir miktar ücret avantajınız var gibi görünsede, yaşayabileceğiniz olası mağduriyetler size cok daha fazla maddi ve manevi maliyetlere yol açacaktır.
Bu tür yerler bir kaç farklı amaçlada hizmet verebiliyor,
1 - Günlük hatta saatlik apart kiralama.
2 - Gençlik ve Spor Bakanlığından Ruhsat alınabilmesi için sadece Kız öğrenci veya sadece erkek öğrenci apartı olarak ama sadece öğrenciye hizmet verme zorunluluğu istenirken, Bu tür binalarda parayı bastıran apartı kiralayabilir. 3 - GSB Ruhsat vereceği Özel Yurt İdari personeli olan yurt Müdüründen Lisans mezunu, Yönetim memurundan ön lisans mezunu şartı dahi ararken bu tip yerlerde sadece işi bilen personel şartı aranır.

İzmir Özel Erkek Öğrenci Yurtları Fiyatları
İster Kız Yurdu fiyatları olsun İsterse "İzmir Özel Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları" olsun hatta Öğrenci apartlarında dahi fiyatlara etki eden faktörler birbirine tıpa tıp aynıdır. Üniversiteye ve Kampüse yakın, Odada barınacak kişi sayısı, Yurt idari personelinin Öğrenciye yurtta sağlıyacağı huzur veya huzursuzluk, Final ve Vizelerde Özel yurtta öğrenci ücretsiz verilen gece çorbası, Ramazan ayında sahur yemeği, Tek kişilik veya 3 kişilik oda fiyatları, Katlara konan sebillerde ücretsiz sıcak ve soğuk su, Kahve Otomatı, Bilardo vb. Oyun araçları, Spor salonları, Sözünün arkasında olan, öğrenci memnuniyeti odaklı işletmeci tüm bu imkanlar özel yurtların fiyatlarına etki eden faktörler arasındadır.

Deprem yönetmeliğine uygun sağlam bina ve yangın yönetmeliğine hazırlığını tamamlamış özel yurtlardan bahsetmiyorum bile Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığı bu şartları yerine getirmemiş olan Kız ve Erkek Öğrenci yurduna veya Öğrenci apartlarına ruhsat vermiyor.

İzmir Özel Kız Öğrenci Yurtları Fiyatları
İzmir'de diğer şehirlerdede olduğu gibi Erkek yurtlarına nazaran "İzmir'de Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları" da daha yüksek oluyor, bunun sebepleri arasında ailelerin tercihine bağlı olarak, erkek öğrencinin, kız öğrenciye nazaran (en azından ilk yıl için) daha çok konaklama alternatifinin olması yani erkek öğrenci geçici olarakta olsa normal bir otelde pansiyonda veya kama apartta konaklayabilir hatta ev de kiralayabilir.

Devamını Göster
 • Bornova GSB Özel Birgül Hanım Kız Öğrenci Apartı İzmir
  İzmir / Bornova
  ( Toplam 16193 defa ziyaret edildi. )
  Odalarda Sınırsız Wi-Fi Tv Buzdolabı Mutfak Elektrikli Ocak Klima Çamaşırmakinası WC & Banyo Sıcak su Oda Temizliği Bütün odalarımızda WC v...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Balçova GSB Çamlık Erkek Öğrenci Yurdu İzmir
  İzmir / Balçova
  ( Toplam 1386 defa ziyaret edildi. )
  24 saat sıcak su imkânı, Sabah kahvaltısı, Pazar Hariç Akşam yemeği, İnternet (wireless), Çamaşırhane ve ütü imkânı, Dinlenme, etüt ve TV salonu ...
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Çiğli Akademi Kız Öğrenci Stüdyo Evleri İzmir
  İzmir / Çiğli
  ( Toplam 8388 defa ziyaret edildi. )
  İzmir Çiğlide 2013 yılında kız öğrenci apartı olarak inşaatını yaptığımız deprem yönetmeliğine uygun, ses ve ısı yalıtımlı yeni binamızda : Modern y...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Ekin Erkek Öğrenci Apartları Çiğli
  İzmir / Çiğli
  ( Toplam 37167 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Seyrek Özel Yücel Kız Öğrenci Yurdu Menemen İzmir
  İzmir / Menemen
  ( Toplam 14595 defa ziyaret edildi. )
  Menemen Seyrek'teki Kız Öğrenci Yurdumuzun İçerik Bilgileri güncellenmektedir.
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Menemen Özel Yücel Erkek Öğrenci Yurdu İzmir
  İzmir / Menemen
  ( Toplam 13246 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Aliağa İnci Apart İzmir
  İzmir / Aliağa
  ( Toplam 10268 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

Diğer İzmir Yurtları