Anasayfa

İzmir Kız Erkek Öğrenci Yurtları

 • Buca MEB Özel Kampüs Kız Erkek Öğrenci Yurtları İzmir
  İzmir / Buca
  ( Toplam 31829 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Buca Özel Ekin Erkek Öğrenci Yurdu İzmir
  İzmir / Buca
  ( Toplam 8625 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • MEB Özel Kilit Residence Kız Öğrenci Yurdu Bornova
  İzmir / Bornova
  ( Toplam 4067 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Çiğli Akademi Kız Öğrenci Stüdyo Evleri İzmir
  İzmir / Çiğli
  ( Toplam 48842 defa ziyaret edildi. )
  İzmir Çiğlide 2013 yılında kız öğrenci apartı olarak inşaatını yaptığımız deprem yönetmeliğine uygun, ses ve ısı yalıtımlı yeni binamızda : Modern y...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Çiğli Gümüş Koza Kız Rezidansı İzmir
  İzmir / Çiğli
  ( Toplam 25259 defa ziyaret edildi. )
  İzmir'in merkez ilçesi olan Çiğli'nin Balatçık mahallesinde 2015 yılında inşaatını yaptığımız deprem yönetmeliğine uygun, ses ve ısı yalıtımlı yeni b...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Balatçık Elysium Apart Çiğli İzmir
  İzmir / Çiğli
  ( Toplam 2335 defa ziyaret edildi. )
  Çiğli Balatçık Elysium Apart Katip Çelebi Üniversitesi ne yürüyüş mesafesinde olan apartımız her sey dahil konseptinde hizmet vermektedir. Binamızda ...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Ekin Erkek Öğrenci Apartları Çiğli
  İzmir / Çiğli
  ( Toplam 24045 defa ziyaret edildi. )
  ..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Çiğli Gümüş Koza Erkek Rezidansı İzmir
  İzmir / Çiğli
  ( Toplam 731 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyorr.
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Seyrek Özel Yücel Kız Öğrenci Yurdu Menemen İzmir
  İzmir / Menemen
  ( Toplam 1066 defa ziyaret edildi. )
  Menemen Seyrek'teki Kız Öğrenci Yurdumuzun İçerik Bilgileri güncellenmektedir.
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Menemen Özel Yücel Erkek Öğrenci Yurdu İzmir
  İzmir / Menemen
  ( Toplam 5779 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...
 • Aliağa İnci Apart İzmir
  İzmir / Aliağa
  ( Toplam 4516 defa ziyaret edildi. )
  güncelleniyor..
  Erkek Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...

İzmir'de Nasıl Yaşanır ?

İzmir'de Üniversite kazandınız artık hiç bilmediğiniz bir şehirde veya ücra bir ilçede evinizden çok uzakta yeni bir yaşama başlayacaksınız. Korkmayın..!
Çünkü İzmir'deki İnsanların çocuklarıda başka şehirlere belkide sizin yaşadığınız şehre sizin gibi hiç bilmediği bir şehirde okumanın korkusu ile gidiyor.İzmir'deki insanlarda sizlerin ana babalarınızın yaşadığı kaygıyı sizinle ailenizle aynı zamanda yaşıyor,bu yüzden veya öğrencilerin bölgelerindeki ekonomik hareketliliğe katkıda bulunduklarından dolayı sıcak davranıp sizlere yardımcı olacaklardır.İzmir büyük ve çağdaş bir şehir aradığınızın fazlasını bulabileceğiniz tam bir öğrenci şehri, Bornova, Buca, Narlıdere, Çiğli vb. merkez ilçeleri dışındaki merkeze uzak ilçelerde işiniz çok daha kolay insanları genelde misafir perverdir.Güleryüzle bir selam vermenin iyi günler dilemenizin karşılığını fazlasıyla alırsınız.Sizden önce bazı öğrencilerin uygunsuz davranışlarından dolayı belki biraz önyargılı davranırlar ama hem kendinize hemde onlara biraz zaman verirseniz çok rahat bir üniversite yaşamı geçirmiş olursunuz.Hem fenamı sizde gittiğiniz bölgenin kültürünü,doğasını,yaşamlarını gözlemleyerek yaşayarak genç yaşınızda vizyon sahibi olacaksınız. Yaşamınıza tecrübe katılacak. Birde sizden önce İzmir'de okumaya gelen ve eyvah ben burada naparım nasıl uyum sağlarım diyen ve okul bittikten sonra yaşamını İzmir'de sürdürmeye karar veren okadar çok öğrenci varki sayılarını bilseydiniz şaşarsınız. Sadece Üniversite öğrencilerine konaklama hizmeti veren Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatlandırılmış ve Bakanlığın kontrolünde olan, Özel kız ve erkek öğrenci yurtlarını, Öğrenci apartlarını veya öğrenci pansiyonlarını terih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, hem üniversite hemde şehir yaşamınızı kolaylaştıracak, yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.


