Anasayfa

İzmir Bornova Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Bornova

Bornova’da Öğrenci yurtları, Öğrenci pansiyonları ve Öğrenci apartlarının, Öğrenci Barındırabilmeleri için Genclik Spor Bakanlığından RUHSAT alması gerekir. Bakanlıktan Öğrenci barındırma Ruhsatı almamış olan binalarda yasal barınma hizmeti verilmediğinden dolayı, Vadedilen hizmet, Can ve Mal güvenliğiniz ile ilgili yaşanabilecek olumsuz durumlarda, öğrenci yasal haklarını koruyamayarak mağdur kalabilir. GSB den Ruhsatı olmayan binalar, tespit edildiklerinde, Maddi olarak cezalandırılarak, Bornova Kaymakamlığınca mühürlenir, sokakta kalırsınız. Ruhsatlı Erkek ve kız yurtlarında haklarınız GSB tarafından korunur.

Sadece Yerel yönetimden yani belediye veya turizm bakanlığından alınan ruhsatlarla, öğrenci yurdu açmak ve işletmek yasalara aykırıdır.

Siz senet imzalarsınız ama işletme kapatıldığında senetlerinizi tahsil edip etmemek apart işletmecisinin insafına kalır veya çok zorlu ve uzun süreli, bir hukuki mücadeleye hazır olmalısınız.

Ege Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Nerede?

Ege Üniversitesi Merkez Kampüsü İzmiri'in merkez ilçesi olan Bornova'dadır; Ege üniversitesi iyi ve köklü bir üniversite olduğundan, geçmişte şehir dışında kurulan kampüs, Üniversitenin yakınlarında oluşan yeni mahallelerde, öğrencilere yönelik Barınma hizmeti veren, Bornova Kız Yurdu ve Erkek Öğrenci yurdu ile özel yurtların yoğunluğu okadar çoğalmış ki, Bornova özel yurt fiyatlarını kıyaslama şansınız okdar çokki, yoğunluktan dolayı İzmr Ege Üniversitesi Bornova Merkez Kampüsü artık şehrin içinde kalmış, bölge özellikle küçük park civarında kafelerle ve yaşam alanlarıyla tamamıyle bir öğrenci şehri.

Afyon, Uşak, Balıkesir ve Manisa üzerinden gelişte inişe geçerek askeriyeden sonra yol köprünün üzerine ve köprünün sağından yan yola ve Bornova'ya gider kampüs solunuzdadır.Yan yola girdiğinizde yol girişi Ege Üniversitesi Hastanesinin kapısının bulunduğu meydana çıkar.

Aydın ve Çanakkale üzerinden gelişte Manisa - Uşak yön tabelalarını takip ederek Üniversiteye ulaşabilirsiniz. Kampüs şehrin merkezinde olduğundan ulaşım sorunu yoktur. Halkapınar'da aktarma yaparak, İzban Metro ile İzmir'in nerdeyse her tarafına ulaşım konforlu ve ekonomik ulaşım sağlayabilirsinz.

Forum Bornova'nın yanında KYK Kız öğrenci yurtları ve Bornova ilçe merkezinde çok fazla sayıda özel kız ve erkek öğrenci yurtları vardır. Manavkuyu ve diğer bir çok semtinde uygun Bornova yurt fiyatları bulabilirsiniz.


Yaşar Üniversitesi Nerede?
Yaşar Üniversitesi'nin İzmir Konak ve Bornova'da yerleşkeleri vardır.

Eğitim hayatınızda, başarının en önemli Kriterlerinden biri: sağlıklı, sorunsuz ve huzurlu bir ortamda barınmanızdır, doğal ihtiyaçlarınızın problemsiz karşılanabildiği, İzmir Bornova özel yurt fiyatları uygun, yurtlarda konaklayan öğrencilerin yiyebileceği akşam yemekleri ve kahvaltılar, odalarda 24 saat Kaloriferi, sıcak suyu sıkıntılı olmayan banyoları, sağlıklı interneti olan, huzurlu bir yaşam süreceginiz, hijyene ve can güvenliğine önem veren,

GSB den ruhsatlandırılmış ve periyodik olarak Bornova GSB İlçe Müdürlüğü Müfettişlerince denetlenen Özel kız ve erkek öğrenciler için ekonomik yurt fiyatları olan, Özel Yurtları Pansiyonları ve apartları tercih ettiğinizde, sizinle ilgilenmek zorunda olan özel yurt yetkilileri, Bornova’daki Üniversite ve sosyal yaşamınızı kolaylaştıracak, şehirde yabancılık çekmemenize yardımcı olacaktır.

Devamını Göster
 • Bornova GSB Özel Birgül Hanım Kız Öğrenci Apartı İzmir
  İzmir / Bornova
  ( Toplam 1029 defa ziyaret edildi. )
  Odalarda Sınırsız Wi-Fi Tv Buzdolabı Mutfak Elektrikli Ocak Klima Çamaşırmakinası WC & Banyo Sıcak su Oda Temizliği Bütün odalarımızda WC v...
  Kız Öğrenci Yurtları
  Daha Fazla...