İzmir'deki Özel Kız Erkek Öğrenci Yurtlarının Bir eğitim dönemi 2020 - 2021 Ortalama ücretleri Fiyatları:

Özel Kız öğrenci yurtlarının yemekli Fiyatlarıi: 11000.tl ile 25000 tl arasıdır.
Özel Erkek öğrenci yurtlarının yemekli Fiyatları: 10000tl ile 19000 tl arasıdır.
Apartların Stüdyo dairelerin pansiyonların ücretleri: 9000 ile 17000 tl arasıdır.yemeksiz


İzmir Büyükşehir Belediyesidir: Balçova, Buca, Bornova, Karşıyaka merkez İlçeleridir

Ulaşım : İzmir Sahil şehridir. Tren, Otobüs, Uçak, Gemi aternatifli ulaşım vardır.

Havaalanı: Gaziemir tarafındadır; Hızlı tren ve Metroya binerek şehrin her tarafına gidebilirsiniz.

Terminali : Terminalden her semte otobüs firmalarının servisi var.
Terminal 2 katlıdır: Gelen yolcu peronları üst katta, otobüsten inerek sol tarafa doğru binanın sonuna kadar gitiğinizde servislere ulaşırsınız. İlçelere ve Manisayada otobüsler bu kattan gider. Giden yolcu katı alt kattadır. Bu katın girişinden Buca'daki Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsüne- Bornova'daki Ege Üniversitesi Kampüsüne minibüs ve otobüsler www.eshot.gov.tr/HareketSaatleri.aspx?TIP=TumHatlar var. Şehir içi trafiğinde her yere olmasada metro var www.izmir.bel.tr/metro.asp. Aydın yönünden girişte bulunan Havaalanından gelen raylı sistem Alsancaktan sonra Çanakkale girişindeki Aliağa'ya kadar gider. Ege Üniversitesi hariç Üniversitelere ve otogara metro yok ama belediye buralara metro ulaşımını sağlayabilmek için çalışmalarını sürdürmekte ve proje aşamasında. İzmir belediyesinin toplu taşıma araçlarından faydalanan öğrencilere uygulaması 90 dakikada metroya, Belediye otobüsüne, feribota tek bilet ile biniş yapılabilir. Öğrenci kartı alabilmek için önce bankaya 10 tl yatırılıyor, sonra internetten eshotun sitesine girerek başvuru yapılıyor, üniversiteden öğrenci belgesi alındıktan sonra konak meydanında yeni karamürsel mağazasının yanında bulunan Eshota gidip öğrenci kartı alınıyor.
İzmirde şehir içi ulaşım büyük bir şehir olmasına rağmen metrodan dolayı kolay ve ekonomiktir, Şehir merkezine 60 km uzaklığı olan çanakkale girişindeki Aliağa ilçesinden metroya binerek Alsancaka, Konağa, Balçovaya veya Manisa girişindeki Bornovaya hatta Aydın yönündeki ilk ilçe olan Gaziemire rahatlıkla gidebilirsiniz.
İzmirde Özel yurtların apartların en yoğun olduğu bölgeler Ege Üniversitesinin olduğu Bornova merkezi ve Bayraklı ilçesine bağlı Manavkuyu gibi bazı mahalleleridir, Dokuz Eylül Üniversitesinin bulunduğu Buca ilçesindede eğitim fakültesinin civarı, Dokuzçeşmeler kampüsünün civarı ve merkez kampüsün bulunduğu Tınaztepe mahallesidir, Bu bölgelerin isimlerini görüpte sizlere birbirinden çok uzak yerler gibi gelmesin hepsi yürüyerek gidilebilir uzaklıkta. Çeşme yarım adasına giden yol üzerinde olan Balçova, Narlıdere'dede bir kaç tane özel yurt var, Güzelbahçe ve Urla'dada özel yurtlar yok ama yazları tatilcilere konaklama hizmeti veren işletmeler öğrenim zamanındada amatörce olsada öğrencilere hizmet vermekte.
Manisa, Uşak, Afyonkarahisar üzerinden gelindiğinde ilk Bornova ilçesine girersiniz bu yolun sağ tarafı ilçe merkezi solunuz Ege Üniversitesinin kampüsüdür buradan metro ile heryere ulaşım var.


İzmir Ekonomi Üniversitesi: www.ieu.edu.tr Balçova merkez ilçesindedir. İster otobandan Çeşme yönüne giderek Balçova çıkışından çıkabilir, isterseniz hangi yönden gelirseniz gelin Konak meydanına çıkarak Çeşme yönüne sahili takip ederek Balçova içine girer ve sağınızda kipa ve agora avm lerinden sonra solda teleferik mahallesindedir. İzmir Ekonomi üniversitesine dönmeyerek Çeşme yönüne devam ettiğinizde sırasıyla sağınızda Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi ve az ilerisinde Narlıdere yönünde DEÜ Güzel Sanatlar fakültesine gelirsiniz. Fakültenin alttarafı İnciraltı'dır KYK Atatürk Öğrenci yurtları buradadır.

Katip Çelebi Üniversitesi: www.ikc.edu.tr/ İzmir'in merkez ilçesi olan Çiğli'dedir, Otobandan veya normal yoldan Karşıyaka ve Çanakkale yön tabelalarını takip ederek geldiğinizde Karşıyakadan sonra Çiğli'ye gelinir. Otobandan geliyorsanız Çanakkale yönüne devam ederek solunuzda askeri havaalanı ve ilk çıkış Harmandalı çıkışından çıkarak hemen sağınızda okulu görebilirsiniz. Şehre Çanakkale yönünden giriştedir. Üniversite yeni açıldığından dolayı yakın çevresinde yerleşim ve sosyal yaşam oluşmadı, üniversitenin en iyi yönlerinden biri metroya yakın olması çünkü metroyla Buca'ya, Şirinyer'e ulaşım kolaylığı var. isterseniz Halkapınar istasyonundan aktarma ile diğer metroya geçiş yaparak Bornova'ya veya Alsancağa Konağa gidebilirsiniz..

KYK Kredi Yurtlar Kurumu Çiğli erkek öğrenci yurdu Katip çelebi Üniversitesinin girişinde durduğunuzda Üniversitenin sağ tarafı Otobandır, sola doğru devam ederek kampüsün duvarının bitiminden yine sağa tel örgülere parelel devam ederek aralık içlerinden hep sağa devam ederek yaklaşık 300 metre sonra dar sokaklardan binanın arkası görünür binayı bulamamanız mümkün değil çünkü o bölgedeki en yeni en geniş ve en büyük bina, Bina daha önceden özel sektör tarafından yapılmıştı 2013 yılında KYK tarafından erkek öğrenci yurdu olarak kiralandı. Ulaşım metro ile Ege Üniversitesine kadar ve Buca Şirinyer'e kadar gider oradan Eğitim fakültesi ve Dokuzçeşmeler kampüsü yürüyüş mesafesinde Tınaztepeye tekrar otobüse binmek gerekiyor, ayrıca minibüs ve belediye otobüsleriylede kolay ulaşım var. Duraklar yürüyüş mesafesinde.


Ege Üniversitesi Aliağa Meslek Yüksek Okulu: Aliağa İzmir'in Çanakkale yönünden girişindedir. Limanı ve Rafinerileri ile büyük bir sanayi şehridir, İzban metrosu Aliağa'dan şehrin bir diğer ucu olan Gaziemir'e Adnan Menderes havaalanına kadar İzmir'in hemen her yerine ulaşım kolaylığı sağlar. Yenişakran beldesi ve Yenifoça denize girilebilecek bölgelerdir. Ulaşım sadece izbanla sınırlı değildir toplu taşıma araçlarıylada otogar dahil heryere sıklıkla araç bulabilirsiniz.

Bayındır Meslek Yüksek Okulu: Otobana girdiğinizde Torbalı çıkışından çıkar ve Yön Tabelasından girerek yaklaşık 25 km sonra ulaşırsınız. İlçe içine girerken önünüze çıkan ilk trafik ışıklarından sağa girerseniz tren istasyonun altındaki yolu sola devam ederek myo çıkarsınız. Işıklardan sola ilçe merkezine gider ışıklardan düz yolunuza devam ettiğinizde sanayinin karşısından sağa devam ederek tren raylarını geçtikten sonra çam ağaçlarının gölgeledeği yolda yaklaşık 1500 metre sonra sağınızda yeni ve modern binası ile Meslek yüksek okuluna ulaşırsınız. MYO yürüyerek biraz uzak ama yolun Doğal güzelliği yürümeye değer. Uşak'tan gelecekler için Salihli'den Gölcük üzerinden kestirmedir. Denizli ve Aydın yolundan gelecekler kestirme yollar var ama otobandan gelmek çok daha iyi çok zorlu virajlı ve dar dağ yoludur.

Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksek Okulu: İzmir'den Çanakkale yönüne devam ederek Aliağa'dan sonra Bergama - Soma ve Akhisar kavşağına geldiğinizde, sağa devam ederek solunuzda Modern binası ile Bergama otobüs terminali görünür, devamında yaklaşık 2 kilometre sonra sağınızda MYO yön tabelası gelir siz sonraki kavşaktan sola karşıya girerek termal otelin yanından geldiğiniz yola parelel geri devam ettiğinizde Okula gelirsiniz. Okulun çevresinde yerleşim yerleri olmasına rağmen ilçe merkezi enaz 4 kilometre sonradır, Bergama büyük bir ilçe olduğundan oturduğunuz yere göre okula gidiş gelişte taşıt kullanmanız gerekebilir. Okula dönmeyerek devam ettiğinizde yol sizi direk şehir merkezine çıkarır oradan ister Soma'ya ister Akhisar'a geçebilirsiniz. Bergama İzmir şehir merkezi arası mesafe 100 km 1 saat 15 dakika civarıdır.

( E.Ü. ) Ege Üniversitesi Kampüsü: Bornova'dadır; www.ege.edu.tr Bornova İzmir'in merkez ilçesidir. Ege üniversitesi iyi ve köklü bir üniversite olduğundan artık şehrin içinde kalmış, bölge özellikle küçük park civarında kafelerle ve yaşam alanlarıyla tamamıyle bir öğrenci şehri gibi. Afyon, Uşak, Balıkesir ve Manisa üzerinden gelişte inişe geçerek askeriyeden sonra yol köprünün üzerine ve köprünün sağından yan yola ve Bornova'ya gider kampüs solunuzdadır. Yanyola girdiğinizde yol giriş Hastanenin kapısının bulunduğu meydana çıkar. Aydın ve Çanakkale üzerinden gelişte Manisa - Uşak yön tabelalarını takip ederek Üniversiteye ulaşabilirsiniz. Kampüs şehrin merkezinde olduğundan ulaşım sorunu yoktur. Forum Bornova'nın yanında KYK Kız öğrenci yurtları ve Bornova ilçe merkezinde çok fazla sayıda özel kız erkek öğrenci yurtları vardır.

Yaşar Üniversitesi : www.yasar.edu.tr İzmir Konak ve Bornova'da yerleşkeleri vardır.

(D.E.Ü.) Dokuz Eylül Üniversitesi: www.deu.edu.tr İzmir'in merkez ilçesi olan Buca'dadır. Tınaztepe Merkez Kampüsü, Eğitim Fakültesi, Dokuzçeşmeler Kampüslerine en kolay ulaşım tarifi otoban olan çevre yolundandır. Çanakkale, Uşak ve Manisa yönünden geliyorsanız ilk otoban girişinden girer Çeşme yönüne devam ederek, Buca yön tabelasından çıktığınızda sağınız Tınaztepe kampüsüdür. İlk köprüde Ana kampüse arka girişten girebilir içinden geçerek ana giriş kapısından çıkabilirsiniz. İçinde lunaparkı dahi olan gerçekten çok büyük bir alana kurulmuş ve sürekli yeni fakülte binalarıyla gittikçe büyümekte. Kampüse parelel yolunuza devam ederek sağınızda yine ana giriş kapısı gelir, 2013 yılında inşaatı devam eden Buca KYK öğrenci yurtlarıda burada, aşağıya düz devam ettiğinizde yol ayrımında (İki yolda aynı yere gider) soldan devam ederek solunuzda Hasanağa Bahçesi, Sağınızda Dokuzçeşmeler Kampüsü gelir. Kampüs duvarının bitiminde trafik lambaları gelir direk karşıya yolunuza devam ederek yaklaşık 100 metre sonra sola döndüğünüzde kasaplar çarşısına gelir. Burada karşınızda Akbank solda İş bankası ikisinin arasından devam ederek sağınızda Eğitim Fakültesine gelirsiniz. Diğer kampüslere nazaran fakültenin civarı çok daha fazla öğrenciye yönelik işletmelerle dolu. Tüm kampüslerin çevresi yerleşim yeridir. ulaşım sorunu yoktur. Eğitim Fakültesinin ve Dokuzçeşmeler Kampüslerinin bulunduğu bölgeler daha merkezi konumda olduğundan Özel kız ve erkek öğrenci yurtları konusunda yoğun bir bölgedir. Buca Tınaztepe kampüsü civarındaki Özel yurlar ise yeni yerleşim bölgesi olduğundan daha yeni binalarda hizmet verirler.

Çeşme Turizm Otelcilik Yüksekokulu: Okul Çeşme'nin Dalyan mahallesindedir. Otobandan Alaçatı çıkışından çıkarak Çeşme yönüne devam ederek Alaçatı - Ilıca kavşağından sonraki ışıklı kavşaktan sağa Dalyan'a ayrılır. Yön tabelalarını takip ederek Dalyan'a inmeden tepede turizm sektörüne yakışır mimarisi ile okula gelirsiniz. Kredi yurtlar kurumunun binasıda burada. Yüksekokulu tepedede olsa Dalyan yerleşim yerine çok yakın. İzmir şehir merkezi ile Çeşme ilçesi arasındaki mesafe 80 km yaklaşık 50 dakikadır.

Dikili: İzmir şehirmerkezi ile Dikili ilçesi arası mesafe 100 km yaklaşık 1 saat 15 dakikadır.

D.E.Ü. Reha Midilli Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu: Foça'ya Çanakkale'den İzmir'e gelişte Aliağa'dan sonra sağa sahile doğru girerek yaklaşık 20 km sonra Bağarası'ndaki Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Kız ve erkek öğrenci yurduna 10 km sonrada okula ulaşılır. İzmir'in merkezi olan Konak'a yaklaşık 70 km uzaklıktadır. Foça'dan şehir merkezine metro bağlantılı belediye otobüsleriyle ulaşım var. Yeni Foça ve eski Foça birbirine yakındır okul eski Foça'dadır. Foça Çeşme ve Gümüldür gibi sahil turizmi olan bir ilçedir. Foça'da özel yurt, öğrenci pansiyonu veya apartı yok. Yazlık bir bölge olduğundan dolayı yazlıklar ve oteller pansiyonlar var.

Kemalpaşa : Uşak ve Afyonkarahisardan İzmire giriştedir, sanayi bölgesidir hiçbir üniversiteye yakın değildir, öğrenci yurdu veya öğrenciye konaklama hizmeti veren firmalar yoktur.

Kınık : Bergamaya komşu olan Kınık İzmir şehir merkezine yaklaşık 130 km uzaklıktadır. Meslek yüksek okulu yok.

Kiraz : Ödemişe komşu olan bir ilçe İzmir şehir merkezine 145 km uzaklıkta üniversitelerin herhangi bir bölümü bulunmamakta.

Bakırçay Üniversitesi Seyrek - Ege Üniversitesi Menemen Meslek Yüksek okulu: Çanakkale yolunda İzmir'in Menemen İlçesindedir. Balıkesir Manisa Üzerinden gelişte Manisa'nın içinden Menemen, Aliağa, yön tabelalarını takip ederek yaklaşık 40 km sonra Menemen'e gelirsiniz buradan köprülü kavşağın altından devam eder sola İzmir yönüne dönerek ister çevre yoluna girerek kestirmeden Seyrek'e ulaşırsınız isterseniz 2-3 km sonra solunuzda meslek yüksek okulu devamında Ulukent Metro istasyonuna geldiğinizde köprülü kavşaktan sağa Seyrek yön tabelasından girer yaklaşık 8 - 9 kilometre sonra Bakırçay üniversitesinin önüne gelirsiniz. İzmir içinden gelişte trafiğe takılmak istemiyorsanız otobandan Çanakkale yönüne devam ederek otobanın bitiminde Harmandalı'na çıkarsınınız, burada köprünün üstüne çıkarak sola Çanakkale yoluna devam eder yine sola Seyrek yön tabelasından girerek okula ulaşırsınız. Seyrek, Karşıyaka'ya 23 km uzaklıkta Konak yaklaşık 40 km uzaklıkta üniversitenin önünden Ulukent Metro istasyonuna belediye otobüsleri ile ulaşım vardır. Seyrek bildiğiniz köydü fakat üniversite bu bölgedeki sosyal yaşamı gittikçe değiştirip hareketlendirdi.

Ödemiş Meslek Yüksek Okulu - Sağlık Yüksekokulu : Otobandan Torbalı çıkışından çıkar ve Bayındır - Ödemiş yolundan devam ederek yaklaşık 30 km sonra ilçeye girdiğiniz anda önünüze çıkan ilk trafik ışıklarından sağa girerek, 200 metre sonra tekrar ışıklardan sağa devamında yol çatal olur, siz soldan devam ederek eski tren istasyonuna gelirsiniz. Rayları geçtiğinizde sağa ve sola asvalt yol gelir siz karşıya kaldırım taşlı yola gireceksiniz ve 200 metre sonra sağınızda myo göreceksiniz. Ödemiş 70000 den fazla nüfusu olan bayağı büyük bir ilçe ve myo da biraz ilçenin dışında girdiğiniz anda önünüze çıkan ilk trafik ışıklarından düz devam ederseniz karşınıza efe heykeli olan dönel kavşağı geçerek devam edin solunuzda sağlık meslek yüksek okulu gelir yol üzerinde ve şehir merkezindedir. Yolunuza devam ettiğinizde ikinci büyük dönel kavşakta Ödemiş yeni tren istasyonu ve terminali gelir. Yolun sonu Salihli,Kiraz ve Alaşehir kavşağına çıkar. İzmir şehir merkezi ile Ödemiş arası mesafe yaklaşık 115 km 1 saat 20 dakikadır.

DEÜ Seferihisar Fevziye Hepkon Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu : Seferihisar İzmir şehir merkezine 50 km yaklaşık 40 dakika uzaklıktadır.

Selçuk İzmir Havacılık Meslek Yüksek Okulu ve Hava Ulaştırma Fakültesi : Selçuk Kuşadası'na yakın ve Aydın İzmir karayolunun içinden geçtiği Tarihi Şirince Köyünün ve Efes Harabelerinin bulunduğu bir ilçe, Turizm ağırlıklı olan ilçe İzmir'den daha çok Aydın şehir merkezine yakındır. Şehir merkezine 85 km 1 saat uzaklıkta ve İzmir'e, Aydına, Denizli'ye tren seferleri vardır. Hava Ulaştırma Fakültesi 2014 - 2015 yılında Meslek yüksek okulu ile aynı binada hizmete girmiştir. 2017 Yılında İzmir'e Selçuk'tan Metro ilede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu : Otobandan Torbalı çıkışından çıkar ve Bayındır - Ödemiş yolundan girerek devam eder bir süre sonra Tire - Ödemiş kavşağına gelirsiniz ve sağa devam ederek ilçeye ulaşırsınız. Önünüze geniş bir cadde çıkacak bu caddeden sola ilçe merkezine devam edin, sağınızda Tire tren istasyonu yolun sonunda içinde kafe olan büyük bir dönel kavşak'a geleceksiniz. Kavşağın etrafını döndüğünüzde sağınızda myo bulunur. MYO küçük bir binaya sahip ve yanındaki yol İncirliova yön tabelasından devam ederseniz solunuzda stadyum, devamında Otobüs terminali var. Tire MYO ilçe merkezinde olduğundan okula öğrenciler yaya olarak gidebilirler, İzmir şehir merkezine 100 km uzaklığı olan tire'den Aydın ve İzmir'e Tren seferleri var.

DEÜ Torbalı Meslek Yüksekokulu : Torbalı İzmir - Aydın yolu Üzerinde İzmir şehir merkezine yaklaşık 50 km 40 dakika uzaklıktadır. Trenle ulaşım vardır.

Urla: Yüksek Teknoloji Enstitüsü : www.iyte.edu.tr/ Urla'dadır: Otobandan Çeşme yönüne devam ederek veya Konak'tan sahilden Narlıdere - Balçova üzerinden Çeşme'ye devam ederek kampüse gelirsiniz. Bu yol karışık değildir tek bir yoldur. Urla sahil ilçesi olduğundan Profesyonel anlamda Özel yurtlar yok, yazları tatilcilere hitap eden oteller pansiyonlar var bu işletmelerin bazıları kışında öğrencilere hizmet vermekteler. Okulla yerleşim yeri arası yaya olarak gidilemez muhakkak araç kullanmak gerekir. İzmir şehir merkezi Urla arası mesafe 35 km 20 - 25 dakika civarındadır.

Narlıdere : Aydın yönünden gelişte Buca'dan sonra sağa Basmane - Konak girişinden girer sahile ulaştığınızda sağa Alsancak'a gider sola sahilden devam ettiğinizde önce Konak meydanı ve İzmir'in meşhur Kemeraltı çarşısı gelir, devam ederek Fahrettin Altay'dan girerek Balçova'nın içinden geçer ve Narlıdere'ye ulaşırsınız bu yol eski Çeşme yoludur, devamı Güzelbahçe, Urla ve Çeşme'ye gider. Çanakkale yönünden gelişte Karşıyaka'dan sonra sahil den Bayraklı ve sonrasında Konak yönüne devam ederek sağdan liman ve Alsancak sahilinden Konağa ulaşılır. Manisa ve Uşak'tan gelişte Bornova'dan sonra yine Konak istikametine devam edilir aslında alternatif yollar var ama en basit olan yol tarifi bu şekilde. Otoban ve İzmir çevre yolundan gelindiğinde Çeşme otobanına çıkar direk Narlıdere kavşağından ilçeye ulaşabilirsiniz.

Konak İzmir'in merkez ilçesidir: Basmane, Alsancak ve İzmir'in ilk şehir meydanlarından olan Konak meydanı, Kordon, Kemeraltı çarşısı buradadır. Öğrenciye konaklama hizmeti veren Özel yurtlar öğrenci pansiyonları veya apartları yoktur. Konaklama için yurtların yoğun olduğu Buca veya Bornova'ya gitmeniz gerekmektedir veya ev kiralayabilirsiniz.

Bayraklı : İzmir çevre yolunun ve sahil yolunun geçtiği merkez ilçedir. Manavkuyu vb. mahalleleri Bornova ilçesine bitişiktir. Diğer yanındada Karşıyaka ilçesi vardır. Bornova'ya bitişik olan Manavkuyu mahallesindede özel yurtlar vardır. Ege Üniversitesine uzaklık otobandan özel araçla 4-5 dakika mesafededir.

Beydağ İzmir şehir merkezine 150 km uzaklığıyla en uzak ilçedir.

Gaziemir : Aydın yönünden şehre girişte ilk merkez ilçe olan Gaziemir İlçesinin sınırları içerisinde herhangi bir özel veya devlet üniversitesi yok öğrenci yurdu veya apartıda yok. Adnan Menderes havaalanının bulunduğu ilçeden metro ve toplu taşıma araçlarıyla şehrin diğer ucunda bulunan gediz üniversiteside dahil her yöne kolay ulaşım var. Dokuz Eylül Üniversitesinin bulunduğu İzmir Buca ile Gaziemir arasında Karabağlar ilçesi var. Katip Çelebi Üniversitesine sadece Metro ile gidebilirsiniz.

Güzelbahçe : Çeşme yolu üzerinde Narlıdere Urla İlçeleri arasında yer alan daha ziyade yazlıkçıların bulunduğu bir ilçedir. Urla'ya yakın olmasından dolayı Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğrencilerine yurt ve apart olarak amatörce konaklama hizmeti veren öğrenci pansiyonları var bu pansiyonlar yazları turizm sektörüne hizmet vermektedir. İzmir Şehir merkezine yakın mesafededir.

Karabağlar : Dokuz Eylül Üniversitesinin bulunduğu Buca ilçesine bitişiktir. Bu ilçede daha ziyade mobilya ve ağaç sanayinin yoğunlukta olduğu işletmeler vardır.Buca Şirinyer, Bornova, Konak ve Katip çelebi üniversitesinin olduğu Çiğliye metro ile tek araçla ulaşım kolaylığı vardır. İzmir Karabağlarda Her hangi bir Üniversite veya öğrencilerin konaklaya bileceği apart veya yurt yok.

Karaburun Yarım adada Çeşme ve Urlaya komşu olan ilçede Meslek Yüksek Okulu yok tamamiyle turizme ve organik tarıma yönelik olan ilçeye son derece virajlı yollardan ulaşımda çok meşakatlidir. İzmir şehir merkezine 103 km trafik durumuna göre 2 saati geçer.

Karşıyaka : İzmirin en eski ve halihazırda en nezih ilçelerindendir. İlçede Üniversite ve öğrenci apartı yurdu yok. Fakat Çiğli Katip Çelebi Üniversitesine Metro ile 4 - 5 durak çok yakındır. Konak ve Alsancak semtlerine feribotla ulaşım var, Buca ve Bornova'daki üniversitelerede hem metro ile hemde belediye otobüsleri ve minibüslerle çok kolay ulaşım var. Çok sakin ve nezih bir bölge olmasından dolayıda öğrencilerin ev kiralamakta tercih ettiği bir ilçedir.

İzmirin ilçesi olan Mendereste Üniversite yok.